Strana 11 od 14 PrvaPrva ... 910111213 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 201 do 220 od 264

Tema: Živ ili mrtav plen

  1. #201
    Član Bojan'ov Avatar
    Datum registracije
    Jul 2010
    Lokacija
    Kumanovo
    Postova
    54

    Uobičajeno Odg: Živ ili mrtav plen

    Moji burmic jede mrtvo , al nikako ga ne jede ako mu ne mashem mishem pred ochiju tako da imitiram zhivokju ! to me zapita zashto je to tako i jel to opasno ili dal uopshte ce tako da izgubi instinkt i zashto nece da jede mrtvo . . . a bash bi hteo da mu ubijem taj refleks na lovenje tako da ne bi bilo opasno po mene i mog brata i sestru kad bude veci . . .

  2. #202

    Uobičajeno Odg: Živ ili mrtav plen

    pusti ga da ogladni,stavi na patos i jesce bez problema

  3. #203
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja spiderboy'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2007
    Lokacija
    bečej
    Postova
    833

    Uobičajeno Odg: Živ ili mrtav plen

    sasvim normalno ponašanje,mrdanje plenom ga podstiče na hranu,ali možeš i da ostaviš preko noći kao što žarko reče pa će da pojede,instinkt za lovom životinja ne može da izgubi pošto nije naučeno,nego je urodjeno

  4. #204
    Ljubitelj egzotičnih životinja Chobi'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2008
    Lokacija
    Pozarevac
    Postova
    358

    Uobičajeno Odg: Živ ili mrtav plen

    Secam se price kako su neki od vas ucili zmiju lupkanjem po terarijumu kada je vreme za hranjenje. Ono kao, pre hranjenje joj kuclai po staklu nekoliko puta i bacali je u tzv. feeding mode.
    Kad god sam se setio, primenjivao sam to i vec posle nekih 3-4 hranjenja poceli su da se naziru rezultati. Zmija se naglo "budila" nakon kucanja i trazila hranu po terarijumu. Vec negde 5. ili 6. puta je nakon kucanja obavezno napadala i zapucavala se u staklo, bila daleko zustrija pri trazenju i uzimanju (napadanju) plena.
    Sve je ovo zbog neke sigurnosti, da nece napasti u drugim slucajevima i pomesati ruku s hranom. Ja ni pre ovoga nisam imao problema s njom pa cak ni kad sam je uzimao iz terarijuma gladnu, na dan hranjenja, a nadam se da necu ni na dalje.

    Eto toliko, hteo sam da dodam i ja da na boe ova fora radi

    P.S. Izvinjavam se za offtopic, ova tema mi je nekako bila najslicnija, a nisam hteo da pocinjem novu samo zbog ovoga.

  5. #205
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja NecrovoX'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2009
    Lokacija
    Subotica
    Postova
    548

    Uobičajeno Odg: Živ ili mrtav plen

    E super je cuti da je jos neko pokusao ovo sem mene sa istim rezultatima.Sledeci trik je da je naucim da sedne na komandu
    Inace ja umesto kuckanje grebem po dnu terarijuma,zato sto svako ko mi dodje u kucu i vidi terarijum (kada ja nisam u blizini) krene da kucka po njemu kako bi se ona pokrenula.Na to ona vise toliko i ne reaguje,ali grebanje,ju,ju




  6. #206
    Ljubitelj egzotičnih životinja Chobi'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2008
    Lokacija
    Pozarevac
    Postova
    358

    Uobičajeno Odg: Živ ili mrtav plen

    Citat Prvobitno napisao NecrovoX Pogledaj post
    E super je cuti da je jos neko pokusao ovo sem mene sa istim rezultatima.Sledeci trik je da je naucim da sedne na komandu
    Inace ja umesto kuckanje grebem po dnu terarijuma,zato sto svako ko mi dodje u kucu i vidi terarijum (kada ja nisam u blizini) krene da kucka po njemu kako bi se ona pokrenula.Na to ona vise toliko i ne reaguje,ali grebanje,ju,ju
    Haha, zamisljam kako bi prosao da deluje, i to da deluje kao kod ove moje lujke -Ono kao, stiglo drustvo, vau sto je lepa, ti odes po kafu il nesto, oni zevaju u terarijum, kucaju joj sa svih strana, ti se vracas i kao hocete da je izvadim da je vidite, pa kao ne znam jel nije opasna, ti kao ma niiije ma kakvi, otvaras poklopac i BAM! hahahaha, paljba

  7. #207
    Novajlija Crna Maca'ov Avatar
    Datum registracije
    Jul 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    1

    Post Odg: Živ ili mrtav plen

    Postovanje,

    Nova sam ovdje,

    Htjela bih reci da ja svome kraljevicu dajem samo omamljeni plijen, ne mrtav niti iv vec omamljen tako da ga on dokrajci i onda ga normalno poklopa ...

    Nema zamrznutih, niti nista sl. vec dobiva friski omamlijeni plijen ... do sada nikada nije bilo problema od kada se rodio ... star je godinu i mj. dana ..

    Imam ... Het. Butterscotch Hypomelanistic ... za kojega trazim curu ... koja je ili morf ili Het kao i on .... mislim da me razumijete o cemu govorim ...

    S postovanjem ..

    M.

  8. #208
    Član
    Datum registracije
    Oct 2010
    Lokacija
    nis
    Postova
    28

    Uobičajeno Odg: Živ ili mrtav plen

    Pitanje za sve one koji gaje miseve sami.Kako ih ubijate?

  9. #209
    Ljubitelj egzotičnih životinja MRGooD25'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    160

    Uobičajeno Odg: Živ ili mrtav plen

    Ima nekoliko nacina kako ljudi ubijaju miseve, jedan od nacina je tako sto ga stave u neku kesu od platna i da kazem olupaju o pod! Neki ih zaledjuju zive! Ima i tehnika lomljenje kicme za koju kazu da je najbolja! Uhvate misa za vrat malo ispod glave i povuku naglo za rep! Tako nesto ide! Eto par nacina, a sigurno ih ima i jos! Neka to kazu malo iskusniji!
    Poslednji izmenio nenad; 28.10.10. u 03:00.

  10. #210
    Član
    Datum registracije
    Aug 2009
    Lokacija
    Hrvatska
    Postova
    14

    Uobičajeno Odg: Živ ili mrtav plen

    Moj princip je, lomljenje kraljeznice..
    ..primim za vrat i rep (sto blize tijelu) i samo trznem, najjednostavnije, bez krvi...
    alo to samo sa stakorima koji su velicine odraslog misa, tu i tamo bude neki veci...
    alo veci su snazni i nedaju se bas tako primat..
    Neki ubijaju da vecu koloniju staksija ili miseva stave u kutiju i puste plin (CO2)..uguse se nakon 5 sec ..samo zaspu..

  11. #211
    Novajlija
    Datum registracije
    Nov 2010
    Lokacija
    Slovenija
    Postova
    2

    Uobičajeno Odg: Živ ili mrtav plen

    Pozdrav iz Slovenije !
    Pravkar sem se prijavil. Jaz imam parček kraljevskih pitonov in hranim samo z živim plenom!
    Namreč, ko je teraristika bila še na začetkih, so vsi priporoočali mrtev plen. Danes se to smatra za napako... Seveda obstaja težava, ker lahko velik plen poškoduje kačo. Pri velikih kačah, ki jedo velik plen. V tem primeru je najboljša izbira omamljen, ali na sveže ubit (prekilled) plen. Če govorimo o kačah, ki se lahko prehranjujejo z mišmi, živa hrana ni težava. Seveda pa lahko tudi tem ponudimo prekilled, ali omamljen plen.
    Bistvo vsega je, da hrana ni zamrznjena in odmrznjena. Ker izgubi veliko hranil. Sam sem naredil primerjavo. Moj znanec je leto dni hranil odmrznjeno hrano. Jaz sem svojemu dajal živo. Oba pitona sta bila enako star ain jedla isto količino hrane. Po enem letu je njegov imel okrog 300 g, moj pa okrog 800 g. Razlika je očitna. Seveda je hitrost rasti odvisna tudi od zdravstvenega stanja živali (notranjih in zunanjih zajedalcev). Toda oba pitona sta bila testiran aza parazite in tretirana za salmonelo...
    Upam, da ne zamerite, ker pišem slovensko...
    Pozdrav vsem!
    Aleš L.

  12. #212
    Član Lemur zlikovac'ov Avatar
    Datum registracije
    May 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    64

    Uobičajeno Odg: Živ ili mrtav plen

    Ja ih ostavim da se smrznu (bebe) A odrasle kupujem zive, a po potrvbi nekom drugom dam da ih ubije, ja to jednostavno ne mogu

  13. #213
    Novajlija
    Datum registracije
    Mar 2011
    Lokacija
    Osijek
    Postova
    1

    Unhappy Odg: Živ ili mrtav plen

    Citat Prvobitno napisao Celav Pogledaj post
    Prilog 2115

    zena je ostavila zivog pacova u vecernjim satima i ujutru je imala sta da vidi
    ajmeeee... siroče malo
    nesto slicno je meni doslo u ambulantu ( na praksi kad sam bila) . Decko je mladoj boi ostavio neku stakorcinu i otisao...-.-
    halllooo !

  14. #214
    Član
    Datum registracije
    Dec 2010
    Lokacija
    Ruma
    Postova
    21

    Uobičajeno Odg: Živ ili mrtav plen

    A gde drzite zamrznute miseve, lol?

  15. #215
    Ljubitelj egzotičnih životinja MrFuzzums'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2011
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    140

    Uobičajeno Odg: Živ ili mrtav plen

    Citat Prvobitno napisao CvijaTheLegend Pogledaj post
    A gde drzite zamrznute miseve, lol?
    Pa u zamrzivacu , lepo ih upakujes u neku teglu ili posudu da odvojis od ostale hrane, ja jos stavim i u kesu tu posudu i to je to.

  16. #216
    Ljubitelj egzotičnih životinja gagi'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2010
    Lokacija
    Jagodina
    Postova
    161

    Uobičajeno Odg: Živ ili mrtav plen

    Najbolje je da miševe odvojiš koliko ti treba za jedno hranjenje i tako upakuješ posebno u kesu...lakše je za uzimanje.

  17. #217
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja Igor Velevski'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2009
    Lokacija
    Skopje
    Postova
    559

    Uobičajeno Odg: Živ ili mrtav plen

    Ma samo u kesu i gotova stvar. Pa nisu to pacovi i misevi iz kanalizacije koji imaju na sebi i u sebi sve i svasta. To su zivotinje iz odgoja, taman posla da se nesto desi. Pa meni su mnogo puta gricnuli i pustili krv kad im cistim i malo grubije baratam snjim i nikad nisam to dezinficirao i nikad mi nije ranica zagnojala.....Ljubitelji glodara ih cuvaju kao kucni ljubimci i to cak i u sobama, pa nikad niko nije imao nista nezeljeno! Jednostavno, ne mozete da se zarazite od zdrave zivotinje!

  18. #218
    Član KiriQ'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2011
    Lokacija
    Podgorica
    Postova
    29

    Uobičajeno Odg: Živ ili mrtav plen

    Procitao sam da prilikom zamrzavanja gubi se vitamin B, ako se zmija hrani misevima koji su bili zamrznuti mora joj se davati dodatni vitamin B. Interesuje me jeli to tacno?
    Izvinjavam se ako ste o tome vec pisali nisam mogao da nadjem.

    Hvala.

  19. #219
    Ljubitelj egzotičnih životinja MrFuzzums'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2011
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    140

    Uobičajeno Odg: Živ ili mrtav plen

    Stvarno ne znam gde si to procitao, ja sam guglao i nisam nasao nista o tome. Kako se meni cini dosta ljudi hrane zmije sa odmrznutim plenom, a i ja isto tako i niko se nije zalio da mu zmija manjka vitamina B .

  20. #220
    Član KiriQ'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2011
    Lokacija
    Podgorica
    Postova
    29

    Uobičajeno Odg: Živ ili mrtav plen

    Stvarno ne znam gdje sam to procitao... zato sam i pitao jer nisam bio siguran koliko je ta informacija tacna..

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •