Prikaz rezultata 1 do 9 od 9

Tema: Tera Design i moj nacin grijenja tla(poda)

  1. #1
    Član ExigE'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2009
    Lokacija
    Tuden
    Postova
    62

    Uobičajeno Tera Design i moj nacin grijenja tla(poda)

    Pozdrav. Ev vec neko vrjeme radim na tome kako rjesiti grijanje poda terarija(ravnomjerno grijanje i da je sto prirodnije). Pokusavajuci razne metode dosao sma do jedne veoma efikasne tj. grijanje vodom. Ispod terarija postaviti staklenu posudu sirine terarija a visine nekih 3-5 cm u koju bi pricvrstili grijac(najpogodnije grijac za akvarij) ali ukoliko nemate to moze grijac iz kuhala ali tu treba poraditi na smanjenju napona jer ne zelimo da nam se ljubimac skuha Sto znaci da nam trebaju transformatori, otpori itd... Ja sam probao sa grijacem iz akvarija i radi perfektno. Odrzava ravnomjerno temperaturu cjelom duzinom terarija.Slike cu postaviti ubrzo, trenutno nemam kameru Ali evo slike kako sam ja to zamislio pa sam malo modelirao i ev kako to otprilike izgleda. A trenutno radim na josh jednom modelu i animaciji na kojem ce se bolje vidjeti taj mali bazen sa vodom. Nadam se da ste shvatili sta i kako

  2. #2
    Fanatik rassa'ov Avatar
    Datum registracije
    May 2008
    Lokacija
    NS
    Postova
    1.064

    Uobičajeno Odg: Tera Design i moj nacin grijenja tla(poda)

    izgleda kao da ima malo ventilacije...super si napravio sliku

  3. #3
    Član ExigE'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2009
    Lokacija
    Tuden
    Postova
    62

    Uobičajeno Odg: Tera Design i moj nacin grijenja tla(poda)

    Ma ovo je samo osnovni prikaz Al et ima malo vetilacije( na slici prikazano kao crne plocice na desnoj i lijevoj strani na gornjem i donjem djelu). Trenutno radim na boljoj slici. Detaljnije. I hvala

  4. #4
    Član StefanUndy'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2009
    Lokacija
    Jagodina
    Postova
    55

    Uobičajeno Odg: Tera Design i moj nacin grijenja tla(poda)

    super ideja ali koliko tacno bi taj grejac mogao da podigne stepeni u terarijumu jel znas to otprilike da vidim da li bi meni to odgovaralo ??

  5. #5
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja dule87'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    tuZla
    Postova
    582

    Uobičajeno Odg: Tera Design i moj nacin grijenja tla(poda)

    Ima tu jedan mali problem.. Vecini nas je cilj da ce postigne temperaturni gradijent.., a ti si kao uspjeh svog rada naveo ravnomjernu temp. duzinom cijelog terarijuma.. Ideja nije losa, zavisi za koju zivotinju je ter, i da li taj nacin grijanja utice na vlaznost u istom...

  6. #6
    Član ExigE'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2009
    Lokacija
    Tuden
    Postova
    62

    Uobičajeno Odg: Tera Design i moj nacin grijenja tla(poda)

    E vidite... Kod mene je temperatura konstantna na 26 stepeni. A ukoliko neko ne zeli da grije preko cjelog dna nek odradi pola tj. pola posude nek pregradi. Vlaznost se moze regulisati rupicama na staklu tj. dnu terarija sto znaci da bi grijanjem vode male kolicine isparavale sto znaci da bi vlaznost bila pristojna. Samim tim smanjili bi potrebu za prskanjem terarija.

  7. #7
    Ljubitelj egzotičnih životinja GUSTAV'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Postova
    109

    Uobičajeno Odg: Tera Design i moj nacin grijenja tla(poda)

    Fino je renderovano. Koji render?

  8. #8
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja spiderboy'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2007
    Lokacija
    bečej
    Postova
    833

    Uobičajeno Odg: Tera Design i moj nacin grijenja tla(poda)

    previše si to izkomplikovao em praviš posudu za vodu pa grejač za akv,pa si spomenuo neki trafo otponik itd,uzmeš fino kabel grejač ili foliju i rešio si stvar

  9. #9
    Član ExigE'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2009
    Lokacija
    Tuden
    Postova
    62

    Uobičajeno Odg: Tera Design i moj nacin grijenja tla(poda)

    Citat Prvobitno napisao spiderboy Pogledaj post
    previše si to izkomplikovao em praviš posudu za vodu pa grejač za akv,pa si spomenuo neki trafo otponik itd,uzmeš fino kabel grejač ili foliju i rešio si stvar
    Pa vidis za dobre stvari treba se malo napatiti. A to sa transformatorom je rjesenje ukoliko nemas grijac za akvarij

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •