Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 20 od 29

Tema: Da li šumska kornjača jede meso? (Split iz Zmija i kornjaca u istom terarijumu)

  1. #1
    Ljubitelj egzotičnih životinja _NEBOYSHA_'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2009
    Lokacija
    Zrenjanin
    Postova
    140

    Uobičajeno Da li šumska kornjača jede meso? (Split iz Zmija i kornjaca u istom terarijumu)

    Pa i šumska kornjača voli da jede meso.Pogotovo piletinu.

  2. #2
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: Zmija i kornjaca u istom terarijumu

    Ne bi trebalo da jede meso. One su herbivore, i treba da se hrane travom i povrćem. Ne puno voća, nije dobro za njih, a meso treba izbegavati. One će ga jesti, naravno, ali to ne znači da je dobro za njih. Najbolje da joj ne daješ, jer nema potrebe, a i crevni sistem im nije prilagođen za hranjenje mesom.

  3. #3

    Uobičajeno Odg: Zmija i kornjaca u istom terarijumu

    kornjace nekad uhvate nesto od mesa ali u zatocenistvu nema potrebe za time

  4. #4
    Ljubitelj egzotičnih životinja _NEBOYSHA_'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2009
    Lokacija
    Zrenjanin
    Postova
    140

    Uobičajeno Odg: Zmija i kornjaca u istom terarijumu

    Citat Prvobitno napisao zarko Pogledaj post
    kornjace nekad uhvate nesto od mesa ali u zatocenistvu nema potrebe za time
    Kada pada kiša da je vidiš samo kako lovi gliste.Za šumsku kornjaču piše da je svaštojed a ne biljojed.
    Poslednji izmenio _NEBOYSHA_; 13.01.09. u 13:45.

  5. #5
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: Zmija i kornjaca u istom terarijumu

    Jesu omnivore, ali su pretežno herbivore. Glavna hrana im je trava i povrće, a povremeno se hrane leševima, fecesom i beskičmenjacima. U zarobljeništvu ih ljudi hrane isključivo biljnom hranom. Obično mladunci kornjača jedu drugu hranu osim biljne više nego odrasli primerci. To što sama jede u dvorištu je ok, ako insekti nisu prskani, ali ne bi trebalo da joj daješ dodatno meso. Teško da će ti neki odgajivač ovih kornjača to preporučiti. Može povremeno, ali ne često.

  6. #6
    Ljubitelj egzotičnih životinja _NEBOYSHA_'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2009
    Lokacija
    Zrenjanin
    Postova
    140

    Uobičajeno Odg: Zmija i kornjaca u istom terarijumu

    Tako i piše može se davati ali mali komadić mesa u 2-3 meseca
    Poslednji izmenio _NEBOYSHA_; 13.01.09. u 13:45.

  7. #7

    Uobičajeno Odg: Da li šumska kornjača jede meso? (Split iz Zmija i kornjaca u istom terarijumu)

    sigurno da moze i da nece da fali nista.
    evo jednog podatka ,ultimate owners manual...pise da iguane NIAKDA< ponavljam NIKADA ne jedu insekte i ako je do kasnih 90 se smatralo da mlade iguane u prirodi povremeno gricnu insekta.
    ispostavilo se nakon longitudinalnog posmatranja da nikada ne jedu .
    mozda se ispostavi da su kornjace nase striktni herbavori...

  8. #8
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: Da li šumska kornjača jede meso? (Split iz Zmija i kornjaca u istom terarijumu)

    Nisu strikni, jedu povremeno u prirodi. A, evo i čovek je napisao da jedu glistu.

  9. #9

    Uobičajeno Odg: Da li šumska kornjača jede meso? (Split iz Zmija i kornjaca u istom terarijumu)

    pa da ...
    i iguane male jedu inskete kad im das...
    ne kazem da neko nije u pravu smao kazem da mozda se desi da se ispostavi drugacije .ali to i nije toliko bitno ...samo me asociralo na ranije zablude.

    tek da vidis kakava je polemika oko ishrane b agame..uf

  10. #10
    Ljubitelj egzotičnih životinja huana'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2007
    Lokacija
    imagination land
    Postova
    330

    Uobičajeno Odg: Da li šumska kornjača jede meso? (Split iz Zmija i kornjaca u istom terarijumu)

    kakva je polemika za agame?..to me bash interesuje..shta one ne jedu ili ne bi trebalo da jedu..kad ova moja samo mene shto ne pojede

  11. #11

    Uobičajeno Odg: Da li šumska kornjača jede meso? (Split iz Zmija i kornjaca u istom terarijumu)

    ne ,pitanje je koliko cega trebada jedu.
    neki do6 -7 fodine prelaze totalno na biljnu hranu..neki frsiraju isnekte a biljna tu i tamo...
    komplikovano za prepricavanje jer su u pitanju jako obrazovani ljudi i znaju stap ricaju pa bilo kakavo prepricavanje zvuci debilno

  12. #12
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja StevaNS'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2008
    Lokacija
    Subotica Novi Sad
    Postova
    532

    Uobičajeno Odg: Da li šumska kornjača jede meso? (Split iz Zmija i kornjaca u istom terarijumu)

    NE SME DA JEDE MESO!
    To je proverena informacija od vlasnika jednine registrovane farme sumskih kornjaca(Testudo Hermelini) u Srbiji.

    Za gliste ne znam, ali bas i ne mogu da se porede gliste i piletina.

    Imao sam 1 musteriju kojem je uginula kornjaca posle godinu dana i nije znao zasto. Proverio sam kod doticnog "farmera" i on kaze da te kornjace ne mogu da vare proteine i posto je ovaj momak hranio samo piletinom i salatom(koja bas i nije hranjiva) uspeo je da ubije svoju kornjacu u roku od godinu dana, a inace zive i do 100 god.
    Life has meaning only in the struggle. Triumph or defeat is in the hands of the God's... So let us celebrate the struggle!

  13. #13
    Ljubitelj egzotičnih životinja _NEBOYSHA_'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2009
    Lokacija
    Zrenjanin
    Postova
    140

    Uobičajeno Odg: Da li šumska kornjača jede meso? (Split iz Zmija i kornjaca u istom terarijumu)

    Citat Prvobitno napisao Krme Pogledaj post
    NE SME DA JEDE MESO!
    OK.Možda sam joj dao 5x za 7god.Ali sam pročitao na jednom sajtu kako im se povremeno može davati.To je onda LOŠA informacija.

  14. #14
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja gordond'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2008
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    626

    Uobičajeno Odg: Da li šumska kornjača jede meso? (Split iz Zmija i kornjaca u istom terarijumu)

    A da li se sme hraniti tunjevinom?
    Da li te opravdava, my friend, to što su ti oči veće od mogućnosti? B.Dz.Stulic

  15. #15
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: Da li šumska kornjača jede meso? (Split iz Zmija i kornjaca u istom terarijumu)

    A da li je tunjevina meso? Pa, lepo ljudi napisali NE SME DA JEDE MESO!
    Da ne pominjemo količinu ulja koja se nalazi u konzervi. Nije joj baš prirodna hrana.

    Što se tiče agama, zašto pravite oftopik ljudi? Ovo neko posle mora da uređuje, nisam siguran,mislim da Bogica sređuje ovaj deo foruma, pa zašto bi o agamama i iguanama pisali u temi o kornjačama? Mislite da moderatore ne mrzi da idu posle i to prebacuju?

  16. #16

    Uobičajeno Odg: Da li šumska kornjača jede meso? (Split iz Zmija i kornjaca u istom terarijumu)

    hahaahaha
    eto ....

    hahaahah

    nego salu na stranu, ljudi PRAVITE RAZLIKU IZMEDJU INFO KOJE DOLAZE SA NEKI SAJTOVA I FORUMA(mislim na slabe info) I KNJIGA ILI ISKUSNIH USTA(bilo gde na netu)
    nije isto....
    da si to procitao u nekoj knjizi koja je alfa i omega za kornjace pa ajde ...a mi smo svi uzeli tu info zdravo za gotovo.naranvo osim mene i tu se vidi koliko sma pametan hahahaha
    salim se sve ovo ,osim boldiranog !!

  17. #17
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: Da li šumska kornjača jede meso? (Split iz Zmija i kornjaca u istom terarijumu)

    Nisam bas razumeo sta si hteo da kazes. Ponovo.

  18. #18

    Uobičajeno Odg: Da li šumska kornjača jede meso? (Split iz Zmija i kornjaca u istom terarijumu)

    u be!
    bitno je odakle je informacija. ako je a nekog bezveznog sajta nema istu tezinu kao info iz knjige koja se dobro kotira.

    a i da sam u pravu naranvo

  19. #19
    Član
    Datum registracije
    Dec 2008
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    62

    Uobičajeno Odg: Da li šumska kornjača jede meso? (Split iz Zmija i kornjaca u istom terarijumu)

    Zaista nema potrebe da joj ikada dajes bilo kakvo meso, jednostavno nije im potrebno i moze da joj nanese vise stete nego koristi...e da i mala ispravka,ne znam ko je tacno napisao,ali nisam nikada cuo za vrstu Testudo hermelini...Verovatno si mislio na Testudo hermanni...

  20. #20
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja StevaNS'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2008
    Lokacija
    Subotica Novi Sad
    Postova
    532

    Uobičajeno Odg: Da li šumska kornjača jede meso? (Split iz Zmija i kornjaca u istom terarijumu)

    ups..
    moja greska...
    Life has meaning only in the struggle. Triumph or defeat is in the hands of the God's... So let us celebrate the struggle!

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •