Strana 2 od 3 PrvaPrva 123 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 21 do 40 od 47

Tema: Terarijum za bou..

  1. #21
    Ljubitelj egzotičnih životinja Chobi'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2008
    Lokacija
    Pozarevac
    Postova
    358

    Uobičajeno Odg: Terarijum za bou..

    Malopre sam procitao zanimljivu stvar koju je spomenuo Necrovox a nisam video ranije nista na tu temu-KOLIKO TREBA DNEVNO DA BUDE UPALJENO SVETLO U TERARIJUMU?
    Izvinjavam se sto je ovo konkretno van teme ali mislio sam da je bzv da otvaram temu za jedno pitanje i odgovor... Moderatori, ako gresim, ispravite me (otvorite ovo kao moju temu-hvala)

  2. #22
    Ljubitelj egzotičnih životinja freepartyman'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2008
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    390

    Uobičajeno Odg: Terarijum za bou..

    Ciklus noc dan je veoma bitan za zmije..Otprilike oko 14 sati noc 10 sati dan ili 12 sati noc 12 sati dan.. Kod mene je naprimer 11 sati noc 13 sati dan Noc=mrak Dan= upaljeno svetlo u terarijumu

  3. #23
    Ljubitelj egzotičnih životinja Chobi'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2008
    Lokacija
    Pozarevac
    Postova
    358

    Uobičajeno Odg: Terarijum za bou..

    Hvala ti. Ja sam furao 12-12, znaci nisam mnogo omasio.
    Znaci Necrovox, greska bi bila da ti sijalica radi od 6 do 21.
    Toliko o tome.

  4. #24
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja gordond'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2008
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    626

    Uobičajeno Odg: Terarijum za bou..

    Po mom misljenju i ne bi. Ne gajim boe, ali one u prirodnom stanistu imaju duzu obdanicu od noci tako da mislim da ce im mozda vise prijati svetlost od 6-21h nego npr. od 7-19h...
    Da li te opravdava, my friend, to što su ti oči veće od mogućnosti? B.Dz.Stulic

  5. #25
    Ljubitelj egzotičnih životinja Chobi'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2008
    Lokacija
    Pozarevac
    Postova
    358

    Uobičajeno Odg: Terarijum za bou..

    Eto ti sad....Ovo je mozda ipak za premestanje...
    Znaci ja sad ne znam na koliko da stelujem tajmer....

  6. #26
    Ljubitelj egzotičnih životinja freepartyman'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2008
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    390

    Uobičajeno Odg: Terarijum za bou..

    Samo ti nasteluj na 12 / 12 Boe u prirodi jedu i razne vrste ptica pa ih mi nehranimo njima

  7. #27
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja NecrovoX'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2009
    Lokacija
    Subotica
    Postova
    549

    Uobičajeno Odg: Terarijum za bou..

    Ja sam cuo da noc treba da im je barem 8h. Po onom kako sam ja zamislio noc ce joj biti 9h.
    A svakako leti ni ne mozes namestiti vise.Jer svice vec u 5h,a vidno je do barem 20h.Tako da ako imas prozor u sobi opet ce ti biti isto..

    A sto se tice toga da se hrane i pticama,ja planiram da je hranim i golubovima kada odraste..Naravno uz prethodno zamrzavanje istih da bi im pobio sve parazite.

    Spiderboy bio sam procitao ono sto si napisao jos u onoj temi,samo ### smetnuo sam sa uma velicinu posude..
    Ali ono za lepljenje sam bio poslusao tvoj savet i koristio silikon,obradio ivice crepa da ne budu ostri itd...


    A za onaj grejac mi jos niko nije odgovorio..Ali ja sam pokusao u svakom slucaju i cini mi se da nece smetati da stoji stiropor ispod toga..Cini mi se da se ne zagreje bas previse..

  8. #28
    Ljubitelj egzotičnih životinja poskok'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2007
    Lokacija
    Bor
    Postova
    237

    Uobičajeno Odg: Terarijum za bou..

    ako hoćeš da pratiš tempo dan-noć treba da uzmeš u obzir da upaljeno svetlo u terarijumu daje intenzitet najpribližniji podnevnom svetlu. boe u prirodi imaju dužu obdanicu, ali žive u rastinju gde jak inetnzitet svetla sigurno ne traje 12 sati. ako ti terarijum nije u podrumu, odnosno, ako ima makar i malo dnevnog svetla, sigurno ti nije potrebno 13h rada rasvete...

  9. #29
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: Terarijum za bou..

    Mislim da to nije toliko bitno, koliko ljudi misle i pričaju. Moj drug je bar jedno dve godine držao bou ceo dan i noć pod svetlom sijalice, jer nije znao da noću treba da padne temperatura. Boa nije imala mesto za skrivanje, i stalno je bila izložena svetlu. Međutim, ponašala se normalno, nije bila pod stresom, i sad joj ništa ne fali. Ne kažem da to treba tako, samo kažem da možda nije toliko bitno, koliko ljudi misle.

  10. #30
    Ljubitelj egzotičnih životinja poskok'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2007
    Lokacija
    Bor
    Postova
    237

    Uobičajeno Odg: Terarijum za bou..

    tempo dana i noći (svetla i mraka) sigurno da igra bitnu ulogu u svačijem životu, pa i u životu reptila. tolerancija na "eksperimente" verovatno zavisi od jedinke do jedinke (i od onog što smatramo normalnim ponašanjem). ipak, slažem se sa nenadom da to nije baš toliko bitno, naročito ako pojam rasvete odvojimo od pojma grejanja...

  11. #31
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: Terarijum za bou..

    Samo mislim da ne treba preterivati, i da neće biti neke razlike u tome da li je to 8, 9, ili 10 sati.

  12. #32
    Ljubitelj egzotičnih životinja poskok'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2007
    Lokacija
    Bor
    Postova
    237

    Uobičajeno Odg: Terarijum za bou..

    i ja verujem da to nije toliko bitno. hteo sam da kažem da mislim da je preko 10h rada rasvete u terarijumu u osvetljenoj prostoriji nepotrebno.

  13. #33
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja NecrovoX'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2009
    Lokacija
    Subotica
    Postova
    549

    Uobičajeno Odg: Terarijum za bou..

    U sustini da,nije bas frka za koji sat,ali treba da postoji ciklus dana i noci.To je ipak potrebno..

  14. #34
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja spiderboy'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2007
    Lokacija
    bečej
    Postova
    833

    Uobičajeno Odg: Terarijum za bou..

    po meni sve od 8-10 sati noći je ok

  15. #35
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja NecrovoX'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2009
    Lokacija
    Subotica
    Postova
    549

    Uobičajeno Odg: Terarijum za bou..

    Evo zavrsio sam sa pripremanjem i doterivanjem terarijuma..
    Pa imam jos par pitanja..

    1- Da li da stavim bravice i na ovaj poklopac gde je ta saksija sa svetlom? Hoce li ona moci to ovako da digne i pobegne? Ispos saksije je isecen krug na koji je zalepljena sitna metalna zica,tako da ne moze doci u direktan kontakt sa sijalicom.Ali da li moze dignuti taj ceo poklopac sve sa saksijom? U pitanju je boa constrictor...

    2-I prilikom pecenja svega za terarijum uspeo sam da ostavim granu malo duze u rerni i vidi se na par mesta da je pocrnela..Nije pocela bas da gori ali nije bila ni daleko od toga.Pa se sada u terarijumu malo oseti paljevina,el to veliki problem? Da resim drugu granu?
    Mislim onako pre se osetio treset,a sada ovo..Kontam da nije neka frka zbog tih mirisa,zar ne? Mozda miris paljevine zamaskira eventualne mirise fekalija


    Hvala vam unapred na savetima i sugestijama!
    Poslednji izmenio NecrovoX; 11.11.09. u 18:46.

  16. #36
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: Terarijum za bou..

    Stavi bravice i na taj poklopac. Zmije često znaju da podignu i težak poklopac i izvuku se napolje. I mislim da ti je taj kamen nepotreban, nije joj baš praktičan zbog oblika, a samo joj oduzima mesto u terarijumu.

  17. #37
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja NecrovoX'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2009
    Lokacija
    Subotica
    Postova
    549

    Uobičajeno Odg: Terarijum za bou..

    Kamen je tamo da bi drzao granu na mestu..Naslonjen je na nju tako da joj ne dozvoljava da se pomera..Bas sam ga uglavio izmedju raslji te grane da je ona ne bi pomerila.
    Dakle bravice i na drugi kraj..Ce da bude!

    A ono sto se oseti malo paljevine od grane? Smeta li to po tvome misljenju?

  18. #38
    Ljubitelj egzotičnih životinja Chobi'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2008
    Lokacija
    Pozarevac
    Postova
    358

    Uobičajeno Odg: Terarijum za bou..

    Mislim da ne smeta i da ce brzo da se izvetri. Meni je grana (ne znam kog drveta) smrdela jer se grejala/susila ispod sijalice pa se izvetrilo.
    A da li ti je ispod poklopca na krovu mrezica nezavisno zalepljena za krov terajijuma?

  19. #39
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja NecrovoX'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2009
    Lokacija
    Subotica
    Postova
    549

    Uobičajeno Odg: Terarijum za bou..

    Ovo na slici je donji deo tog poklopca...
    Jedino me plasi da se od temp ne odlepi taj silikon..
    Jer cim sa bio doneo kuci,dok jos nije bilo u potpunosti suvo,ja sam to namestio i upalio svetlo.I onda mi jedna od te 4 stranice otpala.Sutradan sam je zalepio opet silikonom koji imam kuci,sacekao da se osusi 24h i opet postavio.Onda je bilo sve ok.Ta stranica je super,ali ove ostale tri su onako..Drze se,ali eto vide se i na slici ti pobeljeni delovi,e tamo je odlepljeno,tako da nije savrseno zalepljeno,ali u svakom slucaju lepo drzi..brine me samo da ne krene dalje da se odlepljuje.
    Koliko sam skontao i razlikuje se silikon sa kojim su oni lepili od ovog mog.Moj bas drzi...
    Ala ja fantaziram,a? ;)

  20. #40
    Ljubitelj egzotičnih životinja Chobi'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2008
    Lokacija
    Pozarevac
    Postova
    358

    Uobičajeno Odg: Terarijum za bou..

    Proceni tezinu tog dela krova. +saxija
    Ja mislim da boa od tih 70-ak cm ne moze da ga digne niti da ce da pokusava, ali nije na izmet da ga pricvrstis.
    E sad za mrezicu ne znam sta da ti kazem. Ja, dok sam imao stakleni krov svoju mrezicu sam lepio trakom od spolja,a nisam je grejao.
    To sa silikonom....najbolje da proveris par dana pre nego sto zmija stigne, da li se greje,otapa,otpada,smrdi....da imas vremena da intervenises.

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •