Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 20 od 32

Tema: Eksperiment sa L.parahybana (Izdvojeno iz: Koja je ovo vrsta)

  1. #1
    Administrator Geni'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    2.334

    Uobičajeno Eksperiment sa L.parahybana (Izdvojeno iz: Koja je ovo vrsta)

    Evo i ove slike. Da li ti ovo više lići na tvoju?






    Samo da te obavestim da je ova parahybana uzeta kao beba 27.09.2006
    Poslednji izmenio marko; 24.03.09. u 11:28.
    Potpis u pripremi!

  2. #2
    Član Mile'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2009
    Lokacija
    Novi Beograd, Blok 64
    Postova
    71

    Uobičajeno Odg: Koja je ovo vrsta - navodno G.rosea (Izdvojeno iz: Rod Grammostola)

    Citat Prvobitno napisao Geni Pogledaj post
    Samo da te obavestim da je ova parahybana uzeta kao beba 27.09.2006
    i kolika je sad, od kad je ova slika?

  3. #3
    Administrator Geni'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    2.334

    Uobičajeno Odg: Koja je ovo vrsta - navodno G.rosea (Izdvojeno iz: Rod Grammostola)

    Od pre 1 sat.
    Potpis u pripremi!

  4. #4
    Moderator marko'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    1.844

    Uobičajeno Odg: Koja je ovo vrsta - navodno G.rosea (Izdvojeno iz: Rod Grammostola)

    Citat Prvobitno napisao Geni Pogledaj post
    Samo da te obavestim da je ova parahybana uzeta kao beba 27.09.2006
    Odlično, samo polako, ima vremena. Poznato je da ne upražnjavaš "power feeding" metodu već onu suprotnu
    There's no place like 127.0.0.1

  5. #5
    Administrator Geni'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    2.334

    Uobičajeno Odg: Koja je ovo vrsta - navodno G.rosea (Izdvojeno iz: Rod Grammostola)

    Pa nije baš tako. To je iz onog Subotičkog legla koje smo svi imali. Jedna od njih je sada odrasla ženka. Zadržao sam samo ove dve. Obe držane na istoj temperaturi, samo različito hranjene.

    Moram da nekako napravim sliku obe zajedno.
    Potpis u pripremi!

  6. #6
    Moderator marko'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    1.844

    Uobičajeno Odg: Koja je ovo vrsta - navodno G.rosea (Izdvojeno iz: Rod Grammostola)

    Ček ček, iz istog legla, jedna je odrasla ženka a ova na slici je stigla do cenim ~7cm?
    There's no place like 127.0.0.1

  7. #7
    Administrator Geni'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    2.334

    Uobičajeno Odg: Koja je ovo vrsta - navodno G.rosea (Izdvojeno iz: Rod Grammostola)

    Baš tako. Potrudiću se da ih slikam zajedno da se lepo vidi razlika.

    Inače, ovoj ne znam pol.
    Potpis u pripremi!

  8. #8

    Uobičajeno

    da iz tog legla imam i ja jednu zenkku koja je sad oko 15cm

    kako si nacinio tog kepecasamo hranjenjem?

  9. #9
    Administrator Geni'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    2.334

    Uobičajeno Odg: Koja je ovo vrsta - navodno G.rosea (Izdvojeno iz: Rod Grammostola)

    Da, jednu sam hranio koliko je želela (i to samo dubiama) a ostale (od kojih sam zadržao jednu) povremeno tenebrijom. Ova prva je već jedno 6 meseci odrasla i ima preko 20cm.
    Potpis u pripremi!

  10. #10
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja dule87'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    tuZla
    Postova
    582

    Uobičajeno Odg: Koja je ovo vrsta - navodno G.rosea (Izdvojeno iz: Rod Grammostola)

    Al de i ti daj svoj doprinos, i napisi malo detaljnije o svemu tome, jako je zanimljiva stav u pitanju.. Govori i o vrsti hrane (pokazuje da su dubije jedna od najbolje hrane), a i o kolicini koja se daje...

  11. #11
    Administrator Geni'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    2.334

    Uobičajeno Odg: Koja je ovo vrsta - navodno G.rosea (Izdvojeno iz: Rod Grammostola)

    Pa to se sve već zna... nije ništa novo. Ne bi ovakvi rezultati bili sa svakom vrstom. L. parahybana je jako fleksibilna što se tiče metabolizma i ovo nije ništa čudno za ovu vrstu. Pošto već jede svak put kada joj se da hrana, uzeo sam da vidim dokle će to dovesti. S obzirom nemam prostora za mnogo velikih, a imao sam 6 malih parahybana, ostale sam bacio na dijetu i samo sam im povremeno davao tenebriju. Sasvim su zdrave, aktivne i ništa im ne fali sem što su sporije rasle. 4 komada su podeljene i ova jedna mi je ostala. Videćemo kolika će biti kada poraste (to je u stvari pravi eksperiment) ali ćemo se do tada načekati.

    I ne bih se složio da je zaključak da je dubia najbolja hrana (mada delim mišljenje), samo da je tenebrija najlošija . Verujem da bi rezultati bili isti i sa cinareom.
    Potpis u pripremi!

  12. #12
    VIP član kimo'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    3.281
    Oglasa
    7

    Uobičajeno Odg: Koja je ovo vrsta - navodno G.rosea (Izdvojeno iz: Rod Grammostola)

    Hehe, pa nema tu šta da se polemiše, žohari su definitivno najbogatiji proteinima(vršeni su razni ekperimenti i njihov sastav je analiziran milion puta). Tenebrija ima malo proteina i puno masti. Ja sam čuo nekoliko puta priču da je neko hranio pauka samo tenebrijom i da je pauk rastao,ali je ostao manji, mislim da je neki mužjak u pitanju bio. Na rast utiče količina hrane, interval između hranjenja i naravno vrsta hrane(ne toliko koliko prva dva). Pauk koji se hrani često, kao što Goran kaže kad god jede, češće će se presvlačiti ali će da manje raste između presvlačenja, a pre će postati odrastao i mislim čak da kod nekih mužjaka može dovesti do nekih defekata u vezi plodnosti...to je samo moje mišljenje, ali će se kroz koju godinu i pokazati.

  13. #13
    Član Mile'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2009
    Lokacija
    Novi Beograd, Blok 64
    Postova
    71

    Uobičajeno Odg: Koja je ovo vrsta - navodno G.rosea (Izdvojeno iz: Rod Grammostola)

    au, sad ste me zbunili, ali totalno...
    svestan sam da je offtopic, ali... znaci, treba hraniti T, relativno retko, i to ne tenebrijom, jer je to bolje za nju, tj. relativno sporije raste... u suprotnom, ako hranis T cesto, kad god ti padne na pamet, brze ce da raste, cesce ce da se presvlaci, ne znate dal ce na kraju da bude veci od one sto se hrani redje, ali nije dobro po T, jer moze da joj se desi nesto, sto ne znate sta je
    i kad smo vec kod toga, gde da kupim tu 'ranu koja valja, tj koja je bolja od tenebrije?

  14. #14
    Administrator Geni'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    2.334

    Uobičajeno Odg: Koja je ovo vrsta - navodno G.rosea (Izdvojeno iz: Rod Grammostola)

    Mile, ovo tebe ne kači i ne tangiraj se. Samo se pazi kod velikih T. blondi ili A. geniculata da se ne povrede ako su prejedene. Sve ostalo ovde rečeno nema uticaja. Tek kada kreneš da tempiraš parenje će ti ovo nešto značiti.

    Idealno je da hraniš ređe i sa kvalitetnijom hranom. Po mom mišljenju, tako nastaju najveći primerci (čekam da vidim kolika će ova parahybana da bude kada jednog dana bude porasla, samo se nadam da nije mužjak jer onda ništa od eksperimenta).
    Potpis u pripremi!

  15. #15
    Ljubitelj egzotičnih životinja acak'ov Avatar
    Datum registracije
    Nov 2008
    Lokacija
    Ugrinovci - Beograd
    Postova
    248

    Uobičajeno Odg: Koja je ovo vrsta - navodno G.rosea (Izdvojeno iz: Rod Grammostola)

    Citat Prvobitno napisao Geni Pogledaj post
    Idealno je da hraniš ređe i sa kvalitetnijom hranom. Po mom mišljenju, tako nastaju najveći primerci .
    sta ti smatras "redje", ja bas imam problem sa ovim terminom ... forsirao sam power feeding, bas iz zelje za vecim i lepsim primerkom, i nailazio na razlicita misljenja, a nailazim i dalje...
    zohari su najbolja hrana, po misljenu vecine... tenebrije slabo hranljive i male, a fobasi previse masni, manje kvalitetni...

    e sad ako bi hranili T jednom nedeljno sa 1 dubiom (u zavisnosti od velicine T to moze biti mala, srednja, odrasla dubia), da li bi to bilo adekvatno da se postigne vremenom jedan velik, zdrav primerak (eventualno ubaciti po nekog fobasa na mesec dana a mozda i redje, zbog raznovrstnosti), po tvom misljenju?

    mislim jel to precesto hranjenje, po tebi?
    Poslednji izmenio marko; 24.03.09. u 12:13. Razlog: Sredio citat

  16. #16
    Administrator Geni'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    2.334

    Uobičajeno Odg: Eksperiment sa L.parahybana (Izdvojeno iz: Koja je ovo vrsta)

    Meni je normalno hranjenje svaki drugi vikend, znači na 2 nedelje. Sve tako hranim.

    E sad, to je samo moj tempo, ne znači da je idealan.
    Potpis u pripremi!

  17. #17
    VIP član kimo'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    3.281
    Oglasa
    7

    Uobičajeno Odg: Eksperiment sa L.parahybana (Izdvojeno iz: Koja je ovo vrsta)

    Svake dve nedelje je malo ređe po mom mišljenju, ja bih jednom nedeljno ili 3 puta u dve nedelje hranio paukove. Naravno plen da je otprilike veličine ne maksimalne koju može savladati nego malo manji. Neće ti ništa faliti ako mu daš fobasa. Nisu oni masni, oni su više vodenasti i ljudi ih mrze jer ukopavaju.

  18. #18
    Fanatik Miroslav'ov Avatar
    Datum registracije
    Jul 2008
    Lokacija
    Beograd Bezanijska Kosa
    Postova
    1.392

    Uobičajeno Odg: Eksperiment sa L.parahybana (Izdvojeno iz: Koja je ovo vrsta)

    I ja sam više za kimov način ishrane. Mojima ne dajem previše krupan plen, pa ih zato hranim dva puta nedeljno, mada sam razmišljao da i to smanjim na nekih tri puta u dve nedelje.
    Genijev način ishrane mi deluje tanko, tj. ređe nego u prirodi.

    Zaboravih reći - što raznovrsnije to bolje.
    I don't know half of you half as well as I should like, and I like less then half of you half as well as you deserve...

  19. #19
    Ljubitelj egzotičnih životinja zokis'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2007
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    359

    Uobičajeno Odg: Eksperiment sa L.parahybana (Izdvojeno iz: Koja je ovo vrsta)

    Mnogima vec poznato,ja sam onaj koji forsira ishranu tarantula. Na sve ovo sto ste napisali cu samo jos da dodam da na rast utice i sama jedinka. Primer je moj smiti kojeg sam forsirao hranom na rast ali bezuspesno. Kupio sam ga kad je imao 1cm a sada ima oko 8cm. Redovno se presvlaci u razmaku od 3 meseca. Sve ostale tarantule na tim velicinama su mi se presvlacile u razmaku od mesec do mesec i po. Cak i cuvena sporo rastuca rosea.
    sve u svemu nista pametno

  20. #20
    Fanatik rassa'ov Avatar
    Datum registracije
    May 2008
    Lokacija
    NS
    Postova
    1.064

    Uobičajeno Odg: Eksperiment sa L.parahybana (Izdvojeno iz: Koja je ovo vrsta)

    geni mozes staviti sliku ove T ako je porasla?!

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •