Strana 3 od 6 PrvaPrva 12345 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 41 do 60 od 118

Tema: Zmija za početnika

  1. #41
    Član Djordje93'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2010
    Lokacija
    Cacak
    Postova
    44

    Uobičajeno Odg: Zmija za početnika

    ma nemoj...e bash ti hwala na sawetu.. salim se..imao sam ribice i smorile su me..uzecu anakondu..

  2. #42
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: Zmija za početnika

    Polako, ali sigurno idete u oftopik. I molim te, ako nije problem, bez slova w umesto slova v. Trudimo se da ovo bude ozbiljan forum a ne fejsbuk. A što se tiče zmije, imaš mnogo jednostavnije zmije za čuvanje od pitona, pa pročešljaj malo teme, sigurno će ti se nešto svideti.

  3. #43
    Član Djordje93'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2010
    Lokacija
    Cacak
    Postova
    44

    Uobičajeno Odg: Zmija za početnika

    ok za W pisacu sad v..ali promakne tu i tamo...pa ne znam za zmiju..burmanski piton mi se svidja bas,ali znam da raste mnogo to je problem..recite mi kakav je kraljevski piton..mislim da je manje a ima lepe sare.. na kraju krajeva mogao bih i anakondu,. ;D salim se .. XD

  4. #44
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja spiderboy'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2007
    Lokacija
    bečej
    Postova
    833

    Uobičajeno Odg: Zmija za početnika

    pročitaj istu ovu temu ispočetka tu su ti uglavnom opisane koje se zmije preporučuju početnicima,valjda se tako zove i tema,i koje vrste možeš kod nas da nabaviš,kraljevski piton nije baš za početnike,a imaš i otvorene teme o njima pa pročitaj tamo

  5. #45
    Ljubitelj egzotičnih životinja freepartyman'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2008
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    390

    Uobičajeno Odg: Zmija za početnika

    Kraljevski piton je bas za pocetnike idealan Ne raste mnogo, mirna je zmija, kad je Cb dobro jede.. Moj ti je savet da uzmes kraljevskog (loptastog) pitona

  6. #46
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja spiderboy'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2007
    Lokacija
    bečej
    Postova
    833

    Uobičajeno Odg: Zmija za početnika

    Citat Prvobitno napisao freepartyman Pogledaj post
    Kraljevski piton je bas za pocetnike idealan Ne raste mnogo, mirna je zmija, kad je Cb dobro jede.. Moj ti je savet da uzmes kraljevskog (loptastog) pitona
    mada se slažem sa tobom u puno tvojih postova,sa ovim se ne bih složio,zamisli čoveka koji nikad nije imao zmiju a dodatno još ima strah od nje pa uzme loptastog pa usled najverovatnije neadekvatno držanje(manjak vlage,temp. i sl.),piton neće da jede i da se presvlači kako treba pa se dotična osoba totalno smori na zmije i tu je završeno sa držanjem istih,ne kažem da je tu baš taj slučaj u pitanju ali imao sam već previše prilika da vidim ovu situaciju,zato i mislim da je loptasti piton samo uslovno zmija za početnike

  7. #47
    Ljubitelj egzotičnih životinja freepartyman'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2008
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    390

    Uobičajeno Odg: Zmija za početnika

    Ja imam loptastog i mislim da ako izuzmemo WC koji zezaju oko odbijanja hrane, da je savrsen izbor za pocetnike. Sto se tice vlage dovoljna je jedna zdela vode u terarijumu. Flegmatican je i lako se hendla. A sto se tice toga da neko ne zna kolika temperatura treba da bude u terarijumu to ne zavisi od pocetnika nego od zainteresovanosti. Svako ko se prvo raspita o uslovima pa uzme zmiju, treba da zna osnovne stvari. Jedina mana mu je da ponekad odbija hranu, mada se to meni za sada nije desilo. Od udava definitivno #1 zmija za pocetnike. A kad bi govorili uopsteno mozda je to kukuruzni smuk.

  8. #48
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja spiderboy'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2007
    Lokacija
    bečej
    Postova
    833

    Uobičajeno Odg: Zmija za početnika

    ok,od udava je definitivno br. 1,što zbog malog rasta i relativno mirne naravi,pod uslovom da se vodi malo više brige o njima nego o kukuruznim smukovima koji su daleko nezahtevnije

  9. #49
    Član Djordje93'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2010
    Lokacija
    Cacak
    Postova
    44

    Uobičajeno Odg: Zmija za početnika

    ipak odustajem.. ne daju mi roditelji da unesem zmiju u kucu,tako da videcu nesto drugo da kupim.. ;(

  10. #50
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja Igor Velevski'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2009
    Lokacija
    Skopje
    Postova
    559

    Uobičajeno Odg: Zmija za početnika

    Znaci kako umem da procenim ljude...zato sam ja poceo da se salim, a vi odma razvili diskusiju da mu pomognete oko izbora, kao da ce uzeti on, sta se vama svidja!

    Prijatelju, previse je neozbiljno i neodgovorno da izazivas diskusiju na tvoje pitanje i onda pu, pu ne vazi, odustajem, roditelji ne daju......naravno da ne daju i meni su branili...ali LJUBAV CINI CUDA!
    Primi jedam dobronameran savet, kad sve uskladis i budes siguran, onda razmisljaj sta bi uzeo i kolika ti je ljubav prema doticnoj zivotinji
    Izvinjavam se zbog ovog posta, jer to nije tema, pa moderator moze da obrise post!

  11. #51
    Ljubitelj egzotičnih životinja freepartyman'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2008
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    390

    Uobičajeno Odg: Zmija za početnika

    Ova tema treba da bude za pocetnike koji traze prvu zmiju..Mesto da postavljaju pitanja lepo otvore ovu temu i vide sta i kako

  12. #52

    Uobičajeno Odg: Zmija za početnika

    Zanima me zasto samo na jednom mestu u ovoj temi neko pominje africku kucnu zmiju, ja sam je skoro nabavio i odusevio sam se.
    Na prvom mestu, laka je za odrzavanje, ne zahteva nikakve posebne uslove sto se tice temperature ili vlaznosti, ne raste velika, tako da se stedi i na prostoru za terarijum, dobra je po pitanju hranjenja jer je, cini mi se, uvek gladna, jako zivahna,..
    Po meni ovo je jedna od zmija koju bih preporucio pocetnicima, ukoliko gresim ispravite me....
    ■ Never argue with an idiot, he'll drag you down to his level and beat you with experience ■

  13. #53
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja spiderboy'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2007
    Lokacija
    bečej
    Postova
    833

    Uobičajeno Odg: Zmija za početnika

    totalno se slažem u svemu navedeno,ako izuzmemo period presvlačenja nikad ne odbija hranu,izvanredne zmije za početnike

  14. #54

    Uobičajeno Odg: Zmija za početnika

    kod mene je bila 2 dana, pa se presvukla, odmah posle toga sam joj dao bebu pacova i bukvalno se odusevila
    jedini problem je sto su previse zivahne pa je tesko slikati ih
    ■ Never argue with an idiot, he'll drag you down to his level and beat you with experience ■

  15. #55
    Član Rey'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2010
    Lokacija
    Kragujevac
    Postova
    14

    Uobičajeno Odg: Zmija za početnika

    Nesto nevezano za ovu temu, a vezano za velicinu koju moze da dostigne boa constrictor....izgooglao sam na netu, pa evo http://www.google.com/imgres?imgurl=...26tbs%3Disch:1

  16. #56
    Član ssavic'ov Avatar
    Datum registracije
    Jul 2009
    Lokacija
    Batajnica
    Postova
    49

    Uobičajeno Odg: Zmija za početnika

    Citat Prvobitno napisao Rey Pogledaj post
    Nesto nevezano za ovu temu, a vezano za velicinu koju moze da dostigne boa constrictor....izgooglao sam na netu, pa evo http://www.google.com/imgres?imgurl=...26tbs%3Disch:1
    Meni se cini da je ovo na slici burmanski piton, a ne boa. Za pitona je normalno da postogne tu duzinu...

  17. #57
    Administrator Geni'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    2.334

    Uobičajeno Re: Zmija za početnika

    A i ako je nevezano za temu "Zmija za početnika" a definitivno je nevezano, zašto si to ovde postavio?

    I ovo nije boa nego piton. Boe ne nastanjuju aziju za razliku od pitona.

    I sada Nenad mora da prebacuje postove. U redu, shvatam kada neko ne zna da ne treba da postavi post tamo gde ga postav ali da neko zna i da to ipak uradi pa da posle mi moramo da to sređujemo - to mi nije jasno. Zašto?
    Potpis u pripremi!

  18. #58
    Član Rey'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2010
    Lokacija
    Kragujevac
    Postova
    14

    Uobičajeno Odg: Zmija za početnika

    Hmm...u pravu si, jeste burmanac, nisam obratio paznju na sliku vec na text...moja greska...izvinjavam se

  19. #59
    Novajlija
    Datum registracije
    Sep 2010
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    3

    Uobičajeno

    Pozdrav svima ! Ja sam novi ovde,i necu puno tupiti.
    Posle duzeg vremena razmisljanja,oblucio sam se bas za Bou Constructor
    Imao sam prilike da je drzim u rukama,da cujem par stvari o njoj,ali

    Ostalo nemam pojma nista !
    S toga,molio bih sve raspolozene sa viskom vremena,ako imaju neki konkretan text (jako je mukotrpno vijati po forumima) da mi ga posalju na E-mail adresu -

    mrkithepiercer@hotmail.com

    Hvala vam u napred

    pardon, CONSTRICTOR... treba mi sna... xD

  20. #60
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja gordond'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2008
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    626

    Uobičajeno Odg: Zmija za početnika

    Konkretno imas par tema bas o Boa constrictor-u, tako da ti uz opciju ''pretrazi ovaj forum'' treba isto vremena koliko i nekom da ti sve to konkretno napise/posalje
    Sto se tice podloge, imas lepljive teme.
    Sve ukupno ti nece oduzeti ni 10 min. a imaces sve potrebne informacije
    Da li te opravdava, my friend, to što su ti oči veće od mogućnosti? B.Dz.Stulic

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •