Strana 21 od 23 PrvaPrva ... 111920212223 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 401 do 420 od 459

Tema: Tema za razna obaveštenja o vašim tarantulama (presvlačenja, klopanja, rast itd.)

  1. #401
    VIP član hey-ho'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2010
    Lokacija
    Novi Sad i Subotica
    Postova
    2.077

    Uobičajeno Odg: Tema za razna obaveštenja o vašim tarantulama (presvlačenja, klopanja, rast itd.

    Aj baci neku sliku. Mislim da se neće ispraviti, tako da je sad jedino pitanje da li će tako moći da šeta i da se hrani do narednog presvlačenja.
    Religion is regarded by the common people as true, by the wise as false, and by rulers as useful.

  2. #402
    Novajlija
    Datum registracije
    Nov 2015
    Lokacija
    Zajecar
    Postova
    8

    Uobičajeno Odg: Tema za razna obaveštenja o vašim tarantulama (presvlačenja, klopanja, rast itd.

    Citat Prvobitno napisao hey-ho Pogledaj post
    Aj baci neku sliku. Mislim da se neće ispraviti, tako da je sad jedino pitanje da li će tako moći da šeta i da se hrani do narednog presvlačenja.
    Da seta mislim da ne moze ,a da jede ne znam , a kako da ubacim sliku??

  3. #403
    VIP član hey-ho'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2010
    Lokacija
    Novi Sad i Subotica
    Postova
    2.077

    Uobičajeno Odg: Tema za razna obaveštenja o vašim tarantulama (presvlačenja, klopanja, rast itd.

    Uploaduješ je na photobucket.com i onda ovde na forumu ubaciš direct link između [img][/img]
    Religion is regarded by the common people as true, by the wise as false, and by rulers as useful.

  4. #404
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja ZolleRu'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2012
    Lokacija
    Ruma
    Postova
    533

    Uobičajeno Odg: Tema za razna obaveštenja o vašim tarantulama (presvlačenja, klopanja, rast itd.

    Uploadujes sliku na photobucket.com i kopiras direct link od te slike i ovde ga postavis izmedju [img][/img]
    Ja sam pre 3-4 dana imao slican slucaj sa zenkom P.regalisa.. Zenka se presvukla izasla cela iz kosuljice sve super i samo sam primetio da je odmah odbacila jedan pedipalp i da joj curi hemolimfa tu i iz helicere te do tog palpa.. Odmah sam stavio brasno da zaustavim krvarenje ali je nakon 2-3 sata samo podvila noge i uginula.. Posle sam je malo bolje zagledao i cela je bila nekako losa, mrsava i kriva, imala je neki oblik weetmolta i na zalost uginula odmah.. Ne znam sta je razlog tome jer je imala i ok temperaturu i visoku vlagu... Jednostavno nesto je do nje bilo ali sta ne znam... Mnogo sam se skenjao ali sta je tu je ### idemo dalje..
    love of tarantulas..

  5. #405
    Novajlija
    Datum registracije
    Nov 2015
    Lokacija
    Zajecar
    Postova
    8

    Uobičajeno Odg: Tema za razna obaveštenja o vašim tarantulama (presvlačenja, klopanja, rast itd.

    Ljudi uplodovacu sliku , ali prvo vam javljam da je idalje ziva mrda ne krece se jos zadnje noge su joj prave ali predne su sve pokrivljene ,a kako cu je hraniti ne znam probacu pincetom malo crvica da joj bukvalno stavim u zube.

  6. #406
    Član Candus'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2015
    Lokacija
    Srbija
    Postova
    60

    Uobičajeno Odg: Tema za razna obaveštenja o vašim tarantulama (presvlačenja, klopanja, rast itd.

    Evo da se javim i ja u Novoj godini. Neka je srecna i bericetna svima i neka bude sto manje ili uopste ne bude ovakvih postova kao nekoliko poslednjih ovde. Moja mala Parahybana se ponovo presvukla 31.12. Ranije presvlacenje je bilo 24.11., a kod mene je stigla 24.10. To je neka hronologija. Vecu sam nabavio pocetkom decembra i jos nema naznaka da planira presvlacenje. Pozdrav svima i srecno, jos jednom.

  7. #407
    Novajlija
    Datum registracije
    Nov 2015
    Lokacija
    Zajecar
    Postova
    8

    Uobičajeno Odg: Tema za razna obaveštenja o vašim tarantulama (presvlačenja, klopanja, rast itd.

    Pozz interesuje me dali kod Aviculari Versicolora dovoljan dotok vazduha samo sa gornje strane terarijuma tacnije poklopca posto sam procitao da su na ventilaciju osetljive Hvala unapred

  8. #408
    Ljubitelj egzotičnih životinja Aginor'ov Avatar
    Datum registracije
    May 2014
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    105

    Uobičajeno Odg: Tema za razna obaveštenja o vašim tarantulama (presvlačenja, klopanja, rast itd.

    Dok su slingovi, iz ličnog iskustva i iz iskustva mnogih terarista, dovoljno im je da imaju samo na poklopcu. Kada već malo porastu, potrebna im je "promaja", dakle i gore i dole da ima vazduha. Mada, ja bih im i dok su mali stavio i gore i dole protok vazduha, za svaki slučaj.

  9. #409
    Fanatik loshme10'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    1.454

    Uobičajeno Odg: Tema za razna obaveštenja o vašim tarantulama (presvlačenja, klopanja, rast itd.

    Uzmi onu plasticnu posudicu za urin u apoteci(jeftine su, oko 15 dinara) i izbusi i poklopac i kutijicu. Tako ce imati dijagonalnu ventilaciju, da budes siguran.
    If we know answers on all questions, then there's nothing have to discover. Ignorance is bliss!

  10. #410
    Ljubitelj egzotičnih životinja borotasinisa'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2012
    Lokacija
    Sombor i Novi Sad
    Postova
    408

    Uobičajeno Odg: Tema za razna obaveštenja o vašim tarantulama (presvlačenja, klopanja, rast itd.

    Kod Momcila su sve Avicularie u onim njegovim terarijuma sto prodaje, dakle samo sa gornjom mrezicom.. Kaze da su to gluposti za kros ventilaciju.. Ja licno nemam pojma ni iskustva sa njima jer me ne interesuju nesto previse samo mi je bilo interesantno.. Ovi na ostalim stranim forumima se bodu nozevima za kros ventilaciju

  11. #411
    Novajlija
    Datum registracije
    Nov 2015
    Lokacija
    Zajecar
    Postova
    8

    Uobičajeno Odg: Tema za razna obaveštenja o vašim tarantulama (presvlačenja, klopanja, rast itd.

    Hvala svima na odgovorima napravicujoj dijagonalnu ventilaciju za svaki slucaj sto se kaze bolje spreciti nego leciti

  12. #412
    Ljubitelj egzotičnih životinja borotasinisa'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2012
    Lokacija
    Sombor i Novi Sad
    Postova
    408

    Uobičajeno Odg: Tema za razna obaveštenja o vašim tarantulama (presvlačenja, klopanja, rast itd.

    I ja bih to uradio, 3 minute vise posla i ne razmisljas. Mada ne vazi za sve isto pravilo "sto vise ventilacije to bolje", jer se teze odrzava mikroklima u posudici.

  13. #413
    Član Candus'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2015
    Lokacija
    Srbija
    Postova
    60

    Uobičajeno Odg: Tema za razna obaveštenja o vašim tarantulama (presvlačenja, klopanja, rast itd.

    Evo da javim da se danas presvukla i veca Parahybana i to u periodu izmedju 16 i 20 h. Za sada je sve u redu... Stigla mi je 03.12., sada je to vec prosla godina, a evo danas se presvukla. Primetio sam danas popodne da je vec blizu presvlacenje ali se nije bila okrenula na ledja. Zato sam joj u 16 h uspricao vodu kroz rupice na posudi. Nadam se da nisam preterao. Jos jedna prednost ovog foruma je sto sluzi i kao online dnevnik o nasim ljubimcima.

  14. #414
    Član Grof96'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2015
    Lokacija
    Jagodina
    Postova
    40

    Uobičajeno Odg: Tema za razna obaveštenja o vašim tarantulama (presvlačenja, klopanja, rast itd.

    Moze li mi neko reci vremenski koliko pred presvlacenje (NW vrste) pocrni abdomen?
    Naime, radi se o jedinki od 10ak cm koja ranije nije kopala, a sad je pocela da to radi vrlo intenzivno, vec 10ak dana. Ispod panja je napravila skloniste- rupu (panj je od samog pocetka u teru, ali je do sad boravila samo na njemu, msm nije ga potkopavala kao sad). Do sad se kod mene nije presvlacila... Takodje, odbija i hranu i ne izlazi iz tog brloga Opistosoma joj nije bas ogromna... inako; a jos nije ni pocela da crni.
    Nije uznamiravama/stresirana pa da trazi skloniste, samo joj je odjednom sinulo da se zakopa
    Znaci li to da je presvlacenje blizu?

  15. #415
    Član Grof96'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2015
    Lokacija
    Jagodina
    Postova
    40

    Uobičajeno Odg: Tema za razna obaveštenja o vašim tarantulama (presvlačenja, klopanja, rast itd.

    Promace mi da stavim da je u pitanju L.parahybana , terestijalna vrsta, a i ova moja, kao jedinka, do sad nikada nije kopala... Uvek je boravila na otvorenom

  16. #416
    Ljubitelj egzotičnih životinja borotasinisa'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2012
    Lokacija
    Sombor i Novi Sad
    Postova
    408

    Uobičajeno Odg: Tema za razna obaveštenja o vašim tarantulama (presvlačenja, klopanja, rast itd.

    Kolika je temperatura? To da li je abdomen velik je dosta subjektivno, kad si je uzeo? Imas informacije kad se presvukla zadnji put? Kod njih mozes povisiti opusteno vlagu u svakom slucaju pa ako vidis nogice na ulazu rupe, ponudi hranu. Ako ne vidis u roku od par dana verovatno ce se presvlaciti. Mozes probati sa kapanjem vode ispred rupe, na toj velicini bi vec trebala da napada..

  17. #417
    Član Grof96'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2015
    Lokacija
    Jagodina
    Postova
    40

    Uobičajeno Odg: Tema za razna obaveštenja o vašim tarantulama (presvlačenja, klopanja, rast itd.

    Vlaga 80% a temperatura 25C (imam instrumente u teru ) Temperatura je konstantna a vlagu pustam 60/70-80/90. Nznm kad se zadnji put presvukla, a imam je oko mesec, malo jace. Znam da je velicina abdomena subjektivna, ali kad poredim sa ostatkom tela, ili sa slikama s foruma i neta... Nije bas onoliko "napumpana"
    A, inace, napada; uzimala je do sad par puta zive lateralise, kad nece zive, uzima mrtve, a sad potpuno bojkotuje hranu A da napada, napada! Pre par nedelja mi je 2 3 puta zaredom udarila na pincetu (nesto je bila besna )

  18. #418
    Ljubitelj egzotičnih životinja borotasinisa'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2012
    Lokacija
    Sombor i Novi Sad
    Postova
    408

    Uobičajeno Odg: Tema za razna obaveštenja o vašim tarantulama (presvlačenja, klopanja, rast itd.

    Na koliko si je dana hranio? Nema potrebe za mrtvim plenom, verovatno je samo u nekoj "fazi", mozda dijeti hahha Nema potrebe da je hranis na manje od nedelju dana, cak i 10.

  19. #419
    Član Grof96'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2015
    Lokacija
    Jagodina
    Postova
    40

    Uobičajeno Odg: Tema za razna obaveštenja o vašim tarantulama (presvlačenja, klopanja, rast itd.

    Zeznuo sam se ja po pitanju datuma (sad sam video sa slike iz fona- cim je stigla, ovekovecio sam to ) Kako ovo vreme prodje cas... Imam je, za jos manje od ned dana, pa 2 meseca! Inace nije bila zlojesna tako da je prvi put hranjena vec sutradan od kad je stigla. Pa s obzirom da sam je najvise hranio fobasima (i to onim belim, mekim- tek presvucenim), kako oni i nisu bas nznm sta, hranio sam je, u pocetku, prilicno cesto, tipa 2x nedeljno. Posle je to protedjeno na 1x, a postila je sigurno zadnje 2 nedelje, i danas je odbila i ziv i mrtav.

  20. #420
    Član Grof96'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2015
    Lokacija
    Jagodina
    Postova
    40

    Uobičajeno Odg: Tema za razna obaveštenja o vašim tarantulama (presvlačenja, klopanja, rast itd.

    Zeznuo sam se ja po pitanju datuma (sad sam video sa slike iz fona- cim je stigla, ovekovecio sam to ) Kako ovo vreme prodje cas... Imam je, za jos manje od ned dana, pa 2 meseca! Inace nije bila zlojesna tako da je prvi put hranjena vec sutradan od kad je stigla. Pa s obzirom da sam je najvise hranio fobasima (i to onim belim, mekim- tek presvucenim), kako oni i nisu bas nznm sta, hranio sam je, u pocetku, prilicno cesto, tipa 2x nedeljno. Posle je to protedjeno na 1x, a postila je sigurno zadnje 2 nedelje, i danas je odbila i ziv i mrtav plen.

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •