Strana 1 od 5 123 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 20 od 100

Tema: pitanja iskusnima (lasiodora parahybana)

  1. #1
    Član Mile'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2009
    Lokacija
    Novi Beograd, Blok 64
    Postova
    71

    Red face pitanja iskusnima (lasiodora parahybana)

    Konacno sam kupio pauka, i mnogo sam srecan, jer sam provalio da je idealan ljubimac za mene (samo bleji isto ko i ja )!
    Kupio sam je od Zareta, vidim da je on redovan ovde... Hvala Zare jos jednom, i na razumevanju i na strpljenju!
    Al imam jedan neverovatan problem, koji se pretvorio u strah da ne uradim nesto pogresno i stalno sam u nekom tripu da se nesto ne desi... a i po prirodi sam panicar...
    Moja lasiodora je bas mala, i sad sam procitao na forumu da se nekom desilo da pauk nije uspeo da se presvuce i da je umro, pa se plasim da se tako nesto i meni ne desi... i pritom ja neam pojma da procenim kolika mi je temperatura u sobi, a za vlaznost i da ne govorim... jel moze neko da mi ukratko samo objasni kako se provaljuje kad ce pauk da se presvlaci, koliko to traje, sta ja treba da radim, i na koliko cesto se to dogadja...
    Pitanja sam postavio ovde, da ne bih zareta cimao svakih 5 minuta na mob!
    i jos nesto, ako moze neko ko ima lasiodoru da mi kaze kojim tempom mu pauk raste, mnogo bi mi znacilo!
    eto, toliko, nadam se da cu naici na pomoc i razumevanje i da ce sve biti u redu... hvala unapred

  2. #2
    Novajlija
    Datum registracije
    Jan 2009
    Lokacija
    bih
    Postova
    9

    Uobičajeno Odg: pitanja iskusnima (lasiodora parahybana)

    ubaci termometar u sobu,ako ti treba kupi i hygrometar,a kad dodje do presvlacenja ako ima problema ili za svaki slucaj povecaj vlaznost u terarijumu.pozzz

  3. #3
    Ljubitelj egzotičnih životinja Koby_88'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2008
    Lokacija
    Kraljevo
    Postova
    235

    Uobičajeno Odg: pitanja iskusnima (lasiodora parahybana)

    Ovako pre svega dobrodosao
    Termometar nije lose resenje, ali ukoliko ti nije hladno u sobi nije ti ni potreban...higrometar takodje... samo jedan deo treseta odrzavaj uvek vlaznim, dok je tarantula mala a kada poraste dovoljno velika ubaci neku posudicu u terarijum u kojoj stalno treba da ima vode....Retko ili nikad tarantulu neces da vidis da pije vodu ali nemoj to da te brine veliki procenat potrebne vode dobijaju iz hrane
    Pred presvlacenje opistoma tarantule potamni i pocne nekako da se sjaji pa imas osecaj da ce da pukne U pocetku dok je pauk mali presvlacice se cesce, a kako raste sve redje i redje... Lasidora bi trebalo dok je mala da se presvlaci na svake 3-4 nedelje i to je pauk koji brzo raste... Znaces da ce ti se tarantula presvuci i tako sto ce se prevrnuti na ledja (ne brini nije mrtva ) onda samo jos malo navlazi treset i nista ne diraj sve ce ostalo sama odraditi...To bi bilo to uglavnom, ako te jos nesto zanima pitaj ali i iscitaj i prethodne teme

  4. #4
    Član radzaa'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2008
    Lokacija
    vrbas
    Postova
    37

    Uobičajeno Odg: pitanja iskusnima (lasiodora parahybana)

    iako je pitaje za iskusne pokusacu i ja da ti pomognem.
    potrudi se da ga nahranis svaki 2 dan i da navlazis deo treseta takodje svaki drugi dan ili kad primetis da mu je suvlje i sto manje ga diraj (ja licno nemam pretenzija da ga vrtim po rukama).
    veca temperatura+vise hrane=brze raste.
    ti imas pauka koji ce za godinu dana biti poprilicno veliki

  5. #5
    Ljubitelj egzotičnih životinja Malacrass'ov Avatar
    Datum registracije
    Nov 2008
    Lokacija
    Orahovica [HR]
    Postova
    196

    Uobičajeno Odg: pitanja iskusnima (lasiodora parahybana)

    Dobrodošao.
    Moj prvi pauk je isto L. parahybana.
    Kada sam je nabavio bila je jako malena, kao nokat cca.
    Isto kao i ti sam tripovo i stalno baco nek bedove tipa: a šta ako ?

    Nakon par tjedana sam se smirio jer nije se ništa posebno dešavalo. stajala je na jdnom mjestu, malo prošeta i tak stalno.
    Hranio sam je svakih 4-5 dana cca, svaki 2-3 dana sam malkoc navlažio zemlju i terarij.
    Kada se parahybana presvlači ona iznimno potamni cijela, gotovo da je crna sva. Tako mala nabrzinu s presvuče, nekih 3-4 sata. Ne presvlače se ćesto kao ostale T ali kada se presvuče naraste skoro pa duplo.

  6. #6
    Član Mile'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2009
    Lokacija
    Novi Beograd, Blok 64
    Postova
    71

    Uobičajeno Odg: pitanja iskusnima (lasiodora parahybana)

    e, hvala puno svima dosta ste mi pomogli....
    jos samo jedno, ubacio sam joj 2 neka crvica koje se setaju po terarijumu tj kriket kiperu, i bukvalno prolaze maltene ispod nje i ona ih ne konstatuje... ponekad se zakopaju!
    da ih vadim sta da radim?

  7. #7
    Ljubitelj egzotičnih životinja D@nijel'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2008
    Lokacija
    Centar nedodjije
    Postova
    385

    Uobičajeno Odg: pitanja iskusnima (lasiodora parahybana)

    Ja obicno ostavim preko noci i ako ih opet vidim ujutru izvadim ih,mada nece nista da bude T ako i ostanu.Pretpostavljam da se radi o tenebriji a ona nije opasna po T.
    Gusteri-Eublepharis macularis,Pogona viticeps.Zmije-Epicrates cenchria maurus,Python regius.

  8. #8
    Ljubitelj egzotičnih životinja Malacrass'ov Avatar
    Datum registracije
    Nov 2008
    Lokacija
    Orahovica [HR]
    Postova
    196

    Uobičajeno Odg: pitanja iskusnima (lasiodora parahybana)

    T kada je gladna i kada baciš hranu ona će instantno napasti, tj napadne onda kad skonta hranu,a to ti je u roku par sec. naravno ako je gladna.
    Ja izvadim odma ako u roku par min ne napadne.

    Ponekad i meni, da, znaju šetat ispod nje i okolo a ona ništa

  9. #9
    Član Mile'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2009
    Lokacija
    Novi Beograd, Blok 64
    Postova
    71

    Uobičajeno Odg: pitanja iskusnima (lasiodora parahybana)

    jeste tenebrija, ma ako izadju izavdicu ih, sad se zakopale!
    a sad mi se pauk zakopao glavom na dole u cosak...
    sta cu tek da radim kad napravim decu, kuku kad sa paukom ne mogu da izadjem na kraj
    ma samo da poraste, bivsa devojka ima morsko prase koje mrzim, ima da joj pustim pauka da ga pojede...

    sad sam provalio da smugne tako, nabije glavom kad ja udjem u sobu i upalim svetlo... ne voli me rodjeni pauk! a jel zna neko dal su muzjaci manji od zenki, jer ja jos ne znam kog je pola ovaj moj noj?
    Poslednji izmenio marko; 07.03.09. u 02:05. Razlog: Spojene uzastopne poruke

  10. #10
    Ljubitelj egzotičnih životinja D@nijel'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2008
    Lokacija
    Centar nedodjije
    Postova
    385

    Uobičajeno Odg: pitanja iskusnima (lasiodora parahybana)

    Muzjaci jesu manji od zenki,sitniji su.Dok su T male tesko je da moze da se odredi pol.Tek kada budu pristojne velicine moze se reci kojeg su pola.
    Gusteri-Eublepharis macularis,Pogona viticeps.Zmije-Epicrates cenchria maurus,Python regius.

  11. #11
    Član Mile'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2009
    Lokacija
    Novi Beograd, Blok 64
    Postova
    71

    Uobičajeno Odg: pitanja iskusnima (lasiodora parahybana)

    e onda bih voleo da bude zenska....

  12. #12
    Ljubitelj egzotičnih životinja D@nijel'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2008
    Lokacija
    Centar nedodjije
    Postova
    385

    Uobičajeno Odg: pitanja iskusnima (lasiodora parahybana)

    Sve ima svoje prednosti i mane,po meni su muzjaci lepsi ali je bzv sto zive krace od zenki.A zenke su mi manje lepse od muzjaka(bar meni) ali zive duze.Tako da i ja glasam ipak za zenku.
    Gusteri-Eublepharis macularis,Pogona viticeps.Zmije-Epicrates cenchria maurus,Python regius.

  13. #13
    Član Mile'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2009
    Lokacija
    Novi Beograd, Blok 64
    Postova
    71

    Uobičajeno Odg: pitanja iskusnima (lasiodora parahybana)

    ne kapiram... opet bleji zakopan, u uglu... dal treba nesto da promenim, il je to normalna pojava?

  14. #14
    Administrator Geni'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    2.333

    Uobičajeno Odg: pitanja iskusnima (lasiodora parahybana)

    Daj mu dovoljno supstrata da može da se zakopa i obezbedi mu neko skrovište. Najbolje je da mu ispod skrovišta započneš rupu koju će on nastaviti da produbljuje koliko želi.
    Potpis u pripremi!

  15. #15
    Član Mile'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2009
    Lokacija
    Novi Beograd, Blok 64
    Postova
    71

    Uobičajeno Odg: pitanja iskusnima (lasiodora parahybana)

    ma ima dovoljno supstrata, skoro dve njegove duzine, jer je bas mali... kapiram, znaci nije neka abnormalna pojava?

  16. #16
    Administrator Geni'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    2.333

    Uobičajeno Odg: pitanja iskusnima (lasiodora parahybana)

    Nije, čak je normalna. Još se nije odomaćio i nije sebi napravio odgovorajuće sklonište.
    Potpis u pripremi!

  17. #17
    Član Mile'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2009
    Lokacija
    Novi Beograd, Blok 64
    Postova
    71

    Uobičajeno Odg: pitanja iskusnima (lasiodora parahybana)

    moj paucic je zveknuo svog prvog crva... napred majstore, i sad se okrenuo glavom na gore, jes da bleji u toj rupi al zato jede...

    e da, a koliko vremena treba pauku da pojede crva, ovaj moj ga zvace bas polako, i okrece se snjim gore dole...
    Poslednji izmenio marko; 04.03.09. u 19:38. Razlog: Spojene uzastopne poruke

  18. #18
    Ljubitelj egzotičnih životinja Cold_Beer'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2009
    Lokacija
    Pancevo
    Postova
    475

    Uobičajeno Odg: pitanja iskusnima (lasiodora parahybana)

    sve zavisi od velicine pauka,ako ima 2-3 cm tvoj pauk za crva ce mu trebati sat-dva da ga pojede,inace L. Parahybana je jako prozdrljiv pauk,tako da jede mnogo brze od ostalih vrsta

  19. #19
    Član Mile'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2009
    Lokacija
    Novi Beograd, Blok 64
    Postova
    71

    Uobičajeno Odg: pitanja iskusnima (lasiodora parahybana)

    pojeo ga je... nego, danas sam zalepio onaj termometar za akvarijum, i on mi pokazuje da je temp izmedju 20 i 22, pa ne znam dal je to dobro i koliko je tacno, al ionako ne mogu da uglavim neki precizniji u terarijum, da l' da pojacam klimu da radi malo jace?

  20. #20
    Moderator marko'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    1.844

    Uobičajeno Odg: pitanja iskusnima (lasiodora parahybana)

    Mile ne moraš meriti temperaturu u terarijumu, vidi samo koliko stepeni ima u sobi, ako ima preko 20 onda nema brige. S druge strane, ako ima ispod 20 opet nemoj da se birneš ako nije hladno na duži vremenski period.
    There's no place like 127.0.0.1

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •