Prikaz rezultata 1 do 1 od 1

Tema: Uputstvo za upload-ovanje snimka

  1. #1
    Moderator marko'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    1.844

    Uobičajeno Uputstvo za upload-ovanje snimka

    Evo teme za one ljude koji nemaju predstavu kako bi njihov snimak mogao da se vidi na forumu.

    Snimak se naravno mora upload-ovati sa računara na neki od raspoloživih sajtova. Moja preporuka je da to bude www.youtube.com jer je verovatnoća da će snimak nestati sa dotičnog sajta jaaako mala. Snimak se takođe možete upload-ovati na www.photobucket.com ali je YouTube opet u prednosti jer je na forumu implementirano "ugrađivanje" snimka sa dotičnog tj. njegova reprodukcija u "prozorčiću". Da bi mogli da postavite snimak na youtube potrebno je da imate nalog na istom, znači morate da se registujete ali prces registracije ne traje dugo.

    Pa da počnemo, sam poroces upload-a neće predstavljati problem, demonstriraću slikama. Dugme Upload se na sajtu veoma lako uočava:



    Klikom na dugme Browse odaberete snimak sa vašeg računara:

    Mislim da je nakon upload-a snimka potrebno da sačekate jedan kratak vremenski period kako bi snimak postao raspoloživ za dalju reprodukciju.



    Nakon upload-a snimka potrebno je da adresu snimka (pogledaj sliku iznad) unesete između tagova [YOUTUBE][/YOUTUBE] i to je sve. Znači od cele adrese vama treba deo označen crvenom bojom :
    http://www.youtube.com/watch?v=7M2AoOlXFnQ
    tj. samo deo posle znaka =

    Dakle u vašoj poruci bi to trebalo da izgleda ovako:
    [YOUTUBE]7M2AoOlXFnQ[/YOUTUBE]


    Za snimke koji su postavljeni na neki drugi sajt, recimo photobucket, ne možete koristiti tagove [YOUTUBE][/YOUTUBE], ali to ne predstavlja problem jer će snimak svakako moći da se pogleda, samo neće biti u "prozorčiću" direktno na forumu.


    Ako ste ceo postupak dobro uradili, snimak u "prozorčiću" bi trebao da izgleda ovako:
    Poslednji izmenio marko; 26.01.09. u 12:05.
    There's no place like 127.0.0.1

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •