Strana 10 od 14 PrvaPrva ... 89101112 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 181 do 200 od 264

Tema: Živ ili mrtav plen

  1. #181
    Ljubitelj egzotičnih životinja boky'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2009
    Lokacija
    Lazarevac
    Postova
    196

    Uobičajeno Odg: Živ ili mrtav plen

    Citat Prvobitno napisao Nicin Pogledaj post
    Ja cu da dajem mrtve miseve, ali cu kasnije da mesam malo zive malo mrtve
    Zasto bi tako nesto radio?
    Ko uopste čita ovo

  2. #182
    Član
    Datum registracije
    Dec 2009
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    80

    Uobičajeno Odg: Živ ili mrtav plen

    Citat Prvobitno napisao boky Pogledaj post
    Zasto bi tako nesto radio?
    pa to sam rekao pre nego sto sam dobio zmiju, mislio sam da cu uzeti manjeg pa da joj dajem pinky miseve zive. Mada videcu jos

  3. #183
    Ljubitelj egzotičnih životinja boky'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2009
    Lokacija
    Lazarevac
    Postova
    196

    Uobičajeno Odg: Živ ili mrtav plen

    uopste nemas potrebe za tako necim .. najveci problem moze biti ako joj se svidi ukus zivog misa i posle pocne da odbija mrtve.
    Ko uopste čita ovo

  4. #184
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: Živ ili mrtav plen


  5. #185
    Novajlija
    Datum registracije
    Jan 2010
    Lokacija
    Novi Banovci
    Postova
    4

    Uobičajeno Odg: Živ ili mrtav plen

    ja nemam takvih problema, uvek gledam da joj kupim smrznute miseve tako mi je lakse nego da ih cuvam ili da svaki cas idem po zive.
    ali kada nemam vremena da odem po njih ja kupim u najblizem petshopu zive i takve ih dam i nisam dosad imaoproblema isto pojede i zivog ko i mrtvog.

  6. #186
    Ljubitelj egzotičnih životinja boky'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2009
    Lokacija
    Lazarevac
    Postova
    196

    Uobičajeno Odg: Živ ili mrtav plen

    zvizni ga veslom pre nego sto ga dash.. da se oshamuti
    Ko uopste čita ovo

  7. #187
    Član meskala'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2010
    Lokacija
    Nis
    Postova
    62

    Uobičajeno Odg: Živ ili mrtav plen

    A jel neko postavio temu o tome kako preći sa živie na smrznutu hranu, jer kako sam shvatio to je najveći problem onih koji ne mogu naći živu hranu ?
    lampropeltis triangulum

  8. #188
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: Živ ili mrtav plen

    Nismo otvarali posebnu temu, ali mogli bi. Mnoge zmije bez problema prelaze na mrtav plen.

  9. #189
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja spiderboy'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2007
    Lokacija
    bečej
    Postova
    833

    Uobičajeno Odg: Živ ili mrtav plen

    pa ovako prelazak ide,umesto živog daš mu odledjenog...
    šalu na stranu,obično ne bude problema ipak u pojedinim slučajevima zmija odbija mrtav plen,ostavi mu preko noći,verovatno će do ujutro plen nestati,u protivnom ostavi zmiju par dana na miru pa ponovo pokušaj ako i dalje odbija nahrani živim da ne bi oslabila,pa kasnije opet pokušaj,treba im češće nuditi takvu vrstu plena,obično upali

  10. #190
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja gava'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    707

    Uobičajeno Odg: Živ ili mrtav plen

    Pa ako si hranio zmiju, recimo na 7 dana, onda joj na toliko nudi i mrtve miševe. Pre ili kasnije će projesti. Ako ih i odbija mesec-dva nije strašno, mogu one da izdrže dosta. Bitno je ne odustajati brzo. A moš i da nabaviš neku veću pincetu pa da treskaš miša iznad zmijine glave ili da ga vučeš ispred nje, ali pre ili kasnije moraš ga samo ostaviti da ga sama pokupi inače ti žongliranje ne gine za stalno.
    I ja kupujem žive miševe, ali zmiju hranim isključivo mrtvim. Stavim ih u teglu i zatvorim. Dok stignem kući mrtvi su. Možda zvuči surovo, ali zmija je ljubimac, a miš hrana. A i ovako se manje maltretiraju nego da ih zmije mrcvare.

  11. #191
    Član rainbow boa'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2010
    Lokacija
    Banja luka
    Postova
    19

    Uobičajeno Odg: Živ ili mrtav plen

    Pozdrav ljudi.Upravo mi bio u poseti jedan izvrstan poznavalac zmija koji je takodje clan ovog foruma,odneo je mog smuka tj uzeo ga sebi,moradoh da ga dam jer cu uskoro dobiti red tail bou pa ne mogu da imam bas toliko zmija nemam dovoljno prostora za sve njih.Naime moga smuka sam izgladnjivala neko vreme da bih ga prebacila na mrtav plen jer sam ovde bas procitala da ziv mis moze da povredi zmiju.Takodje se po pola sata mucio da uhvati misa i zadavi ga.Verjte mi da sam posmatrala tog misa kako se cela dva dana seta po terarijumu kao svoj na svome,bila sam uverena da ce on pre crci nsam od sebe nego sto ce ga smuk pojesti ali ok desilo se i to nekako je uspeo da ga savlada.Medjutim cujem da je kako god zivi plen mnogo bolji i hranjiviji za zmiju i da se zaledjivanjem plena mnogo gubi i da je to pogresno,tako da sam sada u velikoj nedoumici da li da svoju colombian rainbow bou prebacim na ziv plen ili da je ostavim na mrtvom plenu kao sto je i naucena od rodjena

  12. #192
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja NecrovoX'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2009
    Lokacija
    Subotica
    Postova
    549

    Uobičajeno Odg: Živ ili mrtav plen

    Mrtav plen i ne brini.Cak i oni koji ne vole da daju mrtav plen nemaju neke konkretne ili uzastopne primere koji bi potvrdili da to ne valja,i sigurno je bezbednije nego da kao ti ostavis zivog misa u terarijumu dva dana sa zmijom.




  13. #193
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja dule87'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    tuZla
    Postova
    582

    Uobičajeno Odg: Živ ili mrtav plen

    Po meni je najbolje davati osamucen, znaci tresnes ga od patos prije nego sto ga ubacis kod zmije, i to ga drzis za rep rukom.., tako da ga zmija uhvati za glavu. Nema boljeg nacina, ziv je a ne moze da povredi zmiju...

  14. #194
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja spiderboy'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2007
    Lokacija
    bečej
    Postova
    833

    Uobičajeno Odg: Živ ili mrtav plen

    Citat Prvobitno napisao rainbow boa Pogledaj post
    Pozdrav ljudi.Upravo mi bio u poseti jedan izvrstan poznavalac zmija koji je takodje clan ovog foruma,odneo je mog smuka tj uzeo ga sebi,moradoh da ga dam jer cu uskoro dobiti red tail bou pa ne mogu da imam bas toliko zmija nemam dovoljno prostora za sve njih.Naime moga smuka sam izgladnjivala neko vreme da bih ga prebacila na mrtav plen jer sam ovde bas procitala da ziv mis moze da povredi zmiju.Takodje se po pola sata mucio da uhvati misa i zadavi ga.Verjte mi da sam posmatrala tog misa kako se cela dva dana seta po terarijumu kao svoj na svome,bila sam uverena da ce on pre crci nsam od sebe nego sto ce ga smuk pojesti ali ok desilo se i to nekako je uspeo da ga savlada.Medjutim cujem da je kako god zivi plen mnogo bolji i hranjiviji za zmiju i da se zaledjivanjem plena mnogo gubi i da je to pogresno,tako da sam sada u velikoj nedoumici da li da svoju colombian rainbow bou prebacim na ziv plen ili da je ostavim na mrtvom plenu kao sto je i naucena od rodjena
    ne znam odakle ti informacija da se zaledjivanjem gubi mnogo?
    a šta se to gubi,i šta je tu pogrešno nije mi jasno proveri malo te tvoje izvore informacije,ljudi godinama hrane svoje zmije odledjenim glodarima bez ikakvih negativnih posledica što mogu da potvrdim iz višegodišnjeg iskustva sa svojim zmijama,to da li daješ živi ili mrtav plen je opet pitanje sopstvenog opredeljenja ali kako god daješ ne možeš pogrešiti,samo nemoj ostaviti živog glodara tako kod zmije na više dana bez nadzora jer može doći do raznih neprijatnosti,uzgred koji je smuk u pitanju

  15. #195
    Član rainbow boa'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2010
    Lokacija
    Banja luka
    Postova
    19

    Uobičajeno Odg: Živ ili mrtav plen

    daj bolan sta,jedino da stavim u neku vrecu pa otresem gde da ga u ruci od pod otresam wahahahahahahhh.Ma osamuticu nekako ###,a sta mislis da ga mlatnem nekim predmetom po glavi i eto sto ga bolan imam otresat

    Pa gube se neki hranjivi sastojci za zmiju,zaledjivanjem vitamini valjda neki,to mi je danas rekao covek koji se vec 7 godina bavi zmijama i clan je ovog foruma tako da apsolutno mu verujem covek ima zavidno i ocigledno iskustvo jer su mu pitoni da zevas ko riba na suvom kad ih vidis.Normal smuk je bio u pitanju ali danas mi je odnesen taj covek ga je uzeo sebi,ja dobijam red tail bou moju dugo zeljenu zmiju pa nemam toliko prostora za njih 3 a i otisao je u dobre ruke

  16. #196
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja dule87'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    tuZla
    Postova
    582

    Uobičajeno Odg: Živ ili mrtav plen

    Pa mozes da ga stavis i u najlonsku kesu, ali meni je ovako lakse, za rep, malo tres od patos, on samo izgubi svijest, tako da ga ne ubijem ja nego zmija, to mi nekako lekse pada..

  17. #197
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja gordond'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2008
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    626

    Uobičajeno Odg: Živ ili mrtav plen

    Nema potrebe da ga treskas o pod, dovoljno je da mu lupis macolu (cvoku), to ce ga dovoljno osamutiti
    Da li te opravdava, my friend, to što su ti oči veće od mogućnosti? B.Dz.Stulic

  18. #198
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja dule87'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    tuZla
    Postova
    582

    Uobičajeno Odg: Živ ili mrtav plen

    To mi je vac malo sadisticki za moj ukus, nastojim ipak da se sto manje pate, kad vec moraju da umru...

  19. #199
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja gordond'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2008
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    626

    Uobičajeno Odg: Živ ili mrtav plen

    Haha, nije ti sadisticki da ga uhvatis za rep i drmnes o pod, a sadisticki ti je da mu opalis macolu
    Da li te opravdava, my friend, to što su ti oči veće od mogućnosti? B.Dz.Stulic

  20. #200
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja dule87'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    tuZla
    Postova
    582

    Uobičajeno Odg: Živ ili mrtav plen

    Pa malo je manje brutalno u svakom slucaju, bar sto se mene tice...

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •