Strana 14 od 14 PrvaPrva ... 4121314
Prikaz rezultata 261 do 264 od 264

Tema: Živ ili mrtav plen

  1. #261
    Ljubitelj egzotičnih životinja Vipera_Ammodytes'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2009
    Lokacija
    Crna Gora, Podgorica
    Postova
    164

    Uobičajeno Re: Živ ili mrtav plen

    Opet ja sa pitanjem. Poskoci su prije 6 dana pojeli po dva manja misa i prekjuce je jedan poskok povratio jednog misa. Temperatura je unutra bilo oko 26-28 stepeni preko dana, a uvece 20-22. Sta moze bit razlog povracanja?

  2. #262
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: Živ ili mrtav plen

    Prevelik obrok verovatno. Daj im po jednog miša. U kakvom je stanju bio taj miš, dobrim delom svaren ili ne?

  3. #263
    Ljubitelj egzotičnih životinja Vipera_Ammodytes'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2009
    Lokacija
    Crna Gora, Podgorica
    Postova
    164

    Uobičajeno Re: Živ ili mrtav plen

    paa... bio je skoro "citav" da se tako izrazim. Ne znam kako da izvedem da ih hranim, kad su oba poskoka u jednom teru, a da budem siguran da su oba pojela po jednog, a ne recimo jedna zmija pojede 2, a druga bez obroka da prodje..

  4. #264
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: Živ ili mrtav plen

    Moraš da ih hraniš odvojeno. To ti je obavezno. Dešava se da poskoci ujedaju jedni druge ako se hrane zajedno, ili čak da počnu dva da gutaju miša sa različitih strana, pa tako može da se desi da onaj koji prvi proguta miša, nastavi dalje da guta glavu poskoka koja je sa druge strane miša Gledao sam ovo više puta i razdvajao ih, kada sam ih hranio na Torlaku, jer je tamo praksa (makar ranije bila) da se ne razdvajaju zmije kad se hrane. Ali, tamo je to problem jer ih obično ima nekoliko stotina. A ti imaš dva, pa i nije cimanje da ih razdvojiš. Zmiju koja je povratila nemoj odmah da hraniš, sačekaj jedno tri nedelje da joj se obnovi kiselina, i nemoj da im daješ više od jednog miša. Posebno ako planiraš da ih hraniš jednom nedeljno.

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •