Strana 2 od 2 PrvaPrva 12
Prikaz rezultata 21 do 38 od 38

Tema: E.macularius(Leopard gekon) morfovi - moji primerci

  1. #21
    Član
    Datum registracije
    Oct 2009
    Lokacija
    zagreb
    Postova
    40

    Uobičajeno Odg: E.macularius(Leopard gekon) morfovi - moji primerci

    aha znaci ipak sam dobro cula, da oni ne ostaju takvi, da ustvari na kraju kada narastu svi dodu isti onako ko obicni leopardici, hvala na odgovoru

  2. #22
    VIP član kimo'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    3.281
    Oglasa
    7

    Uobičajeno Odg: E.macularius(Leopard gekon) morfovi - moji primerci

    Ne. nisi razumela, morfovi su definitivno različiti i kao mali i kao odrasli od ostalih.

  3. #23
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja spiderboy'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2007
    Lokacija
    bečej
    Postova
    833

    Uobičajeno Odg: E.macularius(Leopard gekon) morfovi - moji primerci

    baš u tome je fora da neće biti svi isti "ko obični leopardići",naprimer onaj kog si sponenula neće uopšte ili jako malo crnih tačkica imati,i već neće biti "običan"

  4. #24

    Uobičajeno Odg: E.macularius(Leopard gekon) morfovi - moji primerci

    hipomelanistik se radjaju poprilicno obicno i do 6 meseci uglanvom izgube melanin...tj nisu ga ni imali ali kod malih se ne vidi lepo

  5. #25
    Član
    Datum registracije
    Oct 2009
    Lokacija
    zagreb
    Postova
    40

    Uobičajeno Odg: E.macularius(Leopard gekon) morfovi - moji primerci

    Citat Prvobitno napisao kimo Pogledaj post
    Evo konačno i mladih ovog para odozgo...vidi se da su povukli na mamu giant gena jer su veći nego normalni bebci leopard gekona...nadam se da će biti lepi na tatu i veliki na mamu



    cekajte ne kuzim sada, netko kaze da ostanu isti netko da ne, evo primjer dali ce ovaj geckon, biti kada naraste, znaci sa 3-4-5 godina, isti ovakav ili ce postepeno izgubiti te boje, ili to zavisi koja vrsta, neki da neki ne, ako je tako , moze li mi netko napisati koji tocno ostaju takvi kakvi jesu a koji ne, jer ja sad aimam obicnog ono jeli crne tockice itd, a volila bi jos dva uzeti ali da budu razliciti, pa sada ne kuzim oce li svi na kraju biti isti ili ne. sorry mozda ne kuzim, em sto sam plava (hehe) em sto se ne kuzim bas ko vi u to sve, meni je to jos samo pocetni hobi, sto se nadam da ce prerasti jednog dana u poso

  6. #26
    Ljubitelj egzotičnih životinja FatBastard'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2009
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    199

    Uobičajeno Odg: E.macularius(Leopard gekon) morfovi - moji primerci

    Ovako, svi su rekli dobro nisi ih razumela... =]
    Leopard gekoni kada su mali imaju odredjen izgled koji se tokom rasta menja, dok ne odrastu potpuno... Npr. ako su normalni morf imace te crne pruge koje ce se vremenom razbiti na tachkice i bice tachkasti...
    Tako da ako je leopard hipomelanistik, to ce se videti i od malena (kao na slici gore) ali ce vremenom doci do josh veceg izrazhaja, odnosno gubljenja melanina pa samim tim nece biti tachkast... =]
    Odgovor na tvoje pitanje je da nijedan leopard ne izgleda isto kada je beba i kada poraste ! =]

  7. #27
    Član Free_Climber'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2009
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    32

    Uobičajeno Odg: E.macularius(Leopard gekon) morfovi - moji primerci

    Tako je Bastard. Valjda je sad jasno. I samo da dopunim, oko definicije morfa, to je zapravo samo varijacija kolorita iste vrste jedinki, dobijana generacijama unazad. Kad se kaže kolorita, misli se prvenstveno na sam raspored i količinu crnih tačkica, pa tek onda postojanje narandžaste boje, obično na repu ili glavi (carrot tail(head)) i još neke neobične karakteristike. Dok su mali, kao što je već rečeno, razlikuju se od morfa do morfa, s'tim što samo iskusno oko odgajivača može proceniti kakav će otprilike dobiti konačan izgled kad odraste.

  8. #28
    Ljubitelj egzotičnih životinja Miluttin'ov Avatar
    Datum registracije
    May 2009
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    385

    Uobičajeno Odg: E.macularius(Leopard gekon) morfovi - moji primerci

    LG tačke menja al ćud nikako
    Jednom LG uvek LG )))
    =MiluttiN=


  9. #29
    Član
    Datum registracije
    Oct 2009
    Lokacija
    zagreb
    Postova
    40

    Uobičajeno Odg: E.macularius(Leopard gekon) morfovi - moji primerci

    e hvala vam puno, mislim, hehe ja se nadam da kuzim sada, znaci isto mi je uzela obicnog ili morfa jer kada odrase biti ce razlika medu njima ali vrlo mala,ali ovakvi kao na slici gore kada narastu nece biti sigurno jel tako.
    ja se isporicavam, ja sam plava inace, pa eto malo to, malo neznanje, malo rzzlike u narijecjima, i eto ne skuzimo se . ali eto mislim da sam sada skuzila, hvala vam, sto ste imali strpljenje i zivaca mi objasniti

  10. #30
    Ljubitelj egzotičnih životinja FatBastard'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2009
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    199

    Uobičajeno Odg: E.macularius(Leopard gekon) morfovi - moji primerci

    Razlika mozhe biti i mala i ogromna ! =]
    Zavisi od morfa...
    Pogledaj malo na netu morfove leoparda pa cesh videti da stvarno ima raznih...

  11. #31
    Ljubitelj egzotičnih životinja Miluttin'ov Avatar
    Datum registracije
    May 2009
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    385

    Uobičajeno Odg: E.macularius(Leopard gekon) morfovi - moji primerci

    može i na google-u na slikama, samo kucaj "Leo gecko" i sve što ispliva... TO je TO! Ima ih raznih!
    =MiluttiN=


  12. #32
    Član
    Datum registracije
    Jun 2009
    Lokacija
    Bgd
    Postova
    80

    Uobičajeno Odg: E.macularius(Leopard gekon) morfovi - moji primerci

    Postavicu uskoro sliku moje yenke, one koje si videla na prvoj strani, pa ces videti koliko se do sada promenila, samo da je uslikam kako valja!
    Svadjanje preko interneta je kao ucestvovanje na specijalnoj olimpijadi. I ako pobedis i dalje si retardiran.

  13. #33
    Član
    Datum registracije
    Oct 2009
    Lokacija
    zagreb
    Postova
    40

    Uobičajeno Odg: E.macularius(Leopard gekon) morfovi - moji primerci

    ajde da to bi bas bilo dobro da vi koji imate morfove postavite slike, ali odraslih da vidim malo kakvi su kada narastu,a znaci nemoze s eznati oce li ostati takvi ko kada su mali ili ce se promijeniti to ovisi o previse faktora? evo slika mog, kazu da je high yellow morph ali meni izgleda prilicno obicno

    mozda slika nije najbolja ako ne vidite dobro, recite pa cu neku bolju staviti, sto vi mislite kakav je ovaj moj?

    Poslednji izmenio tina; 30.10.09. u 19:27. Razlog: dodatak teksta

  14. #34
    Ljubitelj egzotičnih životinja Miluttin'ov Avatar
    Datum registracije
    May 2009
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    385

    Uobičajeno Odg: E.macularius(Leopard gekon) morfovi - moji primerci

    Ja bi potpisao na high yellow s obzirom na intenzitet boje i preliv na repu. Kao da ima i narandžastu tačku na ledjima. Lep je skroz!
    Kod normala bi ta boja više vukla na pesak-žutu ili neku belu kafu. Oni u toku parenja il nekad nakon presvlačenja malo požute al ta boja nikad ne postigne ovu nijansu
    Evo vidi primer na slici pa uporedi
    =MiluttiN=


  15. #35
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja StevaNS'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2008
    Lokacija
    Subotica Novi Sad
    Postova
    532

    Uobičajeno Odg: E.macularius(Leopard gekon) morfovi - moji primerci

    @tina
    Bas volis da se slikas u pidzami, a?
    Life has meaning only in the struggle. Triumph or defeat is in the hands of the God's... So let us celebrate the struggle!

  16. #36
    Ljubitelj egzotičnih životinja Miluttin'ov Avatar
    Datum registracije
    May 2009
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    385

    Uobičajeno Odg: E.macularius(Leopard gekon) morfovi - moji primerci

    A na šta upućuje prst?!
    =MiluttiN=


  17. #37
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja StevaNS'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2008
    Lokacija
    Subotica Novi Sad
    Postova
    532

    Uobičajeno Odg: E.macularius(Leopard gekon) morfovi - moji primerci

    E, sto si bezobrazan...
    Life has meaning only in the struggle. Triumph or defeat is in the hands of the God's... So let us celebrate the struggle!

  18. #38
    Član
    Datum registracije
    Oct 2009
    Lokacija
    zagreb
    Postova
    40

    Uobičajeno Odg: E.macularius(Leopard gekon) morfovi - moji primerci

    hehehe hvala na pohvalama za gugija, da vidim razliku, ova moja ima vise zutog. ma to su jednine slike koje imam od nje, to je slikano jedno 4 dana nakon sto je dosla, a eto taj dan sam bila jos u krevetu u pidami, i uzela ju u ruku i opaila par slikica, od tada je nisam slkala jer postane nervozna onda, nevoli se slikati bas hehe.
    a prs da neki bi pomislili nesto perverzno (eh muski hehe) ali ne to je bilo za usporedbu kolko je mala, jer je decko tada bio na putu pa sam stavila na face te skike da vidi kolika je, a to mi je jedina slika di se vidi odozgo zato sma i posalal da se vise boje.
    a tu pidamu inace da obozavam i9 stalno sam u njoj hehe, a kada sam doma sam obicno u pidami pa su i slike u pidami hehe, ali ko da je to bitno, bitan je gugi a ne moj prst ili obleka, hehe.

    ajde vi koji imate morphove odrasle saljite slike da vidim

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •