Strana 4 od 14 PrvaPrva ... 23456 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 61 do 80 od 264

Tema: Živ ili mrtav plen

  1. #61
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja gava'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    707

    Uobičajeno Odg: Živ ili mrtav plen

    Čovek ne mora biti velika pametnica da zna da sveže meso i odmrznuto meso nije isto. Takođe, ne mora biti prevelika pametnica da zna da je sveže meso BOLJE od odmrznutog. Ja sam moje zmije jedno vreme hranio odmrznutim miševima, ali mali problemi su se javili u to vreme. Smukovi su imali neredovnu stolicu, a boa je imala zatvor. Da li su zatvor i neredvna stolica posledice ishrane odmrznutim miševima, ne znam, samo kažem da su se javili u to vreme. Onda sam, iz razloga koji su irelevantni za našu temu, počeo da kupujem miševe nedeljno (od Peđe). Prema miševima ne gajim nikakvu ljubav i nije mi ni teško ni žao da gledam kako ih zmija davi i guta, makar i žive (da mi je žao imao bih psa ili papagaja), ali mi je veoma stalo do mojih zmija i ne želim da gledam kako ih miš ujeda i grebe. Zato uvek i isključivo im dajem mrtav plen, koji je još uvek topao. Dok stignem mojoj kućici oni su lepo mrtvi, sveži, topli i spremni. Boa više nije imala zatvor, a smukovi kake kao po dogovoru. Možda nema veze, ali ja bar imam brigu manje, i to mi je sasvim dovoljno.
    Naravno, kako i čime će ko od nas hraniti svoje ljubimce treba i mora biti individualna stvar. Takođe, to je i stvar mogućnosti i dostupnosti. Za mene se ovo pokazalo kao najbolje.

  2. #62
    Ljubitelj egzotičnih životinja Miluttin'ov Avatar
    Datum registracije
    May 2009
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    385

    Uobičajeno Odg: Živ ili mrtav plen

    Samo par pitanja:
    Da li boe i smukovi smeju da jedu male piliće?
    Da li smem da im dajem žabice, koliko znam ni žabe ne opstaju u prljavoj sredini...?
    Kolike su cene miševa na veliko, posebno me interesuje za male?

    Ključno pitanje:
    Imam iguanu koju sam prokrijumčario u stan ali sa znijom ću malo teže jer mi oba roditelja imaju teške fobije od zmija. Šta da radim? Srći ću ako ne uzmem zmiju, čak ni pare više nisu problem.
    =MiluttiN=


  3. #63
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: Živ ili mrtav plen

    Smeju da jedu piliće, ali je to nepotrebno. Preko pilića mogu da se zaraze parazitima. Žabice im ne treba davati, a što se tiče toga da žabice ne mogu da opstaju u prljavoj sredini, to baš i nije tačno, jer je najnormalnija pojava da u maloj barici, koja može da bude maximalno kontaminirana, vidiš žabe kako provode vreme, pare se, polažu jaja, i razvijaju iz njih. Dakle, mogu da nose mnoge parazite sa sobom.

    Citat Prvobitno napisao Miluttin Pogledaj post
    Ključno pitanje:
    Imam iguanu koju sam prokrijumčario u stan ali sa znijom ću malo teže jer mi oba roditelja imaju teške fobije od zmija. Šta da radim? Srći ću ako ne uzmem zmiju, čak ni pare više nisu problem.
    Za ovo pitanje, molim te, otvori posebnu temu

  4. #64
    Ljubitelj egzotičnih životinja Vipera_Ammodytes'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2009
    Lokacija
    Crna Gora, Podgorica
    Postova
    164

    Uobičajeno Odg: Živ ili mrtav plen

    da li ce poskok pojesti mrtav plijen?
    Poslednji izmenio Vipera_Ammodytes; 09.07.09. u 15:56.

  5. #65
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja dule87'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    tuZla
    Postova
    582

    Uobičajeno Odg: Živ ili mrtav plen

    Hoce, moj bar jede..
    I sto je zanimljivo, mrtav plijen kad ugrize ne pusta, dok ziv ugrize, pusti, pa ga trazi kad ugine...

  6. #66
    Član
    Datum registracije
    Jul 2009
    Lokacija
    Subotica
    Postova
    20

    Uobičajeno Odg: Živ ili mrtav plen

    Cao pozdravsvima...ja sam relativno nov u svetu sa zmijama i odlucio sam da uzmem malu(bebu)mlecne zmije...da li neko moze da mi kaze cime bih mogao da je hranim..unapred hvala

  7. #67
    Ljubitelj egzotičnih životinja Miluttin'ov Avatar
    Datum registracije
    May 2009
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    385

    Uobičajeno Odg: Živ ili mrtav plen

    Ma ljudi, jel neko probao sa sveze odmrznutim macicima, ima ih komsinica (mada zive) pun qr*c!?
    Deluje mi hranjivo... Prvi se i ovako bacaju u vodu... Greota da se baci!
    =MiluttiN=


  8. #68
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja NecrovoX'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2009
    Lokacija
    Subotica
    Postova
    549

    Uobičajeno Odg: Živ ili mrtav plen

    Citat Prvobitno napisao Miluttin Pogledaj post
    Ma ljudi, jel neko probao sa sveze odmrznutim macicima, ima ih komsinica (mada zive) pun qr*c!?
    Deluje mi hranjivo... Prvi se i ovako bacaju u vodu... Greota da se baci!
    I like the way you think




  9. #69
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja gava'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    707

    Uobičajeno Odg: Živ ili mrtav plen

    Citat Prvobitno napisao toka333 Pogledaj post
    Cao pozdravsvima...ja sam relativno nov u svetu sa zmijama i odlucio sam da uzmem malu(bebu)mlecne zmije...da li neko moze da mi kaze cime bih mogao da je hranim..unapred hvala
    Pa ako te je mrzelo da čitaš šta je ranije pisano, onda je najbolje da probaš sa maslačkom

  10. #70
    Član Scorp82'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2009
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    29

    Uobičajeno Odg: Živ ili mrtav plen

    Pozdrav svima. Reko' ajde i ja da konacno napisem nesto

    Odmah po kupovini male Boe(Epicrates cenchria cenchria) pre oko 2 meseca pokusavao sam bezuspesno da je nateram da jede mrtav plen. To je bila agonija na svakih par dana trazenja pinkija po NS, odmrzavanja,grejanja istih fenom, maltretiranja zmije, ostavljanja plena preko noci sa zmijom, razbijanja glave mrtvom mishu, ...ali nista!
    Naravno onda sledi potraga za zivim plenom odredjene velicine i zivog "sredi" bez oklevanja...
    Vec kad sam hteo da odustanem i da pocnem da gajim miseve doslo je na red presvlacenje. Par dana posle, posto mi je ostao zamrznut jedan poveci skocimish, reko da probam i tog da dam pa sta bude. Odmrznem direkt u vreloj vodi i na moje iznenadjenje tako mokrog i vruceg mi je otela iz ruke 3 sekunde po otvaranju poklopca
    Sada lepo imam zalihu u frizu i nema brige. Mrtav plen rulz!

  11. #71
    Ljubitelj egzotičnih životinja Laki90'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2009
    Lokacija
    Kovin
    Postova
    141

    Uobičajeno Odg: Živ ili mrtav plen

    Moj Burmanac nije hteo da jede mrtve miseve pa sam morao da mrdam misem ispred glave neko vreme dok ga prvi put nije uze,,,sad je vec lakse!

  12. #72
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja gava'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    707

    Uobičajeno Odg: Živ ili mrtav plen

    Već smo nešto ranije pisali o odmrzavanju u vodi pa pročitaj, neće ti škoditi. Neki od nas se ne slažu sa takvim odmrzavanjem iz (ne)opravdanih razloga. Nije loše čuti razna mišljenja

  13. #73
    Član Scorp82'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2009
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    29

    Uobičajeno Odg: Živ ili mrtav plen

    Procitao sam ja bio sve oko odmrzavanja (devojka me tovarila da sam vise na forumu nego sa njom Tako sam ga odmrzao(u toploj vodi direktno) jer sam mislio da ga svakako nece pojesti i da cu ga baciti ali...
    Evo probao sam pre 3 dana(dan posle presvlacenja) da odmrznem na sobnoj temperaturi a zatim u kesu pa u toplu vodu ali zmija nista...Posle sto sam mahao 5 min ispred nosa zgrabila ga je ali kad ga je pustila nije htela da ga pojede! Ostavim preko noci i nista. Evo veceras se vratim na odmrzavanje direktno u vodi i tako mokrog napala i pojela bez problema! Pazim jedino da voda ne bude vrela i izgleda da joj ne smeta potencijalni gubitak mirisa pa cu da nastavim ovako...

  14. #74
    Ljubitelj egzotičnih životinja Miluttin'ov Avatar
    Datum registracije
    May 2009
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    385

    Uobičajeno Odg: Živ ili mrtav plen

    Citat Prvobitno napisao Scorp82 Pogledaj post
    Evo veceras se vratim na odmrzavanje direktno u vodi i tako mokrog napala i pojela bez problema! Pazim jedino da voda ne bude vrela i izgleda da joj ne smeta potencijalni gubitak mirisa pa cu da nastavim ovako...
    Ko zna na šta su ti miševi smrdeli pre odmrzavanja kad im je ovo prijalo
    =MiluttiN=


  15. #75
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja NecrovoX'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2009
    Lokacija
    Subotica
    Postova
    549

    Uobičajeno Odg: Živ ili mrtav plen

    Evo jos jedna zanimljivost u vezi hranjenja...
    Naime tu sam pri nabavci boe bio negde procitao neciji post da pokusava da navinke zmiju na uslovni refleks.Da malo objasnim..
    Nekada davno neki cika je vrsio eksperiment na svojim psima.Svaki put pre nego sto ih je hranio pozvonio bi nekim zvonom,i tako posle ne znam koliko puta je primetio da ako bi samo pozvonio zvonom psi bi pomislili da ce da jedu i odmah je pljuvacka pocela da im se luci u vecim kolicinama (uveliko uprostena prica),..Nekome je palo na pamet da slicnu stvar pokusa i sa zmijama.Naravno ne sa zvonom
    Onaj post koji sam ja procitao o ovome je govorio o pokusaju da se kucka po terarijumu pre svakog hranjenja.Tako da se zmija nauci da asocira to sa hranjenjem.Sto bi smanjilo onaj rizik i verovanje nekih ljudi da ce one otvaranje terarijum asocirati sa hranjenjem..
    Ja sam pokusao ovo,samo umesto kuckanja po staklu terarijuma,grebao sam po stolu na kojem se nalazi terarijum,jer kontam da ce ona itekako da oseti te vibracije.
    Rezultat?
    Pa u pocetku je to grebanje totalno ignorisala.Ili eventualno se blago pomerila.Isto kao i kada otvorim terarijum da je vadim,znaci skonta da se nesto desava,ali eto cisto kao mrdne da vidi sta je..
    A sada nakon 20 i nesto hranjenja sa tom metodom...Pa cim pocnem da grebem ona odmah postane veoma aktivna,odmah krene da istrazuje po terarijumu,na svaki pokret munjevito reaguje tj odmah se ubaci u mod za lov.I nestrpljivo saceka spustanje plena u terarijum...
    Niti jednom se nije agresivno ponasala kada sam otvarao terarijum da menjam vodu,da je vadim,...Ali ne bih smeo da stavim ruku unutra nakon onog grebanja
    E sad,ovu pojavu bi mozda trebali da vide neki ljudi malo iskusniji od mene pa da prosude,ali meni se cini da itekako vredi!
    Ko kaze da zmije nije moguce nauciti trikovima?!
    Inace za tehniku grebanja sam se odlucio jer kontam da ako nisam kuci i neko slucajno dodje moze da se desi da kucne po terarijumu (posto svi bi da je vide kako mrda,pa uvek moram da ih opominjem da ne kucaju po terarijumu) pa je cima za dzabe,a ovo sigurno nikome nece pasti na pamet!
    Eto,ko zeli neka pokusa pa javite rezultate.Bilo bi zanimljivo utvrditi da ja nisam jedini kome je ovo uspelo ili jedini koji misli da mu je ovo uspelo.
    Lak nacin da se nauci kada je vreme za hranjenje,a da se ne ostavlja hrana po pola sata blizu terarijuma kako bi ona osetila miris i tako se ukljucila u mod za lov (kako preporucuju na nekim sajtovima),da ne bi dolazilo do slucajnih ujeda misleci da joj ulazi plen u terarijum i slicno.
    Rado bih cuo komentare i kritike u vezi ovoga!




  16. #76
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja StevaNS'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2008
    Lokacija
    Subotica Novi Sad
    Postova
    532

    Uobičajeno Odg: Živ ili mrtav plen

    P akoliko ja znam kucanje pre hranjenja je vec potvrdjeno u praksi i preporucuje se. Ipak je dobro kada dobijes potvrdu iz prve ruke a ne samo rekla-kazala. A tvoja verzija sa grebanjem je jos bolja.
    Life has meaning only in the struggle. Triumph or defeat is in the hands of the God's... So let us celebrate the struggle!

  17. #77
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja Igor Velevski'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2009
    Lokacija
    Skopje
    Postova
    559

    Uobičajeno Odg: Živ ili mrtav plen

    Evo jednog odgovora i od jednog veterinara.......to je "pavlov refleks" i je sasvim normalno i to ne samo kod sisara. Cak i kod ribe koje se nalaze evoluciski ispod reptila, moze da se izazove pavlov refleks i jos nesto.....pavlov refleks se ne uci, nego se razvija i to je nesvesno zato se ne uci. Moze cak i da to isprobate i kod ljudi, ja sam to doziveo u vojsci gde sam imao sablonski zivot!

  18. #78
    Ljubitelj egzotičnih životinja freepartyman'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2008
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    390

    Uobičajeno Odg: Živ ili mrtav plen

    Citat Prvobitno napisao NecrovoX Pogledaj post
    Evo jos jedna zanimljivost u vezi hranjenja...
    Naime tu sam pri nabavci boe bio negde procitao neciji post da pokusava da navinke zmiju na uslovni refleks.Da malo objasnim..
    Nekada davno neki cika je vrsio eksperiment na svojim psima.Svaki put pre nego sto ih je hranio pozvonio bi nekim zvonom,i tako posle ne znam koliko puta je primetio da ako bi samo pozvonio zvonom psi bi pomislili da ce da jedu i odmah je pljuvacka pocela da im se luci u vecim kolicinama (uveliko uprostena prica),..Nekome je palo na pamet da slicnu stvar pokusa i sa zmijama.Naravno ne sa zvonom
    Onaj post koji sam ja procitao o ovome je govorio o pokusaju da se kucka po terarijumu pre svakog hranjenja.Tako da se zmija nauci da asocira to sa hranjenjem.Sto bi smanjilo onaj rizik i verovanje nekih ljudi da ce one otvaranje terarijum asocirati sa hranjenjem..
    Ja sam pokusao ovo,samo umesto kuckanja po staklu terarijuma,grebao sam po stolu na kojem se nalazi terarijum,jer kontam da ce ona itekako da oseti te vibracije.
    Rezultat?
    Pa u pocetku je to grebanje totalno ignorisala.Ili eventualno se blago pomerila.Isto kao i kada otvorim terarijum da je vadim,znaci skonta da se nesto desava,ali eto cisto kao mrdne da vidi sta je..
    A sada nakon 20 i nesto hranjenja sa tom metodom...Pa cim pocnem da grebem ona odmah postane veoma aktivna,odmah krene da istrazuje po terarijumu,na svaki pokret munjevito reaguje tj odmah se ubaci u mod za lov.I nestrpljivo saceka spustanje plena u terarijum...
    Niti jednom se nije agresivno ponasala kada sam otvarao terarijum da menjam vodu,da je vadim,...Ali ne bih smeo da stavim ruku unutra nakon onog grebanja
    E sad,ovu pojavu bi mozda trebali da vide neki ljudi malo iskusniji od mene pa da prosude,ali meni se cini da itekako vredi!
    Ko kaze da zmije nije moguce nauciti trikovima?!
    Inace za tehniku grebanja sam se odlucio jer kontam da ako nisam kuci i neko slucajno dodje moze da se desi da kucne po terarijumu (posto svi bi da je vide kako mrda,pa uvek moram da ih opominjem da ne kucaju po terarijumu) pa je cima za dzabe,a ovo sigurno nikome nece pasti na pamet!
    Eto,ko zeli neka pokusa pa javite rezultate.Bilo bi zanimljivo utvrditi da ja nisam jedini kome je ovo uspelo ili jedini koji misli da mu je ovo uspelo.
    Lak nacin da se nauci kada je vreme za hranjenje,a da se ne ostavlja hrana po pola sata blizu terarijuma kako bi ona osetila miris i tako se ukljucila u mod za lov (kako preporucuju na nekim sajtovima),da ne bi dolazilo do slucajnih ujeda misleci da joj ulazi plen u terarijum i slicno.
    Rado bih cuo komentare i kritike u vezi ovoga!
    Ako se dobro secam,mislim da sam ti ja predlozio tu foru sa kuckanjem Drago mi je da je uspelo,mada ja to nekoristim..Burmanca sa kukom uslovljam na vadjenje,tj, hook training kako kazu Ameri

  19. #79
    Ljubitelj egzotičnih životinja Celav'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2009
    Lokacija
    Pancevo
    Postova
    143

    Uobičajeno Odg: Živ ili mrtav plen

    izujedana.jpg

    zena je ostavila zivog pacova u vecernjim satima i ujutru je imala sta da vidi

  20. #80
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja gordond'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2008
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    626

    Uobičajeno Odg: Živ ili mrtav plen

    Jel ovo tvoja slika ili si ovo negde nasao?
    Da li te opravdava, my friend, to što su ti oči veće od mogućnosti? B.Dz.Stulic

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •