Citat Prvobitno napisao Candus Pogledaj post
I jedna i druga se presvlace na otvorenom, doduse ova mala i nema gde da se sakrije, nikako da narucim kokosov treset i da ih prebacim u vece posude. Obzirom da je posuda mala i ne mogu nesto da procenim koliko je porasla. Kad sam je uzeo od Duleta raspon nogu joj je bio oko 5 cm. Od tada se dva puta presvukla. Prilicno je veca, a koliko tacno u centimetrima ne znam. Sad vec ne moze da se zavuce ispod te kore koja se vidi na slikama u galeriji i pod hitno moram da nabavim treset. Vidim da su u Hidroponici najjeftinije te cigle. Zanima me kad se cigla stavi u 3 l vode, zar to nije previse mokro, ima li neko iskustva s tim. I kad sam vec tu, mogu li manju da prebacim u posudu gde je sad veca, a da ne menjam zemlju koja je vec tu?
Izvinjavam se sto kasnim sa odgovorom ali ne znam kako mi nije bila boldovana ova tema kao neprocitana... Eto... Ispravih se...
Haha pa odbro, nikad nije kasno
Moja vec, pa sad vise od dva meseca, kampuje. Jos uvek je zakopana! Treba da se presvlaci, ali to nesto sve polaaaaako, mada ne znam ni sam sto. A, inace, sve se lepo odvija; jednom u 4 5 dana kad otvaram ter da dolijem novu mlaku vodu (jer tako podizem vlagu na otp. 85%) ja diskretno ubacim fon u ter pa dzvirnem kamerom u onaj njen bunker I sve je islo hronoloski, prvo je bila jedva crva, pa sve vise, da bi se na kraju sijala i nekako nadula kao zrno grozdja koje samo sto ne explodira. A mozda se i presvukla, pa ne izlazi dok ne ocvrsne, jer tu ima komotno mesta da se proteze ('komora' ispod panja je otp. dimenzija 15x10x10) Nadam se da ce uskoro napolje, da se druzimo Uzeleo sam je se, to mi je jedina T
A sto se tice treseta, u vodu se stavlja samo da bi se onako rastresao tj. rasirio... A ako je problem susenje, onda ti je bolja varijanta da kupis onaj nepresovani (ja taj koristim)