Prikaz rezultata 1 do 14 od 14

Tema: Brachypelma boehmei nesto cudno

  1. #1
    Ljubitelj egzotičnih životinja D@nijel'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2008
    Lokacija
    Centar nedodjije
    Postova
    385

    Uobičajeno Brachypelma boehmei nesto cudno

    Neznam da li je mesto ovoj temi ovde ali neka bude.Malopre sam, sedeo i gledao svoje zivuljke i dok sam buljio u svoju prvu tarantulu video sam nesto skroz cudno.O cemu se radi,kretala se sasvim normalno po terarijumu,zastala je u jednom trenutku i odjednom kao da je prednji par nogu izdao samo se srucila na zemlju.Posle par sekundi se izdigla koliko god moze svim nogama u vis i tako stoji vec neko vreme.Ima li ko ideju sta bi to moglo da bude.Zasto se samo skrsila odjednom?
    Gusteri-Eublepharis macularis,Pogona viticeps.Zmije-Epicrates cenchria maurus,Python regius.

  2. #2
    Administrator Geni'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    2.334

    Uobičajeno Odg: Brachypelma boehmei nesto cudno

    Mislim da nije ništa i da si video neki njen normalan pokret koji ti se učinio kao da se sručila na zemlju. Možda kada bi bolje opisao taj 'pad' a evo i zašto tako mislim... tarantulama je većina mase koncentrisana u abdomenu i prednji par nogu ne drži maltene nikakvu težinu. Kada bi one jednostavno nestale dok tarantula stoji, ne bi se ništa desilo t.j. tarantula se ne bi prevrnula na 'nos'. Da bi to uradila, morala bi da se odupre zadnjim nogama a to je već nameran pokret a ne pad.
    Potpis u pripremi!

  3. #3
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja spiderboy'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2007
    Lokacija
    bečej
    Postova
    833

    Uobičajeno Odg: Brachypelma boehmei nesto cudno

    jel moguće da je nešto pokupila,neku hranu,insekta,znači,uzela ga šta si registrvao kao"pad" a posle se uzdiže,oće oni tako visoko na svih osam nogu baš kad jedu

  4. #4
    Ljubitelj egzotičnih životinja D@nijel'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2008
    Lokacija
    Centar nedodjije
    Postova
    385

    Uobičajeno Odg: Brachypelma boehmei nesto cudno

    Bukvalno joj se srucio prednji deo na zemlju,kao da je pala.To je i meni jako cudno.Palo mi je na pamet da je osetila fobasa u zemlji pa se zato srucila.Jedan mi je pobegao kad sam je hranio i nisam mogao da ga iskopam.Ali opet i to mi je cudno.
    Spiderboy-gledao sam da nema nesto u zubima ali nista.Znam da hoce da se izdignu kad uhvate plen ali nije imala nista kod sebe.
    Gusteri-Eublepharis macularis,Pogona viticeps.Zmije-Epicrates cenchria maurus,Python regius.

  5. #5
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja spiderboy'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2007
    Lokacija
    bečej
    Postova
    833

    Uobičajeno Odg: Brachypelma boehmei nesto cudno

    onda nemam blagu predstavu kod mojih T.nikad nisam video slično ponašanje

  6. #6
    Ljubitelj egzotičnih životinja D@nijel'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2008
    Lokacija
    Centar nedodjije
    Postova
    385

    Uobičajeno Odg: Brachypelma boehmei nesto cudno

    E tu se slazem sa tobom,ni ja nemam blagu predstavu zasto se to desilo niti sam video nesto slicno.
    Gusteri-Eublepharis macularis,Pogona viticeps.Zmije-Epicrates cenchria maurus,Python regius.

  7. #7
    Moderator marko'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    1.844

    Uobičajeno Odg: Brachypelma boehmei nesto cudno

    Da li se sada ponaša normalno? Nema ništa čudno?
    Tipujem da je osetila neke vibracije pa je tako reagovala. Cimerov cambridgei često oseti kada se zatvore ulazna vrata i rastrči se po terarijumu kao lud.
    There's no place like 127.0.0.1

  8. #8
    Ljubitelj egzotičnih životinja D@nijel'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2008
    Lokacija
    Centar nedodjije
    Postova
    385

    Uobičajeno Odg: Brachypelma boehmei nesto cudno

    Sad je sve ok.I meni je palo na pamet da je osetila fobasa u zemlji pa odreagovala posto imam jednog zalutalog.
    Gusteri-Eublepharis macularis,Pogona viticeps.Zmije-Epicrates cenchria maurus,Python regius.

  9. #9
    Ljubitelj egzotičnih životinja acak'ov Avatar
    Datum registracije
    Nov 2008
    Lokacija
    Ugrinovci - Beograd
    Postova
    248

    Uobičajeno Odg: Brachypelma boehmei nesto cudno

    moja T uvek cuje vrata i odreaguje na to, a cuje i neke sitnije stvari... recimo kad uzimam veliku pincetu sa police, cuje ono sitno grebanje, kad krenem da je uzmem.... tako da verujem da je ona nesto cula, cim je tako odreagovala....

  10. #10
    Fanatik Miroslav'ov Avatar
    Datum registracije
    Jul 2008
    Lokacija
    Beograd Bezanijska Kosa
    Postova
    1.392

    Uobičajeno Odg: Brachypelma boehmei nesto cudno

    Nije čula nego je osetila vibracije. Tarantule ne mogu da čuju.
    I don't know half of you half as well as I should like, and I like less then half of you half as well as you deserve...

  11. #11
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja spiderboy'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2007
    Lokacija
    bečej
    Postova
    833

    Uobičajeno Odg: Brachypelma boehmei nesto cudno

    ma to je jasno da reaguju na vibracije ali ovo što je opisano zvuči mi drugačije,ima tu dosta izkusnijih,ajde oglasite se

  12. #12
    Administrator Geni'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    2.334

    Uobičajeno Odg: Brachypelma boehmei nesto cudno

    Pa nema šta, nešto je osetila pod sobom pa se utripovala. Imaju one nekada čudne reakcije jer nemaju mozak, reaguju samo po instinktu. Idealno bi bilo da proceni vibraciju i vidi koliki je proizvođač istih pa da odredi da li je plen ili napadač. Ista stvar kao kada im se sipa voda, skoče na nju pa se ukopaju kada shvate da nije to što su mislili . Mislim da je jednostavno osetila nešto i pogrešno procenila da joj se nešto kreće ispod nje pa je 'pikirala'.
    Potpis u pripremi!

  13. #13
    Ljubitelj egzotičnih životinja acak'ov Avatar
    Datum registracije
    Nov 2008
    Lokacija
    Ugrinovci - Beograd
    Postova
    248

    Uobičajeno Odg: Brachypelma boehmei nesto cudno

    Citat Prvobitno napisao Miroslav Pogledaj post
    Nije čula nego je osetila vibracije. Tarantule ne mogu da čuju.
    dobro na to sam i mislio, bilo je u drugacijem kontekstu...

  14. #14
    Fanatik Miroslav'ov Avatar
    Datum registracije
    Jul 2008
    Lokacija
    Beograd Bezanijska Kosa
    Postova
    1.392

    Uobičajeno Odg: Brachypelma boehmei nesto cudno

    Znam da ti znaš da tarantule ne čuju, ali će ovo čitati neko manje iskusan ili bez iskustva, pa će posle tvrditi da tarantule čuju.
    Dosta gostiju pusećuje ovaj sajt.

    Da ne budem off, i ja pradpostavljam da je samo osetila vibracije, pa je tako odreagovala. Ako posle, a možda i pre toga, nije pokazivala nikakve čudne znake, znači da je dobro
    I don't know half of you half as well as I should like, and I like less then half of you half as well as you deserve...

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •