Strana 4 od 4 PrvaPrva ... 234
Prikaz rezultata 61 do 71 od 71

Tema: Leming

  1. #61
    Administrator Geni'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    2.334

    Uobičajeno Re: Odg: Leming

    Citat Prvobitno napisao nesha_zlocko Pogledaj post
    NEMOJTE LEMINZIMA DAVATI COKOLADU, ni psima mleko ( iako su sisari ne vare mleko, oni sisaju destilovanu vodu)...
    Ovo je stvarno glupost. Psi nemaju enzime da svare laktozu i ona ostaje nesvarena u crevima i dolazi do fermentacije što izaziva proliv. Svaki vlasnik psa zna da im ne treba davati mleko.
    Potpis u pripremi!

  2. #62
    Ljubitelj egzotičnih životinja Lady A.'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    296

    Uobičajeno Odg: Leming

    Dobro je sto si ti dosao da dajes savete, a ne znas ni osnovne stvari o nekim zivotinjama. I stvarno mi nije jasno sto se ti ljutis, kad nisi u pravu. Mislim da je ovde kraj svakoj raspravi.

  3. #63
    Administrator Geni'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    2.334

    Uobičajeno Re: Leming

    Mnogi ljudi tu greše i nije to toliko strašno, samo je kod nas to slabo objašnjavano pa mnogi misle da su to babske priče. A i ovde mnogi hrčke i slične glodare gaje kao hranu za reptile pa i ne brinu baš toliko o njihovom zdravlju.

    Činjenica je da čokolada sadrži Theobromine (napisao sam lepo latinski naziv i lako je po nemu uraditi pretragu) koji je dokazano toksičan čak i za velike životinje poput pasa a kamoli za male leminge. Veoma je lako tako malom glodaru dati dovoljnu dozu čokolade da ga to ubije. Svako ko drži ova mala stvorenja kao kućne ljubimce bi morao na to da obrati pažnju i da im nikako ne daje čokoladu.

    Kod nas je često u pitanju i nevoljnost ljudi da objašnjavaju stvari. Anegdotica - moj dugar je jednom pomenuo veterinaru, kada je vodio psa na neki pregled, da je njegova ćerkica psu davala čokoladu i da je pas obožava. Veterinar je naravno odmah rekao da se to nikako ne radi i da je to veoma loše i na pitanje zašto je loše je nevoljno odgovorio da se pas navikne na slatko i neće onda da jede normalnu hranu. Pošto je pas jeo normalno sve što mu se ponudi (rotvajler) oni su nastavili da mu daju povremeno čokoladu dok im na nekoj izložbi, vlasnik drugog rotvajlera nije objasnio sve posledice i uputio ih na balkankinology forum da se bolje informišu. Naravno da je veterinar znao zašto ne treba davati čokoladu ali je možda navikao da ne daje objašnjenja već da samo kaže da se nešto ne sme. Ko roditelji kada su nam govorili - "Ovo ne smeš", "Zašto", "Zato što ja tako kažem". To nije imalo nikakvu funkciju u našem obrazovanju. Treba uvek lepo objasniti zašto je nešto opasno.
    Potpis u pripremi!

  4. #64
    Ljubitelj egzotičnih životinja Lady A.'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    296

    Uobičajeno Odg: Leming

    Upravo tako, forum i jeste tu da se takve stvari lepo objasne. Mada se najcesce oni kojima se objasni ljute kad nisu u pravu.
    I hvala Geniju sto se umesao u temu.

  5. #65
    Član Djordje93'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2010
    Lokacija
    Cacak
    Postova
    44

    Uobičajeno Odg: Leming

    minimall
    ne znam sto ti ne ide sa rusima(leminzima) ja sam imao jednog,msm muzijak,poklonila mi ga komsinica jer su joj se kotili ko ludi i nije znala sta ce sa njima..e sad..ja sam uzeo stari aq,mozda 35 litara,ubacio piljevinu unutra,neko drvce da se pentra,tocak,hranilicu,pojilicu i to je to..hranio sam ga cime sam tigao,veruj mi bio je predebeo a oko temperature nikad nisam pravio neki problem..cak sta vise bio je u garazi,pa ti vidi..uvek me cekao tako sto se propne,ali najbolje od svega je sto iskoci sam ne ceka me da ga uzmem..

  6. #66
    Član
    Datum registracije
    Jul 2010
    Lokacija
    srbobran
    Postova
    26

    Uobičajeno Odg: Leming

    sta da radim molim vas recite mi mom zenskom hrcku izaslo malo jajo pored pise....
    sta da radim molim vas ko boga reci te mi.......

  7. #67
    Novajlija
    Datum registracije
    Dec 2010
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    2

    Uobičajeno Odg: Leming

    Imam pitanje?
    Pre 4 dana sam dobio leminga,sve je bilo ok,poceo je da ima poverenja pa mi ije bezao,prilazio mi je sve,sve super,i onda juce,tako odjednom,kada priblizim prst njemu,on pridje uhvati prst i onda njusi,njusi pa me na kraju ujede,i tako svaki put.
    Sta bi to moglo da znaci? I da penje se na stvari koje mu se nalaze terarijumu,i pokusava da izadje napolje tako sto skace sa tih stvari(ali nije mu uspelo). Sta je od ovoga normalno?

  8. #68
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja spiderboy'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2007
    Lokacija
    bečej
    Postova
    833

    Uobičajeno Odg: Leming

    sasvim normalno ponašanje,ništa neobično

  9. #69
    Novajlija
    Datum registracije
    Dec 2010
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    2

    Uobičajeno Odg: Leming

    hvala,cudi me samo sto se nije ponasao ovako "zivahno" prvih dana

    Imam jos jedno pitanje: Kako da razlikujem muzjaka i zenku?
    Poslednji izmenio aloBre; 25.12.10. u 19:23.

  10. #70
    Novajlija
    Datum registracije
    Feb 2012
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    1

    Uobičajeno Odg: Leming

    Citat Prvobitno napisao aloBre Pogledaj post
    hvala,cudi me samo sto se nije ponasao ovako "zivahno" prvih dana

    Imam jos jedno pitanje: Kako da razlikujem muzjaka i zenku?
    Mene zanima isto. Dobila sam ovu životinjicu pre par dana i svaki put kad sam pokušala da je pomazim ona je pokušala da pobegne. Da li ćemo se sa vremenom sprijateljiti?

  11. #71
    Novajlija
    Datum registracije
    Jan 2016
    Lokacija
    beograd
    Postova
    1

    Uobičajeno

    e znam da se mnoogo kasno javljam ali za one koji tek ulaza evo moja mala preporuka iz ličnog iskustva:
    Ishrana mu je bogata može se reći pravi gurmani, mogu jesti mix hrane za hrčke ali mogu jesti i povrće osim šargarepe kukuruza ŠEĆERCA / mogu jesti običan/.
    Što se tiče voća to ni slučajno! Citrusno voće , i suvo voće je za njih kao otrov. Jogurt i mleko obožavaju.
    Što se tiče uređenja AKVARIJUMA trebalo bi im staviti tunelčiće / može tuba od toalet papira/ zato što su znatiželjni, točak, kameNJE ne kamenčiće. vole i travu, a listove maslačka i paprike obožavaju.

    može naravno i voda

    verovatno, tako je bilo sa mnom

    mužjaci:
    udaljenost od analnog otvora do polnog organa je u zavisnosti od starosti mužjaka 0,5 ,1,1,5 , 2 cm

    ženke:
    analni otvor i polni organu su skoro jedan uz drugi

    eto
    Poslednji izmenio marko; 25.01.16. u 01:19. Razlog: spojene uzastopne poruke

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •