Strana 2 od 2 PrvaPrva 12
Prikaz rezultata 21 do 23 od 23

Tema: Ter. za P. Irminiu (plasticna posuda - uredjivanje) ???

  1. #21
    VIP član kimo'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    3.281
    Oglasa
    7

    Uobičajeno Odg: Ter. za P. Irminiu (plasticna posuda - uredjivanje) ???

    Najbolje rešenje za arborealne tarantule je terarijum sa otvorom klasičnim gore i napred vratanca. Ja ih uglavnom sebi i drugima pravim ovako:



    Ovo nije dovršen i sređen terarijum, ali da imaš predstavu kako su rešena vrata. Naravno ima i drugih načina, mada je ovaj po meni najbolji i najpraktičniji.

    Što se tiče pravljenja skrovišta, tu su stvari malo diskutabilnije. Moje iskustvo je da će P.irminia, P.cambridgei, T.gigas i tako neke arborealne vrste napraviti sklonište negde gde imaju neke oslonce za pletenje. Naime, ako im staviš pozadinu koja je reljefna i neke grane i bilje, onda će napraviti negde tunel i sklonište pozadi, a ako im pak ne staviš pozadinu i staviš neke "tanje" grane, uglavnom će se zatvoriti negde pri dnu terarijuma u nekom ćošku uz granu.

  2. #22
    Ljubitelj egzotičnih životinja SxOne'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2008
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    304

    Uobičajeno Odg: Ter. za P. Irminiu (plasticna posuda - uredjivanje) ???

    Bravo Kimo, takav odgovor sam cekao
    razumeo sam, to znaci da mu najvishe prija podloga (pozadina ili tlo) i iz toga da viri neshto... odnosno da bude spojeno granje sa podlogom i na takvim mestima im je najstabilnije, sigurno zato biraju ta mesta... kul odlicno...

    mozda bi ovo nekako trebalo da se istakne na forumu, jer ima smisla i treba im omoguciti ovakva mesta..........
    hvala za izgled terarijuma takodje daje ideje, mada su ove male tako da je za to prerano, ali sam dobio odgovor da nece uz poklopac praviti skrovishte........


    imam josh jedno pitanje zaboravio sam da ga postavim u proshlom postu...

    imam veliku dilemu oko kupovine i stavljanja suvih panjeva ili drugih grana u terarijum...
    pogotovo shto kolko sam citao Irminia voli veliku vlagu pa kakva su vam iskustva sa panjevima?
    ja kad ga pogledam u shopu on je suv ko barut,

    1. ali da li se to ubudja od vlage ili ne
    2. i jel mogu irminii da stavim posudu za vodu, a da zemlja ostane suva ? ili moram da joj vlazim i zemlju ?

    P.S. jel ona voli ili OCEKUJE tj. mora da ima veliku vlagu?

  3. #23
    VIP član kimo'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    3.281
    Oglasa
    7

    Uobičajeno Odg: Ter. za P. Irminiu (plasticna posuda - uredjivanje) ???

    Nema potrebe za preterano visokom vlagom. Stavi posudu sa vodom i ponekad prsni malo unutra, posuda uvek puno, možeš malo da preliješ na okolnu podlogu ponekad i to je to. Panjevi su čudni i ubuđaju se često, bez obzira šta im mi radili. To jedino možeš da probaš pa ako se buđa da ga zameniš. Ako kupuješ one mopani ili savana ili kako god se zovu panjevi po radnjama, proveri kako ih stavljaš jer su jako teški i mogu lako da ti padnu i ubiju tarantulu.

Tagovi za ovu temu

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •