Strana 6 od 6 PrvaPrva ... 456
Prikaz rezultata 101 do 118 od 118

Tema: Presvlačenje zmija

  1. #101
    Ljubitelj egzotičnih životinja GaMeR'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2013
    Lokacija
    Vranje
    Postova
    154

    Uobičajeno Odg: Presvlačenje zmija

    Ako se ne stvara budj onda bi trebalo da je sve ok! I ne fajtaj joj ceo terarijum, samo orosis deo u kome je ta posudica sa vodom i neka joj je tu vlazniji treset! A ako joj smeta tj sto ti kazes da je problematicno sto je treset vlazan ona ce sigurno preci u deo gde je treset suv i gde joj odgovara
    It's a good life we lead brother.
    The best. May it never change.
    And may it never change us.

  2. #102
    Ljubitelj egzotičnih životinja Nikhanter'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2013
    Lokacija
    Srbija
    Postova
    113

    Uobičajeno Odg: Presvlačenje zmija

    Kako se rešavaju zaostale ljuskice na očima zmije? Da li ona to skine sledećim presvlačenjem? Šta ako ne?

  3. #103
    Ljubitelj egzotičnih životinja Satyr'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2009
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    215

    Uobičajeno Odg: Presvlačenje zmija

    ja sam na youtube video da to rade pincetom, ali za to moraš imati veoma mirnu ruku i neko da ti pomogne u držanju zmije dok to radiš

  4. #104
    Ljubitelj egzotičnih životinja Dendzo'ov Avatar
    Datum registracije
    Jul 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    447

    Uobičajeno Odg: Presvlačenje zmija

    Retko to moze da se skine sledecim presvlacenjem. Postoji nekoliko nacina za skidanje tih ljuskica pa ti izaberi koji ti odgovara. Ono sto sam gledao jeste skidanje pincetom sto kaze satyr, ali mislim da je to i najrizicnije. Pogresan pokret i ode oko. Drugi nacin za koji znam je onaj koji pise u literaturi, a to je pokusavanje uklanjanja ljuskice pomocu stapica za usi koji su natopljeni vestackim suzama. Treci nacin, po mom misljenju najbolji i najzanimljiviji (tako je radio cuveni doktor Ficdzerald u jednoj emisiji na Animal planetu) jeste skidanje ljuski pomocu selotejp trake. Naravno samo u slucaju da ljuska prekriva citavo oko. Odsece se malo parce trake, zalepi se preko ljuske, ostavi da se malo prilepi i onda se lagano skida.

  5. #105
    Ljubitelj egzotičnih životinja
    Datum registracije
    Dec 2009
    Lokacija
    obrenovac
    Postova
    122

    Uobičajeno Odg: Presvlačenje zmija

    ..da li neko zna zasto se to desava kod zmija ? da li bi smo ovo sprecili ako bi bilo vise vlage u terarijumu ? zapravo htedoh reci da nekim zmijama mozda treba vise vlage u teru i kad se ne presvlace !?

  6. #106
    Ljubitelj egzotičnih životinja GaMeR'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2013
    Lokacija
    Vranje
    Postova
    154

    Uobičajeno Odg: Presvlačenje zmija

    Pa sve zavisi od vrste do vrste... U teru treba da bude onoliko vlage koliko odredjena vrsta zahteva ili priblizno toliko, a pred presvlacenje se vlaga poveca i ne bi trebalo da bude nikakvih problema oko zaostale kosuljice posle presvacenja
    Edit: A to se kod zmija desava zbog nedostatka vlaznosti potrebne da se zmija lepo presvuce!
    It's a good life we lead brother.
    The best. May it never change.
    And may it never change us.

  7. #107
    Član AleksA1'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2014
    Lokacija
    Novi Beograd
    Postova
    33

    Uobičajeno Odg: Presvlačenje zmija

    nabavi neki merni instrument vlaznosti ili imas i termometar i hidrometar u jednom nije skupo pogledaj na kupindo.com nisu skupi,lakse ce ti biti nego od oka da proveravas

  8. #108
    Ljubitelj egzotičnih životinja Nikhanter'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2013
    Lokacija
    Srbija
    Postova
    113

    Uobičajeno Odg: Presvlačenje zmija

    U svim terarijumima imam bazene za kupanje zmija tj. plastične posude da u njih može da uđe cela zmija a da voda ne prelije. Tako je kod svih od najmanjih pa sve do pitona od 20+ kg. Neke stalno borave u vodi čak i vrše nužu u njoj izlaze da bi eventualno smazale po kojeg pacova ili zeca pa nazad u vodu. Nekad izađu skinu kožu i opet nazad u vodu! A ovu s ljuskicama sam tako kupio i ona ima više slojeva preko očiju, toliko da se nisu jasno videle zenice. E sad od kako se kaška u vodi na jednom oku se vidi zenica a na drugom je jedan sloj kože počeo da se skida ali sam bio u nedoumici da to skidam pincetom da je ne povredim! A što se tiče vlagomera imam ih na gotovo svakom od terarijuma i vlaga varira od 40% do 60%.

  9. #109
    Ljubitelj egzotičnih životinja DutchSc'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2010
    Lokacija
    Karaburma
    Postova
    173

    Uobičajeno Odg: Presvlačenje zmija

    Dajes je lepe,slatke,zeceve za jelo

  10. #110
    Ljubitelj egzotičnih životinja Nikhanter'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2013
    Lokacija
    Srbija
    Postova
    113

    Uobičajeno Odg: Presvlačenje zmija

    Citat Prvobitno napisao DutchSc Pogledaj post
    Dajes je lepe,slatke,zeceve za jelo
    Da, koliko su nama slatki toliko su i zmijama. Desava se da podelim leglo sa mojim ljubimicama. Par komada njima u terarijum a neki komad meni u lonac. Vrlo delikatesno i zdravo meso!

  11. #111
    Član SHUTGUN'ov Avatar
    Datum registracije
    May 2014
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    18

    Uobičajeno Odg: Presvlačenje zmija

    Sve sam postove lepo procitao ali nisam nasao ono sto mene zanima. Moj loptasti piton (pastel) je kod mene mesec dana. Ovog meseca puni 5-meseci. Pre desetak dana sam primetio da s'vremena na vreme trlja glavu od staklo ili od ulaz u skloniste, tada sam primetio da je poceo da menja boju znaci nije pobeleo niti posvetleo nego poceo da tamni prvo po ledjima je dobio blago zelenu boju (kao limun pred sazrevanje pa neznas da li je zut ili zelen) a sada je to vec tamno zelena boja koja se spustila i sa strane. Sa strane je pola zelen pola zut na nekim manjim mestima ima i belog ali bass malo po koja linija tako da izgleda kao da je prljav. Oci su mu normalne bistre. Od tada je poceo da ulazi u vodu znaci ne da udje ceo u vodu nego prodje kroz vodu celom duzinom i tako malo malo pa prodje kroz vodu ujutru kad ustanem terarijum je "usvinjen" voda u ciniji je prljava cela podloga (zemlja za cvece) je mokra a skroviste i stakla umazani sa mokrom zemljom. To ne radi stalno nego par dana to radi svaki dan pa je nekoliko dana miran pa opet. Svo to vreme normalno jede.

  12. #112
    Novajlija
    Datum registracije
    Dec 2014
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    1

    Uobičajeno Odg: Presvlačenje zmija

    Molim vas da mi kazete koji je to supstrat i gde mogu da ga nabavim

  13. #113
    Ljubitelj egzotičnih životinja borotasinisa'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2012
    Lokacija
    Sombor i Novi Sad
    Postova
    408

    Uobičajeno Odg: Presvlačenje zmija

    Na koji ''to'' supstrat mislis?

  14. #114
    Član stanivukm'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2016
    Lokacija
    Obrenovac
    Postova
    48

    Uobičajeno Odg: Presvlačenje zmija

    Je l normalno da mi mlečna već par dana sve vreme bleji u vodi, a izgleda mi kao da treba da se presvuče?

  15. #115
    Ljubitelj egzotičnih životinja Vipera_Ammodytes'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2009
    Lokacija
    Crna Gora, Podgorica
    Postova
    164

    Uobičajeno Re: Presvlačenje zmija

    u vodi moze lezati iz par razoga:

    1. prevruce joj je
    2. ima grinje, pa hoce da ih se otarasi
    3. treba da se presvuce

    s tim sto ovo pod 3. ne bih rekao da je, jer mlijecna nije poznata da bas tako lezi u vodi radi presvlacenja..

  16. #116
    Član stanivukm'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2016
    Lokacija
    Obrenovac
    Postova
    48

    Uobičajeno Odg: Presvlačenje zmija

    Napraviću novu temu za pitanje o grinju..

  17. #117
    Novajlija
    Datum registracije
    Mar 2020
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    1

    Uobičajeno Odg: Presvlačenje zmija

    Pozdrav kolege.
    Novi sam na forumu i novi vlasnik loptastog pitona. Prvo presvlačenje i već problem. Zmija je krenula sinoć da se presvlači i do jutra je skinula malo parče od repa. Posle dobrog kupanja u mlakoj vodi uspela je da skine deo kože od vrata do kraja tela. Sad nam je ostala kompletna glava. Da li da je pustim da sama presvuče kožu sa glave ili da joj ja pomognem i kako Hvala na odgovorima

  18. #118
    Fanatik loshme10'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    1.454

    Uobičajeno Odg: Presvlačenje zmija

    Kao prvo, dobrodosao na ovaj, sada vec skoro napusteni forum. Izvini sto tek sada odgovaram, ali dobro je da je bilo ko video ovo pitanje, jer je forum nazalost zamro. Nadam se da cemo nekako uspeti da ga oporavimo, ali tesko, koliko vidim.

    Nadam se da si do sada vec resio problem, jer je proslo vise od 20 dana. Ako se zmija cela presvukla osim glave, znaci da joj treba pomoc, tj. da ti to uradis umesto nje. Jer one uvek prvo glavu presvuku pa ostatak tela, znaci da njoj nije islo kako treba.
    If we know answers on all questions, then there's nothing have to discover. Ignorance is bliss!

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •