Strana 2 od 14 PrvaPrva 123412 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 21 do 40 od 264

Tema: Živ ili mrtav plen

  1. #21
    Moderator Stufy'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    354

    Uobičajeno Odg: Živ ili mrtav plen

    Odledjivanje u vodi dovodi do delimicnog gubitka mirisa miseva pa zmija moze a i ne mora da ga odbije. Inace zmije dovoljno podmaziju plen koji gutaju pljuvackom da ne bi imale problema sa gutanjem. Tome moze i da posvedoci Nenad posto mu je bio zgutan prst.

  2. #22
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja gordond'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2008
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    626

    Uobičajeno Odg: Živ ili mrtav plen

    Naravno da im je dovoljno sto koriste pljuvacku, ali opet ne vidim kako moze da skodi da mis bude dodatno vlazan za gutanje....
    Da li te opravdava, my friend, to što su ti oči veće od mogućnosti? B.Dz.Stulic

  3. #23
    Moderator Stufy'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    354

    Uobičajeno Odg: Živ ili mrtav plen

    Ma naravno da ne moze da skodi za gutanje, to je amo voda. Samo kazem da nije potrebno ako je sve u redu sa zmijom. Pisem da neko ne bi shvatio da mora da daje mokre miseve.

  4. #24
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: Živ ili mrtav plen

    Naravno, voda za gutanje ne može da smeta, ali može da spere delimično miris miša. Već je to rečeno više puta. Nekim zmijama neće smetati, ali postoje zmije kojima samo mala promena smeta, i ne prepoznaju plen.Ja imam takvog trianguluma. Čak ranije nije bio takav, ali je odjednom postao. Moraš 100 uslova da mu obezbediš da bi jeo mrtav plen. Takvim životinjama ne sme da se "pere" plen.
    Bitno je shvatiti da im kvašenje plena nije neophodno. Sasvim dovoljno pljuvačke obloži plen da bi bio progutan. Ja povremeno pokvasim miša, ako bebi zmije dam obrok sa kojim će teško izaći na kraj. Onda im dodajem vodu na plen, ali inače nije neophodno.

  5. #25
    Fanatik toncek'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2008
    Lokacija
    Hrvatska-Ogulin
    Postova
    1.014

    Uobičajeno Odg: Živ ili mrtav plen

    ja sam dobio 10 živih štakora za svoju zmiju,ali jede mrtav pljen....rekli su mi ovi iskusni dečki od kojih sam kupio da kada je budem hranio zamrznutim štakorom da ga u jutro stavim u hladnu vodu i pustim do na vecer u toj vodi i onda kad ga izvadim da ga prepipam po trbuhi ima li još leda i ako nema da uzmem fen i dobro zagrijem glavu i malo manje trbuh i da je spreman da bude pojeden...

  6. #26
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: Živ ili mrtav plen

    Ako su oni tvoju zmiju tako hranili, onda i ti nastavi. Ali, inače, nema potrebe za tim, posebno zato što plen u vodi može da izgubi dobar deo mirisa, a neke zmije onda neće da ga pojedu.

  7. #27
    Član ExigE'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2009
    Lokacija
    Tuden
    Postova
    62

    Uobičajeno Odg: Živ ili mrtav plen

    Ja mislim da je najbolje davati mrtav plijen. Misevi i ne znaju biti tako gadni kao pacovi. Naletio sam na nekoliko slika na netu. Veoma gadne infekcije od ugriza stakora.
    Ev slika:



  8. #28
    Ljubitelj egzotičnih životinja
    Datum registracije
    Jul 2008
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    361

    Uobičajeno Odg: Živ ili mrtav plen

    Mozda nije bas vezano za ovu temu, ali je povezano sa hranjenjem zmija. Na internetu sam nekoliko puta vidjao da ljudi preporucuju da zmije dobijaju hranu u posebnoj kutiji, a ne u terarijumu. Razna su misljenja zasto to treba raditi i mislim da je odgovor na to da svako radi kako mu najvise odgovara . Moje pitanje glasi: ako neko ima vise zmija, da li mora za svaku da ima zasebnu posudu za hranjenje ili sve moze da hrani u istoj, naravno sa prethodnim ciscenjem?

  9. #29
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: Živ ili mrtav plen

    Poželjno je da se kutija za hranjenje, ako se koristi, čisti. Jednom drugu se desilo da je jedna bolesna zmija zarazila druge zmije, jer nije sterilisao kutiju za hranjenje koju je koristio.
    Ja ih inače ne koristim.

  10. #30
    Ljubitelj egzotičnih životinja freepartyman'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2008
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    390

    Uobičajeno Odg: Živ ili mrtav plen

    Sto se tice odvojenih kutija za hranjenje dokazano je da je to samo mit.. Ako se zmija dovoljno vadi iz terarijuma,na zvuk otvaranja terarijuma nece ocekivati hranu,a opet ako se zmija zapostavi i terarijum se otvara samo da bi se ubacio mis ili pacov za vreme hranjenja sledeci put kad covek resi da je izvadi posle duzeg vremenskog perioda bice ujeden Kod posebnih kutija za hranjenje ljudi koji su to izvodili su primetili da posle duzeg vremena takvoh hranjenja zmija i kad se vadi iz terarijuma radi hendlanja, ako bude u blizini kutije u kojoj se hrani postaje agresivna..A i kod vecih zmija nije bezbedno vratiti zmiju u njen terarijum posle hranjenja..

  11. #31
    Ljubitelj egzotičnih životinja
    Datum registracije
    Jul 2008
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    361

    Uobičajeno Odg: Živ ili mrtav plen

    Rekli ste ono sto oni koji savetuju da se koristi ova tehnika nisu. Predpostavio sam ono za prenosenje bolesti, ali mi ni na kraj pameti nije palo ovo sto je freepartyman rekao. Hvala!

  12. #32
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: Živ ili mrtav plen

    Pa koriste ljudi kutije kad imaju više zmija u jednom terarijumu, da bi ih hranili odvojeno.

  13. #33
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja NecrovoX'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2009
    Lokacija
    Subotica
    Postova
    548

    Uobičajeno Odg: Živ ili mrtav plen

    Receno je i da odmrznute miseve ne treba ponovo zamrzavati..
    A sta kada ja narucim miseve iz bg-a,pa dok stignu do mene malo omeksaju i ja ih stavim ponovo u friz..Hoce li to mnogo smetati?

  14. #34
    Član mare'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2009
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    61

    Uobičajeno Odg: Živ ili mrtav plen

    Mozda i nece smetati, ali ni za hranu za ljude se ne preporucuje da se jednom odmrznuta ponovo zamrzava.
    Svi smo mi deca. Jedina razlika je u našim igračkama. Ayrton Senna

  15. #35
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: Živ ili mrtav plen

    Tako je. Ja to ne bih radio.

  16. #36
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja NecrovoX'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2009
    Lokacija
    Subotica
    Postova
    548

    Uobičajeno Odg: Živ ili mrtav plen

    Ali kako onda drugacije da joj nabavljam hranu?
    Posto ovde kod na su subotici bas nije da se moze lako naci..Barem ja nisam tako lako nasao mesto gde se mogu osloniti na sigurnu isporuku.

  17. #37
    Član mare'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2009
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    61

    Uobičajeno Odg: Živ ili mrtav plen

    Ako imas uslova, bilo bi ti najlakse da kupis muzjaka i 2,3 zenke i da ih sam uzgajas. tako ces imati miseve svih velicina i mozes da pravis zalihe. za nas u BG-u je lako da dodjemo do miseva, ###.


    P.S. javi mi se na pp.
    Svi smo mi deca. Jedina razlika je u našim igračkama. Ayrton Senna

  18. #38
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja gordond'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2008
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    626

    Uobičajeno Odg: Živ ili mrtav plen

    Sad sam zmijama dao malo vece miseve nego inace. Ranije im je trebalo oko 5 min. za gutanje dok se sad malo oduzilo na oko 10ak min. Da li znaci da je to ipak malo prevelik zalogaj?
    Da li te opravdava, my friend, to što su ti oči veće od mogućnosti? B.Dz.Stulic

  19. #39
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja spiderboy'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2007
    Lokacija
    bečej
    Postova
    833

    Uobičajeno Odg: Živ ili mrtav plen

    ako je progutala za 10min.to je po meni ok,ako je zmiji prevelik zalogaj obično ga ispljune ako skonta da ne može da proguta,a i svaka zmija različito jede imam neke jedinke koji za tren završe sa gutanjem a neke čekam čitavu večnost dok obavi a znam da nije preveliko,nego je zmija malo nespretna takoreći

  20. #40
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: Živ ili mrtav plen

    Samo je hrani takvom hranom za koju joj treba malo više vremena da je proguta. Tako će joj se vilica i lobanja pravilno razvijati, a vidićeš kako će brzo početi da raste. Ljudi obično potcenjuju svoje zmije hraneći ih manjim plenom.

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •