Strana 2 od 5 PrvaPrva 1234 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 21 do 40 od 87

Tema: Beg zmija

  1. #21
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: Beg zmija

    Naučno je dokazano da se zmije ne plaše preterano ljudi. Mnoge zmije možeš naći baš u blizini ljudi, ako njima to odgovara, i uopšte se na njih ne obaziru, iako logično zvuči da je baš suprotno. U prirodi često možeš zmiju da nađeš baš tamo gde ima puno ljudi, šetača, roštilja i slično, iako je tu ne očekuješ. Terarijumske životinje se posebno ne plaše čoveka toliko da ne bi izašle iz skloništa dok je čovek u prostoriji. Ja mu savetujem da traži, i da pokuša da je što pre nađe, da se ne smrzne.

  2. #22
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja gordond'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2008
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    626

    Uobičajeno Odg: Beg zmija

    Ok... Kontam da si u pravu, bar na osnovu iskustva
    Nego Dule, nisi odgovorio. Koja je verovatnoca da ti je neko (cale, brat...) pustio zmiju? Meni to deluje dosta logicno ako se toliko protive. Ne mora cak ni da je uzima u ruke, dovoljno je da iznese terarijum i da je pusti da ode...
    Da li te opravdava, my friend, to što su ti oči veće od mogućnosti? B.Dz.Stulic

  3. #23
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: Beg zmija

    I meni to zvuči logično. Opiši malo kako je izašla, odakle? I koja je temp. u prostoriji?

  4. #24
    Član Duleslash'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2009
    Lokacija
    Cacak
    Postova
    81

    Uobičajeno Odg: Beg zmija

    evo slike poklopca (tako da nije nepaznja nego ne znanje :/)
    negde sam pogresio...
    pol se odredjuje jednostavno,isto je za sve zivotinje... dash mu hranu i pazljivo posmatrash...
    ako je pojeo onda je mushko, a ako je pojela onda je zensko

  5. #25
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja gordond'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2008
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    626

    Uobičajeno Odg: Beg zmija

    Na osnovu ovog se ne moze bas precizno utvrditi, ali ako bilo gde imas rupu od 1cm, mogla je pobeci. Pitaj svoje da li su je pustili, da ne trazis dzaba.
    Da li te opravdava, my friend, to što su ti oči veće od mogućnosti? B.Dz.Stulic

  6. #26
    Ljubitelj egzotičnih životinja Soulfly'ov Avatar
    Datum registracije
    Jul 2008
    Lokacija
    NBGD
    Postova
    246

    Uobičajeno Odg: Beg zmija

    Mnogo ti je 1cm, imaju jako malu glavu, ja sam jos uzeo najvecu od onih koje su ostale u leglu i uzeo sam je pre tebe a cak bi i ova moja pobegla kroz 1cm...
    Ja sam improvizovao mrezicu 2mm sa 3mm
    Poslednji izmenio Soulfly; 03.03.09. u 19:20.
    Brain kills beer cells...

  7. #27
    Član Duleslash'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2009
    Lokacija
    Cacak
    Postova
    81

    Uobičajeno Odg: Beg zmija

    moja je manja od 5mm... svejedno... josh uvek je trazim...
    pitanje, dal moze dim pomoci da je isteram iz pukotina... imam dim masinu, koja bi trebalo da joj je bezazlena , al mozda ce pozeleti da izadje na cistinu?
    pol se odredjuje jednostavno,isto je za sve zivotinje... dash mu hranu i pazljivo posmatrash...
    ako je pojeo onda je mushko, a ako je pojela onda je zensko

  8. #28
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja gordond'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2008
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    626

    Uobičajeno Odg: Beg zmija

    Po meni nije losa ideja. Ne vidim zasto bi joj dim iz masine smetao, naravno ne treba preterivati...
    Da li te opravdava, my friend, to što su ti oči veće od mogućnosti? B.Dz.Stulic

  9. #29
    Član Duleslash'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2009
    Lokacija
    Cacak
    Postova
    81

    Uobičajeno Odg: Beg zmija

    U prostoriji je temp. oko 10-15 stepeni, pobegla je juce oko 21h.
    Sta ostali misle o prosloj ideji?
    pol se odredjuje jednostavno,isto je za sve zivotinje... dash mu hranu i pazljivo posmatrash...
    ako je pojeo onda je mushko, a ako je pojela onda je zensko

  10. #30
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: Beg zmija

    Pa na 10 stepeni ne očekuj previše od zmije. To je kritična temperatura. Jedno je kad je pripremaš za zimski san, a sasvim drugo kad ona iz toplog terarijuma pređe momentalno na tako nisku temperaturu. Probaj sa dimom, šta znam.

  11. #31
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja spiderboy'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2007
    Lokacija
    bečej
    Postova
    833

    Uobičajeno Odg: Beg zmija

    ne znam meni to sa dimom ne uliva baš punopoverenja,preporučio bih ti ako možeš digni temperaturu u prostoriji bar nešto iznad 20 stepeni pa će zmija pre ili kasnije da se pokrene,pa se često desi da se zmija odjednom sama pojavi odnekud jer na 10-15 stepeni samo će negde da se zavuče i kunja u najgorem slučaju dok ne ugine

  12. #32
    Član Duleslash'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2009
    Lokacija
    Cacak
    Postova
    81

    Uobičajeno Odg: Beg zmija

    a koliko bi zivela na 10-15c?
    meni izgleda mnogo toplije u toj sobi... u njoj Gundja zivi bez problema vec 7 meseci...
    sutra cu kod sijalice , sklonista i vode da stavim i jednog odmrznutog pinkija, koji ce se jos zagrejati na sijalici od 100w...
    ne znam shta vishe da radim... mogu samo da se ubijem ai za to je velika konkurencija
    pol se odredjuje jednostavno,isto je za sve zivotinje... dash mu hranu i pazljivo posmatrash...
    ako je pojeo onda je mushko, a ako je pojela onda je zensko

  13. #33
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja gordond'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2008
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    626

    Uobičajeno Odg: Beg zmija

    Da li tvoji znaju da ti je pobegla zmija? I dalje nisi odgovorio da li postoji mogucnost da su je oni pustili!
    Da li te opravdava, my friend, to što su ti oči veće od mogućnosti? B.Dz.Stulic

  14. #34
    Član Duleslash'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2009
    Lokacija
    Cacak
    Postova
    81

    Uobičajeno Odg: Beg zmija

    znaju, i ja sam prvo mislio, al cale nije sigurno, razuverio me je... keva mi je sumnjiva , al ne verujem cim dozvoljava da vadim sve stvari iz sobe i td...
    pol se odredjuje jednostavno,isto je za sve zivotinje... dash mu hranu i pazljivo posmatrash...
    ako je pojeo onda je mushko, a ako je pojela onda je zensko

  15. #35
    Član ExigE'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2009
    Lokacija
    Tuden
    Postova
    62

    Uobičajeno Odg: Beg zmija

    Cuj, samo budi smiren i sve ce biti ok. Meni je nedavno prije nekih 7-8 dana pobjegao kukuruzni tako. Ali veoma brzo sam ga naso jer sam bio smiren i jer sam reagovao brzo. Sve sam zatvorio(vrata, prozore) i poceo roviti po sobi. Nasao sa ga iza kompjutera(valjda mu bilo toplo). Samo polako naci ces ga. A jedino te zeza ta temperatura, pokusaj je malo podici. SRETNO!

  16. #36
    Član Duleslash'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2009
    Lokacija
    Cacak
    Postova
    81

    Uobičajeno Odg: Beg zmija

    nije to bas tako... ja sam iz sobe skoro sve izbacio, shvatate?
    ostao je bas bubanj, timpan , indianac koji stalak i 2 stolice... i tepisi su van sobe...
    evo slika poklopca:

    jos jedne:

    sumnjiv cosak

    evo slika i "mamca":

    dodao sam i kutiju tu... sutra cu da dodam i malog pinkija...

    a slike zmije idu u onu temu "evo konacno..."
    Poslednji izmenio nenad; 04.03.09. u 14:22.
    pol se odredjuje jednostavno,isto je za sve zivotinje... dash mu hranu i pazljivo posmatrash...
    ako je pojeo onda je mushko, a ako je pojela onda je zensko

  17. #37

    Uobičajeno Odg: Beg zmija

    u brate pa gde je to ??
    a izmedju icgala da se zavuce , da li ima sanse?
    ja je ne bih terao dimom ...neces nista tako postici

  18. #38
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: Beg zmija

    Ja bih rekao da mala getula može bez problema da prođe kroz ovu mrežu.

    Nego, nemoj da porediš održavanje temperature glodara i zmije. To su dve totalno različite stvari. Ako je temperatura 15 stepeni, neće biti nekih problema, nadam se. Ali ako je 10, to je prenisko za zmiju. Može da se desi da na toj temperaturi nema dovoljno energije da se kreće, što ne bi valjalo. Kritične temperature su različite kod različitih vrsta. Ja bih je tražio na tvom mestu. Pa nisi je imao ni dva dana

  19. #39
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja spiderboy'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2007
    Lokacija
    bečej
    Postova
    833

    Uobičajeno Odg: Beg zmija

    taj poklopac ko i da nisi stavio,obavezno podigni temperaturu da je pokreneš i traži je na nemogućim mestima,ako su bila zatvorena vrata ona je tu negde,ne znam koliko će da ti pomaže da ga mamiš pinkijem,ako je niska temperatura ona neće tražiti plen sigurno

  20. #40
    Moderator Stufy'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    354

    Uobičajeno Odg: Beg zmija

    Ja ne bih koristio dim. Koliko ja kontam njih tera dim od paljevine bas zato sto je stetan tako da mislim da ovaj tvoj vestacki nece nista postici. Naravno nemoj da koristis ni pravi dim jer mozes da joj naudis. Da li si stavio brasno u vise crta kao sto ti je Nenad rekao? Sto nisi zagrejao prostoriju kao sto su ti ljudi rekli?
    Po meni su sanse male da je nadjes. Te pukotine medju blokovima su odlicna mesta za sakrivanje tako male zmije tako da ce biti bas tesko. Drugo, blokovi su sami po sebi suplji iznutra tako da ako ti je negde napukla spoljna strana bloka mozes ocekivati i da je zmija bukvalno u bloku. Po meni problem je u poklopcu. Ta zica koju si ti savio ne naleze kako treba na staklo. A ako nisi imao nista tesko na njoj zmija je mogla malo da je digne i da se provuce.

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •