Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 20 od 27

Tema: ewo napokon...

  1. #1
    Član PlaFonka'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2009
    Lokacija
    Đurđenovac
    Postova
    72

    Uobičajeno ewo napokon...

    nakon wishe tjedana razmisljanja napokon sam napravila swoj terarij normalno uz pomoch oca swog...heh...
    dimenzije su 98x45x43 dvs...
    nalazi se ispd akvarija



    ugashena svijetla


    upaljena svijetla

    eto...xD

  2. #2
    Ljubitelj egzotičnih životinja _NEBOYSHA_'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2009
    Lokacija
    Zrenjanin
    Postova
    140

    Uobičajeno Odg: ewo napokon...

    Jel ovo gotovo?

  3. #3
    Član stefan'ov Avatar
    Datum registracije
    Aug 2008
    Lokacija
    BEOGRAD.Rakovica.
    Postova
    87

    Uobičajeno Odg: ewo napokon...

    pa nema ni podloge

    dok sam gledao slike nisam video gustera pa sam samo pomislio da kazem sta jos treba.
    Volim tarantule

  4. #4
    VIP član kimo'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    3.281
    Oglasa
    7

    Uobičajeno Odg: ewo napokon...

    Srediće lako unutra ako ima ono što ubacuje za 10 minuta...to je samo terarijum, a gušter je igračka verovatno

  5. #5
    Član PlaFonka'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2009
    Lokacija
    Đurđenovac
    Postova
    72

    Uobičajeno Odg: ewo napokon...

    hehe...normalno da je guster igracka... moram jos poslozit swe unutra...
    moram chekat sutra da mi stave stakla naprijed... pa chu onda swe stavit... jer mi trenuo macak uskace powremeno unutra...

  6. #6
    Ljubitelj egzotičnih životinja _NEBOYSHA_'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2009
    Lokacija
    Zrenjanin
    Postova
    140

    Uobičajeno Odg: ewo napokon...

    Pa biće to EXTRA terarijum.

  7. #7
    Član PlaFonka'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2009
    Lokacija
    Đurđenovac
    Postova
    72

    Uobičajeno Odg: ewo napokon...

    tnx.....

  8. #8
    Ljubitelj egzotičnih životinja bubamara'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2008
    Postova
    135

    Uobičajeno Odg: ewo napokon...

    mala zamerka na ventilaciju...sa jedne strane si rupe trebala da bušiš pri dnu,a sa suprotne pri vrhu...ti si obe pri vrhu,tako da ti neće biti najbolja ventilacija...to možeš lako da ispraviš,a značajno je...
    lasciate ogni speranza,voi chi entrate

  9. #9
    Fanatik Proka'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    1.238
    Oglasa
    1

    Uobičajeno Odg: ewo napokon...

    super je 5+ samo kao shto ti kaze buba...
    morash josh ventilacije da uradish..
    malo ti je to .. parem po nekoj mojoj proceni .

  10. #10
    Moderator Stufy'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    354

    Uobičajeno Odg: ewo napokon...

    Pohvale za terarijum. Uvek su mi se dopadale kombinacije akvarijum terarijum na istom postolju, a u svakom slucaju bolje izgleda nego prazno postolje ispod akvarijuma. Provetrenost terarijuma zavisi od toga sta zelis da drzis u njemu. Sta ce biti u njemu? Inace moze da prodje i samo gornja ventilacija, samo sto ja ipak stavljam malo vise ventilacije, obicno koristim metalnu mrezicu, mada iskreno mislim da neces imati problema ni sa ovim sto si postavila. Posto vidim da imas neonku i spot u terarijumu pretpostavljam da ces drzati nekog dnevnog gustera. Moj savet je da ovaj spot malo nakrivis u desno tako na mesto za suncanje dolazi toplota od spota i da nije daleko od neonke, gledaj da bude na e vise od 30 cm od neonke.

  11. #11
    Ljubitelj egzotičnih životinja bubamara'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2008
    Postova
    135

    Uobičajeno Odg: ewo napokon...

    pošto je već krenula priča o ventilaciji,evo u par reči,zašto je bitno dobro je obezbediti...i zašto sam dao dobronamernu primedbu na položaj ventilacionih rupa,koje su u gornjem delu,u istoj ravni..

    Sistem ventilacije,koji se najviše koristi u teraristici je prirodna ventilacija.Ona koristi pre svega,razlike u masi vazduha raznih temperatura i vlažnosti...Ona se deli na HORIZONTALNU i VERTIKALNU.
    Kod horizontalne ventilacije, (kad su otvori sa strane),efekat zavisi od brzine kretanja vazduha u prostoriji,a zatim i od ono što je bitnije,od razlika u temperaturi između terarijuma i prostorije u kojoj se terarijum nalazi.Što je razlika veća,veći je i efekat razmene vazduha.Ako se postave otvori pri dnu,sa jedne ili više strana,a suporotno,otvori pri vrhu terarijuma,dobija se maximalna visinska razlika,koja obezbeđuje cirkulaciju vazduha,kad nema kretanja vazduha oko terar,što je uglavnom slučaj,jer se drže u zatvorenim prostorijama.Spoljni vazduh kao teži i hladnijii sa manjom količinom vodene pare,potiskuje unutrašnji vazduh,koji je lakši i sa većim sadržajem vodene pare.Efekat tog potiskivanja je veći,ukoliko je veća visinska razlika dejstva spoljnog vazduha na unutrašnji vazduh (stub).Zog toga,otvori za ulazak vazduha treba da se prave što niže..jedan deo otvora za ulaz vazduha se može postaviti uz sam vrh,čime se obezbeđuje samo delimična ventilacija po potrebi... Ugljen-dioksid,vodonik-sulfid,štetni i teži gasovi od vazduha,talože se pri dnu,pa ako su svi ventilacioni otvori pri vrhu,veoma je slabo provetravanje,pri dnu i sredini terarijuma..
    Pored horizontalne,koristi se i VERTIKALNA ventilacija,kada se otvori za izlazak vazduha prave na poklopcu terarijuma.Njih treba raditi ,tako da se može regulisati veličina otvora,čime možemo i uticati na stepen provetravanja.
    lasciate ogni speranza,voi chi entrate

  12. #12
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: ewo napokon...

    Ovo je baš lepo objašnjenje, i precizno, i ne sumnjam da je tako. Ali, većina ljudi ima, umesto jednog dela poklopca mrežicu, pa vazduh ulazi odozgo. Znam da nije najbolje rešenje, ali ne verujem da to nešto posebno može da šteti životinjama. Ljudi ih godinama drže u tim uslovima (ne samo kod nas, nego i u svetu), a životinje im normalno žive. To je bar moje mišljenje.

  13. #13
    Ljubitelj egzotičnih životinja bubamara'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2008
    Postova
    135

    Uobičajeno Odg: ewo napokon...

    ok...nenade,ovo što sam objasnio,to je kako bi trebalo po nekom tamo zakonu fizike,hemije...tra-la-la..ali što ne znači da ne može drugačije...na nama,vlasnicima je da se odlučimo šta ćemo i kako,bitno je da smo upućeni koje sve opcije postoje i zašto postoje,i šta dobijamo ili gubimo sa nekom opcijom...pogledaj u katalozima,kod ozbiljnijih terarijuma,kako rade vent.otvore...uglavnom sa prednje strane,na samom dnu ulazne,a,na vrhu zadnjeg zida ili poklopcu izlazne otvore...nije to bez razloga...samo bi svi ti otvori trebali da imaju klapnu za regulaciju protoka..
    lasciate ogni speranza,voi chi entrate

  14. #14
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: ewo napokon...

    Znam, to je najbolji sistem ventilacije, i skroz je logično, jer vazduh tako struji kroz ceo terarijum. Ja bih voleo da su mi terarijumi takvi, ali, nažalost, nisu Sad je kasno da ih sve menjam. Mislim da životinjama ne smeta mnogo.

  15. #15
    Ljubitelj egzotičnih životinja bubamara'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2008
    Postova
    135

    Uobičajeno Odg: ewo napokon...

    heh..i ja uvek radim,kako mi lakše..što volim da idem linijom manjeg otpora,pa to ti je...
    lasciate ogni speranza,voi chi entrate

  16. #16
    Moderator Stufy'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    354

    Uobičajeno Odg: ewo napokon...

    Bubamara je apsolutno u pravu sto se tice ventilacije, i to zaista jeste najbolji nacin. Ja samo ne mislim da ce ova postojeca ventilacija biti problematicna. Posto u terarijumu postoji izvor toplote (spot lampa) ona ce formirati razlike u temperaturi po slojevima vazduha u terarijumu i neminivno ce doci do mesanja vazduha i izlaska toplog iz terarijuma posto su rupe pri vrhu.

  17. #17
    Ljubitelj egzotičnih životinja bubamara'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2008
    Postova
    135

    Uobičajeno Odg: ewo napokon...

    ok stufy,al kad je sve uradila,ne košta je ništa da izbuši par rupa pri dnu,i da ne razmišlja o ventilaciji u donjim slojevima..pazi,tako bih, bar ja uradio,jer to ne traži nikakvu investiciju, ni prepravku...par uboda bušilicom...drugo da je staklo,pa da odlepljuješ,sečeš,umećeš žicu,pa ram,pa lepiš silikonom...muka živa...
    Poslednji izmenio bubamara; 21.01.09. u 03:20.
    lasciate ogni speranza,voi chi entrate

  18. #18
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: ewo napokon...

    Slažem se, najbolje je da to uradi. Bar sa drvetom nije problem.

  19. #19
    Ljubitelj egzotičnih životinja bubamara'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2008
    Postova
    135

    Uobičajeno Odg: ewo napokon...

    mada,ono je extra ventilacija, kod tvoje agame..meni se sviđa kako si je uklavirio.
    Poslednji izmenio bubamara; 21.01.09. u 04:32.
    lasciate ogni speranza,voi chi entrate

  20. #20
    Moderator Stufy'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    354

    Uobičajeno Odg: ewo napokon...

    Slazem se da je dosta lakse nego sa staklom, a vec smo se slozili da je tvoj predlog skroz po PSu, bolji u svakom slucaju, ja sam samo rekao da ne mislim da je neophodno, ali jos jednom tvoj predlog je zaista kako pise i po knjigama, i po netu pravi nacin za ventilaciju. A da li se zna sta ce biti u terarijumu?

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •