Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 20 od 30

Tema: Arborealna vrsta za pocetnika

  1. #1
    Ljubitelj egzotičnih životinja acak'ov Avatar
    Datum registracije
    Nov 2008
    Lokacija
    Ugrinovci - Beograd
    Postova
    248

    Question Arborealna vrsta za pocetnika

    pokusavam da saznam, koji bi "penjac" bio najpogodniji za pocetnika...
    citao sam na forumu da ljudi savetuju aviculare, ali isto tako da su osetljive i da imaju neki sindrom, ne secam se sad naziva, ali uglavnom ugine sama od sebe....
    to mi zvuci kao da su previse osetljive...
    e sad, koja vrsta se uklapa u ovaj profil (ako se uopste bilo sta uklapa ):
    1. ne previse brza
    2. ne previse otrovna
    3. manje osetljiva na terarijumske uslove zivota (znaci da ne crkne ako slucajno malo opadne vlaznost, temperatura, ili nesto trece)
    4. nije spora po pitanju rasta, medium-fast.

  2. #2
    Ljubitelj egzotičnih životinja boba'ov Avatar
    Datum registracije
    May 2008
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    174

    Uobičajeno Odg: Arborealna vrsta za pocetnika

    U pitanju je sudden death sindrom, meni je versicolor tako uginuo, sprzio sam se skroz.
    Ovaj prvi uslov - otpisi. Vecina arborealnih su ti ultra brze, ja muku mucim sa mojim irminijama.
    Probaj recimo sa irminijom ili cambridgei. Doduse ovde sam malo subjektivan, to su moje omiljene dve vrste.

  3. #3
    Ljubitelj egzotičnih životinja homer'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2008
    Lokacija
    Subotica
    Postova
    276

    Uobičajeno Odg: Arborealna vrsta za pocetnika

    Ja bih ti za prvu preporucio neku Aviculariu.a posle dolazi odmah sledeca i neka bude Poecilotheria

    Meni je poki bio prva arborealna,pre oko 2 godine je bila manja od 2cm,a sada...

  4. #4
    Ljubitelj egzotičnih životinja Koby_88'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2008
    Lokacija
    Kraljevo
    Postova
    235

    Uobičajeno Odg: Arborealna vrsta za pocetnika

    Slazem se sa Bobom, irminia i cambridgei su super vrste za pocetak i ispunjavaju sve uslove koje si naveo osim uslova no.1 a nisu ni puno skupe

  5. #5
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja Ig0r'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    537

    Uobičajeno Odg: Arborealna vrsta za pocetnika

    Ja predlažem ili cambridgei ili bilo koju iz roda Avicularia. Ne zato što se u potpunosti uklapaju u ovo što tražiš već iz razloga koje ću da navedem.

    Avicularia
    Ispunjava najviše ovih tvojih uslova. Osetljiva je na terarijumske uslove, ali uz malo pažnje nećeš imati problema. Plete isključivo u gornjim delovima terarijuma i slabo nanosi podlogu na svoju mrežu, tako da gusta, bela mreža ostaje stalno vidjiva i čista. To se meni na primer mnogo sviđa, ali stvar je ukusa. Veoma su tolerantne mada ne treba izazivati sreću. Što se tiče prebacivanja su vrlo jednostavne. Mislim da sam već napisao negde da ako neko baš želi da uzme tarantulu u ruku najbolje da to bude neka Avicularia. Mislim da je jasno da su rast, otrov i brzina relativne stvari. Ujed može biti i suv, a čovečiji refleks je prespor da bi mogao na vreme da reaguje na napad tarantule, a brzina rasta zavisi mnogo i od tebe. Okvirno, I cambridgei i Aviculariae rastu približno istim tempom. Ni brzo ni sporo. To najmanje treba da te zanima po mom mišljenju ali ti odlučuješ...

    P cambridgei
    Ne plete previše. Radije će iskoristiti nekakav zaklon i preurediti ga po potrebi. Često se nastanjuje u donjim delovima terarijuma. Uprkos ovome veoma često je na otvorenom gde čeka plen pa je skoro uvek pred očima što je veliki plus. Mnogo je nervozniji od Avicularia i mnogo tolerantniji na uslove u terarijumu.

    U svakom slučaju teško je porediti ceo rod sa jednom jedinom vrstom iz potpuno drugog roda. Imaš veći izbor boja i oblika kad su Aviculariae u pitanju.

    Znači, moj glas ide Aviculariama
    I'm da Supavizza,
    Can I get a Taxi numba?

  6. #6

    Uobičajeno Odg: Arborealna vrsta za pocetnika

    odmah poeciloterija!

  7. #7
    Fanatik Miroslav'ov Avatar
    Datum registracije
    Jul 2008
    Lokacija
    Beograd Bezanijska Kosa
    Postova
    1.392

    Uobičajeno Odg: Arborealna vrsta za pocetnika

    Iako imam Poecilotheriu i Avicularie, po traženim uslovima bi preporučio neku od Psalmopoeusa. Ako ne želiš da ju motaš po rukama, onda ti njena brzina neće predstavljati problem. I pokiji i avikularije su brze, ali jedna je otrovna, a druga osetljiva.
    I don't know half of you half as well as I should like, and I like less then half of you half as well as you deserve...

  8. #8
    Ljubitelj egzotičnih životinja GUSTAV'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Postova
    109

    Uobičajeno Odg: Arborealna vrsta za pocetnika

    Ipak poeciloterija! Kad poraste ( a rastu dosta brzo ) prelepe su a i uhodaces se sa njima brzo ( mislim bar ).

  9. #9
    Ljubitelj egzotičnih životinja acak'ov Avatar
    Datum registracije
    Nov 2008
    Lokacija
    Ugrinovci - Beograd
    Postova
    248

    Uobičajeno Odg: Arborealna vrsta za pocetnika

    poeciloterija mi se ne svidja, jer sam citao da imaju bas gadan otrov a pri tom i jako brze...
    nije redak slucaj da prilikom hranjenja ili menjanja vode, ona naprosto izleti preko ruke, ramena, i zavrsi u nekom cosku sobe...
    stvarno ne bih zeleo da je jurim po sobi
    a mislim da je neko bas njoj ili nekoj drugoj vrsti, sa ovog foruma, tako odseka prednje noge i pedipale, poklopcom, refleksno je decko brzo zatvorio vrata i cap!

    sto se tice cambridge, jel to ovo:

    pa deluje mi mirnije, jedino ako je neko bas gnjavi, onda se unervozi, sto je ok.

    aviculare mi se mozda i najvise svidjaju, samo me plasi njihova osetljivost na uslove. da li se mozda neka medju njima po tome razlikuje, znaci da je manje osetljiva.

    @grof je pokazivao jednu avicularu na forumu, ima snimak, i bas je delovala ok, skoci ona, ali su sve to neki manji skokovi u poredjenju sa drugim vrstama koje sam gledao.... pa mi se to vise svidja

  10. #10
    Administrator Geni'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    2.334

    Uobičajeno Re: Arborealna vrsta za pocetnika

    Grof je lepo to napisao... I ukoliko ti se ne dopada to što su Poecilotherie otrovnije (ja sam u stadijumu da preferiram bilo šta, makar bio i Atrax, samo da nema iritirajuće dlake) idi na neku Aviculariu. Poecilotherie su dosta žilavije i to im je velika prednost, sve ostalo je na strani Avicularia. Uzmi neku pa probaj sa njom.
    Potpis u pripremi!

  11. #11
    Fanatik Miroslav'ov Avatar
    Datum registracije
    Jul 2008
    Lokacija
    Beograd Bezanijska Kosa
    Postova
    1.392

    Uobičajeno Odg: Arborealna vrsta za pocetnika

    Koliko se sećam IV@N-u je nastradala P. cambridgei.

    Ja trenutno imam tri Avicularie i nemam problema sa njima. Traže veću vlažnost, ali to nije problem. Ventilacije se sredi bušenjem rupa na jednoj od bočnih strana (pri dnu) i na poklopcu.
    Ako misliš da ti je problem obezbediti im adekvatne uslove, i dalje stojim iza toga da ti je najbolje uzeti nekog Psalmopoeusa.
    I don't know half of you half as well as I should like, and I like less then half of you half as well as you deserve...

  12. #12
    Ljubitelj egzotičnih životinja acak'ov Avatar
    Datum registracije
    Nov 2008
    Lokacija
    Ugrinovci - Beograd
    Postova
    248

    Uobičajeno Odg: Arborealna vrsta za pocetnika

    u cemu da drzim manju avicularu, jel ok neki k.kiper? on nema rupe pri dnu, samo na vrhu....
    nije ni mnogo visok....
    a kako grejanje da izvedem, terestijalne se ukopavaju kad im je vruce...
    sta rade aborealne? da se ne zeznem tu

  13. #13
    Ljubitelj egzotičnih životinja boba'ov Avatar
    Datum registracije
    May 2008
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    174

    Uobičajeno Odg: Arborealna vrsta za pocetnika

    pa ne bih preporucio kiper, poklopci su im zeznuti, moze t. da izadje. Ne znam koliko malu aviculariu planiras da uzmes...

  14. #14
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja Ig0r'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    537

    Uobičajeno Odg: Arborealna vrsta za pocetnika

    Citat Prvobitno napisao acak Pogledaj post
    u cemu da drzim manju avicularu, jel ok neki k.kiper? on nema rupe pri dnu, samo na vrhu....
    nije ni mnogo visok....
    a kako grejanje da izvedem, terestijalne se ukopavaju kad im je vruce...
    sta rade aborealne? da se ne zeznem tu

    Ne valja Ck za Avucularie iako im je jako dobra ventilacija. Ako uzmeš skroz malu T od par cm slobodno je za početak stavi u teglu. Mislim na teglu veličine tegle za med. Samo vidi da nađeš plastičnu da bi izbušio rupe i na poklopcu, i pri vrhu i pri dnu. Nemoj da te brine ako u početku T krene da plete po poklopcu. Kvariš dok ne prestane to da radi. Kako bude rasla tako joj daj veću teglu. Kad dođe do nekih 5 cm nabaviš joj veliku teglu isto plastičnu, tamo je pustiš do nekih 10 cm i posle može u terarijum.
    Grejanje ti ne treba, stiže leto, a ako bude trebalo razmišljaćeš o tome pred zimu. Ja moje ne grejem nikad.
    I'm da Supavizza,
    Can I get a Taxi numba?

  15. #15
    Fanatik Miroslav'ov Avatar
    Datum registracije
    Jul 2008
    Lokacija
    Beograd Bezanijska Kosa
    Postova
    1.392

    Uobičajeno Odg: Arborealna vrsta za pocetnika

    Sada nećeš imati problema sa temperaturom, zato što je završena sezona grejanja terarijuma za tarantule.

    Ni ja ti ne bi preporučio kiper ukoliko ima one veće rupice, a ako su one manje onda ga staviš na bočnu stranu, tako da ide u visinu.
    Evo u čemu ih ja držim. Dva takve posude koštaju 100 dinara. Prečnik im je 10cm, a visina 15cm.


    Prednost ove posude je što ne moram da uništavam mrežu koju isplete avikularija, a koju uvek plete na vrhu. Problem rešen okretanjem posude - u poklopac sam stavio treset i sad stoji naopačke.
    I don't know half of you half as well as I should like, and I like less then half of you half as well as you deserve...

  16. #16
    Banned
    Datum registracije
    Jan 2009
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    411

    Uobičajeno Odg: Arborealna vrsta za pocetnika

    kako otvaras ovo?
    aha sad sam izvalio lepo si to osmislio sa granom pricvrscenom za poklopac.

  17. #17
    Ljubitelj egzotičnih životinja
    Datum registracije
    Jul 2008
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    361

    Uobičajeno Odg: Arborealna vrsta za pocetnika

    Ako mogu da ti predlozim jos jednu tarantulu, Lampropelma violaceopes. Jako lepa tarantula, briga je slicna kao i kod Psalmopoeusa. Jedini minus je sto je krije vise od njih, ali ni to nije veliki problem ako dobro isplaniras prostor u kome ce ziveti. Dobro je sto jako brzo rastu ukoliko drzis temperaturu iznad 25 stepeni i redovno je hranis. Bude ogromna. Mene je ova moja odusevila, iako je imam kratko. Sto se tice agresivnosti, pre pobegne u skloniste nego sto ce da napadne. Neka me neko ispravi ako misli da ovo nije dobra tarantula za pocetak, posto je nemam bas dugo!!

  18. #18
    Ljubitelj egzotičnih životinja acak'ov Avatar
    Datum registracije
    Nov 2008
    Lokacija
    Ugrinovci - Beograd
    Postova
    248

    Uobičajeno Odg: Arborealna vrsta za pocetnika

    kako ubacujes, izbacujes hranu iz ove posude?
    imas nesto za sipanje vode, ili samo vlazis treset?
    jel im treba uopste posuda za vodu?
    koja je min temperatura za avicularu, a da mi se ne "prevrne"?

  19. #19
    Fanatik Miroslav'ov Avatar
    Datum registracije
    Jul 2008
    Lokacija
    Beograd Bezanijska Kosa
    Postova
    1.392

    Uobičajeno Odg: Arborealna vrsta za pocetnika

    @LARYBG : donja grana je pričvršćena za bočne ventilacione otvore, a gornja grana je onda pričvršćena za donju. Tako prilikom otvaranja ništa ne pomeram, pa joj ne uništavam mrežu.
    Retko kad otvaram posudu, zato što je mreža ispletena kod gornjih rupa, pa joj kroz njih ubacujem hranu. Kod A. avicularie moram otvarati prilikom hranjenja zato što je isplela između lista i bočnog zida. Ali je isto tako pričvršćena grana za providni deo kutije, pa se ništa ne pomera.

    @acak : pre par dana sam im ubacio onaj poklopčić sa aqua vive, ali sam do tada redovno vlažio treset. Idealna najniža (ako se to može tako reći) bi bila nekih 20°C.
    Ako vidim da se neki crvić mota po tresetu, samo otvorim posudu i izbacim ga. Nema živih na mreži
    I don't know half of you half as well as I should like, and I like less then half of you half as well as you deserve...

  20. #20
    Ljubitelj egzotičnih životinja acak'ov Avatar
    Datum registracije
    Nov 2008
    Lokacija
    Ugrinovci - Beograd
    Postova
    248

    Uobičajeno Odg: Arborealna vrsta za pocetnika

    a ne uznemiri se T kad otvaras posudu, i nesto preuredjujes po njemu?

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •