Strana 3 od 5 PrvaPrva 12345 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 41 do 60 od 87

Tema: Beg zmija

  1. #41
    VIP član kimo'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    3.281
    Oglasa
    7

    Uobičajeno Odg: Beg zmija

    Nije uopšte trebao da kupuje zmiju dok nije rešio poklopac kako treba. Trebao si kupiti terarijum i rešiti problem. Ovo ti je sada za nauk. Izgubio si zmijicu, samim tim i pare, samo zato što si žurio i napravio sam neki poklopac iz kog bi ti bilo koja zmija pobegla, jer bi lako izgurala onoliko koliko joj je dovoljno da se provuče.

    Zmije su poznate po bežanju,jer dohvate sve delove terarijuma ma koliki on bio uglavnom, a mogu da se uspnu i upru pa da otvore i normalan poklopac, tako što ga izdignu. Pazi ubuduće. Šanse da je nađeš su jako male, pogotovo što je ta prostorija takva kakva jeste. Nemoj da odustaješ!

  2. #42
    Član Duleslash'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2009
    Lokacija
    Cacak
    Postova
    81

    Uobičajeno Odg: Beg zmija

    preneo sam grejalicu i ukljucio... samo se molim da nije kasno...
    trebalo bi da za 15 mina tu bude bash dobra temperatura (i preko 20c)
    da nisam zakasnio? ona je zbrisala vec oko malo manje od 40 sati...
    pol se odredjuje jednostavno,isto je za sve zivotinje... dash mu hranu i pazljivo posmatrash...
    ako je pojeo onda je mushko, a ako je pojela onda je zensko

  3. #43
    VIP član kimo'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    3.281
    Oglasa
    7

    Uobičajeno Odg: Beg zmija

    Ko zna, videćemo. Krme je imao slučaj sličan tvom skoro, pobegla mu je mala kukuruzna u radnji ali ju je našao nekako,tj. pojavila se posle par dana, a opet je u radnji bilo hladnije noću.

  4. #44
    Član Duleslash'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2009
    Lokacija
    Cacak
    Postova
    81

    Uobičajeno Odg: Beg zmija

    zmija nadjena na visini od 2 metra u kornetu od jaja... vracena u terarijum sa improviziranim poklopcem...
    pol se odredjuje jednostavno,isto je za sve zivotinje... dash mu hranu i pazljivo posmatrash...
    ako je pojeo onda je mushko, a ako je pojela onda je zensko

  5. #45
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja StevaNS'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2008
    Lokacija
    Subotica Novi Sad
    Postova
    532

    Uobičajeno Odg: Beg zmija

    E onda sam zakasnio sa komentarom, ali neka.. drugima ce biti poucan.
    Da, pobegla mi kukuruzna posle dan-dva od kupovine, ali nije se pojavila za koji dan nego posle nedelju i po- dve.
    Najveca frka mi je bila sto je to bilo u vreme kad nije bilo gasa pa su smanjili grejanje (pre nego sto su ga iskljucili). Ja sam spustio ter(citaj akvarijum sa slabom ventilacijom) na stiropor na podu, pa ga naslonio na radijator. Tako da kad je zmija pobegla, prvo se docekala na ledene plocice. Posle nedelju dana kontao sam da je gotova. Grejanje su bili iskljucili pa nije bilo toplog mesta na koje da se zavuce. Ali sve je dobro sto se dobro svrsi, jer uskoro je izmilela ko zna odakle, ravo pred noge musteriji. Na srecu lik je iskulirao..

    Moram da napomenem da sam resio redovan poklopac (sada za kalifornijsku getulu jer su smukovi vec nasli novog vlasnika). Inace, planiram neki "ful extra" ter, ali to je za drugu temu.
    Life has meaning only in the struggle. Triumph or defeat is in the hands of the God's... So let us celebrate the struggle!

  6. #46
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: Beg zmija

    Meni su bežale uvek na istu foru. Otvorim terarijum iz nekog razloga, i zaboravim da ga zatvorim. Dva puta mi je triangulum ušao kod agame, koja je odmah u terarijumu ispod. To je bilo baš glupo. Ne znam ko bi gore prošao da su se sukobili.

    Inače, drugu je skoro pobegla zmijica, pa je našao posle par dana. Bila je na hladnim pločicama u kupatilu, i verovatno se razbolela dok je bila u bekstvu. Par dana pošto ju je pronašao, je uginula, iako je pre toga bila skroz ok.

  7. #47
    Član Duleslash'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2009
    Lokacija
    Cacak
    Postova
    81

    Uobičajeno Odg: Beg zmija

    e sad si mi dao razlog da se sekiram ((
    inace juce sam prvi put u svom zivotu hranio moju zmijicu... cim sam je nasao...
    fino je jela... inace ono za novog vlasnika ne vazi... samo je trenutno kod mog komsije i odlazim tamo na svaki dan po 5-6 puta...
    Trebalo bi da je ok, zivahna je... danas kad sam sam je jedva zadrzao u rukama...
    imam i jedno pitanje, prelazni poklopac mi je sad od kartona , sa izbusenim rupicama za ventilaciju, jel to ok?
    a ne moze da pobegne , poklopac je zalepljen...
    pol se odredjuje jednostavno,isto je za sve zivotinje... dash mu hranu i pazljivo posmatrash...
    ako je pojeo onda je mushko, a ako je pojela onda je zensko

  8. #48
    Član Djom'ov Avatar
    Datum registracije
    Nov 2007
    Lokacija
    Subotica
    Postova
    63

    Uobičajeno Odg: Beg zmija

    evo moje price o begu zmije, prosle godine u avgustu mesecu mi je pobegla getula, tj ne meni mojoj kevi jel smo buraz i ja bili na moru, i keva nije dobro zatvorila poklopac i zmija naravno beg, i naravo nisam ni znao da je pobegla jel bilia je mala i stalno skrivena, skontao sam tek dva tri dana po povratku sa mora da je nema, ali evo iznanadjenja pre tri dana sam je nasao kod sobnih vrata ziva i zdrava i dalje nemogu da verujem da je prezivela toliki period bez hrane.

  9. #49
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja gordond'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2008
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    626

    Uobičajeno Odg: Beg zmija

    Nisam mogao da verujem da cu ikad ovo napisati, ali na zalost pobegla mi je getula. Da stvar bude gora, vrata izmedju svih soba suy otvorena a u dve sobe su i vrata od terase otvorena na kip... Nadam se samo da je u kuci... Odoh da je trazim. Nadam se da cu je uskoro pronaci...
    Da li te opravdava, my friend, to što su ti oči veće od mogućnosti? B.Dz.Stulic

  10. #50
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja gordond'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2008
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    626

    Uobičajeno Odg: Beg zmija

    I neverovatno brzo je pronadjena, tacnije probudila me je posto je ispala iz venecijanera u spavacoj sobi
    Da li te opravdava, my friend, to što su ti oči veće od mogućnosti? B.Dz.Stulic

  11. #51

    Uobičajeno Odg: Beg zmija

    ekstra sto si je nasso

  12. #52
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja spiderboy'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2007
    Lokacija
    bečej
    Postova
    833

    Uobičajeno Odg: Beg zmija

    hehe,može svakom da se desi,trenutak nepažnje i eto...

  13. #53
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja NecrovoX'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2009
    Lokacija
    Subotica
    Postova
    548

    Uobičajeno Odg: Beg zmija

    Toliko ste me istraumirali sa ovim da imam osecaj da je to maltene neizbezno jednog dana.. Nakon zatvaranja terarijuma,jos obavezno 3-4 puta proveravam da li sam dobro zatvorio




  14. #54
    Član
    Datum registracije
    Jun 2009
    Lokacija
    Bgd
    Postova
    80

    Uobičajeno Odg: Beg zmija

    obavezno selotejp traka preko vrata
    Svadjanje preko interneta je kao ucestvovanje na specijalnoj olimpijadi. I ako pobedis i dalje si retardiran.

  15. #55
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja gordond'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2008
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    626

    Uobičajeno Odg: Beg zmija

    Samo, nisam spomenuo moju nepaznju... Pobegla mi je zato sto sam je bio ostavio na stolu ispod saksije, jer sam sredjivao terarijum... Kad sam dosao, saksija je na pola bila na kraju stola... Tako je pobegla. Nije mi se do sad desilo da zaboravim da zatvorim terarijum...
    Da li te opravdava, my friend, to što su ti oči veće od mogućnosti? B.Dz.Stulic

  16. #56
    Član
    Datum registracije
    Aug 2009
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    96

    Uobičajeno Odg: Beg zmija

    Sinoc mi je pobegao piton iz terarijuma,sva sreca odmah sam ga nashao.Sam je izgurao poklopac od tera.Ja sam lezao u krevetu i gledao neku seriju,kad odjedamput chujem kako neshto shushka pored kreveta.pored kreveta je bila neka kesa,pa sam ga zato i chuo da shushka.Eto,mozda je ovo koristan savet ako vam zmije pobegde,nocu stavite neke kese po uglovima sobe ili tako neshto,mozda se i vama desi da chujete kada kasa shushne,meni je sluchajno bash to pomoglo...

  17. #57
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja spiderboy'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2007
    Lokacija
    bečej
    Postova
    833

    Uobičajeno Odg: Beg zmija

    naravno da se čuje zato se i pribegava ponekad tom vidu traženja zmije,i još milion-ti put : obezbedite terarijume maksimum,da bi se izbegavale puno neprijatnih stvari

  18. #58
    Ljubitelj egzotičnih životinja freepartyman'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2008
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    390

    Uobičajeno Odg: Beg zmija

    Meni je letos pobegao piton dok sam bio na moru,i presao ceo stan i zavrsio u bratovoj sobi Valjda je izgurao staklo na vrhu.. Sad medicinske enciklopedije stoje na vrhu terarijuma, ali gledam da sto pre uzmem terarijum od iverice

  19. #59
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: Beg zmija

    Ili to,ili uzmi neku knjigu sa pravnog

  20. #60
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja gordond'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2008
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    626

    Uobičajeno Odg: Beg zmija

    Hm, mislim da su ipak ove sa medicine obimnije (da ne kazem deblje )
    Ili mu stavi zvonce oko vrata
    Da li te opravdava, my friend, to što su ti oči veće od mogućnosti? B.Dz.Stulic

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •