Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 20 od 45

Tema: Stigla zmija (Kukuruzni smuk)

  1. #1
    Član ExigE'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2009
    Lokacija
    Tuden
    Postova
    62

    Uobičajeno Stigla zmija (Kukuruzni smuk)

    Evo ga konacno nakon duzeg perioda cekanja dosla je i moja prva zmija Pantherophis guttatus! Nabavio sam je od Peđe, trebalo joj je 7 sati do Sarajeva busom tako da se istraumirala pa je malo ljuta. Cim sam posao da je izvadim ujed je pao haha al haj oprastam joj Ev neke slike kamera je losa. Ovo je slikano kad sma je vadio iz male kutijice u kojoj je bila kad je dosla maloprije. Sad je u terariju uziva, malo istrazuje, a i 100% joj je ugodnije i toplije pa se opustila. Sutra vise slika...

  2. #2
    Ljubitelj egzotičnih životinja dragon'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2008
    Postova
    205

    Uobičajeno Odg: Stigla zmija

    Čestitam . Samo da pitam dal je to kukuruzna zmija Elaphe guttata?

  3. #3
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja spiderboy'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2007
    Lokacija
    bečej
    Postova
    833

    Uobičajeno Odg: Stigla zmija

    nekadašnja Elaphe,odnedavno je preimenovana u Pantherophis guttatus,valjda sam dobro napisao

  4. #4
    Član ExigE'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2009
    Lokacija
    Tuden
    Postova
    62

    Uobičajeno

    Da..nekada je bila Elaphe sad je Pantherophis guttatus.

    Evo slikica

    Poslednji izmenio nenad; 15.02.09. u 11:21.

  5. #5
    Ljubitelj egzotičnih životinja Pedja'ov Avatar
    Datum registracije
    Nov 2007
    Postova
    174
    Oglasa
    3

    Uobičajeno Odg: Stigla zmija (Kukuruzni smuk)

    Ovo nije mali kukuruzni smuk... star je skoro 6 meseci,izlegli su se krajem avgusta , a sada su skoro duplo veci nego kada su se izlegli

  6. #6
    Član Bojana'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2008
    Lokacija
    Novi Becej
    Postova
    62

    Uobičajeno Odg: Stigla zmija (Kukuruzni smuk)

    Da i ja predstavim moju kukuruznu.. kod mene je od 25.I 2009, ima oko 40-50 cm, živi u staklenom terarijumu 50*30*30. Kod mene se presvukla 2 puta 29. januara i 1. marta. Jede svaki 6ti dan po jednog odmrznutog velikog pinkija i vrši nuždu 2-3 dana nakon jela. hranim je van tera jer ne volim kad se miš uvalja u treset, jednom sam se bila baš isparanoisala kad su joj usta bila puna treseta dugo nakon što ga je progutala. Inače, jede i kad treba da se presvlači. Temperatura mi je malo problematična, grejem običnom sijalicom izvan tera ali jako retko pošto mi je u stanu konstantna temperatura 29 stepeni, a noću padne na 26-27, tako da ona ima samo topli deo .





    sad jedan potencijalni problem. Ona uopšte ne izlazi iz skloništa izađe samo kad "ide u wc" i odmah se vraća unutra. Inače nije agresivna, a bila je, kada hoću da je uzmem ni ne pomeri se, tako da mislim da me se ne boji da bi zato bila stalno sakrivena... Da li je to znak da nešto nije u redu sa njom ili samnom?

  7. #7
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: Stigla zmija (Kukuruzni smuk)

    Kukurunzni se dosta skrivaju dok su mladi. Tako da je to ponašanje normalno. Ako je bila agresivna, to je prošlo, jer se odomaćila

  8. #8
    Član Bojana'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2008
    Lokacija
    Novi Becej
    Postova
    62

    Uobičajeno Odg: Stigla zmija (Kukuruzni smuk)

    Hvala Nenade na brzom odgovoru bila sam se malo istripovala jer stalno čitam kako su one veoma aktivne a ova moja ništa ni da se mrdne.
    Šta da radim s temperaturom? da lkli je ok tako kako je?

  9. #9
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: Stigla zmija (Kukuruzni smuk)

    Pa treba joj i hladna strana terarijuma. Noću im treba oko 20 stepeni. Ne znam kako ti je tako toplo u stanu

  10. #10
    Član Bojana'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2008
    Lokacija
    Novi Becej
    Postova
    62

    Uobičajeno Odg: Stigla zmija (Kukuruzni smuk)

    stan je mali a centralno radi ko ludo... tolika mi je temp s otvorenim prozorom!, nije normalno. sad se naslonila jednu stranicu tera na zid pa će ga to možda malo rashladiti...

  11. #11
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: Stigla zmija (Kukuruzni smuk)

    Ako je vruće zmiji, može u vodi da se rashladi. Ali, obzirom na situaciju, savetovao bih ti da ubaciš kuler u terarijum.

  12. #12
    Član Bojana'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2008
    Lokacija
    Novi Becej
    Postova
    62

    Uobičajeno Odg: Stigla zmija (Kukuruzni smuk)

    Nisam je nikad videla da ulazi u vodu. A kada,jako retko samo, padne temperatura na nekih 26 i kad uključim lampu ona uvek bude u najtoplijem delu. videću to za kuler ali ću probati i da vlažim treset jer kad je bio vlažan(kad sam rastopila ciglu) i temperatura je bila manja. a možda ću i da zovem toplanu da im očitam

  13. #13
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja spiderboy'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2007
    Lokacija
    bečej
    Postova
    833

    Uobičajeno Odg: Stigla zmija (Kukuruzni smuk)

    a zašto jednostavno ne zavrneš radiator? još malo pa će toplane prestati da greju ,tako da će da ti se reši taj problem

  14. #14
    Član Bojana'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2008
    Lokacija
    Novi Becej
    Postova
    62

    Uobičajeno Odg: Stigla zmija (Kukuruzni smuk)

    Ne zavrćem radijator jer meni prija 29 stepeni , a zmiju ću već nekako rashladiti. evo sad je u jednom delu 26 u drugom 29. mislim da joj ne smeta jer ima dva skloništa i uvek je u onom na toplijem delu.

  15. #15
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: Stigla zmija (Kukuruzni smuk)

    26 i 29 je ok.

  16. #16
    Član ExigE'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2009
    Lokacija
    Tuden
    Postova
    62

    Uobičajeno Odg: Stigla zmija (Kukuruzni smuk)

    Iste su nam zmije hehe. Samo dosta se razlikuju po ponasanju. Moju npr. ponekad mozes naci u vodi, voli da istrazuje po teru. Iz pocetka je bila malo uplasena skrivala se al sad voli da se "setka" po teru. A to za temp malo je ludo haha cuj 29 u stanu, po meni to je malo previse za covjeka a zmiji godi

  17. #17
    Novajlija
    Datum registracije
    Mar 2010
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    4

    Uobičajeno Odg: Stigla zmija (Kukuruzni smuk)

    Imam jedno pitanje za malo iskusnije, danas sam kupio kukuruznog smuka,mali je ima oko 25cm mislim da je beba,jos ga nisam dirao pa sada ne znam da li odma danas smijem da ga vadim na koji nacin da mu pridjem i diram ga da se ne uplasi i ujede me?
    hvala,poz

  18. #18
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja Igor Velevski'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2009
    Lokacija
    Skopje
    Postova
    559

    Uobičajeno Odg: Stigla zmija (Kukuruzni smuk)

    Ostavi ga malo na miru neka se umiri od trasporta i adaptira na novu sredinu!

  19. #19
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja spiderboy'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2007
    Lokacija
    bečej
    Postova
    833

    Uobičajeno Odg: Stigla zmija (Kukuruzni smuk)

    ostavi ga dva tri dana neka miruje i neka se privikne na novu sredinu,u fazi presvlačenja i posle hranjenja nemoj da je uznemiravaš

  20. #20
    Član Nemanja M'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2010
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    12

    Uobičajeno Odg: Stigla zmija (Kukuruzni smuk)

    Prvo sve da vas pozdravim posto sam novi na forumu.... Od juce u kuci imam jos jednog ljubimca koga je brat kupio o Steve(NS), kukuruznog smuka. Terarijum je ~40 x 23 x 27cm (a x b x h). Zmijica (jos nema ime je oko 25cm, juce poprilicno nervozna radi puta a danas vec mnogo bolje. Uzeli smo joj malu kucicu sto cesto ide u akvarijume, ali posto je krov od kuce kupastog oblika, zavukla se u njega i ne izlazi mnogo (izgleda joj se svidja).
    Za podlogu smo uzeli piljevinu i na jednoj strani terarijuma je sijalica koja ga grije na 30 stepeni.
    Jedino sto imam da pitam je da li posudu sa vodom trebam drzati u hladnijem dijelu ili toplijem? Osim kucice, mogu li ubaciti i neku granu?
    Fotke cu okaciti u sto skorije vrijeme. ) Puno pozdrava.

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •