Strana 6 od 6 PrvaPrva ... 456
Prikaz rezultata 101 do 118 od 118

Tema: Zmija za početnika

  1. #101
    Ljubitelj egzotičnih životinja Stiv'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2009
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    133

    Uobičajeno Odg: Zmija za početnika

    Isti su uslovi drzanja stim sto africka ne ide u hibernaciju i preporucuje se da se drzi na malo vecoj temperaturi od smuka.

  2. #102
    Član
    Datum registracije
    Aug 2011
    Lokacija
    beograd
    Postova
    13

    Uobičajeno Odg: Zmija za početnika

    Ok hvala...

  3. #103
    Novajlija
    Datum registracije
    Sep 2011
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    1

    Question Odg: Zmija za početnika

    Dragi forumasi,
    radim u jednom dnevnom listu i tema kojom se trenutno bavim jesu upravo zmije i njihovi ljubitelji. Naime, povodom jednog teksta o zmijama u beogradskom Zoo vrtu stigao je veliki broj komentara ljubitelja istih, sto nas je navelo da i njima posvetimo prostor u novinama. Ako je neko, ko ima zmiju ili vise njih za kucnog ljubimca (ili zna nekoga ko ima), zainteresovan da isprica kako izgleda gajiti takvu zivotinju i otkud bas ljubav prema zmijama, neka se javi na mejl slovce.slovce@gmail.com. Pozdrav

  4. #104
    Novajlija
    Datum registracije
    Sep 2011
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    1

    Uobičajeno Odg: Zmija za početnika

    Е, овако, здраво свима, зовем се Душан и ја сам алкох... овај, хтео бих да набавим лоптастог питона
    Нисам отварао нову тему да не гушим форум почетничким распитивањима, али ако треба, отворићу.

    Већ неко време се информишем о различитим змијама и сконтао сам да је ова пун погодак (евентуално кукурузни смук, али то само ако је лоптастог тешко набавити или је вишеструко скупљи него што сам претпостављао или из неког другог непредвидивог разлога).
    Ишчитавам овај форум већ неко време, гуглам информације, гледам јутјуб итд. тако да вас нећу много давити са питањима типа кад једе, колико једе, каква температура итд. (мада, могуће да ћу кренути да смарам са тим кад га будем узео ).

    Оно што ме превасходно занима су конкретне информације у вези набављања змије, као и пропратних ствари. Дакле, где се може повољно пазарити одговарајући тераријум, сама змија, мишеви и остале ствари које су ''нестандардне за регуларно домаћинство'' типа грејачи и те ствари.

    Истина је да нисам баш базао градом (Београдом) и завиривао у сваки пет шоп у потрази за повољним тераријумима, али реко, ко пита преко нета, не скита.

    Планирам да се упустим у то за неких месец дана, а сад бих се само распитао, да видим оквирно колики почетни капитал ми треба да кренем да држим змију ''од нуле''.

    Видео сам на форуму да члан Пеђа има питоне из узгоја, тако да ћу му послати приватну поруку око тога, а око осталих ствари (цена и где се шта може набавити, као и неко ''overall'' мишљење о целокупној суми и изводљивости целог ''подухвата''), нека одговори ко је расположен.

    Већ сам рекао да сам из Београда, али по саму змију бих отишао и у неко друго место у Србији, није проблем. Мишеви и потрошне ствари, то би већ било фино кад би могло да се набавља у Београду и то бих волео кад бих могао да их купим већ смрзнуте.

    У сваком случају, то би било то за сада, хвала унапред на одговорима, извињавам се ако сам офтопичио или ако је требало да отворим нову тему, али некако ми је овде деловало адекватно, а и реко да не затрпавам форум новом темом о змији о којој је малтене пола тема

  5. #105
    Ljubitelj egzotičnih životinja MRGooD25'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    160

    Uobičajeno Odg: Zmija za početnika



    Loptasti pitoni su stvarno predivne zmije za drzanje..
    Sam ter za njega mozes da napravis ili da narucis od ljudi sa foruma...
    Sto se tice grejanja mozes samo spot lampom sto je obicna sijalica.....
    A opet mozes i kabl grejacom a njega imas u Pet centru...
    Imas i folija grejace a to pravi Kimo sa foruma...
    Miseve imas da uzmes kod nekoliko ljudi u Bgu tako da to nije problem..
    Nadam se da sam ti pomogao malo...

  6. #106
    Novajlija
    Datum registracije
    Nov 2011
    Lokacija
    Kozarska Dubica
    Postova
    1

    Smile Odg: Zmija za početnika

    Cao, citala sam malo po forumu i nasla ovu temu pa ono sto ne bi' i ja rekla svoje misljenje?

    Citat Prvobitno napisao nenad Pogledaj post
    I ja mislim da Boa constrictor može da bude zmija za početnika.
    Nemam bas iskustva, ali svaki dan gledam njemacke programe i stalo ima nesto o zmijama. Sve sto sam vidjela je da su kravljevski, loptasti, pitoni dobri za pocetnike jer su mirni i kako bi' rekla... Ustalozeni. Jedino sto meni ne pase kod pitona je to da su aktivni nocu!

    Ali ne uvazavajte ovo sta ja pisem, to je iz TVa doslo.

  7. #107
    Ljubitelj egzotičnih životinja patak'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2011
    Lokacija
    Subotica
    Postova
    253

    Uobičajeno Re: Zmija za početnika

    a ja mislim da svaka zmija i svaki guster mogu da budu za pocetnika.
    ALI, pod uslovom da taj pocetnik ima jaku zelju i volju da posveti toj zivotinji i da nije neko ko se samo nalozio da hoce tu zivotinju i to je to.
    znate ono, sve se moze kad se hoce

  8. #108
    Ljubitelj egzotičnih životinja freepartyman'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2008
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    390

    Uobičajeno Odg: Zmija za početnika

    Otrovne zmije, mrezasti pitoni kao ni anakonde nikako nisu za pocetnike Mrezasti pitoni i anakonde su dobri do prve dve godine, a onda zavrse u Everglejdsu ili nekoj drugoj sumi-mocvari
    Ako pocetnici hoce udava za prvu zmiju neka uzmu bou ili burmanca(muzijaka).
    Jos jedna stvar ti ne mozes da znas sta volis ako se teraristikom bavis odskora, moras da promenis vise vrsta zmija da bi isporfilisao svoj ukus...

  9. #109
    Ljubitelj egzotičnih životinja patak'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2011
    Lokacija
    Subotica
    Postova
    253

    Uobičajeno Re: Odg: Zmija za početnika

    Citat Prvobitno napisao freepartyman Pogledaj post
    Otrovne zmije, mrezasti pitoni kao ni anakonde nikako nisu za pocetnike Mrezasti pitoni i anakonde su dobri do prve dve godine, a onda zavrse u Everglejdsu ili nekoj drugoj sumi-mocvari
    Ako pocetnici hoce udava za prvu zmiju neka uzmu bou ili burmanca(muzijaka).
    Jos jedna stvar ti ne mozes da znas sta volis ako se teraristikom bavis odskora, moras da promenis vise vrsta zmija da bi isporfilisao svoj ukus...
    hehe, eto nisam ni pomisljao o otrovnicama i ovim monstrumima, moja greska
    a sto se tice odabira, ja sam se dosta razmisljao, i prva zmija koju sam hteo je bila boa constrictor.
    ali, citao sam i citao i nacitao sam se dosta dobrih informacija, ali i previse pogresnih informacija i to zna coveku da opere mozak.
    tako da sam odustao od boe kad sam procitao da se kao odrasli hrane zecevima i da narastu oko 3m
    pa sam onda poceo da razmisljam o loptastom, pa tako i o africkoj kucnoj zmiji. ali ja ne bih bio skroz zadovoljan s tim zmijama jer sam ja bas zeleo bou.
    i onda me je jednog dana necrovox pozvao da dodjem do njega da vidim bou i da mi "procisti um" i hvala mu na tome!
    i naravno, kada mi je on objasnio realniju pricu, nije proslo mnogo vremena da se ja nacrtam kod pedje za moju novu bou
    i eto nas sad, moj boss i ja smo srecni i zadovoljni

    i tako se ja raspisah...
    uglavnom, poenta je u tome da se prvo treba dobro informisati i vrlo lako mozes iz prve da ubodes ono sto ti se stvarno svidja i sto stvarno zelis.

    eto, dosta je

  10. #110
    Ljubitelj egzotičnih životinja freepartyman'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2008
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    390

    Uobičajeno Odg: Zmija za početnika

    To sa zecevima i prasicima je americka prica, cak je neki lik hranio burmanca sa kozama...Naravno da neko odmah ubode zmiju koja mu najvise odgovara. Ali jedno je sigurno retko ko se zadrzi na jednoj zmiji

  11. #111
    Ljubitelj egzotičnih životinja patak'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2011
    Lokacija
    Subotica
    Postova
    253

    Uobičajeno Re: Zmija za početnika

    amerikanci izgleda u svemu preteruju.
    ja znam koje zmije bi jos voleo da imam, ali je problem sto nemam ni mesta, a ni para za vise terarijuma, tako da nista od toga.

  12. #112
    Novajlija
    Datum registracije
    Dec 2014
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    7

    Uobičajeno Odg: Zmija za početnika

    Kupila sam mlecnu trobojnu i zanima me da li sme da jede svinjsko meso? Covek koji mi je prodao hranio ju je pre 7 dana,tako da mi misevi stizu u utorak...

  13. #113
    Novajlija
    Datum registracije
    Nov 2011
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    5

    Uobičajeno Odg: Zmija za početnika

    nemoj davati svinju. sacekaj utorak nije frka

  14. #114
    Novajlija
    Datum registracije
    Dec 2014
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    7

    Uobičajeno Odg: Zmija za početnika

    Dala sam joj misa medjutim nije zainteresovana :/ sacekacu onda jos dan dva...ima godinu dana pa me zanima da li smem da je uzimam u ruke i koliko cesto?

  15. #115
    Ljubitelj egzotičnih životinja borotasinisa'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2012
    Lokacija
    Sombor i Novi Sad
    Postova
    408

    Uobičajeno Odg: Zmija za početnika

    Naravno da smes, stavise preporucuje se ako zelis mirn(ij)u i tolerantnu zmuju, procitaj lepljive teme u podforumu "zmije" a za konkretno pitanje oko uzimanja u ruke: http://www.teraristika.org/forum/sho...e-zmije-u-ruku

  16. #116
    Novajlija
    Datum registracije
    Dec 2014
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    7

    Uobičajeno Odg: Zmija za početnika

    Hvala.Uzela sam je par puta u ruke veoma polako I na nacin na koji se savetuje,nije me do sad ujela ali se bojim ako se to desi da cu je ispustiti I povrediti

  17. #117
    Ljubitelj egzotičnih životinja
    Datum registracije
    Feb 2010
    Lokacija
    kragujevac
    Postova
    123

    Uobičajeno Odg: Zmija za početnika

    Cao Majo....ja mislim da sam ti ja prodao mlecnu zmiju....
    Pa mogu i ovde da ti odgovorim na sve probleme vezane za tvoju novu ljubimicu....
    Kad se zmija nabavi...postoji period adaptacije iste/sto podrazumeva sto manje stresa/ i hendlovanja/sto manje drzanja po rukama u pocetku/....Sad zmiji treba da obezbedis neki topao miran kutak i da je ne diras 2 do 3 dana...Onda joj ponudis misa i kad ga pojede NEMA DRZANJA PO RUKAMA bar 3 dana jer tad joj treba mir da svari hranu....e onda mozes malo da je gnjavis....i da se upoznajete....

  18. #118
    Novajlija
    Datum registracije
    Dec 2014
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    7

    Uobičajeno Odg: Zmija za početnika

    Hehehe verovatno....mada sam dosta nestrpljiva,ali poslusaću.

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •