Strana 3 od 6 PrvaPrva 12345 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 41 do 60 od 108

Tema: Pacovi

  1. #41
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja NecrovoX'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2009
    Lokacija
    Subotica
    Postova
    549

    Uobičajeno Odg: Pacovi

    Znaci mislis da bi jedan par (pod uslovom da ne pojedu mladunce) i u garazi po ovom vremenu doneo okot na svet? To mi zvuci suvise dobro da bude istina
    I znaci za 60 dana dostizu polnu zrelost,znaci moram odvojiti i bracu od sestara da se i oni ne bi stancovali,ili koju velicinu dostignu tada? Mozda mi to i bude dovoljno...Ili tipa zamrznem zenke,a ostavim muzijake (posto kontam da oni budu veci i mozda brze rastu) da jos rastu,...
    A za koliko odvajam zenke od okota?




  2. #42
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja Igor Velevski'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2009
    Lokacija
    Skopje
    Postova
    559

    Uobičajeno Odg: Pacovi

    Citat Prvobitno napisao NecrovoX Pogledaj post
    Znaci mislis da bi jedan par (pod uslovom da ne pojedu mladunce) i u garazi po ovom vremenu doneo okot na svet? To mi zvuci suvise dobro da bude istina
    I znaci za 60 dana dostizu polnu zrelost,znaci moram odvojiti i bracu od sestara da se i oni ne bi stancovali,ili koju velicinu dostignu tada? Mozda mi to i bude dovoljno...Ili tipa zamrznem zenke,a ostavim muzijake (posto kontam da oni budu veci i mozda brze rastu) da jos rastu,...
    A za koliko odvajam zenke od okota?
    Za jedu zmiju, apsolutno ti je dovoljno jedan par! Najbolje odvajaj muzjaka kad ona postane gravidna, jer ce je maltretirati. Ako pocnes sa parenjem zenke oko 120 dana starosti i ako je hranis sa psecom hranom (da dobija i animalne proteine, jer su pacovi omnivori) onda racunaj da cesimati od 13 do 22-23 mladunaca u leglu! Sad ne znam kakva ti je temperatura u garazi, ali ako je 12-15 neces imati problema! Jeste da bi kontrolirao situaciju moras odvajati muske od zenske na oko 60 dana! Muzjaci su veci od zenke tako da sad vidi kako tebi odgovara!
    E sad , ne razumem bas najbolje tvoje pitanje.....?

  3. #43
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja NecrovoX'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2009
    Lokacija
    Subotica
    Postova
    549

    Uobičajeno Odg: Pacovi

    Pa mislim kada zenku da odvojim od mladunaca? Ako je nakon 4 dana opet parim,pa kada treba da je odvojim od tih koje vec ima da bi donela na svet novi okot?
    Ili je mozda najbolje da je parim nesto pre nego sto cu ove da zamrznem,da ne bih morao da imam gomilu posebnih pregrada za sve njih.




  4. #44
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja Igor Velevski'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2009
    Lokacija
    Skopje
    Postova
    559

    Uobičajeno Odg: Pacovi

    Citat Prvobitno napisao NecrovoX Pogledaj post
    Pa mislim kada zenku da odvojim od mladunaca? Ako je nakon 4 dana opet parim,pa kada treba da je odvojim od tih koje vec ima da bi donela na svet novi okot?
    Ili je mozda najbolje da je parim nesto pre nego sto cu ove da zamrznem,da ne bih morao da imam gomilu posebnih pregrada za sve njih.
    Kad primetis da je gravidna onda je odvajas od muzjaka, kako se ne bi uparila posle 4 dana od okota! Mladunci pocinju sami da jedu na oko 17-18 dana, cuvas ih sa majkom do od prilike 23-25 dana i posle majku opet vracas kod muzjaka ako hoces jos jedno leglo! E sad koliko zelis imati mlade to ne znam, ti bi trebalo najbolje da znas u zavisnosti koliko ti trebaju, ali budi siguran da kad mali budu spremni da ih dajes zmiji, zakljucices da ti je i taj par mnogo za jednu zmiju

    P.S. To ce te mozda naterati da uzmes jos koju zmiju, jer kad vec imas hrane...........hahahahaha........TAKO TO IDE

  5. #45
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja NecrovoX'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2009
    Lokacija
    Subotica
    Postova
    549

    Uobičajeno Odg: Pacovi

    E to me zanimalo!
    Inace pretpostavljam da se gravidnost dosta lako uocava po velicini stomaka?

    Kad vec imam hrane jos koju zmiju,pa onda jos kojeg pacova,...Zacarani krug




  6. #46
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja Igor Velevski'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2009
    Lokacija
    Skopje
    Postova
    559

    Uobičajeno Odg: Pacovi

    Nema sanse da ne primetis kad je trudna! Inace neka te ne zanima koliko dana joj je ciklus...ti i onako je vracas kod muzjaka kad je odvojis od mladunaca, a to je kao sto sam ti napisao 23-25 dana!

  7. #47
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja NecrovoX'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2009
    Lokacija
    Subotica
    Postova
    549

    Uobičajeno Odg: Pacovi

    E hvala na svoj pomoci!




  8. #48
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja NecrovoX'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2009
    Lokacija
    Subotica
    Postova
    549

    Uobičajeno Odg: Pacovi

    E sada sam malo bolje obratio paznju na temperaturu u garazi i razlika od one spoljasnje je mozda u 1-2 stepena! Znaci da bude i minus.
    Dakle da li je uopste moguce da mi prezive sada tamo napolju? S obzrom da su do sada bili na toplom i da nisu naviknuti na to.
    A neka se razmnozavaju kada malo otopli,samo ako mogu ovo da preguraju.




  9. #49
    Član ssavic'ov Avatar
    Datum registracije
    Jul 2009
    Lokacija
    Batajnica
    Postova
    49

    Uobičajeno Odg: Pacovi

    Pa ne verujem da bas bude minus, ipak je to zatvoren prostor. Ja moje drzim u supi, i tu je svega par stepeni toplije nego napolju, ali je retko kad minus, mozda bas kad napolju bude -15, -20. Odrasli mogu da prezive, samo ih dobro hranis i stavis debelu prostirku. Ja mojima preko zime stavljam slamu i oni sami naprave da se zavuku. To da se teze kote, to stoji. Leglo od svega 8 komada, i to moras da obezbedis nesto da ih zenka dobro ususka da se ne bi posmrzavali ili da ih ne pojede. Ja sam mojima napravio kao kucicu od cepanica, i ona sama navuce slame unutra, napravi mali hodnik i rupu u sredini i tu se okoti, oko rupe bude sigurno 5 cm izolacije od slame. Ali dobro, to su mozda 2-3 meseca bas niske temperature, ako ti se nakote na jesen, imaces za celu zimu.

  10. #50
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja Igor Velevski'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2009
    Lokacija
    Skopje
    Postova
    559

    Uobičajeno Odg: Pacovi

    Pa sad ne znam kako bi progurali ako su dva kom. (jedan par). Ovako ako su vise 10-20-30, skupljaju se i tako se zagrevaju uz vise piljevine ali moras da menjas cesce da ne bude piljevina mokra! Inace ako ti je toliko niska temp. imaces problema sa razmnozavanjem i dzabe ih onda cuvas. Bolje ti je da sacekas jos bar 2 meseca pa onda imas vremena da ih razmnozavas do novembra, a veruj mi za jednu zmiju to ti je dovoljno!

  11. #51
    Član ssavic'ov Avatar
    Datum registracije
    Jul 2009
    Lokacija
    Batajnica
    Postova
    49

    Uobičajeno Odg: Pacovi

    Kod mene izdrzavaju i po 2 komada, samo imaju dobro skroviste. Ali posto uzimas mlade koji se nikad nisu kotili slazem se sa Igorom da bi mozda bilo bolje da secekas da bude bar 10-15 stepeni napolju.

  12. #52
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja NecrovoX'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2009
    Lokacija
    Subotica
    Postova
    549

    Uobičajeno Odg: Pacovi

    Pa ovi verovatno jos ni nisu polno zreli,tek su nesto veci od miseva.Tako da dok dodje toplije vreme i oni ce biti spremni za parenje,nije mi hitno,ovo je vise iz zezancije nego iz potrebe.Zelim da vidim kako sve to ide itd...Samo me eto brine to da se ne smrznu oni sami dok ne dodje toplije vreme.A racunam da ce za 2 meseca biti vec ok vreme sto se tice temperature,a i oni vec uveliko stasati za parenje.




  13. #53
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja Igor Velevski'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2009
    Lokacija
    Skopje
    Postova
    559

    Uobičajeno Odg: Pacovi

    Onda kao sto rece ssavic, napravi im skloniste, stavi vise piljevine i ok, ali ubaci im i psecu hranu, zbog animalnih proteina i za 2 meseca parices ih i to je to!

  14. #54
    Član ssavic'ov Avatar
    Datum registracije
    Jul 2009
    Lokacija
    Batajnica
    Postova
    49

    Uobičajeno Odg: Pacovi

    Mozes i slamu dok je ovako hladno.

  15. #55
    Ljubitelj egzotičnih životinja Chobi'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2008
    Lokacija
    Pozarevac
    Postova
    358

    Uobičajeno Odg: Pacovi

    Citat Prvobitno napisao NecrovoX Pogledaj post
    Pa ovi verovatno jos ni nisu polno zreli,tek su nesto veci od miseva.Tako da dok dodje toplije vreme i oni ce biti spremni za parenje,nije mi hitno,ovo je vise iz zezancije nego iz potrebe.Zelim da vidim kako sve to ide itd...Samo me eto brine to da se ne smrznu oni sami dok ne dodje toplije vreme.A racunam da ce za 2 meseca biti vec ok vreme sto se tice temperature,a i oni vec uveliko stasati za parenje.
    Ma stavi ih tamo. Sta, i ako se smrzu, odma odmrznes i das zmiji.
    to ti je za ono sto si mene zezo

  16. #56
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja NecrovoX'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2009
    Lokacija
    Subotica
    Postova
    549

    Uobičajeno Odg: Pacovi

    Da,samo sto ovo tvoje zezanje je onako kako sam ja stvarno i mislio da uradim!




  17. #57
    Ljubitelj egzotičnih životinja Chobi'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2008
    Lokacija
    Pozarevac
    Postova
    358

    Uobičajeno Odg: Pacovi

    Nemoj da se zezas da zrtvujes te jadnicke...cuvaj ih unutra sta ti fali

  18. #58
    Ljubitelj egzotičnih životinja Lady A.'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    296

    Uobičajeno Odg: Pacovi

    Nije isto kada ih stavis u friz i oni se zamrznu odmah, i kada ih drzis na hladnoci koja je promenljiva,a i nije toliki minus - crkavali bi jako dugo, tj.mucili bi se. Ili ih stavi u friz ili ih ostavi u uslovima gde mogu da prezive.

  19. #59
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja NecrovoX'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2009
    Lokacija
    Subotica
    Postova
    549

    Uobičajeno Odg: Pacovi

    Znao sam da ce da krene linc
    Inace salim se malo,ali zato sam i pitao i eto kazu ljudi da moze,samo da stavim malo vise strugotine i bacicu jos i slame.Bice oni ok.
    Igore,posto vidim da vec par puta spominjes bitnost animalnih proteina za rast (sada ce da se jave i neki vegeterijanci da to demantuju),umesto tih granula el moguce da ima dajem po malo mesa? Posto buraz donese uvek gomilu kostiju za pse,pa skinem malo mesa sa toga,ili jetre itd.Posto gledam da mi izadje sto jeftinije i da iskoristim ono sto imam vec pri ruci.




  20. #60
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja Igor Velevski'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2009
    Lokacija
    Skopje
    Postova
    559

    Uobičajeno Odg: Pacovi

    Mozes naravno i ja im dajem ponekad kad ostane piletinu! Inace za psecu hranu....tu ima i minerale i vitamine, tako da, po meni je to dobro i za zmiju, jer kad pacovi ne oskudevaju za minerale i vitamine, nece ni zmija! Mislim da je bolja nutritivna vrednost pacova hranjenih sa kvalitetnijom hranom nego oni hranjeni sa oskudnom hranom! Ni ja ne dajem 100 psecu hranu, nego pola psecu hranu, a pola starog ne prodanog hleba kojeg uzimam mnogo jeftino, jer mi ga covek donosi! Inace kad dajem mesa ako nesto ostane, taj dan ne dajem psecu hranu! Za jedan par neces ni da osetis troskove oko hrane, ali ako imas 200-300 onda se oseca, ako ih ne prodajes! Inace, ako je toliko hladno stavi im obavezno i neko skloniste!

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •