Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 20 od 37

Tema: Problem sa iguanom

  1. #1
    Član
    Datum registracije
    Feb 2009
    Lokacija
    Kula
    Postova
    46

    Uobičajeno Problem sa iguanom

    jel zna neko sta je ovo i kako se leci u pocetku sam mislio da je samo koza koja treba da spadne ali....pogledajte...normalno se ponasa i jede....

    [img=http://img10.imageshack.us/img10/5718/p3100033.th.jpg]

  2. #2

    Uobičajeno Odg: problem?

    verovatno zanemarena dugo iguana pa se lose presvukla!
    DEHIDRIRANA je definitivno vodi je na kupanje

    gde si kupio ovaj krs od iguane? ocigledno nisi citao http://www.gekkogecko.rs/Kako%20izab...0ljubimca.html ili bilo sta slicno na netu...

  3. #3
    Administrator Geni'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    2.334

    Uobičajeno Re: problem?

    Žarko, pogledaj kada je predstavio svoju iguanu http://www.teraristika.org/forum/showthread.php?t=5737 ima isto to. A po datumu na slikama, ovo je slikano 9 meseci pre ove gore.
    Potpis u pripremi!

  4. #4
    Ljubitelj egzotičnih životinja Cold_Beer'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2009
    Lokacija
    Pancevo
    Postova
    475

    Uobičajeno Odg: Re: problem?

    Citat Prvobitno napisao Geni Pogledaj post
    Žarko, pogledaj kada je predstavio svoju iguanu http://www.teraristika.org/forum/showthread.php?t=5737 ima isto to. A po datumu na slikama, ovo je slikano 9 meseci pre ove gore.
    pa ta iguana je vec imala nesto kod repa kolko se meni cini,sad sam pogledao sliku na linku http://www.teraristika.org/forum/showthread.php?t=5737 zar ne

  5. #5
    Član
    Datum registracije
    Feb 2009
    Lokacija
    Kula
    Postova
    46

    Uobičajeno Odg: problem?

    kUPAM je svaki drugi dan nije nehidrirala...IMALA je to i pre ali malo i izgledalo je kao nedovrseno presvlacenje...nije slikano pre devet meseci...

    kako da lecim to?
    Poslednji izmenio marko; 11.04.09. u 13:14. Razlog: Spojene uzastopne poruke

  6. #6

    Uobičajeno Odg: problem?

    ne znam jer ne znam sta je .jedna losa slika nije dovoljno za bilo kakavu pomoc.
    uslovi svi komplet, i kako se razvijalo?
    napisi sve kompletno!
    idi do veterinara...sta cekas?

  7. #7
    Ljubitelj egzotičnih životinja ganjachica zmajeva'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2008
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    155

    Uobičajeno Odg: problem?

    Ovo nije od presvlačenja, meni liči kao neko kožno oboljenje.
    Igunama je koža mnogo tanja i "mekša" kad se presvlače. Da se tako izrazim.

  8. #8

    Uobičajeno Odg: problem?

    to moze da bude zaostala koza i to od vise presvlacenja...
    da je kozno oboljenje tolike razmere guster bi presta oda jede i vuko bi se ko krpa to zahvata vise od 30% koze...to bi bilo uzasno.
    mora to da se vidi in vivo ,ovako samo mozemo da nagadjamo

  9. #9
    Član
    Datum registracije
    Feb 2009
    Lokacija
    Kula
    Postova
    46

    Uobičajeno Odg: problem?

    jede i krece se sve norMALNO ima uv i temp je dobra....neznam sta bi moglo da uzrokuje to...i kupam ga stalno....

  10. #10

    Uobičajeno Odg: problem?

    abe neznas idi kod veterinara kod vet...idi...ne cekaj..
    nece te nista kostati pregled a verovatno je stara koza.ako je to istina da je stara koza a ne skida se ne kupas ga kako treba...ili ne na pravi nacin.ako je nesto ozbiljnije sad je vec kasno,mada mi ne izgleda tako

  11. #11
    Član
    Datum registracije
    Feb 2009
    Lokacija
    Kula
    Postova
    46

    Uobičajeno Odg: problem?

    jel mozda treba da bude veca vlaznostu u teru??samo to jos da pitam.....

  12. #12

    Uobičajeno Odg: problem?

    sta ti je reko vet?
    sobna vlaznost zdravoj zivotinji ne smeta ako je u ok kondiciji

  13. #13
    Član
    Datum registracije
    Feb 2009
    Lokacija
    Kula
    Postova
    46

    Uobičajeno Odg: problem?

    ne znam k0d kojeg veta da odemovde kod nas nema,a cini mi se da je malo bolje sad pocelo je da otpada...otici cu kod veta....poveco sam vlaznost....

  14. #14
    Ljubitelj egzotičnih životinja IV@N'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2008
    Lokacija
    Beograd Serbia
    Postova
    417

    Uobičajeno Odg: problem?

    ma ja bih na tvom mestu tu iguanu svaki dan kupao po 1-2 sata...moje misljenje... i mala reklama uzimaj zivotinje uglavnom iz ponude www.teraristika.org jer je tu provereno ja ni sa jednom zivuljkom uopste nisam imao problema...procitaj ovo nemoj da te mrzi da znas za ubuduce...http://www.gekkogecko.rs/Kako%20izab...0ljubimca.html pozzz sa srecom i vodi bre iguanu kad veta negde u grad sedi na bas i ponesi malo para da nebi morao da dolazis 2 puta

  15. #15
    VIP član kimo'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    3.281
    Oglasa
    7

    Uobičajeno Odg: problem?

    Hehe,kako ljudi misle da je ovde lako odneti životinju kod veterinara, pa jel ste vi sa Marsa ili iz Srbije? Čoveku samo govorite nosi kod veterinara,nosi kod veterinara, pa gde ima tih veterinara za reptile? Baš me interesuje...nema ih nigde, a usput i sve slučajeve koje sam do sada imao su završili neslavno,tj. kobno iako su bili kod naših, koliko toliko, iskusnih veterinara koji leče po zoološim vrtovima, tako da ni to nije najbolje rešenje. Naravno da je bolje od nikakvog u svakom slučaju...probaj da je kupaš,a imaš i neku varijantu da rastopiš malo kamilice jer to blagotvorno deluje na kožu, ali o tome pronađi na netu. Puštaj je malo na sunce ovih dana, kada je toplo to će joj sigurno pomoći i naravno redovno kupanje.

  16. #16
    Banned
    Datum registracije
    Jan 2009
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    411

    Uobičajeno Odg: Problem sa iguanom

    ko je u bg a ima problema sa egzoticnom zivotinjom neka ode kod veterinara iz zoloskog vrta mozda znate onog crnca, on se covek razume u to a i rado bi pomogao.

  17. #17
    Član
    Datum registracije
    May 2008
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    85

    Uobičajeno Odg: Problem sa iguanom

    inace zove se Majga i dobar je prijatelj sa mojim calcem,pa ako vam treba nesto pomocicu

  18. #18
    Ljubitelj egzotičnih životinja Bluie'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    486
    Oglasa
    1

    Uobičajeno Odg: Problem sa iguanom

    Stvarno ste u fazonu "vodi kod veterinara", a kod nas je to uglavnom ekvivalent iznosenja problema iz kvantne fizike nastavnici iz osnovne skole...samo ce da se iscudi, pravi da zna nesto i (mozda) ponudi neko kvazi resenje. Govorim o vecini i govorim iz iskustva. Alternativa je -
    1. Ako si dobar sa engleskim, probaj da juris misljenja i po nekim stranim forumima, i obavezno uslikaj lepo sa kvalitetnim aparatom taj deo koze, da bar sa te vizuelne strane ne bude manjkavosti.
    2. Bolja varijanta - neka mu neko da kontakt br nekog specijalizovanog veta, pa da ne luta na sve strane, ukoliko postoji mogucnost da transportuje zivotinju do Bga.

  19. #19

    Uobičajeno Odg: Problem sa iguanom

    ne slazem se...
    ako je problem ozbiljan niko ga nece resiti kod nas.
    ali milion ima situacija gde treba samo da se pregleda koza, paraziti i sl to obican vet moze da resi a preko lsika i sl je samo nagadjanje.
    naravno moze da dodje za nis pa cu mu resiti ali lakse je kod vet da vidi (u ovom slucaju) da li je koza stara ostala ...

    ali boze moj, dok ljudi ne nauce da mora da plate a ne da se bavi nadri medicinomi veterinom tkao cemo i prolaziti.
    skuplja uvb lapma od gustera i vodene kornjace- pa znaci ne treba im to je ta filozofija!

  20. #20
    Ljubitelj egzotičnih životinja Bluie'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    486
    Oglasa
    1

    Uobičajeno Odg: Problem sa iguanom

    haha, koji munjevit odgovor!
    Ja sam rekao da je to bolja varijanta, odneti zivotinju kod veta, ali definitivno prvo da se iskopa neko proveren. Cetiri puta sam nosio zivotinju na cetiri razlicita mesta, nadavao se para i naravno bez dobrog ishoda,tako da ne moze nikako da se kaze da je problem samo u tome sto ljudi nece da razrese kesu. Takodje se radilo o iguani...

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •