Strana 2 od 2 PrvaPrva 12
Prikaz rezultata 21 do 30 od 30

Tema: Problem sa miševima!

  1. #21
    Ljubitelj egzotičnih životinja Lady A.'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    296

    Uobičajeno Odg: Problem sa miševima!

    Upravo tako, polumrak im cak vise odgovara. I sto je bitno ne diraj ih kad se misica okoti, posto moze od stresa da ih pojede. I nikako ne menjaj piljevinu. Znaci kad se okoti ne diraj podlogu dok ih ne othrani.
    Takodje ako stalno uzimate male od misice tako da ona ne othrani ni jedno znatno ce krace ziveti. Zato bi trebalo uvek ostaviti bar jednog misa da ga ona othrani.

  2. #22
    Ljubitelj egzotičnih životinja Malacrass'ov Avatar
    Datum registracije
    Nov 2008
    Lokacija
    Orahovica [HR]
    Postova
    196

    Uobičajeno Odg: Problem sa miševima!

    Na zekoiprijatelji.com imaš podosta korisnih info o parcovim što se tiče držanja/ razmnožavanj i ponašanja. Al vidim da je tu rečeno dosta o situaciji.

    Sve čekam da se toncek javi da kaze kakve je on probleme imo sa štakorom =)
    baš me zanima dal ga je uhvatio =)

  3. #23
    Član
    Datum registracije
    Feb 2008
    Lokacija
    BiH B.Luka
    Postova
    38

    Uobičajeno Odg: Problem sa miševima!

    Temp moras dici na 20 a mozda i vise.Moguce je da je misica imala tezak okot pa ih je ubila a ako ih je pojela rjesi je se jer kad jednom to uradi nece prestati a neke jednostavno imaju taj kanibalizam u sebi.Ja ti preporucujem da uzmes vise zenki i da pratis koje su dobre majke i koje bacaju veci broj mladunaca tako da ostavis njihove mlade zenke i tako da napravis selekciju.Desava se i da ti prodaju takvu zenku jer znaju za to i misle kako ti treba da nahranis zmiju te da to neces ni skontati.

  4. #24
    Član ExigE'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2009
    Lokacija
    Tuden
    Postova
    62

    Uobičajeno Odg: Problem sa miševima!

    Citat Prvobitno napisao burmanac Pogledaj post
    Temp moras dici na 20 a mozda i vise.Moguce je da je misica imala tezak okot pa ih je ubila a ako ih je pojela rjesi je se jer kad jednom to uradi nece prestati a neke jednostavno imaju taj kanibalizam u sebi.Ja ti preporucujem da uzmes vise zenki i da pratis koje su dobre majke i koje bacaju veci broj mladunaca tako da ostavis njihove mlade zenke i tako da napravis selekciju.Desava se i da ti prodaju takvu zenku jer znaju za to i misle kako ti treba da nahranis zmiju te da to neces ni skontati.
    Hvala na info. Inace ja uzimam miseve sa Vet. Fakulteta. Tak da i ne gledam koja je kakva jer se to bas nemoze ni znati. Al et nisam imao srece sa tom misicom al sa drugom je ok sve.

  5. #25
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja spiderboy'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2007
    Lokacija
    bečej
    Postova
    833

    Uobičajeno Odg: Problem sa miševima!

    kako se ne moše znati?naravno može da se vidi da li miš star ili je mlada jedinka u pitanju,starije jedinke obično budu krupniji ali u isto vreme se vidi na njoj da je "istrošena",ponekad nakostrešenog krzna,što kod mladjih miševa nije tako

  6. #26
    Član ExigE'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2009
    Lokacija
    Tuden
    Postova
    62

    Uobičajeno Odg: Problem sa miševima!

    Citat Prvobitno napisao spiderboy Pogledaj post
    kako se ne moše znati?naravno može da se vidi da li miš star ili je mlada jedinka u pitanju,starije jedinke obično budu krupniji ali u isto vreme se vidi na njoj da je "istrošena",ponekad nakostrešenog krzna,što kod mladjih miševa nije tako
    Ok sve to al nemogu znati koja jede mlade a koja ne...

  7. #27
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja spiderboy'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2007
    Lokacija
    bečej
    Postova
    833

    Uobičajeno Odg: Problem sa miševima!

    aha na to si mislio,sorry pogrešno sam protumačio,hehe,pa da to se ne može videti,ali ako uzimaš od nekog koga znaš onda možeš da ga zamoliš da ti da miševe za tvoje trenutne potrebe,ako su za hranu onda svejedno a ako su za dalji uzgoj onda to naglasi pa vidi da ti daje mlade zdrave ženke pa možeš sam da napraviš selekciju ako je to potrebno,a da ako je moguće mužjaka od nekog drugog,najbolje iz drugog grada da bi što više smanjio inbreeding(parenje u krvnom srodstvu),jer to može da ti ugrozi posle ceo uzgoj

  8. #28
    Član ExigE'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2009
    Lokacija
    Tuden
    Postova
    62

    Uobičajeno Odg: Problem sa miševima!

    Citat Prvobitno napisao spiderboy Pogledaj post
    aha na to si mislio,sorry pogrešno sam protumačio,hehe,pa da to se ne može videti,ali ako uzimaš od nekog koga znaš onda možeš da ga zamoliš da ti da miševe za tvoje trenutne potrebe,ako su za hranu onda svejedno a ako su za dalji uzgoj onda to naglasi pa vidi da ti daje mlade zdrave ženke pa možeš sam da napraviš selekciju ako je to potrebno,a da ako je moguće mužjaka od nekog drugog,najbolje iz drugog grada da bi što više smanjio inbreeding(parenje u krvnom srodstvu),jer to može da ti ugrozi posle ceo uzgoj
    Nemam gdje nabaviti sem na vet. faxu. I tu kradem haha al haj potrefi se i dobrih zenkica

  9. #29
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja spiderboy'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2007
    Lokacija
    bečej
    Postova
    833

    Uobičajeno Odg: Problem sa miševima!

    sram te bilo
    ipak vidi da imaš mužjaka sa strane,možeš u bilo kom pet shop-u sa glodarima nekog mladog mužjaka da uzmeš

  10. #30
    Član ExigE'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2009
    Lokacija
    Tuden
    Postova
    62

    Uobičajeno Odg: Problem sa miševima!

    Citat Prvobitno napisao spiderboy Pogledaj post
    sram te bilo
    ipak vidi da imaš mužjaka sa strane,možeš u bilo kom pet shop-u sa glodarima nekog mladog mužjaka da uzmeš
    E problem je sto kod nas nema na prodaju bjelih miseva...U jednom pet shopu ih uzgajaju al samo za svoje zmije koje drze kao exponate... Zato moram krast po fakultetima haha

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •