Strana 23 od 23 PrvaPrva ... 13212223
Prikaz rezultata 441 do 459 od 459

Tema: Tema za razna obaveštenja o vašim tarantulama (presvlačenja, klopanja, rast itd.)

  1. #441
    Član Grof96'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2015
    Lokacija
    Jagodina
    Postova
    40

    Uobičajeno Odg: Tema za razna obaveštenja o vašim tarantulama (presvlačenja, klopanja, rast itd.

    Citat Prvobitno napisao Candus Pogledaj post
    I jedna i druga se presvlace na otvorenom, doduse ova mala i nema gde da se sakrije, nikako da narucim kokosov treset i da ih prebacim u vece posude. Obzirom da je posuda mala i ne mogu nesto da procenim koliko je porasla. Kad sam je uzeo od Duleta raspon nogu joj je bio oko 5 cm. Od tada se dva puta presvukla. Prilicno je veca, a koliko tacno u centimetrima ne znam. Sad vec ne moze da se zavuce ispod te kore koja se vidi na slikama u galeriji i pod hitno moram da nabavim treset. Vidim da su u Hidroponici najjeftinije te cigle. Zanima me kad se cigla stavi u 3 l vode, zar to nije previse mokro, ima li neko iskustva s tim. I kad sam vec tu, mogu li manju da prebacim u posudu gde je sad veca, a da ne menjam zemlju koja je vec tu?
    Izvinjavam se sto kasnim sa odgovorom ali ne znam kako mi nije bila boldovana ova tema kao neprocitana... Eto... Ispravih se...
    Haha pa odbro, nikad nije kasno
    Moja vec, pa sad vise od dva meseca, kampuje. Jos uvek je zakopana! Treba da se presvlaci, ali to nesto sve polaaaaako, mada ne znam ni sam sto. A, inace, sve se lepo odvija; jednom u 4 5 dana kad otvaram ter da dolijem novu mlaku vodu (jer tako podizem vlagu na otp. 85%) ja diskretno ubacim fon u ter pa dzvirnem kamerom u onaj njen bunker I sve je islo hronoloski, prvo je bila jedva crva, pa sve vise, da bi se na kraju sijala i nekako nadula kao zrno grozdja koje samo sto ne explodira. A mozda se i presvukla, pa ne izlazi dok ne ocvrsne, jer tu ima komotno mesta da se proteze ('komora' ispod panja je otp. dimenzija 15x10x10) Nadam se da ce uskoro napolje, da se druzimo Uzeleo sam je se, to mi je jedina T
    A sto se tice treseta, u vodu se stavlja samo da bi se onako rastresao tj. rasirio... A ako je problem susenje, onda ti je bolja varijanta da kupis onaj nepresovani (ja taj koristim)

  2. #442
    Član Candus'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2015
    Lokacija
    Srbija
    Postova
    60

    Uobičajeno Odg: Tema za razna obaveštenja o vašim tarantulama (presvlačenja, klopanja, rast itd.

    Nemoj da je skuvas tom mlakom vodom... . Pa ne znam, ja bas nemam puno iskustva, od decembra sam u tom hobiju... Meni obe Parahybane kad pocnu da odbijaju hranu otprilike u roku od desetak dana se presvuku. Malu ne diram, stoji tu gde jeste i presvuce se bez problema. Veliku stavim pored radijatora i cesce kvasim, hladnom vodom ali se uvek poklopac zamagli... ili stranice. Par dana bude pored radijatora i presvuce se. Ja sam u kutiji sa vecom Parahybanom stavio sumski humus, nije treset kao podloga, s tim sto sam ga kuvao sat vremena mozda cak i dva... Citam svuda da se preporucuje kokosov treset pa cu sad njega da narucim. Tebi je ta komora ispod panja skoro ko cela moja plasticna posuda... Mozda zato i ne vidjas svog ljubimca...

  3. #443
    Član Grof96'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2015
    Lokacija
    Jagodina
    Postova
    40

    Uobičajeno Odg: Tema za razna obaveštenja o vašim tarantulama (presvlačenja, klopanja, rast itd.

    Presvukla se pre 5 6 dana, nego nikako da nahvatam vreme da napisem! Porasla je, mada mnogo joj je mrsavija opistosoma nego ranije... Moracemo to da popravimo Sad je hranjenje na redu. Juce je hranjena, pojela je fobasa. Nego, nekako je mnogo plasljivija nego pre, a sad bi valjda, kad je veca, bas trebala da ima samopouzdanje Cim cuje zvuk poklopca tera odmah uleti u skloniste, al' bukvalno se teleportuje haha Nisam znamo da parahybane mogu da budu tako brze. Nego, je l' se jos nekom ovo desilo da, inace agresivna i ''samouverena'' tarantula posle presvlacenja postane plasljiva? Msm prosao joj je period susenja, ocvrsla je cela, kao i helicere (pocrnele). Je l' ce tako plasljiva da ostane i na dalje, ili ce da se vrati u 'normalu'?

  4. #444
    Ljubitelj egzotičnih životinja borotasinisa'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2012
    Lokacija
    Sombor i Novi Sad
    Postova
    408

    Uobičajeno Odg: Tema za razna obaveštenja o vašim tarantulama (presvlačenja, klopanja, rast itd.

    Ima tu mnogo faktora, ako ima 13cm+ nije puno 5,6 dana, daj joj jos malo vremena..

  5. #445
    Član Grof96'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2015
    Lokacija
    Jagodina
    Postova
    40

    Uobičajeno Odg: Tema za razna obaveštenja o vašim tarantulama (presvlačenja, klopanja, rast itd.

    Ma to je ok, nego ona mi nije jasna Vidi se po velicini opistosome da je gladna, a i po njoj samoj. Oplela je onu ''senzornu'' paucinu ispred rupe, po zemlji, i izbacila nozice, sto znaci da lovi Medjutim, kad sam stavio fobasa na tu paucinu, ona pobeze unutra A onda sam ga ubio i ubacio tamo kod nje u brlog, i video sam da ga je pokupila, i vrlo brzo pojela celog. Vireo joj je iz usta max 10 min, sto znaci da je bila fes gladna.

  6. #446
    Ljubitelj egzotičnih životinja borotasinisa'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2012
    Lokacija
    Sombor i Novi Sad
    Postova
    408

    Uobičajeno Odg: Tema za razna obaveštenja o vašim tarantulama (presvlačenja, klopanja, rast itd.

    Koliko je velika otprilike? Pre se nije krila?

  7. #447
    Član Grof96'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2015
    Lokacija
    Jagodina
    Postova
    40

    Uobičajeno Odg: Tema za razna obaveštenja o vašim tarantulama (presvlačenja, klopanja, rast itd.

    Pre se uopste nije krila i bila je jako defanzivna. Sad je non stop unutra, plasljiva... Ne prepoznajem je A sad je tipa 12-13cm raspona.

  8. #448
    Ljubitelj egzotičnih životinja Alem2001'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2014
    Lokacija
    Novi Pazar
    Postova
    441

    Uobičajeno Odg: Tema za razna obaveštenja o vašim tarantulama (presvlačenja, klopanja, rast itd.

    5 dana nije ništa za toliku tarantulu, još je ona "sveža".
    https://www.flickr.com/photos/140930990@N02/

  9. #449
    Član Grof96'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2015
    Lokacija
    Jagodina
    Postova
    40

    Uobičajeno Odg: Tema za razna obaveštenja o vašim tarantulama (presvlačenja, klopanja, rast itd.

    Pa ne deluje mi bas da je jos sveza... Vidi se lepo da je ocvrsla, helicere crne, i prekjuce je i jela... A vec sam napomenuo da se ponasa kao da hoce da lovi, ali sve nekako ''stidljivo''
    Btw, sad sam se setio, kad sam izvukao kosuljicu, skoro da uopste nije bilo onog dela koji oblaz opistosomu, a narocito ventralnog dela... Sve je bio nekako rascupan i u dronjcima... Da l' ga j jela, nznm... A, inace, sve se lepo presvukla, bez teskoca... samo je sve, a narocito premolt, dosta dugo trajalo

  10. #450
    Ljubitelj egzotičnih životinja borotasinisa'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2012
    Lokacija
    Sombor i Novi Sad
    Postova
    408

    Uobičajeno Odg: Tema za razna obaveštenja o vašim tarantulama (presvlačenja, klopanja, rast itd.

    Zvacu one egzoskelet nekad to je normalno, upravu je Alem jos je sveza. Sledeci put joj daj desetak dana minimum.

  11. #451
    Član Candus'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2015
    Lokacija
    Srbija
    Postova
    60

    Uobičajeno Odg: Tema za razna obaveštenja o vašim tarantulama (presvlačenja, klopanja, rast itd.

    Meni se juce malecka presvukla ponovo. Znaci 30.03.2016. . Raste lagano...

  12. #452
    Ljubitelj egzotičnih životinja Alem2001'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2014
    Lokacija
    Novi Pazar
    Postova
    441

    Uobičajeno Odg: Tema za razna obaveštenja o vašim tarantulama (presvlačenja, klopanja, rast itd.

    Citat Prvobitno napisao Grof96 Pogledaj post
    Pa ne deluje mi bas da je jos sveza... Vidi se lepo da je ocvrsla, helicere crne, i prekjuce je i jela... A vec sam napomenuo da se ponasa kao da hoce da lovi, ali sve nekako ''stidljivo''
    Btw, sad sam se setio, kad sam izvukao kosuljicu, skoro da uopste nije bilo onog dela koji oblaz opistosomu, a narocito ventralnog dela... Sve je bio nekako rascupan i u dronjcima... Da l' ga j jela, nznm... A, inace, sve se lepo presvukla, bez teskoca... samo je sve, a narocito premolt, dosta dugo trajalo
    Moj ti je savet da se opustiš i čekaš,ja na toj veličini čekam bar 10 dana nakon presvlačenja da ih nahranim,mada uglavnom čekam 15 dana,neće sigurno da crkne od gladiTo što na prvi pogled izgleda kao da je očvrsla ne znači da se potpuno oporavila od presvlačenja.
    https://www.flickr.com/photos/140930990@N02/

  13. #453
    Član Candus'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2015
    Lokacija
    Srbija
    Postova
    60

    Uobičajeno Odg: Tema za razna obaveštenja o vašim tarantulama (presvlačenja, klopanja, rast itd.

    Upravo sam video da je veca Parahybana poklopac sa vodom okrenula i prebacila na drugi kraj posude... Jel to neki bes ili sta? To se do sada nije desavalo...

  14. #454
    Ljubitelj egzotičnih životinja borotasinisa'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2012
    Lokacija
    Sombor i Novi Sad
    Postova
    408

    Uobičajeno Odg: Tema za razna obaveštenja o vašim tarantulama (presvlačenja, klopanja, rast itd.

    To je potpuno normalno... Pravice ti haos kako god da okrenes...

  15. #455
    Član Grof96'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2015
    Lokacija
    Jagodina
    Postova
    40

    Uobičajeno Odg: Tema za razna obaveštenja o vašim tarantulama (presvlačenja, klopanja, rast itd.

    Citat Prvobitno napisao Alem2001 Pogledaj post
    Moj ti je savet da se opustiš i čekaš,ja na toj veličini čekam bar 10 dana nakon presvlačenja da ih nahranim,mada uglavnom čekam 15 dana,neće sigurno da crkne od gladiTo što na prvi pogled izgleda kao da je očvrsla ne znači da se potpuno oporavila od presvlačenja.
    Pa, izgleda da sam malo preuranio. Sledeci put cu joj dati vise vremena za oporavak od presvlacenja; nego, ovo je prvi put da mi se T presvlaci, pa znas vec...
    Jos uvek nema poboljsanja po pitanju temperamenta, ali ne odbija da jede. Sinoc je uzela jednu tek presvucenu dubiu od oko 2 3cm. Cisto da joj dam neki mek obrok, da ne rizikujem ako jos uvek ocvrscavaju helicere.

  16. #456
    Ljubitelj egzotičnih životinja Alem2001'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2014
    Lokacija
    Novi Pazar
    Postova
    441

    Uobičajeno Odg: Tema za razna obaveštenja o vašim tarantulama (presvlačenja, klopanja, rast itd.

    He,he,ma opušteno, navićićeš se na to,znamo kako ti je.
    https://www.flickr.com/photos/140930990@N02/

  17. #457
    Član Grof96'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2015
    Lokacija
    Jagodina
    Postova
    40

    Uobičajeno Odg: Tema za razna obaveštenja o vašim tarantulama (presvlačenja, klopanja, rast itd.

    Sad se u potpunosti normalizovala... jede lepo a kidise i na pincetu Vise nije plasljiva na ''bilo sta'' kao do sad, nego, kol'ko sam primetio, samo na odredjene zvucne frekvencije. Ona stoji na polici tik iznad vrata i kad se nekad desi da se vrata zalupe ili tresnu, ne reaguje. Takodje, ako nesto glasnije spustim na policu uz ter isto ne reaguje
    Ali izuzetno je osetljiva na onaj zvuk stakla, npr kad otvaram ter ili ono kad se staklo tare o staklo. Tad odmah uleti u skroviste... Ovako je sve super

  18. #458
    Član Grof96'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2015
    Lokacija
    Jagodina
    Postova
    40

    Uobičajeno Odg: Tema za razna obaveštenja o vašim tarantulama (presvlačenja, klopanja, rast itd.

    Juce se bas presvukla ova moja parahybana. Uspesno je to odradila Danas sam pazljivo izvuk'o kosuljicu, ali je onaj njen deo koji se nalazi na ventralnoj strani opistosome sav nekako skvrcen i izuvijan pa ne mogu da postavim sliku za determinaciju pola. Nista mi narocito nije signaliziralo na ovako skoro presvlacenje; jeste da je abdomen bio crn, ali ne ni priblizno onako sjajan a ni onog izgleda kao da ce da pukne. Krenula je bojkot hrane pre oko 5 dana, sto je za razliku od par nedelja prilikom poslednjeg bilo prilicno kratko. A i sve ovo vreme premolta je bila prilicno aktivna, tj. redovno setala i patrolirala po teru
    S obzirom na sve to ocekivao sam da ce molt bar za oko 2 nedelje, ne pre; tako da nisam mnogo dizao vlagu. Inace je u teru ~70%, a sad je bilo oko 80. Je l' to u redu i kolika treba da bude vlaznost za ovu vrstu prilikom presvlacenja?

  19. #459
    Novajlija
    Datum registracije
    Jul 2018
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    5

    Uobičajeno Re: Odg: Tema za razna obaveštenja o vašim tarantulama (presvlačenja, klopanja, diplo

    Evo ja samo da se malo pohvalim, nabavio sam brachypelmu albopilosum i prezadovoljan sam. Prvi kontakt je bio taj da mi se odmah popela na dlan i tako sam je premestio u njen terarijum Nisam verovao da cu tako brzo to da uradim ali eto izgleda da sam imao sam srece sa temperamentom tarantule pozdrav svima

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •