Strana 19 od 23 PrvaPrva ... 91718192021 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 361 do 380 od 459

Tema: Tema za razna obaveštenja o vašim tarantulama (presvlačenja, klopanja, rast itd.)

  1. #361
    Ljubitelj egzotičnih životinja Jazzman'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2012
    Lokacija
    Vienna
    Postova
    120

    Uobičajeno Odg: Tema za razna obaveštenja o vašim tarantulama (presvlačenja, klopanja, rast itd.

    P. metallica mi se presvlaci te sam uspeo da je fotografisem. Interesantno da je od prilike i B. auratum pocela sa presvlacenjem u isto vreme.Bila je na nezgodnom mestu za fotkanje tako da nisam uspeo da izvucem neke slike...






  2. #362
    Ljubitelj egzotičnih životinja legenda'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2011
    Lokacija
    svilajnac
    Postova
    223

    Uobičajeno Odg: Tema za razna obaveštenja o vašim tarantulama (presvlačenja, klopanja, rast itd.

    Koliko ima cm-a?

  3. #363
    Ljubitelj egzotičnih životinja Jazzman'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2012
    Lokacija
    Vienna
    Postova
    120

    Uobičajeno Odg: Tema za razna obaveštenja o vašim tarantulama (presvlačenja, klopanja, rast itd.

    Stara kosuljica je 6cm (raspon nogu).A sad ima oko 7cm, odokativno.

  4. #364
    Ljubitelj egzotičnih životinja Jazzman'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2012
    Lokacija
    Vienna
    Postova
    120

    Uobičajeno Odg: Tema za razna obaveštenja o vašim tarantulama (presvlačenja, klopanja, rast itd.





    Evo je posle presvlacenja.

  5. #365
    Član nikoli_ca'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2013
    Lokacija
    Cacak
    Postova
    27

    Uobičajeno Odg: Tema za razna obaveštenja o vašim tarantulama (presvlačenja, klopanja, rast itd.

    Pozdrav svima, moje ime je Nikola, a ovo je Roki
    vrsta je Nhandu chromatus, dobio sam je preko Nenada početkom Maja, i ovim putem mu se zahvaljujem. Koliko znam stara je oko 2 godine ili malo više, trebalo bi da je bila kod nekog od vas, možda će se on i pronaći. Kada je stigla kod mene bila je jako mala, svega 5-7mm a sada je porasla na celih 3cm dužine tela (3 puta se presvlačila) da čuknem u drvo kod mene jako lepo jede, osim kad treba da se presvlači. mada u poslednjih 15ak dana odbija hranu, ali to je možda zbog zahlađenja ili će da se presvuče ponovo i poraste još malo.
    Pozdrav dobri ljudi i svako dobro

  6. #366
    Član
    Datum registracije
    Jan 2015
    Lokacija
    zrenjanin
    Postova
    15

    Uobičajeno Odg: Tema za razna obaveštenja o vašim tarantulama (presvlačenja, klopanja, rast itd.

    Pozdrav svima, zelim da pitam sta i kako treba pripremiti za presvlacenje tarantule, jer ne znam
    nista o tome, a po predhodnim pitanjima sam zakljucio da ce se jos malo presvuci,
    molim za neki savet.

  7. #367
    Ljubitelj egzotičnih životinja Dule'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2011
    Lokacija
    Kacarevo
    Postova
    426

    Uobičajeno Odg: Tema za razna obaveštenja o vašim tarantulama (presvlačenja, klopanja, rast itd.

    Pazi da,recimo nedelju dana, pre presvlacenja ne ostane bez vode u ciniji i vlaznog treseta da ne bi dehidrirala ili se zaglavila u kosuljici usred presvlacenja.Takodje ne sme ni posle presvlacenja da joj fali vlage jer umeju dosta tecnosti da izgube u toku presvlacenja,pa im hitno treba posle.

  8. #368
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja ZolleRu'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2012
    Lokacija
    Ruma
    Postova
    533

    Uobičajeno Odg: Tema za razna obaveštenja o vašim tarantulama (presvlačenja, klopanja, rast itd.

    nikola023 ako si mislio da li treba nesto posebno kako ti kazes da pripremis ne treba nista... Kao sto ti dule rece voda je bitna a takodje i temperatura, sto veca to bolje znaci oko 25c idealna, znaci ti samo obezbedi posudu sa dostupnom vodom i temp. sve ostalo tarantula odradjuje sama, a ti ne bi trebao da je uznemiravas i cackas kad je u premoltu (periodu kad pocne da odbija hranu i da se sprema za presvlacenje)
    love of tarantulas..

  9. #369
    Član
    Datum registracije
    Jan 2015
    Lokacija
    zrenjanin
    Postova
    15

    Uobičajeno Odg: Tema za razna obaveštenja o vašim tarantulama (presvlačenja, klopanja, rast itd.

    Hoce li pokazati neke znakove pre presvlacenja sto ce ukazati na sigurno presvlacenje?
    posto ona cesto odbija hranu.

  10. #370
    Ljubitelj egzotičnih životinja borotasinisa'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2012
    Lokacija
    Sombor i Novi Sad
    Postova
    408

    Uobičajeno Odg: Tema za razna obaveštenja o vašim tarantulama (presvlačenja, klopanja, rast itd.

    Vise miruje, postaje letargicna, veliki ogoljen(iji) abdomen tamne boje i presijava se kao da ce puknuti, generalno tamniji pauk itd... Neces 100% znati ali uglavnom kad se sve ovo poklopi to je to... I nemoj puno da je smaras sa hranom, bespotrebno je (to si verovatno vec primetio) ako se ne cimne bar malo nakon prvih par sekundi kad ubacis insekta i kad prodje pored nje, nece jesti..

  11. #371
    Član NltMasina'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2015
    Lokacija
    Valjevo
    Postova
    27

    Uobičajeno Odg: Tema za razna obaveštenja o vašim tarantulama (presvlačenja, klopanja, diplome i

    Pozdrav narode ! Nov sam ovde, ne znam da li sam siguran kako se barata sa ovim forumom, ali naucicu vremenom.
    Pre nekoliko dana mi je stigla tarantula Lasiodora Parayhbana, dobio sam terarijum uz nju, merac za temperaturu i jos par nebitnih stvari, uglavnom joj je sredina dobra, palim joj svetlo preko dana i odrzava se temperatura od 25-30 stepeni, a preko noci od 20-25 stepeni.Jedini problem mi je to sto nece da jede !? Uz terarijum sam dobio i jednu bubu, ne znam tacan naziv, bitno je da manja od nje...ali nece da je jede...Nadam se da cete mi pomoci.Hvala

  12. #372
    Ljubitelj egzotičnih životinja Alem2001'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2014
    Lokacija
    Novi Pazar
    Postova
    441

    Uobičajeno Odg: Tema za razna obaveštenja o vašim tarantulama (presvlačenja, klopanja, rast itd.

    Nemoj nikada da te brine ako tarantula ne jede,narocito ako je tek stigla.

  13. #373
    Član NltMasina'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2015
    Lokacija
    Valjevo
    Postova
    27

    Uobičajeno Odg: Tema za razna obaveštenja o vašim tarantulama (presvlačenja, klopanja, rast itd.

    Jedan drugar mi je rekao da je dozivela veliki stres u putu, moze biti i da je to.Hvala vam u svakom slucaju, sad sam bez brige

  14. #374
    Ljubitelj egzotičnih životinja Dule'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2011
    Lokacija
    Kacarevo
    Postova
    426

    Uobičajeno Odg: Tema za razna obaveštenja o vašim tarantulama (presvlačenja, klopanja, rast itd.

    Ne moras da joj palis svetlo,jedino ako se tebi tako svidja.

  15. #375
    Član NltMasina'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2015
    Lokacija
    Valjevo
    Postova
    27

    Uobičajeno Odg: Tema za razna obaveštenja o vašim tarantulama (presvlačenja, klopanja, rast itd.

    Prodavac mi je rekao da preko danas drzim upaljeno..a i onda je temepratura 25-30 stepeni(rekao je takva treba da bude).Da li mi mozete potvrditi kakva temepratura onda treba da bude ?

  16. #376
    Ljubitelj egzotičnih životinja Alem2001'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2014
    Lokacija
    Novi Pazar
    Postova
    441

    Uobičajeno Odg: Tema za razna obaveštenja o vašim tarantulama (presvlačenja, klopanja, rast itd.

    Da ne pada ispod 15C ,ali je idealno oko 25C.

  17. #377
    Ljubitelj egzotičnih životinja Dule'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2011
    Lokacija
    Kacarevo
    Postova
    426

    Uobičajeno Odg: Tema za razna obaveštenja o vašim tarantulama (presvlačenja, klopanja, rast itd.

    Ako grejes tu prostoriju ne treba ti nikakvo dogrevanje.Sve moje su na sobnoj temperaturi.Sijalica ume da isusi brzo terarijum i ako se u takvim uslovima bude presvlacila,dehidrirace.

  18. #378
    Ljubitelj egzotičnih životinja borotasinisa'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2012
    Lokacija
    Sombor i Novi Sad
    Postova
    408

    Uobičajeno Odg: Tema za razna obaveštenja o vašim tarantulama (presvlačenja, klopanja, rast itd.

    Samo malo iscitaj ovde po forumu i odgovorices sebi na 90% pitanja, svetlo joj smeta u smislu da ce se sklanjati od njega (nece joj se nista lose desiti samo ces je redje vidjati) a ako vlazis svakodnevno nece biti problema.. Bilo bi bolje da sijalica osvetljava jedan deo a da u drugom vlazis supstrat a idealno folija grejac. Iako nema potrebe za nicim navedenim (kao sto su clanovi iznad naglasili) i mozes je drzati na sobnoj, ako tebi nije hladno nece ni njima (uglavnom) ali ce brze rasti i vise jesti na visim temperaturama.. Svaki dan uz vesti i kafu procitas jednu temu za pocetnike i bice ti sve jasno vrlo brzo a najbitnije je da sva prethodna znanja o sisarima stavis u zagradu, u smislu ishrane, rasta i sl. jer se nece poklapati sa osobinama ljubimca kojeg si izabrao..

  19. #379
    Novajlija
    Datum registracije
    Nov 2015
    Lokacija
    Zajecar
    Postova
    8

    Uobičajeno Odg: Tema za razna obaveštenja o vašim tarantulama (presvlačenja, klopanja, rast itd.

    Pozz ljudi imam pitanje imam LP zenku oko 10cm i u zadnje vreme tacnije kada sam joj promenio podlogu i stavio zemlju za cvece naravno bez pesticida retko kad se krece po njoj i non stop je na skrovistu koje je inace od drvetea cak ni u skloniste ne ulazi ,pa me interesuje dali je podloga mozda problem?? Hvala unapred

  20. #380
    Ljubitelj egzotičnih životinja borotasinisa'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2012
    Lokacija
    Sombor i Novi Sad
    Postova
    408

    Uobičajeno Odg: Tema za razna obaveštenja o vašim tarantulama (presvlačenja, klopanja, rast itd.

    Ako je to jedina varijabla koju si promenio verovatno jeste. Zbog cega, nemam pojma. Licno nikad nisam koristio zemlju za cvece. Da li je vlazna? I dovoljan ti je post u jednoj temi, svi je vide svakako...

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •