Strana 13 od 14 PrvaPrva ... 311121314 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 241 do 260 od 264

Tema: Živ ili mrtav plen

  1. #241
    Ljubitelj egzotičnih životinja Godfather'ov Avatar
    Datum registracije
    May 2012
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    116

    Uobičajeno Odg: Živ ili mrtav plen

    Znaci mala plasticna kutija, misa odledjenog ostavis, samo mora kutija naravno da ima ventilaciju. Samo budi strpljiv. Ja licno mislim da ce tako projesti...
    Pozz...

  2. #242
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja NecrovoX'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2009
    Lokacija
    Subotica
    Postova
    549

    Uobičajeno Odg: Živ ili mrtav plen

    Na koliko često ga hraniš? I ko ti je to rekao da ga hraniš na silu? To je baš zadnja mera i to je malo i nezgodno raditi da se zmija ne bi povredila.
    Bolje ga je malo izgladniti pa će sam projesti nego da ga tako kljukaš.




  3. #243
    Novajlija
    Datum registracije
    Apr 2013
    Lokacija
    jagodina
    Postova
    4

    Uobičajeno Odg: Živ ili mrtav plen

    A koliko da stoji mis u kutiji ? Ja sam probao ali poceo je mis da smrdi i ja sam ga izbacio posle par sati mozda je sat dva bila sa misom u kutiji. A rekli su mi ovi od kojihsam kupio da probam na silu da je nahranim. A koliko moze da bude bez hrane ona strah me je da mi ne ugine?

  4. #244
    Ljubitelj egzotičnih životinja Stiv'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2009
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    133

    Uobičajeno Odg: Živ ili mrtav plen

    Kljukanje treba uvek da bude poslednja opcija, znaci kljukas je samo ako vidis da gubi na tezini, da ne bi uginula. Kljukanje je jako stresno za zmiju. Probaj da joj das zivog pinkija, ako nece sacekaj jos neko vreme pa probaj opet.

  5. #245
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja NecrovoX'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2009
    Lokacija
    Subotica
    Postova
    549

    Uobičajeno Odg: Živ ili mrtav plen

    Čak i mala zmija može da ne jede 2 možda čak i više meseci od poslednjeg obroka. Tako da samo strpljenja, ponudi pa ako neće onda nikom ništa, probaj opet za desetak dana i tako dva meseca barem, pa ako dotle ne projede onda probaš da ostavljaš miša sa njom u kutiji preko noći ( i nemoj stalno da otvaraš i viriš u kutiju, pusti je na miru), a tek ako ništa ne uspe pa čak ni živ plen onda kljukanje, a ne kao prva opcija!




  6. #246
    Novajlija
    Datum registracije
    Apr 2013
    Lokacija
    jagodina
    Postova
    4

    Uobičajeno Odg: Živ ili mrtav plen

    Hvala puno ako mi zatreba jos nesto obreticu se.

  7. #247
    Novajlija
    Datum registracije
    Jan 2013
    Lokacija
    zadar
    Postova
    7

    Uobičajeno Odg: Živ ili mrtav plen

    nase sve zmijice jedu iskljucivo mrtvo . lakše njima a i nama .

  8. #248
    Član Reventon'ov Avatar
    Datum registracije
    Aug 2013
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    29

    Uobičajeno Odg: Živ ili mrtav plen

    I ja imam slican problem, u pitanju je takodje kukuruzni smuk. Nije mi prva zmija, ali je prva koja nece da jede mrtve pinkije... Prethodni smuk je od samog pocetka jeo mrtve bez ikakvih problema. Ovaj novi je bebac, ima samo 20ak cm i mrtve nece ni da pogleda. Kod mene je 10 dana, a nije jeo bar 2 nedelje. Dva puta sam mu nudio mrtve, ostavljao ih u terarijumu preko noci, cak sam zmiju i misa stavljao u malu kutiju i nista. Zmija bleji sa strane, a mis se usmrdi. E sad, imam ja strpljenja, nije to problem, nego da li ce njemu biti nesto sto nije jeo 15 dana? Pitam upravo zbog toga sto je jos mali...

  9. #249
    Član Reventon'ov Avatar
    Datum registracije
    Aug 2013
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    29

    Uobičajeno Odg: Živ ili mrtav plen

    A sad imam i nov problem... Nece da jede uopste. Zivog nije htela ni da pogleda. Sta mi je ciniti?

  10. #250
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja NecrovoX'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2009
    Lokacija
    Subotica
    Postova
    549

    Uobičajeno Odg: Živ ili mrtav plen

    Čak i tako malom mislim da nije problem 15 dana. Ostavi ga par dana na miru, garantujem da će posle nekih 25-30 dana projesti.




  11. #251
    Član Reventon'ov Avatar
    Datum registracije
    Aug 2013
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    29

    Uobičajeno Odg: Živ ili mrtav plen

    Siguran si da nije problem? Ne bih voleo da mi ugine...

  12. #252
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja NecrovoX'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2009
    Lokacija
    Subotica
    Postova
    549

    Uobičajeno Odg: Živ ili mrtav plen

    Nisam siguran, zato sam i rekao da mislim da nije, neka odgovori neko ko je iskusniji sa tako malim zmijama. Ali koliko sam do sada ovde čitao to isto tvoje pitanje postavljano od strane drugih pojedinaca i koliko sam i sam ponekad se isto brinuo verujem da nije problem. Ne mogu da kategorički tvrdim, ali sam doduše poprilično siguran da je tako. Meni se znalo desiti da mi zmija odbija hranu 3 meseca. Prvi put me to brinulo, a već drugi put se nisam ni brinuo. Hoće one tako ponekad. Doduše nije baš isto kod malih i odraslih zmija ali opet, do mesec dana nije veliki problem i nije to nešto dug period za njih, pa čak i za male zmije. pokušaj je hraniti 25. dana, dotle je pusti na miru i neka dobro ogladni, nadam se da će ti to biti rešenje. Ako čak i to ne bude, e onda kreni sa nekim drugima metodama i onda se brini.




  13. #253
    Član
    Datum registracije
    Aug 2012
    Lokacija
    Bg
    Postova
    44

    Uobičajeno Odg: Živ ili mrtav plen

    Moju zmiju sam hranio iskljucivo mrtvim plenom, prvo pinkijima, pa onako malo vecim misevima dlakavim, i smaze ih nekako,
    mada obicno moram da ih malo stavim pod vrucu vodu pa da paradiram njoj pred nosom, pa ga ona zvekne, ...mada ga ne pojede uvek.
    U zadnjih skoro mesec dana sam bacio 4 misa jer zmija napadne, i batali ga.

    i danas prvi put odem da uzmem ZIVOG misa, bilo mi je mega zao, al sta da radim, necu da mi zmija ugine, a skoro mesec dana je proslo od zadnje klope...

    I ###, stavio sam joj misa u terarijum, a ova samo PAF, obmotala se, malo koprcanja i cao, progurala ga je u roku od 10ak minuta i sad je kapiram kul


    Jedino me jos brine da li je doslo vreme da joj klepam ili pazarim novi terarijum jer imam trip da je u ovom nesrecna, ona ima oko pola metra
    a dimenzije terarijuma su cenim oko 30X30X30
    >>??

  14. #254
    Ljubitelj egzotičnih životinja GaMeR'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2013
    Lokacija
    Vranje
    Postova
    154

    Uobičajeno Odg: Živ ili mrtav plen

    Ne znam sta da ti kazem, ali pre kupovanja novog terarijuma probaj jos nekoliko puta sa odmrznutim misem a da je pritom prebacis u nekoj plasticnoj kutiji... I kad uhvati misa mrdaj ga jos nekoliko sekundi sa pincetom i nadaj se da ce da upali pozz
    It's a good life we lead brother.
    The best. May it never change.
    And may it never change us.

  15. #255
    Novajlija
    Datum registracije
    Feb 2014
    Lokacija
    Novi Banovci
    Postova
    8

    Uobičajeno Odg: Živ ili mrtav plen

    Pa ja bi joj pravio novi terarijum sigurno,malo je bas,moja boa je oko 50,60 cm odprilike i u terrijumu je od 70*40*40 i mislim da joj je to sad super a nameravam do 1m da je drzim u tom.Probaj bolje da ih osusis tj probaj bez vode mozda vodom skines miris pa nece zbog toga. ja radim tako sto izvadim pacova pustim ga neko vreme na sobnoj temperaturi i onda ga stavim u kesu i pustim toplu vodu ili ubacim kesu u toplu vodu i to je to.stim sto ga znam osusiti da se ne lepi treset po njemu i to je to.

  16. #256
    Ljubitelj egzotičnih životinja Vipera_Ammodytes'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2009
    Lokacija
    Crna Gora, Podgorica
    Postova
    164

    Uobičajeno Re: Živ ili mrtav plen

    Pozdrav svima, imam pitanje. Da bih nahranio zmiju zivim plijenom, koja temperatura treba da bude u terarijumu? Oce li zmija jesti ako je temperatura unutra nekih 22-23 stepena?

  17. #257
    Ljubitelj egzotičnih životinja Godfather'ov Avatar
    Datum registracije
    May 2012
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    116

    Uobičajeno Odg: Živ ili mrtav plen

    Verovatno da hoce, sto ne bi jela, pa i u prorodi ona jede i na toj i na visoj a mozda i na nizoj temperaturi... Mozda gresim ali kapiram da ce jesti normalno, jedino dnevna mora biti visa inace i zbog varenja mora imati odredjenu temp... Sa otrovnicama nemam iskustva uopste, da ne ispadne da lupetam u prazno, hehe...
    Pozz...

  18. #258
    Ljubitelj egzotičnih životinja Vipera_Ammodytes'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2009
    Lokacija
    Crna Gora, Podgorica
    Postova
    164

    Uobičajeno Re: Živ ili mrtav plen

    Danas sam cuo podatak da ako zmija (mozda cak konkretno poskok), hoce pojesti ako je trenutno 22-23 stepena, ali nece svariti hranu jer nema tu odredjenu potrebnu temperaturu? I onda ce povratiti i postoji mogucnost dobijanja sepse? pojasnjenje ako ima ko iskusniji...

    Inace temperatura je privremena 22-23 stepena, dok ne nadjem rjesenje za grijanje.. tj kako zastititi sijalicu.. Ili ako moze led sijalica? Svaki savjet dobrodosao..

  19. #259
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: Živ ili mrtav plen

    Može najnormalnije da vari na toj temperaturi, tako da nemoj da brineš. Da bi poskok povratio plen mora da bude temperatura mnogo niža od te, ili previsoka. Takođe može da povrati ukoliko se uznemirava posle obroka, ili ukoliko pojede previše. Bilo kako bilo, čak i da se to desi, zmiji ništa neće faliti.

  20. #260
    Ljubitelj egzotičnih životinja Vipera_Ammodytes'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2009
    Lokacija
    Crna Gora, Podgorica
    Postova
    164

    Uobičajeno Re: Živ ili mrtav plen

    zahvaljujem na odgovoru, veliko hvala!

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •