Strana 1 od 4 123 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 20 od 75

Tema: Piše li se ovde o teraristici?

  1. #1
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Piše li se ovde o teraristici?

    Samo to mi pada na pamet, kad posle 4 dana dođem na forum, i vidim da se forum pretvara u majspejs/fejsbuk, da najviše ima glupiranja, zezanja, "smešnih" slika i klipova, oftopika, internih šala, komentara tipa "baš ti je lepa životinja", dakle, skoro ničeg konstruktivnog. Nisam ja preozbiljan i striktan, slažem se da svega ovog treba da ima, ali ovde toga ima previše za moj ukus. Mene ovo smara. A bojim se da smara i druge terariste, i da će mnogi prorediti pisanje na ovom forumu, koji će se puniti glupostima i nekorisnim postovima. Bilo bi mi drago da vidim da bilo ko od terarista postavlja slike svojih životinja, i napiše nešto o njima, neko zapažanje, neki podatak, bilo šta. Ali, toga ima sve manje.

  2. #2
    Ljubitelj egzotičnih životinja
    Datum registracije
    Jul 2008
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    361

    Uobičajeno Odg: Piše li se ovde o teraristici?

    To se dogadja jos odavno, od kako sam se uclanio na forum. Samo u poslednje vreme toga ima sve vise i vise.
    U potpunosti se slazem sa tobom.

  3. #3
    Banned
    Datum registracije
    Jan 2009
    Lokacija
    majdanpek
    Postova
    65

    Uobičajeno Odg: Piše li se ovde o teraristici?

    oK je to ja kad dobijem tarantulu 100% garantujem da cu da stavim slike i pisem nesto o njoj

  4. #4
    Administrator Geni'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    2.334

    Uobičajeno Odg: Piše li se ovde o teraristici?

    Pa ja sam se u početku jako trudio da opominjem kada se piše nešto što nije vezano za teraristiku i nikada me te teme nisu ni interesovale ali su onda usledile kritike da je forum suviše suvoparan i preozbiljan (a meni se baš takav i dopada).

    Ukratko, slažem se da se preteruje sa glupostima. Na netu ima gomile foruma gde se priča o raznim životnim pitanjima i ne vidim nikakvu potrebu da se to ovde forsira.

    Jedno je teraristika sa malo offtopika ali offtopik bez ikakve primese teraristike ne vidim šta traži ovde.
    Potpis u pripremi!

  5. #5
    Ljubitelj egzotičnih životinja
    Datum registracije
    Jul 2008
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    361

    Uobičajeno Odg: Piše li se ovde o teraristici?

    Onakav forum, kakav sam zatekao prvih meseci posecivanja je bio odlican. Svakodnevno se pisalo o nekoj zivotinji i to veoma intenzivno. Sad je malo onih koji pisu o novim vrstama, ne znam zasto. Moje interesovanje je sada fokusirano na tarantule, posto su ponude u ovom periodu jako dobre. Pomalo mi je cudno sto niko ne pise o nekoj vrsti koju nemaju bas svi, a bilo ih je u skorasnjoj ponudi i verujem da ih je neko nabavio.

  6. #6
    Ljubitelj egzotičnih životinja Bluie'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    486
    Oglasa
    1

    Uobičajeno Odg: Piše li se ovde o teraristici?

    Ok, obzirom da ste dosli do tog zakljucka, sta je dalje za ciniti. Ako ostane samo na recima - beskorisno je, kao i 101 put koliko je ovo pitanje bilo spomenuto. Mora da se napravi neka dobra inicijativa ili ce biti jos jedan od 'blogova nezadovoljstva" admina/modova.

  7. #7
    Banned
    Datum registracije
    Jan 2009
    Lokacija
    majdanpek
    Postova
    65

    Uobičajeno Odg: Piše li se ovde o teraristici?

    Pa sa reci na dela bato kako hocete ili brisite te teme ili nemam pojma drugog izlaza nema !

  8. #8

    Uobičajeno Odg: Piše li se ovde o teraristici?

    ja sam se umorio od istih tema.
    offtopici su totalno sranje i teme su glupe. ja bih izbrisao skoro sve one fore i sl....slike video you tube ....mada to drzi posecenost pretpostavljam mladjih clanova. nemam nista protiv njih ali ono sto oni rade mene ne interesuje pa i ne gledam ....


    glupo je pisati non stop o raznim t kad se zna kako se cuvaju ..ko voli da sazna ima net pa neka googluje cita i sl...ako ima problem/nedoumicu neka pita...

    novih zivotinja slabo ima a i nije poenta u tome da dolaze non stop nove...

    vidim daje geni odavno smanjio pisanje ,pa mi nije bilo jasno-a u zadnje vreme i ja nemam vise toliko poleta da odgovaram na svata jer me besni. ljudi su lenji ,ne zele da citaju, ljute se sto im se postovi brisu ...pffffffff

    meni je obrisano 1000 postova i ok je ako mu nije mesto nek se brise ,to ne znaci da me nenad geni ili bilo koji drui moderator mrzi...

    ja predlazem da bude malo restriktivnije sa glupim temam.

    i jedno pitanje, ima dosta dobrih tema u delu gusteri T i jos mnoge drugi podforumi a nisu stavljene ko STICKY ...

  9. #9
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja StevaNS'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2008
    Lokacija
    Subotica Novi Sad
    Postova
    532

    Uobičajeno Odg: Piše li se ovde o teraristici?

    i ja se slazem, verovali ili ne... ali sledeci korak je na vama.
    mozda i bolje da se izbace te teme, pa kome se ne svidja ne mora ni da dolazi ...
    Life has meaning only in the struggle. Triumph or defeat is in the hands of the God's... So let us celebrate the struggle!

  10. #10

    Uobičajeno Odg: Piše li se ovde o teraristici?

    prvo i osnovno OVO NIJE CHET AKO NEMA NEKO NESTO SMISLENO I AFIRMATIVNO da kaze nemoj da pise.

    drugo teme tipa smesne slike klipovi....to je sranje. nasmejao sma se puno puta tu ali to ne znaci da mu je mesto na ovom forumu...a i da to iam 16 stranica a ostale teme koje su izvanredne da bleje na 3-4 znaci samo da ljudi dolaze samo da bi dokonili...
    predlazem da se izbrisu te teme kako bi forum ostao sto koncizniji i predaniji svom zadatku.

  11. #11
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: Piše li se ovde o teraristici?

    Stufy je sada moderator u Gušterima, pa će on, kako bude sređivao stare teme, da odluči šta da stavi u stiki teme.

    Što se ostalih stvari tiče, često se dešava da ljudi koji su novi u ovoj priči imaju potrebu da pišu konstantno po forumu. Mislim da nema preterane potrebe za tim, osim ako se ne postavljaju pitanja koja nisu postavljena, a to se vrlo retko dešava. Mislim da je najbolje da čitaju šta su drugi pisali, pa da onda, kad steknu neko iskustvo i znanje, i oni počnu da postavljaju postove. Glupo je da neko ima više poruka napisanih u Kafiću, nego na ostalim podforumima. Stvarno glupo.

  12. #12
    Ljubitelj egzotičnih životinja IV@N'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2008
    Lokacija
    Beograd Serbia
    Postova
    417

    Uobičajeno Odg: Piše li se ovde o teraristici?

    ma sve to treba po kratkom postupku salim se.Nego predlazem da se sve ne vezano za teraristiku obrise i nek ostane samo tema zanimljive slike klipovi... i tu da se pravi big off topic(ne vezan za teraristiku) svima za dusu

  13. #13
    Fanatik Bifrost'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Vrbas
    Postova
    1.665

    Uobičajeno Odg: Piše li se ovde o teraristici?

    Mislim da je poblem je u tome sto su teme i pitanja potrosene, nema bas puno toga da se kaze... Ja isto manje pisem jer stvarno nemam sta da kazem... Ako ste primetili na svim domacim forumima ne vezano za tematiku je slicna situacija.. Mala grupica ljudi i svi se poznaju pa vole da zbijaju sale jedni sa drugima...

    Drugde u svetu je drugacije jer oni nabavljaju sve i svasta i ono sto se tek pojavilo u teraristici pa ima o cemu da se diskutuje... Ovde sve uglavnom, bar sto se tice tarantula, iste vrste...

    Ja mislim da je dobro da se pitanja i odgovori ponavljaju... I da ne treba ozivljavati stare teme bez obzira sto su identicne sa novom...
    You ever noticed how people who believe in Creationism look really unevolved? You ever noticed that? "I believe God created me in one day" Yeah, looks liked He rushed it. - Bill Hicks

  14. #14
    Fanatik rassa'ov Avatar
    Datum registracije
    May 2008
    Lokacija
    NS
    Postova
    1.064

    Uobičajeno Odg: Piše li se ovde o teraristici?

    potbuno se slazem s Biftostom
    secam se kad sam 'doso' i dobo genikulatu i smaro sam vas sve redom kako, sta, gde, kako, sta gde, kako i svi ste pomagali......i sad kad neko isto kupi istog pauka postavlja ista pitanja i vec je svima dosadilo (mislim na vas iskusne, ima izuzetaka) da o tome pisete ponovo (pa kome nece dosaditi) i tu nastupamo mi, manje iskusni, da pisemo ono sto smo naucili (ako smo naucili) jer nas jos ne mrzi jos uvek da pisemo to sto vas mrzi da ponavljate, ako vas mrzi

    e sad jedno pitanje..kazete da se ne prica o teraristici nego o glupostima u kaficu, pa kafic je za to stvoren i onda se tu pisu gluposti a vamo u 'pravim' temama je sve ispricano, vise puta...

    ako hocete da sprecite sve osim teraristike izbacite kafic, koji ce nam on k_rac ako je ovo TERARISTIKA.ORG

  15. #15
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: Piše li se ovde o teraristici?

    Pa, vrlo rado bih to uradio, ali se to ipak neće desiti, jer bi onda vas par koji uglavnom tamo pišete, sve to preneli na druge podforume.

  16. #16
    Fanatik rassa'ov Avatar
    Datum registracije
    May 2008
    Lokacija
    NS
    Postova
    1.064

    Uobičajeno Odg: Piše li se ovde o teraristici?

    Citat Prvobitno napisao nenad Pogledaj post
    ali se to ipak neće desiti
    cemu onda ova tema ako ce sve ostati po starom
    na koga si mislio da ce preneti to u druge teme....ja necu (a mislio si i na mene) . . .samo cu manje biti na forumu jer se u 'tarantule' malo pise................................

  17. #17
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: Piše li se ovde o teraristici?

    Ovu temu sam otvorio samo da skrenem pažnju ljudima da je ovo ipak terarističarski forum. Nemam ja nikakvu nameru da idem i brišem teme ljudima. A ovde se vidi i mišljenje i drugih terarista. Mnogi su se smorili zbog pravca u kom je forum krenuo.

  18. #18
    Fanatik Bifrost'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Vrbas
    Postova
    1.665

    Uobičajeno Odg: Piše li se ovde o teraristici?

    Pravac nije skrenuo, nego se to tako cini nama zavisnicima... Nenade sta da ti kazem previse si na forumu Navikli smo da se logujemo 100 puta dnevno i da uvek ima o cemu da se pise/cita, a sad ### tako niko ne postavlja zanimljivu temu jer nema stvarno sta... Ako budem uzeo nekog novog ljubimca ja cu pisati o njemu... Ja dodjem vidim naslov teme: "Chromatopelma cyaneopubescens, Rod Poecilotheria - slike i komenteri, N.chromatus, B. smithi vs Brachypelma annitha, A.brocklehursti vs A.geniculata, B.vagans - boja" Nijedna mi nije interesantna, uglavnom ih i ne otvorim... nisu mi interesantne te vrste.. a evo sacu bas da vidim sta ljudi imaju da pricaju o njima na toliko strana hehe.
    You ever noticed how people who believe in Creationism look really unevolved? You ever noticed that? "I believe God created me in one day" Yeah, looks liked He rushed it. - Bill Hicks

  19. #19
    Moderator marko'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    1.844

    Uobičajeno Odg: Piše li se ovde o teraristici?

    Svaka čast Nenadu na ovoj inicijativi. Istina je da bi neki korisnici hteli da ovaj forum bude "teraristika i svašta nešto" dok bi oni drugi (veeelika većina) hteli da to bude striktno "teraristika" (kao što i nosi naziv). Samo mi nije jasno zašto se toliko skreće na mnoge druge oblasti, zar sam naslov "Teraristika.org" nije dovoljno jasan? Ne razumem?

    Što se tiče kafića i zanimljivih snimaka, nemam ništa protiv toga dok je u granicama normale. Jedna tema "Zanimljive slike, komentari i sl." pokriva sve slobodne teme van teraristike i protiv ovoga nemam apsolutno ništa jer je to samo jedna tema. Ostatak kafića bi trebao da posluži baš za neobavezne teme ali iz oblasti teraristike (ne zaboravite na sam naziv foruma i sajta).

    Stagnaciju pisanja kvlitetnih tekstova je Mirko (a.k.a. Bifrost) objasnio vrlo dobro. Zasićenje jednih istih tema, komentarisanje jednih istih vrsta u nedogled. To naravno nije loše ali zasićenje će doći pre ili kasnije tu mi ništa ne možemo da uradimo. Nove vrste u hobiju i nova lična iskustva će sve to da promene.
    There's no place like 127.0.0.1

  20. #20
    Banned
    Datum registracije
    Jan 2009
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    411

    Uobičajeno Odg: Piše li se ovde o teraristici?

    ja sam za da se obrise kafic ne znam sto je uopste postavljen ako necete da ljudi pisu u njega! i ja bih vrlo rado pisao rznorazne teme ali moje iskustvo sa dve T. je jako malo, to je na vama iskunijima! ja otvorim temu razna pitanja i ostale stvari o t. neko odma menja ime teme itd. a sutra vidim novo otvorene teme tipa koja je tarantula najmanje agresivna,koliko da joj prskam treset,koja je razlika izmedju ove i one,zasto nece da jede i mnogo ostalih glupih pitanja!

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •