Prikaz rezultata 1 do 13 od 13

Tema: MRP-suva hrana za gekone

  1. #1
    Ljubitelj egzotičnih životinja poskok'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2007
    Lokacija
    Bor
    Postova
    237

    Uobičajeno MRP-suva hrana za gekone

    Nekada prodavana kao CGD (Crested Gecko Diet), a sada unapredjena i plasirana pod novim imenom, ova hrana deluje stvarno idealno kada su u pitanju gekoni koji vole voće (Rhacodactylus i Phelsume). Zamišljena je da se koristi kao osnovna hrana, a koliko sam se raspitivao po netu, većina odgajivača je koristi kao jedinu za odrasle gekone. Pakovanje koje sam nabavio sastoji se iz tri komponente: bazičnog koncentrata koji je označen kao komponenta A i 2 nektara sa aromama jagode i banane, označeni kao komponente B. Komponete se mešaju u odnosu 100:60 i dodaje im se voda, tako da pkovanje teško ukupno 907g daje oko 2,5kg hrane. Ovo pakovanje košta oko 45e, a procenite sami koliko može da potraje. Mnogo je hvale po netu kao vrlo izbalansiranu hranu sa svim elementima koji su potrebni gekonima za zdrav život, pa ispada da je i ekonomičnija i kvalitetnija od drugih kombinacija. Prednos je i što se vrlo racionalno koristi, jer je moguće praviti male porcije pa nema bacanja pokvarene nepojedene hrane. Ako imate dnevnog ili krestastog gekona pokušajte da je nabavite, stvarno olakšava kvalitetno gajenje ovih životinja...

  2. #2

    Uobičajeno Odg: MRP-suva hrana za gekone

    da je prakticnije sigurno ali uz samo malo truda dobices iste rezultati sa kasama ,bananom i propolisom..ali svakako ko zeli nek izvoli ,cenim ga samo da je cena prenaduvana od strane proizvodjaca jer TO sto on proizvodi ne moze da kosta vise od 10og dela te cene.
    to jedino vidim ko problme nepristupacnu cenu

  3. #3
    Ljubitelj egzotičnih životinja poskok'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2007
    Lokacija
    Bor
    Postova
    237

    Uobičajeno Odg: MRP-suva hrana za gekone

    Ne znam koliko to košta proizvođača, ali znam da ja za, recimo, 8-10 meseci, koliko planiram da koristim ovu količinu, potrošim više praveći kombinacije o kojima pričaš (zaboravio si insekte i vitaminske i minerale dodatke), a da pri tom veći deo hrane bacim, jer gekoni jedu malo/sporo. Za naše je uslove to možda mnogo kada treba da se da odjednom (većini nas je lakše da damo 10 puta po 100 dinara nego jednom 500), ali se definitivno isplati...

  4. #4

    Uobičajeno Odg: MRP-suva hrana za gekone

    ma ja se skroz slazem sa tobom, samo ne verujem da iko ovde moze da odvoji 45e ...
    nece ljudi ni 20e za uvb lampu da daju kamo li 45 za hranu + minerali + insekti ....

  5. #5
    Ljubitelj egzotičnih životinja poskok'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2007
    Lokacija
    Bor
    Postova
    237

    Uobičajeno Odg: MRP-suva hrana za gekone

    Pa, treba biti realan, ovo nije jeftin hobi i ne trpi kompromise (dnevni gušter ne može bez UV lampe, ma koliko neko želeo da uštedi). Ne znam da li ova hrana može kod nas da se nađe, ali meni je zanimljiva baš zbog toga što štedi i pojednostavljuje...

  6. #6
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: MRP-suva hrana za gekone

    Slažem se sa Žarkom, znaju ljudi često da se stiskaju kad su životinje u pitanju. Da ima potrebe, ja bih ovo kupio, mislim da je dobra stvar. A i nije neko ulaganje, obzirom da traje toliko dugo.

  7. #7
    VIP član kimo'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    3.281
    Oglasa
    7

    Uobičajeno Odg: MRP-suva hrana za gekone

    Ova hrana je idealna hrana za sve gekone koji potiču iz Kaledonije, a to su sve vrste Rhacodactylusa i ostali. Dobri su i za one koji jedu voće kao što je poskok rekao i ta je hrana za ljude koji neće da isprobavaju kombinacije sa mešanjem voća, vitamina,minerala insekata itd. Kada su se pojavili u hobiju ovakvi gekoni svi su ih gajili na kombinaciji insekata i kašica i voća, a sada većina praktikuje ovo, jer je mnogo lakše i brže za pripremiti, manje košta, koliko god to zvučalo čudno,ali se ne isplati ako se ima samo par gekona koji to jedu, jer je minimalna količina 450gr što kada se pomeša sa nekim od ukusa od isto 450 gr dobija se ogromna količina, pa zato deluje skupo. Ako imate 5 i više gekona koji se tako hrane to vam štedi vreme i ostalo. Ja imam samo jednog R.ciliatusa i zato ni nisam kupio ovu hranu jer bi mi se pokvarilo dok on to ne bi pojeo...isto tako, kaša za bebe kada se kupi traje samo 2 dana kada se otvori a gekon pojede 1/20 hrane za bebe a ona košta 120 din.(da nije neka socijana domaća nego nestle recimo) pa vi računajte + insekti.

    Javi kako su gekoni reagovali na novu hranu. Možeš dodati čist Ca bez D3 u tu hranu,pogotovo što će ženka, nadam se, biti gravidna.

  8. #8
    Ljubitelj egzotičnih životinja Hornet'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2007
    Lokacija
    Subotica
    Postova
    124

    Uobičajeno Odg: MRP-suva hrana za gekone

    Gde ima da se kupi ova hrana? Planiram sad na prolece da nabavim crested gekone pa ce mi dobro doci...

  9. #9
    VIP član kimo'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    3.281
    Oglasa
    7

    Uobičajeno Odg: MRP-suva hrana za gekone

    Nigde kod nas, moraš nekako naručiti iz inostranstva...u tome i jeste problem.

  10. #10
    Ljubitelj egzotičnih životinja Hornet'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2007
    Lokacija
    Subotica
    Postova
    124

    Uobičajeno Odg: MRP-suva hrana za gekone

    Onda ostajem na vocnoj kasici i hrani za bebe, nije neka nauka pripremiti

  11. #11
    VIP član kimo'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    3.281
    Oglasa
    7

    Uobičajeno Odg: MRP-suva hrana za gekone

    Nije,ali ne može da se meri sa ovom pakovanom hranom, mada zavisi sve, zato sam ti i rekao da nabaviš više vrsta insekata.

  12. #12
    Ljubitelj egzotičnih životinja poskok'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2007
    Lokacija
    Bor
    Postova
    237

    Uobičajeno Odg: MRP-suva hrana za gekone

    Hrana, na žalost, mora da se nabavi u inostranstvu. Ali, ako gledate na činjenicu da sa jednom nabavkom od 50-tak evra može da se obezbede godišnje potrebe za par gekona, onda i vredi pomučiti se. Kada se pakovanja otvore, prah presipate u plastične kutije i držite u frižideru, tako hrani produžujete vek trajanja dovoljno dugo da je vaši gekoni pojedu (po savetu lika od kog sam je nabavio). Prvo sam planirao da je nabavim iz SAD-a (skupa poštarina), ali sam je onda našao u Austriji odakle sam je i dobio. Inače ima i manjih pakovanja koja u kompletu teže 450g, ali koštaju 35e pa se ovo od 900g za 45e više isplati, a ima i većih...

  13. #13
    Ljubitelj egzotičnih životinja poskok'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2007
    Lokacija
    Bor
    Postova
    237

    Uobičajeno Odg: MRP-suva hrana za gekone

    Krestasti je za sada jedu pomešanu sa bebi hranom (nju su do sada jeli najviše). Svaki put kad pravim mešavinu, stavljam sve manje bebi hrane, sve dok je na kraju sasvim ne izbacim. Nisu skloni novotarijama, pa moram postepeno da ih prevedem...

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •