Strana 9 od 14 PrvaPrva ... 7891011 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 161 do 180 od 264

Tema: Živ ili mrtav plen

  1. #161
    Član
    Datum registracije
    Feb 2009
    Lokacija
    srbija
    Postova
    15

    Exclamation Odg: Živ ili mrtav plen

    Oko 20 godina cuvam zmije, nikad, niad nisam davao mrtvog misa sem kad nisam imao izbora.Nikad ozbiljna povreda, ali tako su i od malana naucili da dave plen da se ne povredi. Nas ljubimac nema u terariumu nikakvog stresne situacije, sve dobija na gotovs, tako odgajena zmija ima dosadan zivot. Zamislimo nas zivot bez rizika, nemoj ic kolima jer je jedan se povredio, ili nemoj ic na skijanje jer onaj se pvredio. Jel i mi zivimo kao u vitrini??

  2. #162
    Član
    Datum registracije
    Dec 2009
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    80

    Uobičajeno Odg: Živ ili mrtav plen

    Ako vec dajes zive miseve udari mu jednu macolu da se osamuti i daj mu ga da ga pojede.
    Ja sad posle nove godine idem po zmiju, meni je zanimljivo da gledam kako ga on jede i sve to, ali ne znam dali cu joj davati zive, vredi li rizika?
    Ali kad pogledas sa druge strane upravu si, svako treba da odluci kako ce.

    Neko ne moze da uzima zive miseve zato sto nema blizu njega pa daje mrtve miseve. Ali ja mislim da kad neko vec oce da daje zive nek uzme 1 muzjaka i par zenki miseva, vise ce se isplatiti, bar ja tako mislim mozda ako se predomislim to uradim i ja.

    Ali cu prvo par meseci davati mrtve, nekad vezem za konac i pomeram ga da izgleda kao da je ziv , a kasnije cu da dam i zivog

    izvinite svi ali mislim da nebi smeo sa koncem

  3. #163
    Ljubitelj egzotičnih životinja Chobi'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2008
    Lokacija
    Pozarevac
    Postova
    358

    Uobičajeno Odg: Živ ili mrtav plen

    Nikad ozbiljna povreda kazes?
    Pa ja ne bi dozvolio nikakvu povredu na zmiji, jer ne znam kakve komplikacije mogu proizaci od ujeda pacova...a sigurno ne bi mogao da joj pomognem nikako posle toga. I da ne bude nista ozbiljno bila bi mi ruzna s oziljcima.
    U neku ruku te podrzavam, hteo sam...hteo sam i ja tako, da je izgladnim do normalnih granica i da joj dajem zive da vidim hoce li postati "predator" od ukrasne zmije... Da ujede i zadavi a da ne bude ujedena...u startu sam video da i miseve trapavo davi, da ih hvata gde god stigne i par puta sam se vrteo oko terarijuma da vidim jeli joj zario zub negde ili je to njegova krv...Nisam hteo da rizikujem dalje.
    Pisi nam sta cuvas, pretstavi nam se malo, mozda te neki poznaju, ja sam relativno nov "zmijar" s jednom boom...

  4. #164
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja NecrovoX'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2009
    Lokacija
    Subotica
    Postova
    549

    Uobičajeno Odg: Živ ili mrtav plen

    Citat Prvobitno napisao exsex Pogledaj post
    Oko 20 godina cuvam zmije, nikad, niad nisam davao mrtvog misa sem kad nisam imao izbora.Nikad ozbiljna povreda, ali tako su i od malana naucili da dave plen da se ne povredi. Nas ljubimac nema u terariumu nikakvog stresne situacije, sve dobija na gotovs, tako odgajena zmija ima dosadan zivot. Zamislimo nas zivot bez rizika, nemoj ic kolima jer je jedan se povredio, ili nemoj ic na skijanje jer onaj se pvredio. Jel i mi zivimo kao u vitrini??
    Ovo je stvarno stvar licnog izbora...Zasto lavove u zo vrt-u ne hrane zivim plenom? I tvoj pas je nekada bio vuk,sto njega ne hranis zivim plenom?
    Stvar je u tome da moze na oba nacina,i oba nacina imaju svoje prednosti i nedostatke.E sad svako neka odluci sta je njemu najbolje...
    Jedino se u potpunosti slazem sa tobom da su nase zmije u terarijumu jako lepo cuvane i odsecene od vecine nadrazaja i bilo cega sto podstice neku reakciju tj dosada.Zato valja sto cesce ih vadiit i motati po rukama,ja licno moju iznosim napolje kada je vreme pogodno za to,pa neka malo svrlja po travi,po grani...
    Cuo sam od par ljudi koji imaju dosta iskustva (drze poprilican broj egzoticnih zivotinja i sa visegodisnjim iskustvom) da oni svoje zmije (konkretno u dva slucaju su bile boe) leti kada je ono najtoplije ni ne nose unutra,imaju terarijume od zice i one su leti tamo napolju.Vecina ce reci da je ovo cista glupost,ali meni deluje kao dobra ideja,naravno nosi rizike sa sobom (krpelji,..) ali eto makar tada se zmija lepo nasunca,oseti vetra na kozi,oseti kisu,..
    Poenta je da je sve stvar izbora,jedino je tuzno sto to nije izbor zmije vec nas njihovih vlasnika,a to ponekad ima lose posledice.




  5. #165
    Član
    Datum registracije
    Dec 2009
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    80

    Uobičajeno Odg: Živ ili mrtav plen

    NecrovoX koju vrstu ti imas? To bi bilo extra da ih izvedemo povremeno napolje, ja cu moju probati mozda da izvedem kad napuni 1,5god. Samo se bojim da je ne ispustim iz ruke ako me ujede, to je refleksivno. Kako vama ne ispadne (meni nije ispala, jos nemam zmiju) zmija iz ruku kad vas ujede, imate lose reflekse

  6. #166
    Fanatik rassa'ov Avatar
    Datum registracije
    May 2008
    Lokacija
    NS
    Postova
    1.064

    Uobičajeno Odg: Živ ili mrtav plen

    zato sto su te malo vece i deblje zmije uglavnom mirne i spore (boa, loptasti, ...)
    dok su mlecna i ekipa ipak malo brze

  7. #167
    Ljubitelj egzotičnih životinja Chobi'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2008
    Lokacija
    Pozarevac
    Postova
    358

    Uobičajeno Odg: Živ ili mrtav plen

    Kad napuni 1,5god ispasce ti prst zajedno s njom...
    A Necrovox bytheway ima Anakondu od 9 metara tako da ne moze da mu ispadne iz ruku, jer je on uvek vuce po tlu...

  8. #168
    Fanatik rassa'ov Avatar
    Datum registracije
    May 2008
    Lokacija
    NS
    Postova
    1.064

    Uobičajeno Odg: Živ ili mrtav plen

    ^ lol

    lakse je drzati deblju zmiju tipa boe i bp nego tanke, zar ne?

  9. #169
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja Igor Velevski'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2009
    Lokacija
    Skopje
    Postova
    559

    Uobičajeno Odg: Živ ili mrtav plen

    Nema tu filozofije.....jedino je vazno da se zmija najede, a to da joj je dosadno , to je glupost, jer i mrtav i ziv plen ona isto zgrabi i stiska(cak ga i ja jos malo mrdam), a kad ga otpusti on je vec mrtav u oba dva slucaja! Ako pri tome ima ranu, moze da se inficira, a i ne mora, ali ako je rana duboka da joj probije bazalni sloj koze onda sigurno ostaje luzna ili cikatriks koji je trajan! Ja bar mislim tako, a i takav zivot vodim za sebe i svoje, pa i za svoje ljubimce, da izbegavamo sve sto je rizik koji moze (a i ne mora) da nas puno kosta (ne mislim za pare)! Ovo kazem jer je ishod bukvalno isti....dali cu stici na odredjeno mesto kolima ili motorom na jednim tockom, ja bi odabrao ovo prvo!
    Kod manjih zmija moze da se da ziv pacov velicine odraslog misa jer u tom uzrastu pacovi jos ne grizu kao odrasli! To je moj savet!

  10. #170
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja NecrovoX'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2009
    Lokacija
    Subotica
    Postova
    549

    Uobičajeno Odg: Živ ili mrtav plen

    Citat Prvobitno napisao Chobi Pogledaj post
    Kad napuni 1,5god ispasce ti prst zajedno s njom...
    A Necrovox bytheway ima Anakondu od 9 metara tako da ne moze da mu ispadne iz ruku, jer je on uvek vuce po tlu...
    Ma kakva anakonda bre,imam TITANBOU Hranim je omanjim kravama i babama iz gsp-a!
    Ove vece zmije su uglavnom opustene,pa i kada je pustim napolje onda samo lagano kroz travu,ili se pentra po nekom drvetu,...Naravno pratim je uvek,ali jos nije bilo slucajeva jurnjave,jedino malo zeznutog skidanja sa vrhova drveta
    Kontam da bi mlecna ili kukuruzni uhvatili straftu pa bi ih vijao samo tako,...




  11. #171
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja spiderboy'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2007
    Lokacija
    bečej
    Postova
    833

    Uobičajeno Odg: Živ ili mrtav plen

    slučajno sam nabasao na ovo,pa ti vidi šta je odrastao pacov u stanju da uradi
    http://bellsouthpwp.net/j/b/jbuncc/d...ed%20live1.JPG

  12. #172
    Fanatik rassa'ov Avatar
    Datum registracije
    May 2008
    Lokacija
    NS
    Postova
    1.064

    Uobičajeno Odg: Živ ili mrtav plen

    lol
    http://www.teraristika.org/forum/sho...?t=5446&page=8

    odatle je i krenula rasprava!
    prethodna strana, postavio sam slike i text o tome

  13. #173
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja spiderboy'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2007
    Lokacija
    bečej
    Postova
    833

    Uobičajeno Odg: Živ ili mrtav plen

    eh,sorry,prevideo sam,kako je mali ovaj svet (internet)

  14. #174
    Član
    Datum registracije
    Dec 2009
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    80

    Uobičajeno Odg: Dosadan život zmije (Iz: Živ ili mrtav plen)

    Sta vi mislite jel moze pinki mis da povredi zmiju

  15. #175
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja dule87'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    tuZla
    Postova
    582

    Uobičajeno Odg: Dosadan život zmije (Iz: Živ ili mrtav plen)

    Naravno da ne, oni nemaju dosta organa potpuno razvijenih npr. oci, a izmedju ostalog ni zube.. Pinkije mozes slobodno davati zive, mozda je jedino bolje odmah na samom pocetku davati mrtve, sto radi tebe, sto radi zmije...

  16. #176
    Član
    Datum registracije
    Feb 2009
    Lokacija
    srbija
    Postova
    15

    Exclamation Odg: Živ ili mrtav plen

    Psa ne hranim zivim jer sta da mu dam, kokosku ili zeca?? Malo smesan spoj tema, ali dajem mu kosti da jede, i nikad nije desilo se da mu se zaglavi kost, neki i to izbegavaju jer je opasno. Mi smatramo sebe pametnijem nego sama priroda, Anakonda guta gazele, ili bori se sa krokodilom, i ko mu cuva glavu U pocetku i moji ljubimci dobijaku po njuski, ali vreme i bol nauci ga kako da hvata plen. Blizu glave i tako nema sanse de uzvrati.Smesno sto mu je dosadno?? Pa zamisli i psa koji zivi u stanu ili koji zivi u dvoristu, koji je sretniji? I ti i ja zivimo zivot koji biramo, a nas ljubimac ima izbora?? mi mu odredimo kad sta i kako,instinkt ih tera na trazenje i davljenje, e sad sta?? Povredile su se i to i ozbiljno, ali nista od toga, bilo slucaja da mu je mis progrizo njusku, ali sve je proslo. Ovako bar malo selektujemo nesposobne za zivot. I ja nosim napoje u prolece kad je danju 15-20 stepeni a kasnije kad nocu nije hladnije od 10-12 s. ostavljam non stop da , kako kazu , uziva u vetru i prirodi. Inace cuvam smukove, oni su mi lepsi i pokretniji . Probao sam i boe i pitona, ali tolko su lenji da je to uzas.

  17. #177
    Član
    Datum registracije
    Dec 2009
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    80

    Uobičajeno Odg: Živ ili mrtav plen

    Ja cu da dajem mrtve miseve, ali cu kasnije da mesam malo zive malo mrtve

  18. #178
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: Živ ili mrtav plen

    Citat Prvobitno napisao exsex Pogledaj post
    Psa ne hranim zivim jer sta da mu dam, kokosku ili zeca?? Malo smesan spoj tema, ali dajem mu kosti da jede, i nikad nije desilo se da mu se zaglavi kost, neki i to izbegavaju jer je opasno. Mi smatramo sebe pametnijem nego sama priroda, Anakonda guta gazele, ili bori se sa krokodilom, i ko mu cuva glavu U pocetku i moji ljubimci dobijaku po njuski, ali vreme i bol nauci ga kako da hvata plen. Blizu glave i tako nema sanse de uzvrati.Smesno sto mu je dosadno?? Pa zamisli i psa koji zivi u stanu ili koji zivi u dvoristu, koji je sretniji? I ti i ja zivimo zivot koji biramo, a nas ljubimac ima izbora?? mi mu odredimo kad sta i kako,instinkt ih tera na trazenje i davljenje, e sad sta?? Povredile su se i to i ozbiljno, ali nista od toga, bilo slucaja da mu je mis progrizo njusku, ali sve je proslo. Ovako bar malo selektujemo nesposobne za zivot. I ja nosim napoje u prolece kad je danju 15-20 stepeni a kasnije kad nocu nije hladnije od 10-12 s. ostavljam non stop da , kako kazu , uziva u vetru i prirodi. Inace cuvam smukove, oni su mi lepsi i pokretniji . Probao sam i boe i pitona, ali tolko su lenji da je to uzas.
    Ok, svako, naravno, ima pravo na svoje mišljenje. Ti nastavi da ih hraniš živim miševima, mi ćemo nastaviti da ih hranimo mrtvim, i nema problema

  19. #179
    Član
    Datum registracije
    Feb 2009
    Lokacija
    srbija
    Postova
    15

    Uobičajeno Odg: Živ ili mrtav plen

    Naravno ovo je moje misljenje, i nikom ne preporucujem da po mom hrabrenju uradi to. Svako nek odluci, pisao sam jer mislim drugacije, pa nek imaju i takav primer, da znaju da moze, ali nosi neki mali rizik.Naravno da hranim kako zelim...

  20. #180
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: Živ ili mrtav plen

    Poslednji post u ovoj temi je prebačen u novu temu - Iznošenje zmija napolje, jer se u ovoj temi raspravlja o živom i mrtvom plenu
    http://www.teraristika.org/forum/showthread.php?t=7661

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •