Strana 3 od 14 PrvaPrva 1234513 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 41 do 60 od 264

Tema: Živ ili mrtav plen

  1. #41
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja gordond'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2008
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    626

    Uobičajeno Odg: Živ ili mrtav plen

    Mislim da sam upravo to radio iako mi je postao bas debeljuca od kako sam ga kupio. Jeste da u misevi bili veci nego inace ali su ih i triangulum i getula uspesno progutali... Bilo mi je bitno samo to da im nesto ne skodi, sve ostalo se da srediti
    Da li te opravdava, my friend, to što su ti oči veće od mogućnosti? B.Dz.Stulic

  2. #42
    Ljubitelj egzotičnih životinja Pedja'ov Avatar
    Datum registracije
    Nov 2007
    Postova
    174
    Oglasa
    3

    Uobičajeno Odg: Živ ili mrtav plen

    Nije veliki problem ako se misevi nekada odlede pa se ponovo zamrznu, ipak zmije ne treba porediti sa ljudima, one imaju mnogo jace enzime za varenje.
    Naravno, to ne treba da bude praksa.Ja mislim da je za ljude optimalno da se koristi zamrznuto meso do 6 meseci a nekad i duze, pogledajte rokove u marketima, a za zmije sigurno moze i duze.

    Prosle godine sam imao slucaj da sam u zurbi ubacio 3 mrtva misa kod moje odrasle getule i kada sam se vratio njih nije bilo,ja mislio pojela sve, ali jedan je ostao zakopan u piljevini pa nisam primetio.
    Posle 2 dana primetim ona guta nesto veliko i plavo i shvatim da je to nepojedeni mis od pre dva dana koji se naduo i poceo da truli.Moram priznati da sam se uplasio za nju, medjutim nista joj nije bilo, posle dva meseca izbacila je 10 jaja koja su se sva izlegla.

    Mladi Lampropeltisi, nekad i smukovi, imaju obicaj da gutaju pinkije zive, bez da ih prethodno udave i to ne predstavlja nikakav problem.I u prirodi zmije koje se hrane ne opasnim plenom, zabama,ribom,manjim gusterima cesto imaju obicaj da ih gutaju dok su jos zivi.

  3. #43
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja gordond'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2008
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    626

    Uobičajeno Odg: Živ ili mrtav plen

    U to da gutaju zive bez da ih predhodno ubiju sam se licno uverio. Prosto mi je bilo zao misa kad je pocela da ga guta od zadnje strane a nije ga predhodno ubila
    Da li te opravdava, my friend, to što su ti oči veće od mogućnosti? B.Dz.Stulic

  4. #44
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: Živ ili mrtav plen

    Pa, neće da troše energiju na davljenje plena koji ne može da ih povredi
    Što se tiče Peđine priče o trulom mišu, baš sam se iznenadio, ja bih isto pomislio da će da joj šteti. Za neke zmije je poznato da mogu da jedu trulu hranu. Vipere na primer. Više puta su viđane zvečarke na putevima, kako skidaju zgažene i ispresovane životinje, koje su davno osušene Ali za njih se to da očekivati, jer one ujedu plen i puste ga da ode. Kasnije krenu u potragu, prateći tragove urina. Nekad im trebaju sati da nađu plen, iako ga obično brže nađu. Takav plen je već u fazi razlaganja, zbog otrova čije je funkcija, između ostalog, i da započne varenje plena.

    Što se tiče ponovnog zamrzavanja mislim da nije problem u tome da će se hrana pokvariti, nego da će izgubiti još deo hranljivih vrednosti, koji se izgubi prvim zamrzavanjem. Tako sam bar ja čuo, mislim da je istina.

  5. #45
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja gordond'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2008
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    626

    Uobičajeno Odg: Živ ili mrtav plen

    Citat Prvobitno napisao nenad Pogledaj post
    Što se tiče ponovnog zamrzavanja mislim da nije problem u tome da će se hrana pokvariti, nego da će izgubiti još deo hranljivih vrednosti, koji se izgubi prvim zamrzavanjem. Tako sam bar ja čuo, mislim da je istina.
    Tako sam i ja cuo, ali ne da ce izgubiti samo deo hranljivih vrednosti nego se gube svi vazni hranljivi sastojci i hrana prestaje da bude hranljiva i zdrava. Takodje treba obratiti paznju na to da se odmrznuta hrana sto pre upotrebi.
    Da li te opravdava, my friend, to što su ti oči veće od mogućnosti? B.Dz.Stulic

  6. #46
    Ljubitelj egzotičnih životinja Chobi'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2008
    Lokacija
    Pozarevac
    Postova
    358

    Uobičajeno Odg: Živ ili mrtav plen

    A ja malopre gledao neki snimak kako tip preporucuje bar ponekad davanje zivog plena zbog potrebnih vitamina i sta ti ja znam ako se vec zmiji ne daju suplementi uz ishranu

  7. #47
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja gordond'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2008
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    626

    Uobičajeno Odg: Živ ili mrtav plen

    Vec sam negde napisao, ali aj da ponovim.
    Zamrzavanjem se vitamini ne unistavaju. Vitamini obicno deluju kao koenzimi uz enzime i do njihove denaturacije dolazi prilikom povisenih temperatura (vecim od 60-70 stepeni). Dakle, ako se zivotinje hrane odmrznutom hranom, nece im nedostajati vitamini
    Da li te opravdava, my friend, to što su ti oči veće od mogućnosti? B.Dz.Stulic

  8. #48
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: Živ ili mrtav plen

    Citat Prvobitno napisao Chobi Pogledaj post
    A ja malopre gledao neki snimak kako tip preporucuje bar ponekad davanje zivog plena zbog potrebnih vitamina i sta ti ja znam ako se vec zmiji ne daju suplementi uz ishranu
    Pa, da, i onda može da ti se desi isto što i meni sa triangulumom, da ga jedva vratiš na mrtav plen.

  9. #49
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja gordond'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2008
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    626

    Uobičajeno Odg: Živ ili mrtav plen

    Skroz je nepotrebno izlagati se tom riziku da ti posle par davanja zivog plena zmija odbije mrtvi. Zmija sve neophodne sastojke dobija iz odledjenog misa, a narocito kad su u pitanju vitamini i minerali...
    Da li te opravdava, my friend, to što su ti oči veće od mogućnosti? B.Dz.Stulic

  10. #50
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja NecrovoX'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2009
    Lokacija
    Subotica
    Postova
    548

    Uobičajeno Odg: Živ ili mrtav plen

    A sta ako ja uzmem jednodnevno pile ili malog golupcica pa ga ubijem i odmah joj ga bacim? Hoce li to posle uticati na to da ne uzima odledjenje hladnjikave miseve?
    Mislim se da joj ubacim i golupcice u ishranu..jedan put mali golub drugi put mis..Znaci jedan put svezi golub,a drugi put odledjen mis.Pa ce tako imati sve sto joj je potrebno..Samo jos ostaje pitanje hoce li ona hteti da uzme tog malog goluba jer je do sada hranjena samo misevima.Ali probacu..
    JA hranim bou,a one su kako svi pricaju dosta prozdriljive.Nisaa imao nikakvih problema sa prelaskom sa zivog na mrtav plen,pa kolike su sanse da ona kasnije krene da mi odbija mrtav plen ako joj npr te golubove i pilice dajem zive?




  11. #51
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja spiderboy'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2007
    Lokacija
    bečej
    Postova
    833

    Uobičajeno Odg: Živ ili mrtav plen

    samo da te podsetim odledjeni miševi ne bi trebalo da budu "hladnjikavi" pisano je o tome kako se sprema zaledjena hrana zmijama

  12. #52
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: Živ ili mrtav plen

    A, i goluba bolje prvo zamrzni zbog parazita

  13. #53
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja NecrovoX'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2009
    Lokacija
    Subotica
    Postova
    548

    Uobičajeno Odg: Živ ili mrtav plen

    Da,da,naravno da cu misa da zagrejem,ali ipak mislim da je on hladniji od ovih zivotinjica sto bih davao zive.
    Znaci ipak da ne rizikujem i da ga zamrznem? Haj,onda cu tako..Mada mislim da ne bi trebalo biti problema oko toga,ipak su ovo moji golubovi,a oni su cisti (makar cistiji od divljih).




  14. #54
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja StevaNS'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2008
    Lokacija
    Subotica Novi Sad
    Postova
    532

    Uobičajeno Odg: Živ ili mrtav plen

    Kad sam jednom poznaniku teraristi rekao da zmije odbijaju mrtav plen posle zivog, on se samo nasmejao i rekao mi- ako je dovoljno gladna jesce sta god da joj das.
    U neku ruku se slazem sa njim. Nekako mi je tesko da poverujem da ce zmija pre umreti od gladi nego pojesti mrtvog misa.. Naravno, zasto praviti sebi problem..
    Life has meaning only in the struggle. Triumph or defeat is in the hands of the God's... So let us celebrate the struggle!

  15. #55
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja spiderboy'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2007
    Lokacija
    bečej
    Postova
    833

    Uobičajeno Odg: Živ ili mrtav plen

    ja hranim naizmenično,kako šta imam na rapolaganju i retko da neka odbije osim ako nema nekih drugih uticaja(presvlačenje i sl.)

  16. #56
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: Živ ili mrtav plen

    Citat Prvobitno napisao Krme Pogledaj post
    Kad sam jednom poznaniku teraristi rekao da zmije odbijaju mrtav plen posle zivog, on se samo nasmejao i rekao mi- ako je dovoljno gladna jesce sta god da joj das.
    U neku ruku se slazem sa njim. Nekako mi je tesko da poverujem da ce zmija pre umreti od gladi nego pojesti mrtvog misa.. Naravno, zasto praviti sebi problem..
    Zavisi, ima takvih zmija. Imao sam takve primere. Neće umreti od gladi, ali će joj trebati nekad i par meseci da shvati.

  17. #57
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja NecrovoX'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2009
    Lokacija
    Subotica
    Postova
    548

    Uobičajeno Odg: Živ ili mrtav plen

    Citat Prvobitno napisao nenad Pogledaj post
    Zavisi, ima takvih zmija. Imao sam takve primere. Neće umreti od gladi, ali će joj trebati nekad i par meseci da shvati.

    Pa ko jednom tako prodje to vise nece ponavljati! A dotle moze da pokusa pa da se ispostavi da moze da kombinuje,...




  18. #58
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja gordond'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2008
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    626

    Uobičajeno Odg: Živ ili mrtav plen

    Citat Prvobitno napisao NecrovoX Pogledaj post
    Pa ko jednom tako prodje to vise nece ponavljati! A dotle moze da pokusa pa da se ispostavi da moze da kombinuje,...
    Nisu zmije bas toliko inteligentne da shvate na osnovu jednog iskustva...
    Da li te opravdava, my friend, to što su ti oči veće od mogućnosti? B.Dz.Stulic

  19. #59
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja NecrovoX'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2009
    Lokacija
    Subotica
    Postova
    548

    Uobičajeno Odg: Živ ili mrtav plen

    Citat Prvobitno napisao gordond Pogledaj post
    Nisu zmije bas toliko inteligentne da shvate na osnovu jednog iskustva...
    Mislio sam da ako vlasnik zmije prodje tako (da mu nakon zivog odbija mrtvi plen) on to vise nece ponavljati,tj naizmenicno davati ziv pa mrtav plen




  20. #60
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja NecrovoX'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2009
    Lokacija
    Subotica
    Postova
    548

    Uobičajeno Odg: Živ ili mrtav plen

    I evo cisto da dodam da sam ja moju od kada je kod mene hranio nekih 8-9 puta i davao sam joj i ziv i mrtav plen,i sve uzima bez ikakvog problema!
    Miseve dobija obavezno mrtve,male golubove sam joj davao zive (osim jendog ili dva) i sve to ona uzima..Mislim da imam srece sto nije probirljiva
    Treba probati,pa videti..Ako je bas izbirljiva onda se zadrzati na mrtvom i gotovo!




Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •