Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 20 od 28

Tema: Veterinar?

  1. #1
    Član
    Datum registracije
    Feb 2009
    Lokacija
    Kula
    Postova
    46

    Uobičajeno Veterinar?

    treba mi adresa ili kontakt nekog dobrog veta za gmizavce u ns-u....hvala unapred,hitno je....

  2. #2
    Ljubitelj egzotičnih životinja zokis'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2007
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    359

    Uobičajeno Odg: Veterinar?

    sve u svemu nista pametno

  3. #3
    Član
    Datum registracije
    Feb 2009
    Lokacija
    Kula
    Postova
    46

    Uobičajeno Odg: Veterinar?

    hvala probacu iguana mi je bolesna pa idem sutra kod njih odma...u kriticnom je stanju:-(

  4. #4
    Ljubitelj egzotičnih životinja zokis'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2007
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    359

    Uobičajeno Odg: Veterinar?

    Nema na cemu. Koliko sam ja cuo radili su vec sa iguanama. U galeriji njihovog sajta cak i stoji slika iguane.....
    Kasnije samo napisi sta ti je sa iguanom i koju terapiju ce sprovesti.

    pozz
    sve u svemu nista pametno

  5. #5
    Član
    Datum registracije
    Feb 2009
    Lokacija
    Kula
    Postova
    46

    Uobičajeno Odg: Veterinar?

    ako joj uopste bude spasa....neznam sta joj je juce je odjednom pocela tesko da dise i miruje ceo dan....

  6. #6
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: Veterinar?

    Kod nas postoji praktično samo jedan dobar veterinar za gmizavce, i on je u Subotici. Veterinari u našoj zemlji nisu preterano stručni u lečenju gmizavaca, jer retko imaju priliku da ih leče. Veterinar iz Subotice se zove Jožef, i pretraži forum, naći ćeš negde njegov broj. Savetovao bih ti da mu se javiš.

  7. #7
    Ljubitelj egzotičnih životinja silwert'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    petrovaradin
    Postova
    275

    Uobičajeno Odg: Veterinar?

    mi pokusavamo da postanemo strucni da lecimo terariske zivotinje ali kod njih kada se primeti da su bolesne vec je skoro kasno
    ako neko ima neku literaturu za lecenje bilo kojih terariskih zivotinja neka da link
    Peacefull obavezno im daj podatke kako izgleda zivotinja kako se ponasa znaci celu anamnezu i kako je kakila sve sto mislis da je tebi nebitno to je nama bitno
    ocekujemo od tebe ceo izvestaj i naravno njihovu dijagnozu

  8. #8

    Uobičajeno Odg: Veterinar?

    ajde podeli sa nama da i mi znamo sta je ...
    mozda naucimo nesto a i mozda neko moze da ti pomogne odavde.

  9. #9
    Član
    Datum registracije
    Feb 2009
    Lokacija
    Kula
    Postova
    46

    Uobičajeno Odg: Veterinar?

    pa ovakO Juce ja odjednom stupila u lose stanje....mozda je to zbog onoga sto ima na kozi ali nisam siguran u glavnom ima poteskoca sa disanjem i jako je malaksala svakih sest sati joj dajem antibiotike izmerio sam kolicinu po kilazi....sutra idem ujutru za ns kod veta pa cemo videti dali ima spasa....updateovacu sta je bilo...ja kontam da su to neki paraziti....

  10. #10

    Uobičajeno Odg: Veterinar?

    uuuuuuuu na 6 sati antibiotici to nije dobro.
    ako su paraziti odkud znas da su bakterije?
    davanje antibiotika samo otvra vrata za nove probleme.

  11. #11
    Član
    Datum registracije
    Feb 2009
    Lokacija
    Kula
    Postova
    46

    Uobičajeno Odg: Veterinar?

    uginuo je....

  12. #12
    Član davco'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2009
    Lokacija
    Novi sad
    Postova
    62

    Uobičajeno Odg: Veterinar?

    zao mi je...
    kakve antibiotike si davao?jesi bio na kraju kod veterinara?
    eventualno mogao bi prepustiti les za obdukciju...mozda nesto saznamo pa ce ubuduce biti od pomoci.

  13. #13
    Ljubitelj egzotičnih životinja Rokerka'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2009
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    206

    Uobičajeno Odg: Veterinar?

    Bas mi je zao! Pa, sta ti je veterinar rekao, od cega?!

  14. #14
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja gordond'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2008
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    626

    Uobičajeno Odg: Veterinar?

    Mislim da nije trebalo da sam dajes antibiotike ako se ne razumes dovoljno dobro u to, narocito ne u tako kratkim intervalima. Kao sto je Zarko rekao, mislim da je to dosta pogorsalo situaciju. Moja kornjaca prima injekcije na svaka 2-3 dana, pa ti preracunaj kolika je to razlika...
    Da li te opravdava, my friend, to što su ti oči veće od mogućnosti? B.Dz.Stulic

  15. #15
    Fanatik Miroslav'ov Avatar
    Datum registracije
    Jul 2008
    Lokacija
    Beograd Bezanijska Kosa
    Postova
    1.392

    Uobičajeno Odg: Veterinar?

    U slučaju da si davao antibiotike preko usta, znaj da si pobio većinu bakterija u digestivnom traktu, a to znači da si joj poremeti crevnu mikrofloru i tako izazvao poteškoće u varenju hrane. Ubijanjem bakterija pospešuješ rest drugih mikroorganizama, što opet nije dobro. Takođe neke bakterije kad se ubiju oslobađaju toksine, koji se resorbuju i izazivaju posle neželjene posledice.

    Svaki antibiotik se mora pravilno dozirati, aplikovati i davati u određenim vremenskim razmacima. Dakle mora biti dat adekvatno vrsti obolelog i vrsti uzročnika bolesti.

    Najveća greška je što ljudi kod nas sve rade na svoju ruku, a pomoć veterinara traže kad je životinja na izdisaju i kako se tada ne može ništa uraditi, onda kreću priče kako veterinari nemaju poima. Stoji da naši veterinari znaju malo o lečenju egzotičnih životinja, ali zato što se o tome ne uči na fakultetu.
    I don't know half of you half as well as I should like, and I like less then half of you half as well as you deserve...

  16. #16

    Uobičajeno Odg: Veterinar?

    ili zato sto ih ne interesuje. a razlog je neisplativost. to je kljucno.

  17. #17
    Fanatik Miroslav'ov Avatar
    Datum registracije
    Jul 2008
    Lokacija
    Beograd Bezanijska Kosa
    Postova
    1.392

    Uobičajeno Odg: Veterinar?

    Da li bi ti čitao silne knjige samo zbog jednog pacijenta godišnje. Sumnjam!
    Pare koje bi potrošili na literaturu bi vratili kroz par godina. Ako bi i tad!
    I don't know half of you half as well as I should like, and I like less then half of you half as well as you deserve...

  18. #18
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja gordond'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2008
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    626

    Uobičajeno Odg: Veterinar?

    To je isto kao da pitas da li lekari moraju da znaju nesto sa cime se srecu samo par puta godisnje, ili cak u karijeri. To je upravo granica gde se razdvajaju dobri veterinari od onih koji nisu dovoljno dobri u svojoj struci. Razumem ja da se na faxu takve stvari kod nas ne uce, ali ako zelis da postanes dobar u necemu, neces prihvatiti samo ono znanje koje ti drugi nude. Ne podrzavam takav pristup strukama u kojoj se radi o tako delikatnim stvarima kao sto su zivoti, makar oni bili i zivotinjski...
    Da li te opravdava, my friend, to što su ti oči veće od mogućnosti? B.Dz.Stulic

  19. #19

    Uobičajeno Odg: Veterinar?

    ja sam samo usvojio ono sto mi je receno na veterinarskom institutu...

  20. #20
    Fanatik Miroslav'ov Avatar
    Datum registracije
    Jul 2008
    Lokacija
    Beograd Bezanijska Kosa
    Postova
    1.392

    Uobičajeno Odg: Veterinar?

    @gordond : na fakultetu se uči o životinjama koje su prisutne kod nas. Tu se podrazumevaju i ukrasne ptice i razne vrste sisara. Kod nas nisu predviđeni da se drže gmizavci, vodozemci i njima slične životinje. Zglavkari se inače ne leče. Tu je problem i za naš zoovrt, zato što se kod nas ne školuju adekvatni veterinari za njihove potrebe.
    Nisam rekao da opravdavam nezainteresovanost, ali u ovom svetu gde je u poslu bitan samo novac, mnogima je to neisplativo, pa se ne zamaraju mnogo, već šalju kod kolega veterinara koji znaju oko takvih životinja.
    Loše si usporedio veterinare sa doktorima. Doktori leče samo ljude. U srbiji se na medicini uče samo bolesti koje se javljaju kod nas, javljale se kod nas ili ih ima u našoj bližoj okolini ili se lako prenose između zemalja/kontinenata. Čak i da ne znaju koja je boles, urade izolaciju uzročnika i dobiju odgovor. E u tome je problem, zato što ljudi imaju zdravstvano osiguranje, a životinje nemaju. Identifikacija uzročnika je skup postupak, a retko koji vlasnik je spreman da za lečenje svog ljubimca izdvoji velik novac. I tako veterinari ispadnu gulikože.
    Peacefull je najverovatnije napravio grešku u tome što je davao antibiotik po svom nahođenju. Gmizavcima se daje samo i isključivo gentamicin (antibiotik) i to u mišić. Ali vlasnik je uvek pametniji od veterinara!

    Mislim da nema potrebe više raspravljati o ovome u ovoj temi, a ni na forumu.
    I don't know half of you half as well as I should like, and I like less then half of you half as well as you deserve...

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •