Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 20 od 23

Tema: Ter. za P. Irminiu (plasticna posuda - uredjivanje) ???

  1. #1
    Ljubitelj egzotičnih životinja SxOne'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2008
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    304

    Uobičajeno Ter. za P. Irminiu (plasticna posuda - uredjivanje) ???

    momci imam pat pitanja u vezi terarijuma za P. irminiu...

    evo slike kako bi trebalo da izgleda........

    Evo nekog materijala koji sam spremio (naravno ne sve za ovaj Ter.


    pitanje je da li smem da stavim ovo drva (grana od drveta vishnje) zbog vlage, vec je bilo neko granje i usled kvashenja (svega malo kvashenja) ubudjalo se...? Irminii koliko sam citao treba vlaga, znaci ubudjace se drvo ? da kupim neko plasticno umesto ovoga a ? SHTA da stavim za pentranje

    drugo pitanje je da li je ovo dovoljno zemlje, ako vec voil kao manja da kopa unutra ?
    (tu fali i posudica za vodu josh..)

    i josh jedno, da li da rupe za ventilaciju bushim na poklopcu ili sa strane (zidu) ?? ne znam u vemu je razlika, sem kad ima na oba zida pa je to zbog strujenja...

    Irminia je velika oko 3cm
    evo i slike nje

  2. #2
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja Ig0r'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    537

    Uobičajeno Odg: Ter. za P. Irminiu (plasticna posuda - uredjivanje) ???

    Slobodno stavi sve to što imaš, rasporedi kako ti volja. I podloge je dosta. T će se verovatno ukopati i podići taj treset na sklonište. Samo imam jedan predlog. Da tu višnju staviš na dno posude tako da T ne može da se ukopa ispod. Ako krene da se ukopava ispod toga i izvadi previše treseta drvo može pasti na tarantulu.

    Što se ventilacije tiče, ja to radim na sledeći način. Rupe na poklopcu i sa strane pri vrhu i pri dnu tako da obezbediš dovoljan protok vazduha da se drvo ne ubuđa.
    Posudica za vodu nije neophodna kod manjih primeraka. I onako ćeš dosta često prskati, pa kad prskaš ti prskaj po ivici terarijuma pa ako bude htela piće sa kapi koje se tu stvore. Predpostavljam da znaš da taratntule 90% potreba za vodom zadovoljavaju uzimanjem hrane i retko piju direktno iz posude. Iz posude piju u slučajevima dehidracije, posle presvlačenja da bi što pre nadoknadile izgubljenu tečnost i pre presvlačenja da bi stvorile zalihu ako nisu jele neposredno pre...
    I'm da Supavizza,
    Can I get a Taxi numba?

  3. #3
    Fanatik Miroslav'ov Avatar
    Datum registracije
    Jul 2008
    Lokacija
    Beograd Bezanijska Kosa
    Postova
    1.392

    Uobičajeno Odg: Ter. za P. Irminiu (plasticna posuda - uredjivanje) ???

    Kaži mi gde si kupio tu posudu, pošto vidim da si iz BG-a. Ja treba sebi da uzmem 2 kom. za avikularije što treba da mi stignu. Avikularije su poznate po tome da im treba dobra ventilacija, ali ću im ja bušiti rupe samo na poklopcu i pri dnu - iznad poklopca. Mislim da im je to sasvim dovoljno za dobro strujanje vazduha.

    Za drvo bi ti predložio da oguliš koru, zato što se one više buđaju nego drvenasti deo. Barem se meni tako dešavalo. Posle možeš malo da ju spržiš u mikrotalasnoj ili propereš u hipermanganu. Tako ćeš smanjiti to buđanje. Meni je uspevalo.

    Ostalo ti je Grof već rekao.

    Možeš mi na pp poslati adresu gde si uzeo posude
    I don't know half of you half as well as I should like, and I like less then half of you half as well as you deserve...

  4. #4
    Ljubitelj egzotičnih životinja boba'ov Avatar
    Datum registracije
    May 2008
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    174

    Uobičajeno Odg: Ter. za P. Irminiu (plasticna posuda - uredjivanje) ???

    kupio je u Metrou. Posuda je stvarno odlicna.

  5. #5
    Moderator Stufy'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    354

    Uobičajeno Odg: Ter. za P. Irminiu (plasticna posuda - uredjivanje) ???

    Zar nije ovo staklena posuda? Ako jeste, kako cete je busiti, burgijom za staklo?

  6. #6
    Ljubitelj egzotičnih životinja boba'ov Avatar
    Datum registracije
    May 2008
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    174

    Uobičajeno Odg: Ter. za P. Irminiu (plasticna posuda - uredjivanje) ???

    nije staklena, plasticna je

  7. #7
    Ljubitelj egzotičnih životinja SxOne'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2008
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    304

    Uobičajeno Odg: Ter. za P. Irminiu (plasticna posuda - uredjivanje) ???

    hehe bravo Rasso ))

    odgovorio sam ja vec Miroslavu, ali eto da znaju i ostali
    inace Boba je bio sa mnom kad sam kupio pa zna sve

    nisam nistha stigao danas, sutra cu nadam se da ga napravim, pa kacim fotke (mada ovo nije kao neki wow ter. nego neshto malo bolje od pocetne "epruvete" dok en poraste...

  8. #8
    Moderator Stufy'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    354

    Uobičajeno Odg: Ter. za P. Irminiu (plasticna posuda - uredjivanje) ???

    Na slici mi se ucinilo da je staklo. Moja greska.

  9. #9
    Ljubitelj egzotičnih životinja boba'ov Avatar
    Datum registracije
    May 2008
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    174

    Uobičajeno Odg: Ter. za P. Irminiu (plasticna posuda - uredjivanje) ???

    Citat Prvobitno napisao Stufy Pogledaj post
    Na slici mi se ucinilo da je staklo. Moja greska.
    Moze svakome da se desi. Sone je tako dobro slikao da stvarno izgleda kao staklo.

  10. #10
    Ljubitelj egzotičnih životinja SxOne'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2008
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    304

    Uobičajeno Odg: Ter. za P. Irminiu (plasticna posuda - uredjivanje) ???

    Citat Prvobitno napisao boba Pogledaj post
    Moze svakome da se desi. Sone je tako dobro slikao da stvarno izgleda kao staklo.
    hahaha, "pa kad slikate, slikajte" (krecite, krecite) haha
    krivo mi je shto juce nisam stigao da zavrshim i danas da je vec preselim unutra... veceras cu NADAM SE, mada pitanje...

    hocu da nabavim i sitne bele kamencice, da pospem odozgo malo, samo ne znam josh uvek gde...

  11. #11
    Fanatik Miroslav'ov Avatar
    Datum registracije
    Jul 2008
    Lokacija
    Beograd Bezanijska Kosa
    Postova
    1.392

    Uobičajeno Odg: Ter. za P. Irminiu (plasticna posuda - uredjivanje) ???

    Oni nemaju nikakvu svrhu, čista estetika, tako da ih možeš i naknadno staviti.
    I don't know half of you half as well as I should like, and I like less then half of you half as well as you deserve...

  12. #12
    Ljubitelj egzotičnih životinja SxOne'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2008
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    304

    Uobičajeno Odg: Ter. za P. Irminiu (plasticna posuda - uredjivanje) ???

    Citat Prvobitno napisao Miroslav Pogledaj post
    Oni nemaju nikakvu svrhu, čista estetika, tako da ih možeš i naknadno staviti.
    pa da, ali poslednji put kad sam uredjivao njegovu posudu izleteo mi je napolje, pa ga se sad malo i "plashim" neka prvo da mu montiram sve pa cu lako da ga MeTnem unutra

    saznao sam da imaju kamencici na na dnu Balkanske (Beograd) u Pet Shopu...
    icicu ovih dana da vi'm sha ima..
    mozda ponesem i fotoaparat da fotKam..

  13. #13
    Ljubitelj egzotičnih životinja SxOne'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2008
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    304

    Uobičajeno Odg: Ter. za P. Irminiu (plasticna posuda - uredjivanje) ???

    eo napokon sam nashao vremena i zavrshio ga..


    ali imam jedno pitanje, izbushio sam poklopac za vazduh, ali se bash plashim da mi se ne ubudja drvce zbog vlage...
    malo mi je bila vlazna zemlja i krenulo je posle svega jedne noci da se oseca budj na drvetu, sad sam ga oljushtio (okacicu sliku kad ga slikam) i nadam se da sad nece biti vlage
    ali razmishljam da sa strane izbushim josh neku rupu...

    pa je pitanje GDE? i koliko je dovoljno da lepo struji vazduh (...menja se vazduh)

    evo i slike poklopca


    i slika sa strane

  14. #14
    Fanatik Miroslav'ov Avatar
    Datum registracije
    Jul 2008
    Lokacija
    Beograd Bezanijska Kosa
    Postova
    1.392

    Uobičajeno Odg: Ter. za P. Irminiu (plasticna posuda - uredjivanje) ???

    Izbuši nekih 20 - 25 rupa sa strane. Najbolje bi bilo u dva reda, zbog broja. Ja sam tako uradio mojim avikularijama. Mogu uslikati i okačiti slike, ako hoćeš.

    Grani, što sam ju ubacio unutra, sam prvo skinuo koru, isušio ju u mikrotalasnoj (tako pobio i neke mikrobe), potom ostavio u rastvoru hipermangana da se dezinfikuje i dobije lepu boju i onda opet isušio. Sve to generalno nije potrebno, ali ja radim i nemam problema sa buđi. Ovog puta mi grane nisu u dodiru sa tresetom.
    I don't know half of you half as well as I should like, and I like less then half of you half as well as you deserve...

  15. #15
    Ljubitelj egzotičnih životinja SxOne'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2008
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    304

    Uobičajeno Odg: Ter. za P. Irminiu (plasticna posuda - uredjivanje) ???

    Citat Prvobitno napisao Miroslav Pogledaj post
    Izbuši nekih 20 - 25 rupa sa strane. Najbolje bi bilo u dva reda, zbog broja. Ja sam tako uradio mojim avikularijama. Mogu uslikati i okačiti slike, ako hoćeš.
    pa ako te ne mrzi okaci slike, danas cu ponovo napraviti Ter. poshto sam povadio sve da osushim zemlju i skinuo koru sa grane, kuci mi je sushi se na peci, pa cemo videti dal ce sve biti ok kroz par dana........

    samo razmishljam koliko nisko da izbushim rupe, verovatno 1-2cm iznad zemlje ..
    ali razmishljam da li ce onda T bezati od tih rupa na drugu stranu (hladnoca / promaja) pa ako stavim rupe kod drveta da li ce bezati od drveta...
    mozda previshe razmishljam o tome ali gledam da mu ugodim shto vishe

    ako ima neko neki komentar za ovo, dobro bi doshao...

  16. #16
    Fanatik Miroslav'ov Avatar
    Datum registracije
    Jul 2008
    Lokacija
    Beograd Bezanijska Kosa
    Postova
    1.392

    Uobičajeno Odg: Ter. za P. Irminiu (plasticna posuda - uredjivanje) ???

    Ovo je napravljeno za avikularije. U ovome na slici je A. bicegoi 2. presvlačenje.
    Kutijica je kupljena za 50DIN, a dimenzije su 15cm visina i 10cm prečnik. Sasvim zadovoljavajuće za ovu vrsu, dok malo ne poraste. Okrenuo sam ju na poklopac, u koji sam stavio treset (na ovakav način sam izbegao kidanje mreže prilikom otvaranja, s obzirom da avikularije prave mrežu pri vrhu). Jasno se vide rupice na vrhu i dole uz poklopac, gde su izbušene u dva reda. Rečeno mi je da je to sasvim dovoljno za ventilaciju.
    Da bi izbegao svaku mogućnost da mi se pojavi buđ, donja grana je bakarnom žicom pričvršćena za zid kutijice, tako da uopšte nije u kontaktu sa podlogom.

    I don't know half of you half as well as I should like, and I like less then half of you half as well as you deserve...

  17. #17
    Ljubitelj egzotičnih životinja SxOne'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2008
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    304

    Uobičajeno Odg: Ter. za P. Irminiu (plasticna posuda - uredjivanje) ???

    da da odlicno, imam i ja 3 takve kutije odlicne su, tu cu da smestim manju irminiu...
    samo mi nije jasno kako cesh da otvorish poklopac

    hvala za primer ventilacije, smislicu neshto slicno ...

  18. #18
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja spiderboy'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2007
    Lokacija
    bečej
    Postova
    833

    Uobičajeno Odg: Ter. za P. Irminiu (plasticna posuda - uredjivanje) ???

    ne bi trebalo toliko da se opterećuješ sa celom pričom,20-25 rupa dole negde i rešena stvar,ne boj se neće tu biti tolike promaje da smeta pauku,pre bih rekao da dolazi do kontinualne promene vazduha što je i poželjno

  19. #19
    Fanatik Miroslav'ov Avatar
    Datum registracije
    Jul 2008
    Lokacija
    Beograd Bezanijska Kosa
    Postova
    1.392

    Uobičajeno Odg: Ter. za P. Irminiu (plasticna posuda - uredjivanje) ???

    Nije mi problem otvaranje. Čak je i bolje. Otvara se kao i svaka kutijica, na donjem delu, gde T gotovo da i ne boravi, a ne uništavam ispletenu mrežu pri vrhu.

    Nećeš sigurno imati promaju, to budi siguran. Izbuši rupice na konveksnoj stranici, ionako kroz nju nećeš gledati, već kroz ove ravne površine.
    I don't know half of you half as well as I should like, and I like less then half of you half as well as you deserve...

  20. #20
    Ljubitelj egzotičnih životinja SxOne'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2008
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    304

    Uobičajeno Odg: Ter. za P. Irminiu (plasticna posuda - uredjivanje) ???

    josh jedna stvar, voleo bih da se javi neko ko poznaje malo vishe irminie, ili ko ima vec vecu...
    naime, brinem se da li ce ako ne sad dok je mala, ali kad malo poraste i krene na grane, da li ce praviti skrovishte negde na vrhu uz poklopac (zbog grane) ne bih voleo da mi se to desi, pa da mu rushim...

    i generalno oko arborealnih vrsta da li mogu da se koriste posude sa poklopcem NA VRHU, ili je to problem pa treba koristiti "posude" sa otvorom na sredini...

Tagovi za ovu temu

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •