Strana 2 od 4 PrvaPrva 1234 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 21 do 40 od 71

Tema: Leming

  1. #21
    Ljubitelj egzotičnih životinja Lady A.'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    296

    Uobičajeno Odg: Leming

    Tacno, to je najbolji nacin za odredjivanje pola. Kod zenke je polni organ odmah pored anusa,a kod muzjaka je odmaknut.

  2. #22
    Član
    Datum registracije
    Nov 2008
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    14

    Uobičajeno Odg: Leming

    Dugujem izvinjenje Krmetu, zbog nacina na koji sam izlozio njegovu gresku.
    Moje ophodjenje nije bilo usmereno na njega, nego sam planuo zbog bulkjuka svga sto pise. Nadam se da ovo nece uticati na pozitivan odnos svih nas na forumu.
    Oko tih kesica koje ima tvoj muzjak, nisam siguran, mislim da su to lojne zlezde, pa su se mozda upalile ili postale tumorozne. moj muzjak ih nema, ali pitacu nekog sta je tacno to.
    Znam da kod drugih sisara postoje, ali kazem nisam 100% siguran za hrcke.
    Sto se tice hrane, nisam mislio na sladoled i te gluposti, nego na deo o vocu. Slazem se da ne treba hraniti ljubimce time sto mi jedemo.
    Voce treba i mora da se daje, problem je koje je najpogodnije.
    Ni ja ne znam tacno, drzim se jabuka i sargarepe, listova maslacka, mada je moj poznanik hranio i pomorandzom par puta,jedu zadovoljno, mada napominjem da nista ne savetujem, sto nisam siguran potpuno.
    Bitno je i da im se omoguci da se krecu, pentraju, tako su mnogo zdraviji(kao i svi, naravno)

  3. #23
    Član
    Datum registracije
    Nov 2008
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    14

    Uobičajeno Odg: Leming

    Kako lako sve krene po zlu i pocinju sukobi bez potrebe.
    Krmetu sam se izvinio, ali moram da se ispovedim i drugima.(nikad ne ostavljaj nesto u pola posla).
    1.to sto imam 3 posta, Zarko, to je zato sto nemam internet kod kuce, nego se snalazim kako znam i umem. Uz to sam po ceo dan na faxu, pa ne stizem da jurim po kafeima.
    2.kad sam rekao "naci cu nekoga ko zna" nisam mislio da vi nemate pojma, nego da cu prveriti svoje izvore. To je profesionalnost i ozbiljnost, ne prepotentnost
    3.nisam ja nikakav balavac, niti druge tretiram tako, ovaj sajt pratim vec mesecima, a tek skoro sam odlucio da je vreme da budem clan
    4.Lady, slika je jasna, ja sam rekao kako su mi rekli profesori biologije, njihovo objasnjenje je bilo da se spustaju neposredno pred parenje(zato sam rekao u sezoni, svi znamo da se pacovi stalno pare),a kao sto rekoh ne znaci da am u pravu ja.
    Kao sto vidite, uvek ima vise tumacenja. Sa verom u bolju komunikaciju zavrsavam ovaj tekst.
    pozdrav

  4. #24
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja StevaNS'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2008
    Lokacija
    Subotica Novi Sad
    Postova
    532

    Uobičajeno Odg: Leming

    Nema problema.. nisam se ja naljutio. Imam previse drugih problema da bi se brinuo oko toga sta mi neko nepoznat pise na netu.
    Mada ne razumem "buljuk svega sto pisem"?!? Jer ono sto sam napisao da znam- to znam iz svog iskustva i moze bilo koji profesor da mi prica sta god hoce. A ono sto nisam siguran- to napisem da sam cuo (sto automatski znaci da je podlozno diskusiji). Samo, lepo je ako neko vec hoce da diskutuje, da prilozi i dokaze koji pobijaju moju tvrdnju. Ovde su uvek dobrodosle i nove teorije i novi podaci, ali potkrepljeni. Ono sto sam ja pisao uglavnom potice od odgajivaca (koji cesto znaju da grese!). Inace, koliko vidim i po knjigama se motaju razne nebuloze.

    Ono sa tumorima je bila sala. Opet laicki, ali ne verujem da bi tumori bili toliko jednoobrazni i simetricni bas kod svakog hrcka kojeg sam ja video(a dosta ih je proslo kroz moje ruke). Kod mojih hrcaka su se jasno i simetricno sa obe strane videli testisi , slicno kao na ovoj slici- http://hamsterhideout.com/boardpics/...male_dwarf.jpg

    Nego, vezano za to da im se testisi spustaju neposredno pred parenje, to jos nisam nigde video ni cuo. Moguce da se blago povuku kad nisu pred parenje, ali kod mojih su se stalno videli. Kada bi toliku masu uvukli u sebe kontam da bi im ispao "pivski" stomak
    Ono sto jesam procitao na vise mesta, je da se testisi pojavljuju sa polnim sazrevanjem (oko 3-4 nedelje). Evo jos jedan link. Tu pise da vremenom taj zadnji deo postaje sve izrazeniji, pa ako je tvoj hrcak jos mlad mozda se zato jos ne vide testisi.
    http://www.hamster-club.com/reproduction.asp
    Poslednji izmenio StevaNS; 20.03.09. u 17:42.
    Life has meaning only in the struggle. Triumph or defeat is in the hands of the God's... So let us celebrate the struggle!

  5. #25

    Uobičajeno Odg: Leming

    nema frke, samo malo vise i tekst ce imati drugi ton.

    vidis

  6. #26
    Ljubitelj egzotičnih životinja bubamara'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2008
    Postova
    135

    Uobičajeno Odg: Leming

    to,što se u trgovinama prodaje kao leming,je kineski hrčak

    http://hr.wikipedia.org/wiki/Kineski_hr%C4%8Dak
    Poslednji izmenio bubamara; 21.03.09. u 02:06.
    lasciate ogni speranza,voi chi entrate

  7. #27
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja StevaNS'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2008
    Lokacija
    Subotica Novi Sad
    Postova
    532

    Uobičajeno Odg: Leming

    Mala ispravka..
    Ja dosad nisam imao kineskog hrcka. Evo jednog linka za varijetima-
    http://www.hamster-club.com/varieties.asp#Dwarfhamsters

    Dakle sirijski hrcak je klasicni hrcak.
    Ono sto ovde odgajivaci prodaju kao leminga je Campbell-ov ruski hrcak i Beli ruski hrcak. Mada, to je kod nas toliko izmesano da nema ciste linije, vec u jednom okotu bude i belih i klasicnih hrcaka.

    Na slici u Wikipediji je winter white russian, dok se na linku hamster-cluba vidi da kineski hrcak ima "pacovski rep" i u clanku pise da ga zato i zovu "rat tail hamster". Osim obicnog i ruskog imam i Roborowsky hrcke, ali ove sa pacovskim repom ne.

    Inace,odgajivac sa kojim najvise saradjujem leminge naziva Dzungarijskim hrccima.
    Life has meaning only in the struggle. Triumph or defeat is in the hands of the God's... So let us celebrate the struggle!

  8. #28
    Ljubitelj egzotičnih životinja bubamara'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2008
    Postova
    135

    Uobičajeno Odg: Leming

    da...cole.!...i jedni i drugi se prekrste u leminge u shopovima..
    Poslednji izmenio bubamara; 21.03.09. u 02:19.
    lasciate ogni speranza,voi chi entrate

  9. #29
    Ljubitelj egzotičnih životinja Lady A.'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    296

    Uobičajeno Odg: Leming

    Da to sto se predstavlja kao leming kod nas u pet shopovima je kembelov hrcak ili negde mozda sibirski (posto su oba iz istog roda-phodopus). Kineskih nema kod nas-bar ne u pet shopovima. Oni imaju duzi rep i lako se razlikuju od ostalih hrckova, zato i pripadaju drugom rodu (cricetulus).
    A roborovski je takodje iz phodopus roda,s'tim da se on razlikuje jer je najmanji.
    Drago mi je da se konacno raspravlja o necemu vrednom rasprave.Pozdrav svima.

  10. #30
    Član
    Datum registracije
    Nov 2008
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    14

    Uobičajeno Odg: Leming

    Smajlije ne koristim. Nikad nisam.
    Ma, Krme,nisam mislio tumori simetricni,nego samskontao da ne mogu da hodaju, pa rekoh nema sanse da su testisi, ipak se njima hrani 80% predatora. Da im smetaju mudakca tesko bi bezali.
    Gnjavio sam par biologa i ispada da smo svi u pravu,samo parcijalno.
    Testisi su uvuceni(moja tvrdnja), kad postanu polno zreli spustaju se u skrotume(Lady-na tvrdnja) i ostaju tako, mada izgleda da to nije pravilo, i am sam radio sa bar 5 primeraka, 1 je imao spustene, 2 nisu,a nisu bili mladunci.
    Za pocetnike je najbolje da se drze krmetove metode, rastojanja anusa i polnog organa.
    A oko vrste, Boga pitaj, cuo sam masu naziva, leming bi trebalo da je sinonim za ruskog, to je u vise izvora nadjeno. Kineskog sam nasao kao posebnu vrstu, mada ko zna sta se prodaje.Taj rep stoji kao bitna razlika.
    Nego, kakva su vam iskustva sa dva hrcka kad se spoje, a nisu mladi. sad sam upario par, pa cisto da cujem?

  11. #31
    Ljubitelj egzotičnih životinja bubamara'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2008
    Postova
    135

    Uobičajeno Odg: Leming

    kod sirijskog sve može a,i ne mora..nepredvidivi su..ali,uglavnom su samotnjaci.ženka često pojede deo mladih,nekad i sve..mužjak vrlo često jede mlade.

    Kod ruskog hrčaka,držanje u paru je ok..odnos oba roditelja prema potomstvu je dobar.Za roborovskog isto važi.
    lasciate ogni speranza,voi chi entrate

  12. #32
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja StevaNS'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2008
    Lokacija
    Subotica Novi Sad
    Postova
    532

    Uobičajeno Odg: Leming

    Sirijske jos nisam razmnozavao. Sto se patuljastih tice i meni se cesto desilo da zenka pojede male. Receno mi je da je od stresa, pomeranja kaveza i sl.

    Sto se tice naknadnog ubacivanja, bilo je problema. Imao sam 2 muzjaka i 1 zenku- svi odrasli, iz razlicitih legala. Manjeg muzjaka je zenka tukla pa sam ga izvadio posle 5min. Veci muzjak je tukao zenku pa smo i njih ih razdvojili, iako je na momente delovalo da ce se smiriti.
    Ako tvoj par lepo funkcionise, nece kasnije biti problema. Ovi moji su se cim sam spustio drugog u kavez odmah tukli.
    Life has meaning only in the struggle. Triumph or defeat is in the hands of the God's... So let us celebrate the struggle!

  13. #33
    Ljubitelj egzotičnih životinja bubamara'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2008
    Postova
    135

    Uobičajeno Odg: Leming

    najbolje je da ubaciš iste ili slične starosne kategorije..i najbolje bi bilo da ih ubaciš u neku neutralnu teritoriju..npr.neki 3.kavez...da im oboma bude nova teritorija...mada,ja do sada nisam imao probleme kad spajam parove.malo se njuškaju..jedan prizna dominantnost drugog..legne na leđa..obično bude to novoubačeni..što ne znači da se ne mogu desiti problemi..pa,i tigrica je izuzetno blaga ptica..pa se desi da ne prihvata partnera..a,šta reći za nervoznog hrčka?!..a,što se tiče odnosa majke prema potomstvu,u zootehnici se kod odabira priplodnih životinja,konkretno ženki,gleda plodnost i odnos prema potomstvu..ako ne ispunjava ovaj drugi uslov,izbacuje se iz priploda..
    U jednom kavezu imam 15 hrčaka..bilo 11 i ubacim još 4 mala...krenu stari da ih malo njuškaju..malo neki frkne,i za 10 min sve u redu...skrenem im pažnju sa hranom...
    lasciate ogni speranza,voi chi entrate

  14. #34
    Ljubitelj egzotičnih životinja Lady A.'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    296

    Uobičajeno Odg: Leming

    Samo da se ubacim za sirijske hrcke-oni su iskljucivo solitarni. Znaci spajaju se samo zbog parenja i posle se opet razdvoje. Naravno verovatno ce se naci neki koji se nece poubijati u paru,al po pravilu bi trebali da se drze odvojeno. Kod sibirskih ili ruskih nije isti slucaj,posto oni mogu da zive u parovima,al je najbolje spajati mlade jedinke.
    Sto se tice spustanja testisa u skrotume-pa to se kod svih zivotinja desava tek kad su polno zrele (mozda ima nekih izuzetaka,al uglavnom je tako). I kod npr. psa koji je daleko razvijeniji od hrcka testisi se spuste u skrotum tek kad dostigne polnu zrelost.
    A sad zasto se nekim hrccima jasno vide testisi,a nekima ne, to je kao sto rekoh zato sto se kod nekih ne spuste i to su defekti. Meni se to jako cesto desava sa pacovima,bar jedan u leglu ima nerazvijene testise. Sto i nije cudno posto tu ima jako puno ukrstanja,parenja u srodstvu i sl. Isto je kod hrcaka.

  15. #35
    Član minimall'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2009
    Lokacija
    batajnica
    Postova
    83

    Uobičajeno Odg: Leming

    sad sam stvarno puko ko lajsna u mojim sobama se nalaze: kornjace ciklidi tarantule dolazi u posetu i jedna iguana macke psi imam i bube fobase koje koristim za hranu svi se razmnozavaju zive igraju i tako dalje ali leminzi mi nikako neidu...nemam pojma gde gresim ali da prezive kod mene 2 meseca nema sanse... hranim ih iskljucivo hranom za njih imaju vode hrane i piljevina je stalno cista ali samo jednog dana ko recimo danas umesto da ceka hranu on se izvalio na stranu trza zadnjom nogicom i umire kako da pronadjem uzrok pomora mojih leminga

  16. #36
    Fanatik Miroslav'ov Avatar
    Datum registracije
    Jul 2008
    Lokacija
    Beograd Bezanijska Kosa
    Postova
    1.392

    Uobičajeno Odg: Leming

    Dobro dezinfikuj sve što ti se nalazi u njihovom kavezu. Promeni ono što možeš. Najbolje bi bilo i da zameniš jedinke novim, u slučaju da je u pitanju neko infektivno oboljenje.
    Sve to bi trebao uraditi odjednom.
    I don't know half of you half as well as I should like, and I like less then half of you half as well as you deserve...

  17. #37
    Član minimall'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2009
    Lokacija
    batajnica
    Postova
    83

    Uobičajeno Odg: Leming

    to sam uradio prvi put kad su mi dva crkla. posle toga sam dva puta kupovao parove i uvek ista prica.. ((

  18. #38
    Ljubitelj egzotičnih životinja Lady A.'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    296

    Uobičajeno Odg: Leming

    Od cega je piljevina? Koja je temp.tu gde su leminzi? Da li si stavljao neke otrove (insekticide,sprejeve protiv komaraca,herbicide i sl.) u blizini? I vidim da imas pse i macke - da li si 100% siguran da nemaju neku buvu? Ako one dospeju kod leminga, zacas ce uginuti od anemije jer su jako mali.

  19. #39
    Član minimall'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2009
    Lokacija
    batajnica
    Postova
    83

    Uobičajeno Odg: Leming

    piljevina je kupovna ona za glodare,temperatura sobna,nikakve otrove nisam stavljao niti imam u kuci hemikalije koje bi dovele do trovanja, nisam za buve siguran koristim frontline ali ko bi ga znao... poslednji leming je umirao kod mene na rukama imao sam osecaj da su mu se oduzele zadnje noge pokusavao je da se ispravi ali je izgledalo kao da nema orentaciju gde je gore a gde dole samo je trzao nogicama i umirao lagano ostale su mi jos dve zenke koje su razdvojene posto je veca malko cudana na to mislim da je zedna krvi pa me je strah da ih spojim neznam zasto sam ovo rekao ali mozda pomogne oko resavanja ove moje misterije.da me nebi neko pogresno razumeo nije upitanju tuca ili ubistvo razlog umiranja

  20. #40
    Ljubitelj egzotičnih životinja Lady A.'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    296

    Uobičajeno Odg: Leming

    Sto se tice toga sto hoce da se biju-to je njihovo najnormalnije ponasanje (zato je bolje kad se spajaju dok su jos mali). A sto se tice razloga uginuca, stvarno je cudno... Ne znam, probaj da ih detaljno precesljas da vidis dal ima neka buva na njima,mozda im one prenose nesto. A ako imas buvice na psima i mackama, a koristis frontline onda znaj da ih imas i po kuci jer frontline nema sanse da pobije sve buve. Predugo se koristi kod nas, los je, a i buve su razvile rezistenciju na njega. Probaj nesto novo. Ne znam sta bi drugo moglo da bude u pitanju. Jedino su buve prenosnici koje si mogao da ne primetis. Sve ostalo mi se cini ok. Ako si, kao sto kazes, siguran da je hrana ok. Ne znam jedino kakvu im vodu dajes (gradsku,kupovnu,bunarsku...)?

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •