Strana 2 od 3 PrvaPrva 123 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 21 do 40 od 42

Tema: grinje na zmiji?

  1. #21
    Administrator Geni'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    2.334

    Uobičajeno Re: grinje na zmiji?

    Znam da ovo nema veze sa temom ali moram jednu stvar da napomenem... ukoliko neko ko želi da se otarasi napasnika sa svoje zmije takođe drži i tarantule, treba napomenuti da je fipronil (Frontline) jedan od najčešćih uzroka smrti tarantula i jako je toksičan za njih. U Invertebrate Medicine se navodi kao najčešći otrov koji pruzrokuje smrt tarantula. Pa ukoliko imate i tarantule i zmije a želite da primenite ovu metodu, sklonite tarantule u drugu prostoriju na duži period i nikako nemojte da dozvolite tarantulama da dođu u kontakt sa bilo čime što je bilo blizu zmije koja je bila tretirana frontlajnom, makar to bio i terarijum koji je nakon toga opran.
    Potpis u pripremi!

  2. #22
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja spiderboy'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2007
    Lokacija
    bečej
    Postova
    833

    Uobičajeno Odg: grinje na zmiji?

    isto važi i za dichlorvos trake ako neko slučajno nabasa na njih

  3. #23
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja spiderboy'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2007
    Lokacija
    bečej
    Postova
    833

    Uobičajeno Odg: grinje na zmiji?

    daj mare reci nam šta si uspeo,kako napreduješ sa zlotvorima,nadam se da si uspeo da ih se otarasiš, kako god

  4. #24
    Član mare'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2009
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    61

    Uobičajeno Odg: grinje na zmiji?

    U pocetku sam zmije samo kupao u mlakoj vodi i grinje sam sam vadio. To je pomoglo za neko vreme. Juce sam koristio frontline. Danas vec vidim da ima manje grinja. Praticu sta se desava narednih dana i da li cu morati jos jednom da tretiram zmije. Zmije se nisu odusevile sto sam ih mazao i sa puno ujeda su mi stavile do znanja da me vise ne vole
    Svi smo mi deca. Jedina razlika je u našim igračkama. Ayrton Senna

  5. #25
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja spiderboy'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2007
    Lokacija
    bečej
    Postova
    833

    Uobičajeno Odg: grinje na zmiji?

    ja sam ovu moju tretirao samo jednom i bilo je dosta,otad je sve ok,ova moja(moj) je sasvim mirno trpio da mu provučem prstom preko ledja

  6. #26
    Član mare'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2009
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    61

    Uobičajeno Odg: grinje na zmiji?

    samo da kazem da je frontline uspesno resio problem. zmije su danas vracene u svoje terarijume.
    Svi smo mi deca. Jedina razlika je u našim igračkama. Ayrton Senna

  7. #27
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja spiderboy'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2007
    Lokacija
    bečej
    Postova
    833

    Uobičajeno Odg: grinje na zmiji?

    e super samo kad si se rešio gamadi

  8. #28
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja NecrovoX'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2009
    Lokacija
    Subotica
    Postova
    549

    Uobičajeno Odg: grinje na zmiji?

    Kako te grinje izgledaju? Malo sam trazio po netu,ali nemam previse zivaca da to sada nadjem jer sam upravo naisao na neke male napasti i u svom terarijumu! Mnogo sam sada nervozan,...
    Sutra momentalno vadim sve i dezinfikujem,menjam treset,...Ne cini mi se da ih ima na samoj zmiji,niti se ona ponasa drugacije nego obicno (ne ide u vodu cesto,odnosno moja nikada ne ide u vodu..).
    Ako nisu grinje sta bi drugo moglo biti? Znaci neke male duguljaste bubice,jedva vidljive okom,slucajno sam ih primetio na zelenilu plasticnog lista,pa sam detaljnim gledanjem video da ih ima i na drugim mestima...
    Dakle dezinfikacija terarijuma alkoholom,menjanje treseta,prokuvavanje ili pecenje terarijumskog "namestaja" i onda stavim jos nesto na samu zmiju?




  9. #29
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: grinje na zmiji?

    Koje su boje? Dezinfikuj sve.

  10. #30
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja NecrovoX'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2009
    Lokacija
    Subotica
    Postova
    549

    Uobičajeno Odg: grinje na zmiji?

    Svetlo braon ili boja bele kafe tako nesto.Bas sada trazim na netu i vidim da to mogu biti ili vasi (lice) ili grinje(mites),cini mi se da su vasi po opisu,a i nasao sam slike nekih vasi i vise mi deluju na to,samo ono sto sam ja nasao ima i krila,ali neki stadijum razvoja je i bez krila,lici mi na to.




  11. #31
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja spiderboy'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2007
    Lokacija
    bečej
    Postova
    833

    Uobičajeno Odg: grinje na zmiji?

    možda bi neka fotka pomogla,ali ako imaju krila onda nisu mites,dezinfikuj ceo ter. pa si miran

  12. #32
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja NecrovoX'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2009
    Lokacija
    Subotica
    Postova
    549

    Uobičajeno Odg: grinje na zmiji?

    Nemoguce mi je da ih slikam posto su previse mali.Kazem da ovi moji nemaju krila,ali izgledaju kao jedna od tih jedinki u fazi razvoja dok jos nema krila.Verovatno da jesu Mites tj pipe ili grinje samo ja nisam siguran kako to izgleda.
    U svakom slucaju dezinfekcija terarijuma,dve kapi frontline na zmiju i stvar ce biti sredjena,..Nadam se




  13. #33
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja NecrovoX'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2009
    Lokacija
    Subotica
    Postova
    549

    Uobičajeno Odg: grinje na zmiji?

    E terarijum totalno ispraznjen,opran vodom,pa alkoholom,pa opet vodom.Trenutno se u njemu nalazi samo zmija i parce stiropora,za koji dan vracam i "namestaj" i treset,poslusacu neciji savet i ostaviti ter prazan samo sa njom 3 dana.A u medjuvremenu se skroviste,plasticne biljke i posuda za vodu kisele u kofi sa vodom i alkoholom.Nakon 3 dana sve opet u normalu i mislim da bi to trebalo biti to.
    E sad,desilo se nesto poprilicno lose za vreme svega ovoga,naime htedoh i na zmiju da stavim koju kap frontlinea i koju kap u coskove terarijuma.Uzeo sam najmanje pakovanje sto je otprilike za macku tezine 5kg. Znaci za zmiju bi bilo dovoljno 1/5 toga.
    Ja u rukavicama drzim zmiju,a majka ce da mi pomogne i kapne to na nju,i kako je zena stisla spric,a ono nesto tesko islo pa kad je od jednom prslo,istisla celu kolicinu na zmiju! Utrljao sam nesto po njoj i deo obrisao krpom.Sada kada razmisljam o tome bolje bi bilo da sam je odmah oprao i ne bi ostalo nista na njoj,ali u toj panici sam se totalno zbunio,a ono upilo za par sekundi..
    Proslo je vec 2h od tada i ne pokazuje neke znake da nesto ne valja (a znam da je frontline nesto sto poprilicno brzo deluje),osim sto je malo aktivnija jer joj sve cudno u terarijumu ovako praznom i sam miris frontline je nervira.
    E na mom nesrecnom slucaju cemo videti da li i koliko je moguce predozirati sa ovim sredstvom,dobila je otprilike 5 puta vecu dozu od potrebne,nadam se najboljem,javicu za koji dan kako je sve proslo...Ako joj nesto bude falilo,ubicu se majke mi!




  14. #34
    Ljubitelj egzotičnih životinja concepcion'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2009
    Lokacija
    beograd
    Postova
    114

    Uobičajeno Odg: grinje na zmiji?

    ljudi a jel moze fronline da se stavlja ? mislim nisam znao za to pa da proverim samo? gde joj se stavi ako se stavlja? i da li treba stavljati to kao preventivu ili ako se pojave grinje tek?

  15. #35
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja NecrovoX'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2009
    Lokacija
    Subotica
    Postova
    549

    Uobičajeno Odg: grinje na zmiji?

    Pa moze,samo ne ovako kao ja
    Tek sam malopre nasao da je dobar nacin navlaziti nesto sa frontlineom (neku krpu),pa da zmije prodje kroz to,trljati je sa time.Ili eventualno koju kap po telu pa razmazati,samo izbegavati glavu,da ne bi uslo u oci ili usta!
    Nakon svega toga zmiju ostaviti negde gde je malo vise vazduha,da ne bi udisala ta tenutna isparenja.
    Otprilike ti ide 0,1mg na 1kg telesne mase.




  16. #36
    Ljubitelj egzotičnih životinja concepcion'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2009
    Lokacija
    beograd
    Postova
    114

    Uobičajeno Odg: grinje na zmiji?

    e hvala ti,aj pa javljaj jel sve ok sa tvojom zverkom

  17. #37
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja NecrovoX'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2009
    Lokacija
    Subotica
    Postova
    549

    Uobičajeno Odg: grinje na zmiji?

    Evo proslo je 4 dana od kada sam ocistio terarijum i stavio frontline na zmiju,danas sam sve vratio u normalu.Stavio sam nov treset,vratio "namestaj" ,stavio vodu,...
    Uprkos nesretnom slucaju sa primenom frontline-a,zmija se ponasa normalno i bez ikakvih vidljivih znakova da nesto nije u redu.Znaci i pored doze 5 puta vece od propisane nije bilo nezeljenih posledica.
    Nadam se da ce ovo moje iskustvo pomoci nekome kome se desi problem oko ovih parazita.




  18. #38
    VIP član kimo'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    3.281
    Oglasa
    7

    Uobičajeno Odg: grinje na zmiji?

    Koliko sam ja razumeo neke drugare sa veterine, frontline treba samo da se kapne na zmijin "vrat" i on se unosi preko kože u krvotok i raznosi po celom organizmu, tako da ne treba utrljavati ništa, nego proračunati količinu i staviti špricom kap-dve iza glave...

  19. #39
    Ljubitelj egzotičnih životinja Chobi'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2008
    Lokacija
    Pozarevac
    Postova
    358

    Uobičajeno Odg: grinje na zmiji?

    Citat Prvobitno napisao kimo Pogledaj post
    Koliko sam ja razumeo neke drugare sa veterine, frontline treba samo da se kapne na zmijin "vrat" i on se unosi preko kože u krvotok i raznosi po celom organizmu, tako da ne treba utrljavati ništa, nego proračunati količinu i staviti špricom kap-dve iza glave...
    Da, tako je barem kod pasa...provereno.

  20. #40
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja NecrovoX'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2009
    Lokacija
    Subotica
    Postova
    549

    Uobičajeno Odg: grinje na zmiji?

    Da,za pse i macke se tako radi,i to zato jer je to mesto koje ne mogu da dohvate i olizu,a posto zmije ne timare same sebe nije toliki problem ako se to ne ucini kod vrata,vec se moze preci preko tela,sa tom odredjenom kolicinom koja je za nju dovoljna.Znaci ako je to tri kapi nije problem rasporediti te tri kapi po telu,s tim da treba izbegavati glavu.Evo i jedan koristan link u vezi ovoga.
    http://www.severnsideveterinarygroup...ne+in+Reptiles


    Inace jedino sto sam primetio da prilikom ovoga zna doci do dehidracije jedinke,kod moje je to mozda malo i izrazenije jer sam previse upotrebio.Cim sam joj stavio posudu sa vodom odmah je otisla da pije vode.Stavio sam i nov treset (kimo hvala na tom tresetu,bas je lepa ta mesavina treseta i komadica drveta) koji nisam bas najbolje osusio,tako da je vlaznost u terarijumu oko 90%,mislim da ce joj to prijati posle te dehidracije.
    A citao sam da je neko prijavljivao da je nakon upotrebe frontline-a bilo nekih manjih problema kod sledeceg presvlacenja bas zbog te dehidracije koze,koja je vec kasnije normalizovana.




Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •