Strana 5 od 14 PrvaPrva ... 34567 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 81 do 100 od 264

Tema: Živ ili mrtav plen

  1. #81
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja NecrovoX'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2009
    Lokacija
    Subotica
    Postova
    548

    Uobičajeno Odg: Živ ili mrtav plen

    Sometimes you eat the bear,sometimes the bear eats you...




  2. #82
    Član
    Datum registracije
    Nov 2008
    Lokacija
    Svuda pomalo
    Postova
    81

    Uobičajeno Odg: Živ ili mrtav plen

    Citat Prvobitno napisao gordond Pogledaj post
    Jel ovo tvoja slika ili si ovo negde nasao?
    Naravno da je našao, a evo ja ću da kažem i gde:

    http://www.boa-constrictors.com/com/News/News.htm

    pa dole, na sredini strane, ima poglavlje koje se zove " An admonishing example...".

    Mada, čovek nije rekao čija žena je ostavila živog pacova, možda je mislio na ženu vlasnika navedene boe.

    U svakom slučaju, nije lepo kada se ne navede izvor informacije (slike), ali to je samo moje mišljenje.

  3. #83
    Član
    Datum registracije
    Jul 2009
    Lokacija
    Subotica
    Postova
    20

    Uobičajeno Odg: Živ ili mrtav plen

    POz svima..jedno pitanje na ovu temu.Malopre sam odmrzao svvog prvog misa u toploj vodi tamo je stoja nokih 15 min i sada kada ga dajem zmiji ona nece da ga pojede,a kada pipnem misao on je hladan,da li to ima neke veze?ili je zato sto sada treba da se presvuce?

  4. #84
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja gordond'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2008
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    626

    Uobičajeno Odg: Živ ili mrtav plen

    Mislim da bi trebalo da pustis da se mis skroz odledi, a ne samo spolja. Tesko da se u toploj vodi moze odmrznuti za 15min. Cak i da hoce da ga pojede, to nikako ne bi bilo dobro za nju.
    Da li te opravdava, my friend, to što su ti oči veće od mogućnosti? B.Dz.Stulic

  5. #85
    Član
    Datum registracije
    Jul 2009
    Lokacija
    Subotica
    Postova
    20

    Uobičajeno Odg: Živ ili mrtav plen

    aha.a to sto je hladan ovako na dodir to nema veze?

  6. #86
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja NecrovoX'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2009
    Lokacija
    Subotica
    Postova
    548

    Uobičajeno Odg: Živ ili mrtav plen

    Pa ima.zmije love topao plen.Zato ga prvo izvadis i ostavis da se skroz lepo odmrzne.Pa mozes onda malo da ga zagrejes u toploj vodi ili fenom da ga ugrejes.Jer ne treba da bude hladan,mora biti makar malo topao..




  7. #87
    Član
    Datum registracije
    Jul 2009
    Lokacija
    Subotica
    Postova
    20

    Uobičajeno Odg: Živ ili mrtav plen

    aha.pa meni se pre pola sata presvukla zmija.I sada sam joj stavio mrtav plen u ter. i ostavio ga .Ona ne pokazuje bash neko interesovanje za njega.Dali da ga ostavim tamo ako ne stada radim.Hvala na pomoci

  8. #88
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja NecrovoX'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2009
    Lokacija
    Subotica
    Postova
    548

    Uobičajeno Odg: Živ ili mrtav plen

    Pa ako ti se presvukla pre pola h ne trebas je odmaha hraniti.Najbolje jedan dan nakon presvlacenja.
    Ne treba ni dirati zmiju nakon presvlacenja makar jos jedan dan,zato sto joj je ta nova koza takoreci sveza i osetljiva.Zato nece verovatno ni da hvata plen..
    Ostavi joj taj mrtav plen,mozda ga i pojede.Mada mozes da ga izvadis i stavis u frizider (znaci ne moras opet zamrzavati,samo stavi na hladno) do sutra,pa sutra opet ugrej (ali lepo ugrej,da plen bude topao,fen ti je dobar nacin za to),pa joj ponudi.
    Tek sam sada skontao da si iz Subotice Pa djes kolega!




  9. #89
    Član
    Datum registracije
    Jul 2009
    Lokacija
    Subotica
    Postova
    20

    Uobičajeno Odg: Živ ili mrtav plen

    Heh.Pa evo me.Hvala na dobrim savetima Pokusacu to pa cemo videti.

  10. #90
    Član Niks'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2009
    Lokacija
    novi sad
    Postova
    72

    Uobičajeno Odg: Živ ili mrtav plen

    ne hranim zmiju mrtvim plenom,pa se ne razumem mnogo oko toga,ali pogledaj ovde jos po forumu jer koliko sam skontao ne treba misa podgrevati u toploj vodi jer izgubi i ono malo mirisa sto mu je ostalo posle zamrzavanja pa zmija ne bude toliko zainteresovana..i obavezno ga ostavljaj da se odledi skroz i iznutra jer verujem da ne bi valjalo da ga takvog pojede pa sve ni da hoce..

  11. #91
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja Igor Velevski'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2009
    Lokacija
    Skopje
    Postova
    559

    Uobičajeno Odg: Živ ili mrtav plen

    Ja sve svoje zmije hranim mrtvim zamrznutim pacovima i svi jedu bez problema. Pacove grejem u toploj vodi bez najlonske kese i takve stvari, samo ubacim pacova u vodu, cekam da se lepo podgreje i dam kao obrok! Sam ih uzgajam, kote se mnogo i moram da ih zamrzavam, a osim toga smatram da je to ispravno zato sto tako rade svi ozbiljni uzgajivaci, bar tako vidim na netu! E sad koliko gube miris i dali uopste gube to ne znam, ali mogu reci da kad izvadim pacova iz vode, bar se meni tako cini (mozda je to subjektivno), da mirise mozda vise nego kad je svez!

  12. #92
    Ljubitelj egzotičnih životinja Chobi'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2008
    Lokacija
    Pozarevac
    Postova
    358

    Uobičajeno Odg: Živ ili mrtav plen

    ja bi pre rekao smrdi nego mirise

  13. #93
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja gordond'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2008
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    626

    Uobičajeno Odg: Živ ili mrtav plen

    Da li se nekad nekome desilo da mu zmija prelomi misa prilikom hranjenja? Ovo mi se vec drugi put desava. Kad se obmota oko njega, toliko ga stegne da ga ili prelomi na dva dela ili mu ''pocepa'' kozu. Naravno nakon toga bude krvi i po njoj i po terarijumu (naravno ne mislim ''krvi do kolena'') sto je posle zbunjuje jer oseca miris ali nema plena.
    Da li te opravdava, my friend, to što su ti oči veće od mogućnosti? B.Dz.Stulic

  14. #94
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja Igor Velevski'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2009
    Lokacija
    Skopje
    Postova
    559

    Uobičajeno Odg: Živ ili mrtav plen

    Citat Prvobitno napisao gordond Pogledaj post
    Da li se nekad nekome desilo da mu zmija prelomi misa prilikom hranjenja? Ovo mi se vec drugi put desava. Kad se obmota oko njega, toliko ga stegne da ga ili prelomi na dva dela ili mu ''pocepa'' kozu. Naravno nakon toga bude krvi i po njoj i po terarijumu (naravno ne mislim ''krvi do kolena'') sto je posle zbunjuje jer oseca miris ali nema plena.
    Hahaha meni nikad, a koja je to zmija "makaza"?

  15. #95
    Član
    Datum registracije
    Nov 2008
    Lokacija
    Svuda pomalo
    Postova
    81

    Uobičajeno Odg: Živ ili mrtav plen

    Citat Prvobitno napisao gordond Pogledaj post
    Da li se nekad nekome desilo da mu zmija prelomi misa prilikom hranjenja? Ovo mi se vec drugi put desava. Kad se obmota oko njega, toliko ga stegne da ga ili prelomi na dva dela ili mu ''pocepa'' kozu. Naravno nakon toga bude krvi i po njoj i po terarijumu (naravno ne mislim ''krvi do kolena'') sto je posle zbunjuje jer oseca miris ali nema plena.
    Dešava se, pogotovo sa f/t miševima. Prizor je ružan, zmiji je potrebno malo (više) vremena da se snađe, ali na kraju uspe da ga "savlada". Naravno, nakon toga bi trebalo nekako očistiti i zmiju i terarijum, ali je sreća što se ovakve situacije retko dešavaju. Ponekad ovo ume da se desi i sa živim plenom.

    Ono što sam pričitao i čuo od ljudi je da se češće dešava sa pacovima, i to kod odraslih primeraka boa, mada moram priznati da mi nema logike, ali eto, samo prenosim.

  16. #96
    Član
    Datum registracije
    Mar 2009
    Lokacija
    varaždin
    Postova
    40

    Uobičajeno Odg: Živ ili mrtav plen

    zato je dobro hraniti izvan terarija

  17. #97
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja gordond'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2008
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    626

    Uobičajeno Odg: Živ ili mrtav plen

    U pitanju je L.getula stara oko godinu i po dana. Ni meni se ne desava svaki put. Osim danas, desilo mi se samo jos jednom pre par hranjenja.
    Zanimljivo mi je sto je posle taj miris toliko iritira da bukvalno luta po terarijumu i skace i na najmanji pokret.
    Da li te opravdava, my friend, to što su ti oči veće od mogućnosti? B.Dz.Stulic

  18. #98
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja Igor Velevski'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2009
    Lokacija
    Skopje
    Postova
    559

    Uobičajeno Odg: Živ ili mrtav plen

    Kad ja dajem mojoj getuli jos malo pa godinu i po, malo ga njusi, dodje do glave i pocne da ga guta bez stazanja i motanja oko njega, a hranim je zamrznutim malim pacovima koji jos nemaju dlaku! Tako da sve to ide bas "elegantno"! Kad bi ga mrdao ispred nje mozda bi ga napala, ali ja to ne radim nego samo je izvadim u jednu plasticnu kutiju ubacim joj pacova i to je to!

  19. #99
    Član Niks'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2009
    Lokacija
    novi sad
    Postova
    72

    Uobičajeno Odg: Živ ili mrtav plen

    clan foruma sam tek mesec i po dana,i propustio sam diskusiju o kutijama za hranjenje,pa bih se sad naknadno ubacio sa svojim slucajem. ja nemam kutiju za hranjenje,ali imam poseban nacin za davanje signala zmiji da ce da jede. dok je on u terarijumu,ja otvorim vrata i izbacim posudu sa vodom,kamenje i sve dekoracije i onda mu ubacim plen,a njega ne diram prethodno. tako sam krenuo skoro od kad sam uzeo zmiju,i on sad ,kad otvorim vrata i krenem sa praznjenjem terarijuma, vec zna o cemu se radi i priprema se za obrok..

  20. #100
    Ljubitelj egzotičnih životinja Chobi'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2008
    Lokacija
    Pozarevac
    Postova
    358

    Uobičajeno Odg: Živ ili mrtav plen

    Mislim da se bespotrebno cimas...

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •