Strana 4 od 6 PrvaPrva ... 23456 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 61 do 80 od 118

Tema: Presvlačenje zmija

  1. #61
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja gordond'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2008
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    626

    Uobičajeno Odg: Presvlačenje zmija

    Manje prskati terarijum
    Da li te opravdava, my friend, to što su ti oči veće od mogućnosti? B.Dz.Stulic

  2. #62
    Ljubitelj egzotičnih životinja Chobi'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2008
    Lokacija
    Pozarevac
    Postova
    358

    Uobičajeno Odg: Presvlačenje zmija

    Ne prskam uopste

  3. #63
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja gordond'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2008
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    626

    Uobičajeno Odg: Presvlačenje zmija

    Pa kako obezbedjujes vlaznost u terarijumu?
    Da li te opravdava, my friend, to što su ti oči veće od mogućnosti? B.Dz.Stulic

  4. #64
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja Igor Velevski'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2009
    Lokacija
    Skopje
    Postova
    559

    Uobičajeno Odg: Presvlačenje zmija

    Malo je cudno to da je tolika vlaznost u terarijumu, da hoces da je smanjis, a da uopste ne prskas! Ajde pojasni od cega je ta vlaznost?? Jel ti ventilacija u redu?

  5. #65
    Ljubitelj egzotičnih životinja Chobi'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2008
    Lokacija
    Pozarevac
    Postova
    358

    Uobičajeno Odg: Presvlačenje zmija

    Treba da bude, i uvek je bila izmedju 50 i 60 %. A vec par dana unazad mi je 70%. Nije da je strasno ali bi probao da smanjim.
    Inace imam ventilaciju na jednom delu krova kao i mali prorez s prednje strane.
    U terarijumu je posuda dovoljna za zmiju sa oko 1L vode recimo i nalazi se u drugom kraju terarijuma tj.nekih pola metra dalje od sijalice.

  6. #66
    Član ssavic'ov Avatar
    Datum registracije
    Jul 2009
    Lokacija
    Batajnica
    Postova
    49

    Uobičajeno Odg: Presvlačenje zmija

    Moguce da se voda zagrejala jer je ovih dana bas vruce, pa onda vise isparava. Ja imam vratanca na ventilaciji pa kada mi je vlaznost veca samo ih otvorim i rupa za ventilaciu bude veca i vlaga opadne.

  7. #67
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja Igor Velevski'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2009
    Lokacija
    Skopje
    Postova
    559

    Uobičajeno Odg: Presvlačenje zmija

    Citat Prvobitno napisao ssavic Pogledaj post
    Moguce da se voda zagrejala jer je ovih dana bas vruce, pa onda vise isparava. Ja imam vratanca na ventilaciji pa kada mi je vlaznost veca samo ih otvorim i rupa za ventilaciu bude veca i vlaga opadne.
    I ja mislim da je zato povecana vlaznost! Ostavi onda, nije nista strasno, kad prodju vrucine procice i problem, ako je problem !

  8. #68
    Ljubitelj egzotičnih životinja concepcion'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2009
    Lokacija
    beograd
    Postova
    114

    Uobičajeno Odg: Presvlačenje zmija

    i kod mene isto ne pada vlaga ispod 65-70 % a ne prskam uopste,nocu ide i do 85%

  9. #69
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja gordond'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2008
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    626

    Uobičajeno Odg: Presvlačenje zmija

    Citat Prvobitno napisao Chobi Pogledaj post
    Treba da bude, i uvek je bila izmedju 50 i 60 %. A vec par dana unazad mi je 70%. Nije da je strasno ali bi probao da smanjim.
    Inace imam ventilaciju na jednom delu krova kao i mali prorez s prednje strane.
    U terarijumu je posuda dovoljna za zmiju sa oko 1L vode recimo i nalazi se u drugom kraju terarijuma tj.nekih pola metra dalje od sijalice.

    Pokusaj onda da stavis posudu sa vodom blize ventilaciji i trebalo bi da se smanji vlaznost.
    Da li te opravdava, my friend, to što su ti oči veće od mogućnosti? B.Dz.Stulic

  10. #70
    Novajlija
    Datum registracije
    Oct 2009
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    5

    Uobičajeno Odg: Presvlačenje zmija

    Sinoc sam se u polu mraku igrao sa mojom Nirdalom (tako sam je nazvao ), tj. drzao je u rukama. I ni sinoc ni prethodnih dana se nije ponashala nishta chudnije nego proteklih nedelja. A bash sam posmatrao da vidim da li joj ochi i koza menjaju boju. Nisam primetio nishta chudno. Kada sam je spustio u terarijum, pila je dosta vode. Obichno se posle toga zavuche u pecinu, medjutim, sinoc je bila dosta aktivna, kao da ponovo istrazuje terarijum. I na par momenata je stajala par minuta na nekim mestima. Onda sam ugasio svetlo i otishao da spavam.
    Jutros, otkrivam terarijum i vidim koshuljicu pored nje.Video sam da je ugurala dosta treseta u posudu sa vodom, pa sam joj promenio vodu i izvadio otpalu kozu. Ona se posle toga zavukla u pecinu, a ja sam morao na posao.
    Eto, prvo presvlachenje moje lepe Nirdale je proteklo bez problema i mog (ne)znanja. No dobro, drugi put cu obratiti malo vishe paznje.
    Zivela mala Nirdala!

  11. #71

    Uobičajeno Odg: Presvlačenje zmija

    Uglavnom se primeti da je zmija malo "bledja" i da su joj oci zamucene ili plave cak..obrati paznju na to i znaces da ce se uskoro presvuci
    ■ Never argue with an idiot, he'll drag you down to his level and beat you with experience ■

  12. #72
    Član ssavic'ov Avatar
    Datum registracije
    Jul 2009
    Lokacija
    Batajnica
    Postova
    49

    Uobičajeno Odg: Presvlačenje zmija

    Stim sto joj se koza odmuti par dana pred presvlacenje (boja joj bude skoro normalna), pise sve negde u prethodnim postovima.

  13. #73
    Novajlija
    Datum registracije
    Oct 2009
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    5

    Uobičajeno Odg: Presvlačenje zmija

    Citat Prvobitno napisao ssavic Pogledaj post
    Stim sto joj se koza odmuti par dana pred presvlacenje (boja joj bude skoro normalna), pise sve negde u prethodnim postovima.
    Ma, prochitao sam ja to sve josh poodavno. I ochekivao sam da se presvuche. Ali nisam zapazio da su joj share pobledele (belo-crvene je boje). Ali sam zapazio da je to veche trljala nos o pozadinu i staklo, samo shto sam totalno smetnuo s uma zbog chega to radi.

    Sve u svemu, sve je proshlo bez problema. Posle toga sam ochistio terarijum, stavio novu podlogu i sada je srecna i zadovoljna. (nadam se)

  14. #74
    Član Tessi'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2010
    Lokacija
    Zemun
    Postova
    10

    Uobičajeno Odg: Presvlačenje zmija

    Nikolina lepotica se sinoc presvukla,posto joj je to prvo presvlacenje od kada je kod nas mi nista ne znamo o tome tako da je to i za nas bio dozivljaj
    Ali me buni to sto,odmah posle presvlacenja je nastavila da se ponasa isto kao sto se ponasala kad je pocela da se presvlaci,ceo dan lezi u ciniji sa vodom i nece da jede
    Da li mi neko moze reci da li je to normalno ili...?

  15. #75
    Ljubitelj egzotičnih životinja Stiv'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2009
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    133

    Uobičajeno Odg: Presvlačenje zmija

    nema razloga za brigu, to je normalno, ponudite joj hranu za koj dan.

  16. #76
    Član Bojana'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2008
    Lokacija
    Novi Becej
    Postova
    62

    Uobičajeno Odg: Presvlačenje zmija

    Tessi, ne trebaš je hraniti dan-dva nakon presvlačenja kao što je ne trebaš ni dirati tada jer joj je nova koža osetljiva. To što se natapa u činiji sa vodom nakon presvlačenja može biti zato što joj je toplo, ili možda nije skinula celu košuljicu pa joj smetaju zaostali parčadi... Mislim da nije nikakav problem u pitanju, ostavi je na miru par dana, pa pokušaj ponovo da je nahraniš.

    A sad o presvlačenju moje afričke kućne zmije. Zmija je veoma mala i ima problema sa hranjenjem o čemu sam pisala u temi force feeding. Mislila sam da joj je to hranjenje jedini problem, ali uzalud sam se nadala. Naime, pre tri dana krenem ja da je hranim, odledim miša, uzmem zmiju kad ona sva smežurana, skontam ja da će da se presvlači (nikada nisam videla znake presvlačenja kod ove zmije jer su joj oči jako sitne kao glava od čiode, a i skoro je uvek sakrivena a ne vadim je iz tera sem kad je hranim)i odustanem od hranjenja, naprskam ter i okupam zmiju u toploj vodi nekih 5-7 minuta jer je izgledala strašno dehidrirano. sutradan popodne vidim da je skinula košuljicu sa glave i odustala. ostavila sam je tako nekih 8 sati i kada se nije presvukla do kraja za to vreme ponovo sam je okupala i pustila u ter, nije se opet presvukla sama. Okupala sam je po treći put i polako joj svukla košuljicu... Mislim da sam za ovo sa presvlačenjem ja kriva jer kao podlogu koristim papirme ubruse, a grejem kabl grejačem koji brzo isušuje vazduh i izgleda da nisam orošavala dovoljno.
    Moje pitanje je da li da je ostavim na ubrusima ili da stavim kokosov treset (koji dobro održava vlagu)?

  17. #77
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja Igor Velevski'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2009
    Lokacija
    Skopje
    Postova
    559

    Uobičajeno Odg: Presvlačenje zmija

    Mozes kao i do sad ali obrati paznju na vlaznost, a ako hoces mozes i treset, izbor je tvoj!
    Inace da kazem i to da je zabluda to sto se misli da je zmiji posle presvlacenja osetljiva koza! Ona ne presvlaci kozu, niti deo koze, nego mrtvi epidermalni sloj, koji se kod nas naziva perut! Ako zmija prihvata plen posle presvlacenja onda nema nikakav problem da joj das. Stvar je u tome sto individualno neke uzimaju, a neke ne, pa je zato preporuka da se plen odmrzne drugog ili treceg dana od presvlacenja!

  18. #78
    Ljubitelj egzotičnih životinja boky'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2009
    Lokacija
    Lazarevac
    Postova
    196

    Uobičajeno Odg: Presvlačenje zmija

    Zanima me ako ja svlacim zmiji kozu.. tj skidam kad krene da se ljusti.. hoce li se snaci sama kasnije da skine.. jer ovaj normal burmanac po 10 dana se presvlaci i nikako da krene da ljusti.. dok albino bez problema sam ?
    da ga ostavim da sam odradi posao ili? nego mnogo smara ne znam dali da pojacam vlagu sledeci put
    Ko uopste čita ovo

  19. #79
    Član Bojana'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2008
    Lokacija
    Novi Becej
    Postova
    62

    Uobičajeno Odg: Presvlačenje zmija

    Nemoj ga na silu presvlačiti, uradiće on to sam kad bude spreman Treba da mu pomogneš ako krene da se presvlači pa se ne presvuče do kraja ili mu ostane negde kože. Samo budi strpljiv

  20. #80
    Ljubitelj egzotičnih životinja boky'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2009
    Lokacija
    Lazarevac
    Postova
    196

    Uobičajeno Odg: Presvlačenje zmija

    Znam nisam blesav..
    nego me zanima dali se ovako dugo presvlaci zbog vlage.
    Ko uopste čita ovo

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •