Strana 5 od 5 PrvaPrva ... 345
Prikaz rezultata 81 do 87 od 87

Tema: Beg zmija

  1. #81

    Uobičajeno Odg: Beg zmija

    slicno se desilo skoro sa mojom africkom kucnom, presvukla se i pobegla jer neko od ukucana nije lepo namestio poklopac, tako da mi je samo kosuljica ostala
    vrata su konstantno otvorena, a sve sobe su pune nekog namestaja, tako da je slaba vajda da je trazim... krivo mi je bas, bas...
    ■ Never argue with an idiot, he'll drag you down to his level and beat you with experience ■

  2. #82
    Član
    Datum registracije
    Nov 2009
    Lokacija
    nis
    Postova
    56

    Uobičajeno Odg: Beg zmija

    pozdrav svima! hvala na prelepom uputstvu za pronalazenje begunca(mada meni nije nista od ovoga uspelo). skoro sam imao situaciju sa mlecnom zmijom,pobegla je iz ter. iskreno jos uvek mi nije jasno kako,mada sumnjam da je sama podigla poklopac ter. i provukla se kroz isti(mislim da sam je nagojio malo vise i da je jednostavno vremenom ojacala i zapalila). nije je bilo cetiri nedelje(mozda i jace) a sobu u kojoj je bila sam totalno ispraznio i nista! i na moje veliko iznenadjenje i radost prekjuce me je supruga VRISKOM obavestila da je nasla oko 05:15h... uopste mi nije jasno gde je bila,odakle se pojavila ali nije ni bitno,bitno je da mi se vratila(doduse malo isposcena). u tu sobu gde je nestala prozor je bio 24h dnevno otvoren,uopste mi nije jasno kako se nije izmigoljila napolju i jos jedna stvar mi je ostala ne jasna,vodu sam u sobi stavljao samo prvih par dana(dok nisam izgubio svaku nadu) ostalo vreme nije bilo ni trunke vode P.S.citajuci primere i vodjen licnim iskustvom mislim da se zmije begunci ipak usidre u kuci negde,ili mozda samo lupam

    NESHO ne gubi nadu,veruj mi jos pre mesec dana sam se oprostio od moje kada ono gle veruj mi da mi JE bilo sve otvoreno sve vreme i mogla je da zapali kada god je htela iz kuce... izacice 100%. pa i horli je pobegao regius i dopisivao sam se sa njim,bio je izbedacen do jaja. na kraju ga tip nadje posle 11 dana u krevetu kada je trazio daljinski! NE GUBI NADUUUUUUU!

  3. #83
    Član ^Ventilator'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2010
    Lokacija
    Zemun
    Postova
    16

    Uobičajeno Odg: Beg zmija

    Haha pomalo mi smesno a moglo je da bude itekako ozbiljno i tuzno.. imam kukuruznog smuka preko 50cm dugackog da ne duzim bzv.. imam terarijum poklopac je od debele iverice sa uzbusenim rupicama za kiseonik (nema teorije da prodje kroz njih),jutros se budim polu otvorenih ociju bukvalno odpuzim do kupatila da se umijem i obavim sve sto treba ostavljam vrata od sobe otvorena (navika) zavrsavam i izlazim iz kupatila kad ono moj Misa na pragu mojih vrata "ceka" :P a na krevetu par metara dalje moja druga zivotinja pitbull Max star 3 ipo godine vec zadigao usi i nije mu jasno sta se desava . hahah srecom nisam otisao odmah da se kupam ili se duze zadrzavao u kupatilu i uzmem Misu i vratim ga u terarijum da bih video polu zatvoren poklopac.Kada se vratio brat iz skole inace ide 5 razred pitam ga da li je slucajno dirao terarijum sinoc (posto nisam bio kuci) na sta on odgovara da je pokazivao zmiju drugarima i otvorio poklopac (koji naravno nije dobro zatvorio).. prvo sam se smejao sto sam video Misu na pragu a posle toga kada sam se sabrao onako sanjiv shvatio sta je moglo da se desi sa njim.. moglo je da se zavrsi kobno.eto jednog iskustva da imate na umu sta jos moze da se dogodi :P

  4. #84
    Ljubitelj egzotičnih životinja Nikhanter'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2013
    Lokacija
    Srbija
    Postova
    113

    Uobičajeno Odg: Beg zmija

    Posto sam nov na forumu i interesntno mi je da citam razne teme, procitao sam i ovu. Sada mi je mnogo jasnije zbog cega su nam zabranili drzanje otrovica

  5. #85
    Ljubitelj egzotičnih životinja Nikhanter'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2013
    Lokacija
    Srbija
    Postova
    113

    Uobičajeno Odg: Beg zmija

    Jeftino i korisno. Posle svih vasih postova o zmijama pobeguljama momentalno sam montirao bravice na klizna vrata svojih terarijuma.
    20130315_122428-1.jpg

  6. #86
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja NecrovoX'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2009
    Lokacija
    Subotica
    Postova
    548

    Uobičajeno Odg: Beg zmija

    Većina nas ima to, ali se ipak ponekad desi da dođe do neočekivanog bega.
    Meni se npr desilo da mi je zmija, dok je bila mala, uspela do pola da se izvuče između ta dva stakla! Pošto mora biti malo rastojanje između stakla da bi ova bravica kao na slici gore stala, e pa zamisli da se tuda provukla! Taman sam ušao u sobu kada je bila do pola napolju, a to nije odmah prvi dan, već nakon nekih mesec ili dva od kada sam je stavio u taj terarijum. Posle sam između stakla stavio neki filc i gotova priča
    Ali eto, skoro pa bežanija...




  7. #87
    Novajlija
    Datum registracije
    Dec 2014
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    7

    Uobičajeno

    Pre nedelju dana mi je pobegla zmija...nasla sam je u podrumu :0

    MLECNA zmija......kuca mi je prepuna namestaja....tek kada sam je izgubila shvatila sam koliko samo u jednoj prostoriji ima rupica,stvari,ormana i svi mogucih gluposti...pa sam polako celu kucu izvrnula naopako...trud se isplati na neki nacin,trebalo mi je pola dana ali nasla sam moju zivotinjicu

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •