Strana 2 od 2 PrvaPrva 12
Prikaz rezultata 21 do 39 od 39

Tema: Degu - Octodon degus

  1. #21
    Novajlija
    Datum registracije
    May 2010
    Lokacija
    Arilje
    Postova
    6

    Uobičajeno Odg: Degu - Octodon degus

    Barakuda razmisljao sam da uzmem druga za mog degua pa sam hteo da uzmem istog pola zato sto mi majka ne da da se pare i da imaju mladunce ><.A ako uzmem istog pola jel nece da se biju,postoje li neki slatkisi za degu,video sam na youtube da vole da se valjaju u pesku pa koji bi pesak bilo dobro da uzmem,kako kisa utice na raspolozenje degua?Pozz

  2. #22
    Član barakuda'ov Avatar
    Datum registracije
    Nov 2009
    Lokacija
    around
    Postova
    87

    Uobičajeno Odg: Degu - Octodon degus

    Za muzjake sam cuo da se nece tuci ako nema zenke u blizini(mada nemogu biti siguran), a zenke se sigurno nece tuci.
    Nebi trebala kisa da utice na raspolozenje, neznam sta da ti kazem

  3. #23
    Moderator Stufy'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    354

    Uobičajeno Odg: Degu - Octodon degus

    Dva muzjaka u istom kavezu sa zenkom ne ide jer ce dominantniji da izgrize rep (bukvalno do korena) drugom i da ga tako obelezi kao podredjenog. Akosu dva muzjaka sami zajedno redje dolazi do toga ali nije iskljuceno. Drustvo je jako bitno za degue jer su to socijalne zivotinje. Da sam na tvom mestu probao bih sa ubacivanjem jos jednog muzjaka ali pazi da bude slicne velicine kao ovaj koga imas i dobro ih posmatraj. Sto se razmnozavanja tice, degui nose mlade 6 meseci ako se ne varam tako da nisi zattrpan sa malima kao kod nekih glodara. Mozda mam pristane kada joj kazes da cete imati male tako retko

  4. #24
    Član barakuda'ov Avatar
    Datum registracije
    Nov 2009
    Lokacija
    around
    Postova
    87

    Uobičajeno Odg: Degu - Octodon degus

    Ma kakvih 6 meseci, bilo bi stvarno mnogo Nose mlade 3 meseca, a mladi na svet dolaze potpuno formirani, sa dlakom i otvorenih ociju. U sustini minijaturne verzije odraslih

  5. #25
    Moderator Stufy'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    354

    Uobičajeno Odg: Degu - Octodon degus

    Pogresna tipka, moja greska
    Da, minijaturne verzije odraslih sa neproporcionalno velikom glavom Iako se radjaju vrlo formirani ne treba ih odvajati od majke prvih 6 nedelja.

  6. #26
    Ljubitelj egzotičnih životinja Rokerka'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2009
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    206

    Uobičajeno Odg: Degu - Octodon degus

    Imam problem sa svojim deguom: pre par dana je poceo da kija ili tako nesto i to konstantno. Izuzev toga, normalno se ponasa, jede, pije, trci, mazi se, cak me i doziva. Citala sam da mogu imati disajne infekcije, ali tada su im oci i nos sluzavi, a kod njega je sve normalno. Zvala sam veterinara kad je to pocelo i rekao mi je da sacekam jedno 2 dana da vidim da li ce se smiriti. Cini mi se da je malo bolje, ali i dalje ne prestaje. Muzjak je, ima 3.5 godine, nije u kontaktu sa drugim zivotinjama. Dosta je plasljiv, pa ne bih da da izlazem stresu (vodjenjem kod veterinara), ako nije neophodno. Mada se bojim da cu ipak morati da ga vodim na veterinarski... Zato bih zamolila "forumske" veterinare i ostale koji imaju iskustva sa deguima, da mi pomognu ako znaju sta je. Hvala

  7. #27
    Novajlija
    Datum registracije
    Jun 2010
    Lokacija
    Sabac
    Postova
    5

    Uobičajeno Odg: Degu - Octodon degus

    Rokerka, i moj degu povremeno kija. Mislim da to nije nista strasno, mada ja sam pocetnik, i ne razumem se najbolje. Inace, ja imam drugi problem... Moja zenkica, ponekad pada u neko "stanje soka", ili ne znam kako bih vec to nazvala. To joj se desilo 4-5 puta do sada, za ovih 3 meseca koliko je kod mene. Uznemiri se, cici glasno, pocne da trci kao pomahnitala, i onda padne. Prvi put sam mislila da je dozivela srcani udar. Pala je i ukocila se. Odmah je uzmem u ruke, i mazim. Povrati se posle minut-dva. Ne znam cime je to izazvano, i koliko joj skodi. Ako neko zna sta je u pitanju, ili ima slican problem, neka se javi. Stvarno sam zabrinuta....
    Inace je velika pricalica i maznica.
    Hvala unapred!

  8. #28
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja dule87'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    tuZla
    Postova
    582

    Uobičajeno Odg: Degu - Octodon degus

    To se meni desavalo sa jednom zenkom pacova.., mislim da je u pitanju neki oblik epilepsije ili tako neceg slicenog.., a primjetio sam da su i pojedini njeni mladi imali isti taj problem.. Tu sam zenku eliminisao za svaki slucaj, i njene mlade.., ali osim tih trenutaka "pomracenja uma" sve je bilo ok... Milsim da nemas razloga puno da se brines...

  9. #29
    Novajlija
    Datum registracije
    Jun 2010
    Lokacija
    Sabac
    Postova
    5

    Uobičajeno Odg: Degu - Octodon degus

    A ja sam mislila da je to zato sto se uplasila, posto je u takvim situacijama imala te "napade". Hvala u svakom slucaju.

  10. #30
    Član barakuda'ov Avatar
    Datum registracije
    Nov 2009
    Lokacija
    around
    Postova
    87

    Uobičajeno Odg: Degu - Octodon degus

    I kod mojih se ponekad to desi. Jednostavno se uplase, nista strasno.

  11. #31
    Novajlija
    Datum registracije
    Jun 2010
    Lokacija
    Sabac
    Postova
    5

    Uobičajeno Odg: Degu - Octodon degus

    Predpostavila sam da je nesto tako u pitanju. Hvala.

  12. #32
    Ljubitelj egzotičnih životinja Rokerka'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2009
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    206

    Uobičajeno Odg: Degu - Octodon degus

    @dunja: I moj ume da se uplasi, ali onda skici, pa mu treba neko vreme da se smiri, kako kad. Ali, za to padanje u nesvest bi trebalo da trazis savet od veterinara, makar preko neta. Meni su rekli da degui padaju u stanje soka kada ne jedu, jer brzo potrose energiju, a navodno, nemaju zalihe iz kojih bi mogli da crpe istu. Sad, postoji dosta razloga zbog kojih bi mogli da ne jedu, ali bitno je da nisu malaksali. Sve dok oni trce i normalno obavljaju sve funkcije, mislim da nema puno razloga za brigu. Medjutim, na prvi znak malaksalosti, treba hitno otici kod veterinara, pre nego sto nastupi stanje soka, bar sam tako informisana. Ne znam kako to izgleda i sta bi to kod tvoje zenkice moglo da bude, ali se nadam da ce biti ok.

  13. #33
    Novajlija
    Datum registracije
    Jun 2010
    Lokacija
    Sabac
    Postova
    5

    Uobičajeno Odg: Degu - Octodon degus

    Pa, ona bude malaksala posle tog soka, ali jede normalno. Ne jede stalno iste kolicine, ali je uvek spremna da uzme iz moje ruke-sta god joj ponudim. Nekad je to najlaksi nacin da se vrati u kavez, bezobraznica mala. A ponasa se sasvim normalno pre nego sto joj se to desi. Ne racunajuci sto pocne da skici, i da trci kao luda. Ne znam... 2-3 puta sam sprecila da dozivi sok, tako sto joj pricam nesto i uzmem je u ruke. Onda se smiri...

  14. #34
    Ljubitelj egzotičnih životinja Rokerka'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2009
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    206

    Uobičajeno Odg: Degu - Octodon degus

    @dunja: Moguce da je stvarno epilepsija u pitanju, trebalo bi da se konsultujes sa veterinarom.

  15. #35
    Novajlija
    Datum registracije
    Jun 2010
    Lokacija
    Sabac
    Postova
    5

    Uobičajeno Odg: Degu - Octodon degus

    Licno ne poznajem ni jednog vet, koji je imao iskustva sa bilo kojom sitnom zivotinjicom. Ako imate nekog da mi preporucite...

  16. #36
    Novajlija
    Datum registracije
    Aug 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    1

    Uobičajeno Odg: Degu - Octodon degus

    Hteo bih da kupim degua pa me zanima na sta prvenstveno da obratim paznju pri odabiru?

  17. #37
    Novajlija markoni'ov Avatar
    Datum registracije
    May 2012
    Lokacija
    subotica
    Postova
    1

    Uobičajeno Odg: Degu - Octodon degus

    caoooos ja sam iz subotice imam degua ali ne znam da li je muzijak ili zenka kako to da proverim i sta je najbolje da koristim za ishranu? hvala

  18. #38

    Uobičajeno Odg: Degu - Octodon degus

    pozdrav svima posto drugar ima par degua ja sam resio da iz ovog legla uzmem 2 mladunca sad imaju oko 3 meseca pa me zanima kako bi mogao da proverim kojeg su pola jer ne bih zeleo da se pare posto su u krvnom srodstvu :/ hvala unapred

  19. #39
    Član RIO'ov Avatar
    Datum registracije
    Jul 2013
    Lokacija
    sarajevo
    Postova
    22

    Uobičajeno Odg: Degu - Octodon degus

    jel moze neko da mi kaze vokalizacija jel sluzi njima kao komunikacija ili piskutaju npr kad su gladni itd .... jos jedna stvar blago grickanje po ruci kad ih krenem uzeti .. samo strah ili nesto vise ? i jedno glupo bas pitanje posto ih do sada nisam vidio kako spavaju samo ih nadjem u kip pozi i ne trepcu samo stoje kao ukoceni ... jel spavaju s otvorenim ocima ili je to samo njihova poza neka

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •