Strana 1 od 6 123 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 20 od 108

Tema: Pacovi

  1. #1
    Ljubitelj egzotičnih životinja Chobi'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2008
    Lokacija
    Pozarevac
    Postova
    358

    Uobičajeno Pacovi

    Ma naravno, salio se ja. Nego da vidimo da se preshaltujemo na neke druge vrste glodara (miseva i pacova) koji manje smrde, a uz to su i produktivniji.
    Ja sam licno (s ovom boom) zavrsio s misevima, imam zalihu koju treba da pojede tako da (trenutno)nisam zainteresovan za miseve i glodare te velicine uopste. Ono sto ce meni uskoro trebati jesu pacovi. Pa me zanima kakav izbor imam

  2. #2
    Član ExigE'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2009
    Lokacija
    Tuden
    Postova
    62

    Uobičajeno Odg: Uzgoj miseva

    Nađi nekoga sa vet. faxa nek krade pacove za tebe.
    Studentima je svaki dinar dobro dosao a trazit ce ti sicu za to... A pacovi manje smrde. Moj prijatelj ih drzi kao ljubimce, i on tvrdi da ne smrde skoro pa nikako ukoliko se drze odvojeno. Da li je to istina?


  3. #3
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja dule87'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    tuZla
    Postova
    582

    Uobičajeno Odg: Uzgoj miseva

    Nema zivotinje da ne smrdi, pod ovim mislim da joj smrdi urin i izmet.. Pacovi sami po sebi ne smrde nikako, znaci ako ih bas redovno cistis nema nikakvih problema...A ni potrebe za vanilom

  4. #4
    Ljubitelj egzotičnih životinja Chobi'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2008
    Lokacija
    Pozarevac
    Postova
    358

    Uobičajeno Odg: Uzgoj miseva

    Ok cisticu cesce, ali ako ih namnozim? Hoces da kazes da pacov (veliki mis) ne smrdi uopste ili znatno manje od misa

  5. #5
    VIP član kimo'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    3.281
    Oglasa
    7

    Uobičajeno Odg: Uzgoj miseva

    Znatno manje od miša, beli miš ubedljuvo vodi u toj trci sa svim ostalim glodarima.

  6. #6
    Ljubitelj egzotičnih životinja Chobi'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2008
    Lokacija
    Pozarevac
    Postova
    358

    Uobičajeno Odg: Uzgoj miseva

    Hmm...to nisam znao....Sad ne znam dali da ih razmnozavam za jednu zmiju il da ih kupujem? Citao sam da im treba 6 meseci do maximalne velicine od oko pola kila-700g. Jel to tacno?

  7. #7
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja dule87'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    tuZla
    Postova
    582

    Uobičajeno

    Heheh on nije veliki mis, i nema nikakve veze sa misevima, osim sto je i on glodar, i hrana za zmije... Ocito te to i buni, pa ne mozes da svaris da pacovi ne smrde...
    Znaci ako uzmes pacova i pomirises, vidjeces da ne smrdi , za razliku od misa, od kojeg ti smrdi ruka ako ga samo za rep uhvatis..
    Ako ti je bas do cimanja, uzmi veliki kavez, pa stavi u njega posip za macke, u neku posudu, i nauci ih da tu vrse nuzdu (pametni su), pa ces da vidis da i macke i psi smrde jeb.... spram pacova..

    Citat Prvobitno napisao Chobi Pogledaj post
    Hmm...to nisam znao....Sad ne znam dali da ih razmnozavam za jednu zmiju il da ih kupujem? Citao sam da im treba 6 meseci do maximalne velicine od oko pola kila-700g. Jel to tacno?
    To da, al oni su polno zreli nakon 2 mjeseca od rodjenja (mozda cak i prije), i sa upola manjom velicinom.. Ovo govorim iz iskustva, pa nisam siguran kada tacno, jer ne brojim dane.

  8. #8
    Ljubitelj egzotičnih životinja Chobi'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2008
    Lokacija
    Pozarevac
    Postova
    358

    Uobičajeno Odg: Uzgoj miseva

    Da ne poverujem. Hvala ti covece.
    Razmislicu oko odgoja. Trebace mi fakticki 4 velika kaveza ili sta vec, 1 za maticnog muzjaka, 1 za m.zenku i okot, i jos 2 za odvajanje mladih muzjaka i zenki. Jesam u pravu?
    Posto su oni uopste? I da li znas koliko im vremena treba da porastu do maksimuma?

  9. #9
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja dule87'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    tuZla
    Postova
    582

    Uobičajeno Odg: Uzgoj miseva

    Ma kakvi to, previse ti je to kaveza.. U jednom drzis muzjaka i jednu, ili vise zenki (ja ih drzim 4 zenke), a u drugi odvajas mlede koji su krenuli da jedu sami.
    Bitno ti je da zenke imaju zasebne kucice, gdje ce da okote mlade, i da imaju "mir" prvi dan po okotu.. A onda krece mijesanje - imam jednu zenku koja krade mlade od drugih zenki, pa kasnije moram ja da ih vracam..
    Nekad znaju zajedno da se okote u istoj kucici, pa da se skupa brinu za mlade..
    Sve u svemu jako zanimljive i inteligentne zivotinje..

  10. #10
    Ljubitelj egzotičnih životinja Chobi'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2008
    Lokacija
    Pozarevac
    Postova
    358

    Uobičajeno Odg: Uzgoj miseva

    Da ali moram i te mlade da odvojim (muske i zenske) da se ne bi parili, i da imaju dovoljo mesta da se razviju do max.
    A druga stvar, zar muzjak ne treba da se odvoji od skotne zenke? Inace, razmisljam o samo jednom paru odraslih za priplod. Cuo sam da kote kao misevi po 8 u proseku. Znaci leglo bi mi trajalo 4 meseca, ali kao sto kazem, tek kad porastu (a i za to treba vremena)

  11. #11
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja dule87'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    tuZla
    Postova
    582

    Uobičajeno Odg: Uzgoj miseva

    Citat Prvobitno napisao Chobi Pogledaj post
    A druga stvar, zar muzjak ne treba da se odvoji od skotne zenke? Inace, razmisljam o samo jednom paru odraslih za priplod.
    Ne treba, jer nisu agresivni ni prema zenkama ni prema mladima, jedino ako hoces da kontrolises parenja i okote. U tom slucaju moras da odvajas muzjaka od zenke, jer se najcesce pare isti dan po okotu mladih...

  12. #12
    Ljubitelj egzotičnih životinja Chobi'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2008
    Lokacija
    Pozarevac
    Postova
    358

    Uobičajeno Pacovi

    Nastavimo sa diskusijom o pacovima.
    Po kojoj ceni se mogu nabaviti u Beogradu?

  13. #13
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja dule87'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    tuZla
    Postova
    582

    Uobičajeno Odg: Pacovi

    5 Eura za maticenog.. Mislim.
    Nazovi Mladena, ima njegov broj negdje u potraznji, pa ga pitaj..

  14. #14
    Ljubitelj egzotičnih životinja Chobi'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2008
    Lokacija
    Pozarevac
    Postova
    358

    Uobičajeno Odg: Pacovi

    Citat Prvobitno napisao dule87 Pogledaj post
    5 Eura za maticenog.. Mislim.
    Nazovi Mladena, ima njegov broj negdje u potraznji, pa ga pitaj..
    Ko je Mladen?

  15. #15
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja dule87'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    tuZla
    Postova
    582

    Uobičajeno Odg: Pacovi

    On se bavi razmnozavanjem raznih zivotinja, izmedju ostalog pacovima i misevima.. Evo ti link u potraznji koji je Nenad postavio:
    http://www.teraristika.org/forum/showthread.php?t=6085
    tu imas i broj..

  16. #16
    Član
    Datum registracije
    Mar 2009
    Lokacija
    varaždin
    Postova
    40

    Uobičajeno Odg: Pacovi

    i ja uzgajam štakore za svoje zmije,za prijatelje a i za prodaju,spolno su zreli sa 6 tjedana a mlade nose 21 do 23 dana.Meni je maksimum po leglu 16 kom al onda mi brzo iscrpe ženku.Ženku odma odvajam čim primjetim da je trudna jer se znalo dogoditi da mužjak pojede mlade,dok su mlade kote manje a po nekoliko legla dostižu maksimum.Zanimnjive životinjice

  17. #17
    Ljubitelj egzotičnih životinja Chobi'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2008
    Lokacija
    Pozarevac
    Postova
    358

    Uobičajeno Odg: Pacovi

    Nisam nasao odgovor za koje vreme dostizu maksimalnu velicinu.

  18. #18
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja StevaNS'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2008
    Lokacija
    Subotica Novi Sad
    Postova
    532

    Uobičajeno Odg: Pacovi

    Pa koliko ja znam, bitno ti je kada su polno zreli, jer posle toga ne rastu puno.

    Sta je maximalna velicina? Mozes uzeti vec odraslu jedinku, pojacas joj ishranu i ona se ugoji...
    Life has meaning only in the struggle. Triumph or defeat is in the hands of the God's... So let us celebrate the struggle!

  19. #19
    Ljubitelj egzotičnih životinja Chobi'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2008
    Lokacija
    Pozarevac
    Postova
    358

    Uobičajeno Odg: Pacovi

    Zanima me zbog zmije kojoj ce prosecni pacov ubrzo postati mali. Pa se nadam da cu s 2 "jumbo" pacova moci da izbegnem davanje zeceva.
    Nasao sam ovaj text na jednom sajtu:
    -Rats grow rapidly until they reach 12-14 weeks. After this, the growth slows down but they continue to fill out until they reach six months of age. Adult bucks usually weigh 400-700g, does around 200-500g.
    Zanima me da li je tako i sa belim pacovima koji se gaje kod nas

  20. #20
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja dule87'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    tuZla
    Postova
    582

    Uobičajeno Odg: Pacovi

    Ne ide to bas tako. Znas koliko moze da bude velik odrasli muzjak.., tako da ces ti popricekati malo da bi davao potpuno odrasle pacove.. Ja svoju bou hranim na 15 dana sa malo vecim pacovom, znaci ima jos da raste da dode odraslog..

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •