Strana 6 od 14 PrvaPrva ... 45678 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 101 do 120 od 264

Tema: Živ ili mrtav plen

  1. #101
    Ljubitelj egzotičnih životinja boky'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2009
    Lokacija
    Lazarevac
    Postova
    196

    Uobičajeno Odg: Živ ili mrtav plen

    moja californijska zmija jede svaka 3 dana pinky-ja . mrtvog(odledjenog)
    ima malo preko 4 meseca.. to ne bi trebao da budem problem ?
    Ko uopste čita ovo

  2. #102
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: Živ ili mrtav plen

    Proredi joj malo. Ne treba hraniti zmije češće od jednom u 4 dana.

  3. #103
    Ljubitelj egzotičnih životinja boky'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2009
    Lokacija
    Lazarevac
    Postova
    196

    Uobičajeno Odg: Živ ili mrtav plen

    ok znaci 4 dana od sad..
    ma prvi put da je hranim posle 3 .. prvo sam nedelju dana , 6 dana pa 5dana i reko aj da probam 3 da brze raste.. al sad cu svaka 4-5 dana
    Ko uopste čita ovo

  4. #104
    Ljubitelj egzotičnih životinja juka83'ov Avatar
    Datum registracije
    Nov 2009
    Lokacija
    Sarajevo
    Postova
    123

    Uobičajeno Odg: Živ ili mrtav plen

    dobio sam danas dva odledjena misa, mislim nasao sam se s momkom malo kasnije nego dogovoreno tako da su misevi vec bili odledjeni, ali me sad brine dali smijem dati jer su jako smrdili na les, nisu bili napuhani ali su se bas culi, u medju vremenu sam ih stavio u zamrzivac i cekam vas odgovor dali smijem takvim plijenom da je hranim (mala je nestasica, pa bih uskoro trebao do Veterinarskog fakulteta da nadjem koga da mi da kojeg svijezeg)

  5. #105
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: Živ ili mrtav plen

    Ne bi trebalo da bude problem. Meni se dešavalo da zmije dan kasnije pojedu miša, koji im ostane u terarijumu. Nikad nije bilo problema zbog toga. Ali, nije ti dobra ideja da odleđene miševe ponovo zamrzavaš. A sad nek neko ko bolje poznaje biologiju od mene, objasni zašto nije dobro, da ja ne lupim neku glupost

  6. #106
    Ljubitelj egzotičnih životinja juka83'ov Avatar
    Datum registracije
    Nov 2009
    Lokacija
    Sarajevo
    Postova
    123

    Uobičajeno Odg: Živ ili mrtav plen

    nisam ih namjeravao zaledit, ali posto su uzasno smrdili, pa rekoh da se ne pocne neka gamad na njima mnoziti , ja ga zamrznem da sve neciste tvari pobijem...
    Znaci nije problem na les usmrdjene miseve dati da jede?

  7. #107
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: Živ ili mrtav plen

    Ne mogu oni za par sati toliko da se ukvare. Ne bi trebalo. Mislim, mogu leti, ali ne i po ovom vremenu.

  8. #108
    Ljubitelj egzotičnih životinja juka83'ov Avatar
    Datum registracije
    Nov 2009
    Lokacija
    Sarajevo
    Postova
    123

    Uobičajeno Odg: Živ ili mrtav plen

    Brate nisi osjetio miris, ko krepana macka kraj puta... Ove predhodne miseve bi sad lizao kakvi su ovi...

  9. #109
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja Igor Velevski'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2009
    Lokacija
    Skopje
    Postova
    559

    Uobičajeno Odg: Živ ili mrtav plen

    Ako toliko smrde, znaci da je poceo proces trulenja koji se razvija jako brze kad nisu izvadjeni digestivni organi, a posebno kad je takav les zaledjen, pa odledjen! Ja takve miseve ne bih davao zmijama, bolje neka gladuju nego da reskiram! Desavalo mi se da zmija ne pojede misa istog dana, ali je preko veceri ili sledeceg dana pojela i to je ok, ali nisu smrdeli kao u ovom tvom slucaju! Neznam zasto su se toliko usmrdeli kada su se odledjivali, malo je cudno, ali mi mozemo sad da nagadjamo so sutra i opet nista (mozda su odledjivani i zaledjivani i pre toga sto je jako verovatno ako su poceli toliko brzo da smrde sada kad si ih ti odledio). Inace ako hocete objasnicu vam zasto je lose kad se ocisceno meso odledi, pa onda opet zaledi, ali to se odnosi na coveka, jer zmije nisu tako osetljive! Sve u svemu, nije strasno ako su zaledjeni dva puta, pa odledjeni, ali ako su odma poceli da jako smrde kako ti kazes, moj savet ti je da ih bacis, jer kad ih sad odledis, nastavice se trulenje i to uveliko!

  10. #110
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja spiderboy'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2007
    Lokacija
    bečej
    Postova
    833

    Uobičajeno Odg: Živ ili mrtav plen

    slažem se,ako nisi siguran onda bolje baci,moguće da nisu odmah zaledjeni nakon usmrćivanja ili sl. u svakom slučaju od malo gladovanja neće zmiji biti ništa

  11. #111
    Ljubitelj egzotičnih životinja juka83'ov Avatar
    Datum registracije
    Nov 2009
    Lokacija
    Sarajevo
    Postova
    123

    Uobičajeno Odg: Živ ili mrtav plen

    Dali je iko slao Hranu za Bosnu, i koliko je moguce to

  12. #112
    Ljubitelj egzotičnih životinja Chobi'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2008
    Lokacija
    Pozarevac
    Postova
    358

    Uobičajeno Odg: Živ ili mrtav plen

    Sticem utisak da svojoj boi dajem prevelike, tj za nju presiroke pacove ###..

    Hranio sam je pre 5 dana a ona jos uvek ima vidljivo zadebljan stomak... po svemu sudeci varice ga jos toliko...a hranim je takvim na 14 dana. Citao sam i cuo od drugih iskusnih odgajivaca da ih treba hraniti plenom sirine njihovog stomaka, tj da nakon hranjenja treba da se vidi po stomaku, da je nesto pojela.

    E sad, ovi pacovi koje sam uzeo jesu malo siri od njenog stomaka jer sam lose procenio kad sam ih kupovao. Nadam se da nece da joj izazove neke probleme sa stomakom zbog toga...svo vreme boravi ispod sijalice gde je oko 33-34 stepeni i miruje

  13. #113
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja dule87'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    tuZla
    Postova
    582

    Uobičajeno Odg: Živ ili mrtav plen

    Hehe normalno da ce da se vidi i ako je tanji od obima zmije, nije zmija suplja unutra...
    Slobodno hrani sa vecim, sve sto moze da proguta, moze i da svari.. Smo je onda malo rijedje hranis, i to je to.. Mozda najbolji sistem je da je hranis nakon sto izvrsi nuzdu, tako znas da je ponovo prazna i gladna...

  14. #114
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja NecrovoX'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2009
    Lokacija
    Subotica
    Postova
    549

    Uobičajeno Odg: Živ ili mrtav plen

    Ma daj covece,nije kao da si omasio tezinu pacova za kilogram! Ako ona njega proguta nemas frke,stvarno se cimas bezveze,..Citao si i sam da ako joj je prevelik plen ona ce ga sama ispljunuti..
    Ja sam npr imao neke manje miseve,pa sam joj davao po dva komada.




  15. #115
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja spiderboy'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2007
    Lokacija
    bečej
    Postova
    833

    Uobičajeno Odg: Živ ili mrtav plen

    ne treba da brineš što je veći plen treba joj duže vreme da svari,to je normalno,naravno da sprovodi najviše vremena u toplom delu terarijuma jer vari hranu,što je veća temperatura to joj je lakše da dovede telo na "radnu temperaturu" samim tim da i varenje protekne bez problema

  16. #116
    Ljubitelj egzotičnih životinja Chobi'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2008
    Lokacija
    Pozarevac
    Postova
    358

    Uobičajeno Odg: Živ ili mrtav plen

    OK, hvala, pretpostavljao sam.
    Nesto cudno sam malo cas primetio kod nje... Hteo sam da je izvadim iz ter (6 dana nakon jela), poceo, video da jos nije svarila a i da je malo posivela (da ce da se presvlaci za koji dan) i ostavio je. Posle toga se vratila u topli deo ter I ODJEDNOM CELA ZADRHTALA.

    Sta bi to moglo da bude, jel video neko tako nesto??

  17. #117
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja Igor Velevski'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2009
    Lokacija
    Skopje
    Postova
    559

    Uobičajeno Odg: Živ ili mrtav plen

    6 dana nakon jela i da jos obrok nije svaren to je jako dugo! Obicno razlog za nemogucnost normalnog varenja hrane je nedovoljna temperatura! Vidi teperaturu ili ispravnost termometra!

  18. #118
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja NecrovoX'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2009
    Lokacija
    Subotica
    Postova
    549

    Uobičajeno Odg: Živ ili mrtav plen

    Kako zadrhtala?! Prvi put cujem da zmija zadrhti,..




  19. #119
    Ljubitelj egzotičnih životinja Chobi'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2008
    Lokacija
    Pozarevac
    Postova
    358

    Uobičajeno Odg: Živ ili mrtav plen

    Proveravao sam termometar sa stakla tako sto sam direktno ispod sijalice stavljao i sobni, temperatura je bila 33-34 na sobnom a na staklu 30-32.

    Pacov je malo veci pa zato duze traje. Do skoro, kad sam trosio rezerve miseva i davao joj po 2, varila ih je 24h, vec sutradan je bila aktivna.

    Sto se trzaja tice, nemam pojma sta joj je bilo, nisam primetio da se ponovilo.
    Ne znam kako da opisem, kao da je zapela telom o nesto, i odjednom se oslobidila i trznula. Ali cela je zadrhtala, i nije imala o sta da zapne kad je bila maltene uvijena u cosku terarijuma.
    Valjda je OK, i nece da se ponavlja...
    By-the-way, u fazi presvlacenja je definitivno i zbog toga je i "smorena" tako da me sada, dok se ne presvuce nista ne brine, posle toga ocekujem da bude sve OK.

  20. #120
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja spiderboy'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2007
    Lokacija
    bečej
    Postova
    833

    Uobičajeno Odg: Živ ili mrtav plen

    pa i ljudi se trgnu ponekad bez ikakvog razloga pa im nije ništa,nemoj svaku sitnicu da gledaš kao problem

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •