Strana 1 od 4 123 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 20 od 71

Tema: Leming

  1. #1
    Član minimall'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2009
    Lokacija
    batajnica
    Postova
    83

    Uobičajeno Leming

    Dobio sam malog leminga a nemam pojma nista o njemu. Vrlo je zivahan.. Rovari po piljevini i vrti se u krug. Hranim ga mesavinom suncokreta, kukuruza, zitom i sl.. odnosno hranom za hrcke. Jel zna neko sta da radim s njim..da li mu ta ishrana odgovara, gde mu odgovara da bude (toplo, hladno, suncano..) i kako da znam dal je musko ili zensko?

  2. #2

  3. #3
    Ljubitelj egzotičnih životinja markozmaj'ov Avatar
    Datum registracije
    Nov 2007
    Lokacija
    Simanovci
    Postova
    432

    Uobičajeno Odg: Leming

    Veoma su zanimljive zivotinice, jedu sve i nikad sa njima nije bilo problema

    :Aerodactyl:

  4. #4
    Član minimall'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2009
    Lokacija
    batajnica
    Postova
    83

    Uobičajeno Odg: Leming

    sad sam se zbunio jer su mi rekli da nepije vodu a sad preporucuju velike kolicine vode treba mi necije iskustvo vodu ili ne

  5. #5
    Banned
    Datum registracije
    Jan 2009
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    411

    Uobičajeno Odg: Leming

    ma daj im vodu! to ti je isto kao i za hrcka i morsko prase!

  6. #6
    Ljubitelj egzotičnih životinja ACO87'ov Avatar
    Datum registracije
    Jul 2008
    Lokacija
    Cacak
    Postova
    308

    Uobičajeno

    to da hrci,morski prasici,leminzi ne piju vodu je cista glupost...pa svakoj zivotinji je potrebna voda...mozda je ne piju cesto zbog toga sto ako ih cesto hranis vocem oni odatle uzimaju vodu..ali u svakom slucaju obavezno stavi posudu za vodu

    Citat Prvobitno napisao minimall Pogledaj post
    Hranim ga mesavinom suncokreta, kukuruza, zitom i sl.. odnosno hranom za hrcke.

    slobodno daj i voce ,detelinu,povrce....

    Citat Prvobitno napisao minimall Pogledaj post
    kako da znam dal je musko ili zensko?
    pogledaj pod rep(bez zezanja)

    Citat Prvobitno napisao minimall Pogledaj post
    Jel zna neko sta da radim s njim.gde mu odgovara da bude (toplo, hladno, suncano..)?
    Valjalo bi da napravis neku vrstu sklonista oni obozavaju da hranu skaldiste u svoju jazbinu...Cuvaj ga na nekom toplom mestu,mislim da mu sobna temperatura odgovara,stavi u kavez i par krpica(isecenih na komade) to ce mu doboro doci u jazbini da napravi gnezdo

  7. #7
    Novajlija
    Datum registracije
    Feb 2009
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    4

    Uobičajeno

    Moji leminzi mnogo piju vode i postoje pojilice napravljene bash za njih. Slobodno im daj shargarepe, jabuke, salate, vole to. Nije teshko zasaditi u saksiju malo zhita koje za par dana poraste i seckash to.
    Kupi mu tochak i videtjesh kako se igra.
    Misliim da su bolji akvarijumi za njih, jer im je toplije, a i piljevina ne prshti na sve strane po kutji. Lakshe je za odrzhavanje.
    Poslednji izmenio Danijel@; 26.02.09. u 14:41. Razlog: dodatak

  8. #8
    Ljubitelj egzotičnih životinja ACO87'ov Avatar
    Datum registracije
    Jul 2008
    Lokacija
    Cacak
    Postova
    308

    Uobičajeno Odg: Leming

    I ja mislim da je bolje u akvarijumu,ustvari ja sam svoje hrcke i leminge uvek drazo u akvarijumu..

  9. #9
    Ljubitelj egzotičnih životinja Lady A.'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    296

    Uobičajeno Odg: Leming

    I "leminzi"su hrcci. U stvari nemaju nikakve veze sa pravim leminzima (lemmus lemmus). To sto mi zovemo "leming" je u stvari ili ruski (phodopus campbelli) ili sibirski (phodopus sungorus) hrcak. Nisam sigurna posto su jako slucni. U svakom slucaju to su hrcci, a ne leminzi.

  10. #10
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja StevaNS'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2008
    Lokacija
    Subotica Novi Sad
    Postova
    532

    Uobičajeno Odg: Leming

    Koliko ja znam patuljasti hrckovi (leminzi) su skloni dijabetesu i NE SME im se davati nista slatko (neki kazu cak ni kupus jer ima malo secera u njemu).

    Sa druge strane imam musteriju koja je davala svom lemingu sladoled da lize pa mu nije bilo nista.

    Pol- polno zreli muzjaci imaju jasno izrazene testise (kao dve kugle da vuce ispod repa, cak deluje da se gega zbog njih ). Inace, pol se odredjuje razmakom izmedju polnog organa i anusa. Kod muzjaka je oko (okvirno) 0.5-1cm, dok su kod zenke skroz jedan do drugog
    Life has meaning only in the struggle. Triumph or defeat is in the hands of the God's... So let us celebrate the struggle!

  11. #11
    Ljubitelj egzotičnih životinja Lady A.'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    296

    Uobičajeno Odg: Leming

    To sa sladoledom je cista glupost. Da li neko ocekuje da ce hrcak u sekundi da se prevrne i ugine od sladoleda Naravno da ne, ali to ne znaci da unutar organizma ne dolazi do ostecenja bubrega. To je gore nego ubiti ga na mestu, jer se tako muci tokom celog i onako kratkog zivota.
    Tacno je da oni ne trpe secer,al to se ne odnosi na biljni secer, sto znaci da sme da jede voce,ali nikako sladoled. Sa vocem i povrcem ne treba preterivati jer moze da izazove dijareju. Znaci osnovna hrana moraju da budu zitarice. Pored toga jedu i : ponekad-tvrdo kuvana jaja (puna su proteina),mleko (posebno za zenke u laktaciji i mlade),mesano semenje za ptice i bube (fobasi,tenebrije i sl.)

  12. #12
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja StevaNS'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2008
    Lokacija
    Subotica Novi Sad
    Postova
    532

    Uobičajeno Odg: Leming

    Niko nije ocekivao da se leming u trenutku prevrne. Nisam ja rekao da mu je dala (jedanput) nego davala sladoled, i to ucestalo, a leming je ipak poziveo skoro 4 godine(sto opet ne mora da znaci nista)

    Hvala na pojasnjenju za voce i povrce..
    Life has meaning only in the struggle. Triumph or defeat is in the hands of the God's... So let us celebrate the struggle!

  13. #13
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja spiderboy'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2007
    Lokacija
    bečej
    Postova
    833

    Uobičajeno Odg: Leming

    uvek sam bio protiv toga da se životinjama daje takoreći humana,znači hrana za ljude(sladoled),zna se šta hrčci jedu,nikad mi nije bilo jasno zašto to ljudi rade,možete zamisliti kad sam radio u pet shop-u pa je došla žena pa pita da li sme da daje čokoladu mački,pa prevrnuo sam se na mestu

  14. #14
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja StevaNS'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2008
    Lokacija
    Subotica Novi Sad
    Postova
    532

    Uobičajeno Odg: Leming

    Ma da.. neverovatno sta sve ljudima padne na pamet.
    Jednoj zeni napomenem da ne sme psu da daju cokolade jer kakao moze da izazove slepilo. Komentar je: pa ja ne dajem puno..samo onako malo. nece mu biti nista.
    ?!?!?
    Life has meaning only in the struggle. Triumph or defeat is in the hands of the God's... So let us celebrate the struggle!

  15. #15
    Ljubitelj egzotičnih životinja Lady A.'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    296

    Uobičajeno Odg: Leming

    I covek sa ostecenjem bubrega moze da zivi ceo zivot,ali kako? Tako i hrcak,samo sto ne moze da kaze jel ga bolelo nesto i sl.
    A sto se tice ljudi, takvih bisera ima nazalost svuda i to je tuzno. Sto je najgore bas ti koji daju zivotinji sladoled i sl.sebe smatraju najvecim ljubiteljima zivotinja...

  16. #16
    Član
    Datum registracije
    Nov 2008
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    14

    Uobičajeno Odg: Leming

    Krme, molim te da ne siris dezinformacije. Kod hrcka, kao i kod drugih glodara(ne svih, najbolji primer je pacov) [B][I]testisi se uopste ne vide, izuzev u sezoni parenja, a ni tad nisu kao kod vecine sisara, jer oni nemaju skrotume definisane kao mi(recimo).
    Najbolje se odredjuje pol, ako zivotinju polako okrenes na ledja, muzjak ima penis, nalik na bradavice na prstima kod ljudi.
    Obavezno im dajte vodu i svze voce i povrce, nije potvrdjeno da li su neke opasne.
    Ako imate jos koje pitanje, tu sam, ako ja ne znam, naci cu ko zna.
    pozz svima
    Poslednji izmenio Stufy; 18.03.09. u 19:41.

  17. #17
    Ljubitelj egzotičnih životinja Lady A.'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    296

    Uobičajeno Odg: Leming

    Sta ti podrazumevas pod sezonom parenja kod zivotnje koja je sexualno aktivna tokom cele godine kao sto je pacov?
    Trece- nije tacno da se ne vide testisi. Ja gajim pacove i ne moram ni da ih vadim iz kaveza da bi videla koji su muzjaci. Dakle testisi se vide cim zivotinja postane polno zrela,samo sto se pol ne odredjuje po tome jer testisi mogu da budu nerazvijeni u nekim slucajevima, pa je najsigurnije pogledati polni organ. Pozdrav!
    Poslednji izmenio Stufy; 18.03.09. u 19:49.

  18. #18
    Banned
    Datum registracije
    Jan 2009
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    411

    Uobičajeno

    Citat Prvobitno napisao Lycan Pogledaj post
    Krme, molim te da ne siris dezinformacije. Kod hrcka, kao i kod drugih glodara(ne svih, najbolji primer je pacov) [B][I]testisi se uopste ne vide, izuzev u sezoni parenja, a ni tad nisu kao kod vecine sisara, jer oni nemaju skrotume definisane kao mi(recimo).
    Najbolje se odredjuje pol, ako zivotinju polako okrenes na ledja, muzjak ima penis, nalik na bradavice na prstima kod ljudi.
    Obavezno im dajte vodu i svze voce i povrce, nije potvrdjeno da li su neke opasne.
    Ako imate jos koje pitanje, tu sam, ako ja ne znam, naci cu ko zna.
    pozz svima
    lycan ne siri dezinformacije pacovima se bas vide muda!

    http://farm2.static.flickr.com/1006/...410d40.jpg?v=0
    evo i dokaza

  19. #19

    Uobičajeno Odg: Leming

    [QUOTE
    Ako imate jos koje pitanje, tu sam, ako ja ne znam, naci cu ko zna.
    [/QUOTE]

    nema potrebe da budes prepotentan.
    imas 3 posta a vec napadas ljude, pristojnost je vrlina zrelih. molio bih te da se tako i ponasas.

  20. #20
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja StevaNS'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2008
    Lokacija
    Subotica Novi Sad
    Postova
    532

    Uobičajeno Odg: Leming

    Citat Prvobitno napisao Lycan Pogledaj post
    Krme, molim te da ne siris dezinformacije. Kod hrcka, kao i kod drugih glodara(ne svih, najbolji primer je pacov) [B][I]testisi se uopste ne vide, izuzev u sezoni parenja, a ni tad nisu kao kod vecine sisara, jer oni nemaju skrotume definisane kao mi(recimo).
    Najbolje se odredjuje pol, ako zivotinju polako okrenes na ledja, muzjak ima penis, nalik na bradavice na prstima kod ljudi.
    Obavezno im dajte vodu i svze voce i povrce, nije potvrdjeno da li su neke opasne.
    Ako imate jos koje pitanje, tu sam, ako ja ne znam, naci cu ko zna.
    pozz svima
    Mozda si u pravu, ali onda svi moji muzjaci hrcaka imaju po dva tumora koji im vise izmedju zadnjih nogu.. moracu da ih vodim kod veterinara..

    Ma daj. Ovima sto sam ih ja imao su se jasno videli testisi i to stalno. I penis se bas ne vidi tako jasno. Najbolji nacin za odredjivanje pola je razdaljina izmedju polniog organa i anusa, a za to ti treba malo prakse.
    A ako nije potvrdjeno da nesto nije opasno ne znaci da nije, prema tome bezveze je da govoris ljudima da to rade, zar ne?
    Poslednji izmenio StevaNS; 18.03.09. u 23:17.
    Life has meaning only in the struggle. Triumph or defeat is in the hands of the God's... So let us celebrate the struggle!

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •