Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 20 od 30

Tema: Problem sa miševima!

  1. #1
    Član ExigE'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2009
    Lokacija
    Tuden
    Postova
    62

    Uobičajeno Problem sa miševima!

    Imam 3 misa(1 muzijak 2 zenke). Jedna zenka je nosila mlade i ja sam je odvojio od ostalih nekih 7 dana prije okota. Sve je bilo ok, hrana, voda, temperatura. Niko je nije ometao, miseve ne drzim u prometnom djelu, znaci niko ama bas niko ih ni ne vidi a ne da ih dira. Jutros se probudim ona poklala sve! U cemu je problem?

  2. #2
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: Problem sa miševima!

    Problem je u miševima. To se stalno dešava, kako sam ja primetio. Svi preporučuju gajenje pacova, jer ženke pacova ne jedu mladunce.

  3. #3
    Član ExigE'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2009
    Lokacija
    Tuden
    Postova
    62

    Uobičajeno Odg: Problem sa miševima!

    Hmm a koliki su mladi od pacova pri rođenju? Kolko su veci od miseva pinkiya? I da li ce ga zmija normalno prihvatiti?

  4. #4
    VIP član kimo'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    3.281
    Oglasa
    7

    Uobičajeno Odg: Problem sa miševima!

    Ne vredi ti to, jer će ti mladi pacovi biti preveliki za mladog kukuruznog smuka...ako na to misliš, inače svi hvale pacove,ali je problem za male zmije sa njima...

  5. #5
    Član ExigE'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2009
    Lokacija
    Tuden
    Postova
    62

    Uobičajeno Odg: Problem sa miševima!

    Ma haj vidjet cu sta ce bit sa drugom zenkom i ona ceka mlade. A nadam se da ce sve biti ok.

  6. #6
    Ljubitelj egzotičnih životinja mare_lacerta'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2008
    Lokacija
    Beograd-Žarkovo
    Postova
    318

    Uobičajeno Odg: Problem sa miševima!

    Ja nikad nisam imao problema sa time...imam jednog muzjaka i tri,cetiri zenke i nikad nisu ubili malce...cak imam i tri misa od po mesec dana sa njima...svaki put se kote na istom mestu i sve zenke cuvaju mlade iako nisu njihovi...
    1.0.0-C.calyptratus

  7. #7
    Član ExigE'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2009
    Lokacija
    Tuden
    Postova
    62

    Uobičajeno Odg: Problem sa miševima!

    Hmm onda su ovi moji ludi! Al et cuo sam da se cesto zna to desiti...

  8. #8
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja dule87'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    tuZla
    Postova
    582

    Uobičajeno Odg: Problem sa miševima!

    Ovo o cemu prica Mare Lacerta, je bilo i kod mene, al samo sa prvom generacijom miseva, cak sam negdje i sliku stavi kako se zajedno brinu za mlade.. Ali nakon toga, krenuo je pokolju Sad od okota ostanu jedva 2-3 mlada koja prerastu pinky fazu, tako da jedva cekam da getula jos malo poreaste i da je "prebacim" na mlade pacove.., i da totalno ukinem miseve..

  9. #9
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja spiderboy'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2007
    Lokacija
    bečej
    Postova
    833

    Uobičajeno Odg: Problem sa miševima!

    to se dešava obično kod miševa koji prvi put imaju male,sačekaj drugo leglo pa će verovatno da bude sve ok,u suprotnom treba tu jedinku odstraniti iz uzgoja(neka zmija će se obradovati),jer najverovatnije se neće nikad odvići od toga,kad su svi zajedno kad se kote ženke u grupi gde i živi obično mali nestanu nakon par dana,retko koja matična grupa odgaja svoje male da svi budu na broju,zato ti je najsigurnije rešenje da odvojiš trudnu ženku da se okoti na miru mada ni to ne mora da znači,kao u tvom slučaju

  10. #10
    Član ExigE'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2009
    Lokacija
    Tuden
    Postova
    62

    Uobičajeno Odg: Problem sa miševima!

    E neznam sta da kazem... Jednostavno mi nije jasno zasto pojedu mlade. Sve se zivotnje bore da se mnoze i povecavaju svoj broj a oni ubijaju svoje mlade.

  11. #11
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja dule87'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    tuZla
    Postova
    582

    Uobičajeno Odg: Problem sa miševima!

    Pa nemoj toliko da te to cudi.., ipak su te zivotinje dosta promjenile svoje prirodne navike i nagone, a da ne spominjem ukrstavanje i pranje izmedju roditelja i djece..itd

  12. #12
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja spiderboy'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2007
    Lokacija
    bečej
    Postova
    833

    Uobičajeno Odg: Problem sa miševima!

    upravo tako,čisto sumnjam da bi oni opstali u divljini,čak ne mogu da trpe ni veći pad temperature,ako se potrefi neka grupa koja harmonira onda super,u suprotnom mora se selektirati

  13. #13
    Ljubitelj egzotičnih životinja Celav'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2009
    Lokacija
    Pancevo
    Postova
    143

    Uobičajeno Odg: Problem sa miševima!

    Ako neces da se mucis oko uzgoja miseva javi se Pedji sa foruma,on ih ima,i smrznute. Uzmes 5-10kom ili koliko vec hoces i miran si.

  14. #14
    Član ExigE'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2009
    Lokacija
    Tuden
    Postova
    62

    Uobičajeno Odg: Problem sa miševima!

    @Celav: Uzimao sam Potrosi se a i ne isplati se da mi salje. Nasao sam dobar izvor hrane na veterinarskom fakultetu tak da se vise i ne brinem.

  15. #15
    Novajlija
    Datum registracije
    Feb 2009
    Lokacija
    Srbija
    Postova
    6

    Uobičajeno Odg: Problem sa miševima!

    Vidim temu, pa rekoh valjda je i ovo problem - naime, miševi neće da mi se pare!! Stoje u podrumu, gde je hladno, oko 10-ak stepeni nikad minus, uvek je polumračno, znači ima svetla ali pretežno je mrak, redovno jedu, jedan mužjak na tri ženke, i tako tri "ekipe" u 3 dovoljno prostrane plastične kutije sa skrovištima, na tresetu, ne manjka im ništa ... ali od pinkija ništa. Razmišljam da nije nedostatak svetla ili temperatura? Nalazim oprečna mišljenja, a nemam uslova da ih grejem ili prenesem u stan. Da li je neko imao slična iskustva? Inače, imam ih od oktobra prošle godine što znači da su već u srednjim godinama. Pitanje - da menjam grupu ili da im menjam uslove? Plašim se da sa sledećom ekipom opet ne bude istih problema, zato što možda neki uslov nije OK? Hvala i pozdrav...

  16. #16
    Član ExigE'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2009
    Lokacija
    Tuden
    Postova
    62

    Uobičajeno Odg: Problem sa miševima!

    Citat Prvobitno napisao SpiderInsomnia Pogledaj post
    Vidim temu, pa rekoh valjda je i ovo problem - naime, miševi neće da mi se pare!! Stoje u podrumu, gde je hladno, oko 10-ak stepeni nikad minus, uvek je polumračno, znači ima svetla ali pretežno je mrak, redovno jedu, jedan mužjak na tri ženke, i tako tri "ekipe" u 3 dovoljno prostrane plastične kutije sa skrovištima, na tresetu, ne manjka im ništa ... ali od pinkija ništa. Razmišljam da nije nedostatak svetla ili temperatura? Nalazim oprečna mišljenja, a nemam uslova da ih grejem ili prenesem u stan. Da li je neko imao slična iskustva? Inače, imam ih od oktobra prošle godine što znači da su već u srednjim godinama. Pitanje - da menjam grupu ili da im menjam uslove? Plašim se da sa sledećom ekipom opet ne bude istih problema, zato što možda neki uslov nije OK? Hvala i pozdrav...
    Kolko cesto ih pratis(gledas,provjeravas)? Si siguran da ih ne pojedu?

  17. #17
    Ljubitelj egzotičnih životinja Lady A.'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    296

    Uobičajeno Odg: Problem sa miševima!

    10 stepeni nije ni blizu dovoljno ako mislis da ti se misevi ikada razmnozavaju. 18-20stepeni minimum. Zato se ne razmnozavaju. Nijedan mis se nece pariti na toj temperaturi.
    A sto se tice ostalih problema tipa jedenje malih i sl.-to je kod miseva najnormalnija pojava. Mozes da im pruzis najbolje uslove i da se nikad ni ne pare ili da uvek jedu male. Ja sam ih cuvala bar dve godine u svim ok uslovima i jedva da je bilo nesto malih, i sad ih imam,al za svoju zmiju uvek kupujem miseve. Tako da to ne treba nikoga da cudi.

  18. #18
    Član ExigE'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2009
    Lokacija
    Tuden
    Postova
    62

    Uobičajeno Odg: Problem sa miševima!

    Zato sam ja upratio ovu drugu zenku pri porođaju hehe i odma vadio malce Jes da su mali al cu davat po 2-3 odjednom hehe

  19. #19
    Novajlija
    Datum registracije
    Feb 2009
    Lokacija
    Srbija
    Postova
    6

    Uobičajeno Odg: Problem sa miševima!

    Hvala svima ... Nego, da li im ne smeta to što nemaju svetlo (kutija na kutiji, pa ulazi jako malo svetla), kada već rešavam temperaturu da rešim i svetlo ...

  20. #20
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja spiderboy'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2007
    Lokacija
    bečej
    Postova
    833

    Uobičajeno Odg: Problem sa miševima!

    ma to je ok,ali šta ćeš ako ti trebaju odrasli miševi za veće zmije,nećeš ih valjda ti dojiti,hehe,šalu na stranu kao što ti je lady.a rekla moraš im dignuti malo temperaturu,probaj kutije obložiti stiroporom pa možeš i lampom da ih greješ,a to jedenje pa postoje stalno neke jedinke koje to rade,njih treba odstraniti iz uzgoja,svetlo im nije neophodno sasvim se dobro osećaju u polumraku

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •