Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 20 od 30

Tema: Gekon Vaskrsao 2!!!

  1. #1
    Član Dawnn'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    Pozarevac
    Postova
    98

    Uobičajeno Gekon Vaskrsao 2!!!

    Prosle godine, sam bio na moru i moje sam obezbedio da je hrane i da joj menjaju vodu, ali kod sam se vratio... Nje nije bilo nigde, nigde celu kucu od tavana do podruma sam ispreturao i nista. I sada, dva sata pred moj rodjendan se pojavila u kupatilu. Nije mi dobro al, stvarno, stvarno, stvarno... Proslo je devet meseci od kad je nestala, a najluce je to da ne izgleda nimalo lose(sem repa koji sam naso ispod korpe za ves. U opste ne shvatam kako je to moguce?!?! E devet meseci je mnogo za bilo sta Moje pitanje je sad posto joj se rep otkacio, da li je potrebno da se izvrse neke preventive. Mislim zbog infekcija... Sad idem da joj cistim terarijum, pun je koje kakvih gluposti koje su se nakupile za devet meseci. Pretpostavljam , da bi mesto peska sad bilo bolje da stavim neke ubruse?

  2. #2
    Ljubitelj egzotičnih životinja twilight'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2009
    Lokacija
    novi sad
    Postova
    234

    Uobičajeno Odg: Gekon Vaskrsao 2!!!

    pa mom gekonu je otpao rep pa je narasto nov....
    .jedino zbog toga sto je bio napolju van terarijuma mozda se moglo nesto inficirati...

  3. #3

    Uobičajeno Odg: Gekon Vaskrsao 2!!!

    neka antibiotksa mast samo an ran uda se stavi ili je smao ostavi zarsce kako treba

  4. #4
    Ljubitelj egzotičnih životinja IV@N'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2008
    Lokacija
    Beograd Serbia
    Postova
    417

    Uobičajeno Odg: Gekon Vaskrsao 2!!!

    daj slikicu da ga vidimo...

  5. #5
    Član Dawnn'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    Pozarevac
    Postova
    98

    Uobičajeno Odg: Gekon Vaskrsao 2!!!



    Ovako je izgledala pre nego sto sam otisao na more.



    A ovako sad izgleda, kad sam rekao da ne izgleda lose mislio sam da nema ostatke stare koze i da mi ne izgleda kao da joj fale vitamini(nema trzanja i tako to ali gladna definitivno jeste ). Ne mozete da zamislite kako mi je bilo kad sam je video zivu. Ja sam bio 100% siguran, da je nekako uspela da izadje iz terarijuma i da je moj macak, sa povremenom privilegijom ulaska u kucu dohvatio. Cudno je ali nekako mi izgleda kao da je prespavala svo ovo vreme, nema nikakvih promena u ponasanju, ne plasi se(cim sam spustio ruke ispred nje odmah se popela).

  6. #6

    Uobičajeno Odg: Gekon Vaskrsao 2!!!

    potrazi jaja mozda je polozila..boju je promenila i rep joj je mrsav...99% jaja su u pitanju

  7. #7
    Ljubitelj egzotičnih životinja mare_lacerta'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2008
    Lokacija
    Beograd-Žarkovo
    Postova
    318

    Uobičajeno Odg: Gekon Vaskrsao 2!!!

    Zare nema repa,napisao je da joj je otpao
    1.0.0-C.calyptratus

  8. #8

    Uobičajeno Odg: Gekon Vaskrsao 2!!!

    a citao sam nije da nisam
    ali eto

  9. #9
    Član Dawnn'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    Pozarevac
    Postova
    98

    Uobičajeno Odg: Gekon Vaskrsao 2!!!

    Jel se desavalo ovako nesto, mislim citao sam o brumaciji, ali ovo je stvarno dug period. Pogotovo sto je bila ko zna gde(van terarijuma od avgusta otprilike pa do pre neki dan)? Mada opet sta ja znam.

  10. #10
    Ljubitelj egzotičnih životinja IV@N'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2008
    Lokacija
    Beograd Serbia
    Postova
    417

    Uobičajeno Odg: Gekon Vaskrsao 2!!!

    ma on je neko vreme bio u burmaciji samo sto je 100% nesto hasao! snasao se on

  11. #11

    Uobičajeno Odg: Gekon Vaskrsao 2!!!

    aha ponovo procitao i jasnije mi je !
    hrana + multivit i kalciju to je sve sto treba da uradi i pod hitno REHIDRATACIJA KUPANJE
    odmah

  12. #12
    Član Dawnn'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    Pozarevac
    Postova
    98

    Uobičajeno Odg: Gekon Vaskrsao 2!!!

    Mala je fantom , ima da je pustam svake godine lepo meni(nema buba), lepo njoj . Isto mi je bilo zanimljivo sto sam je nasao u kupatilu, verovatno je sam trazila vodu, mislim da se umije posle dremke .

  13. #13
    Član Dawnn'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    Pozarevac
    Postova
    98

    Uobičajeno Odg: Gekon Vaskrsao 2!!!

    Odlicno napreduje(da kucnem u drvo), presvukla se pre tri dana. Jede sve sto joj se nadje ispred njuske prst, pincetu ,tenebriju... Repic poceo da raste. ))

  14. #14
    Član
    Datum registracije
    Apr 2009
    Lokacija
    Beograd, Vozdovac
    Postova
    72

    Uobičajeno Odg: Gekon Vaskrsao 2!!!

    Bas mi je drago sto ti je guster dobro.
    Ja sam se juce slosio jer mi se gule nije ponasao kao obicno, i svasta mi je padalo na pamet, ali me je Momcilo malo smirio na cemu sam mu mnogo zahvalan.

  15. #15
    Član Dawnn'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    Pozarevac
    Postova
    98

    Uobičajeno Odg: Gekon Vaskrsao 2!!!




    @Kosta87 ne znam koliko vec imas gekona, moj ima oko dve godine(malo manje) kako je kod mene. Stalno su me fascinirale te zivotinje al` nekako kad god sam resio da skupim kintu i da pocnem da trazim gde i kako da ga nabavim, uvek, al uvek nesto iskrsne i te pare nestanu(neverovatno brzo). Sve dok se moja draga sestra nije napravila pametna i kupila mi leoparda(fala joj mnogo ). Ako uzmemo u obzir da nista nisam znao o njima. I meni se slosivalo poprilican broj puta. Prvi put kad je pobelela (definitivno zanimljivo iskustvo), drugi put kad nije jela dva meseca i apsolutni vrhunac kad je nestala i vratila se posle devet meseci. Na srecu uvek se zavrsavalo na lep nacin(da kucnem u drvo, i da je ne ureknem pu,pu,pu...) . Dosao sam do zakljucka da su mnogo sposobniji nego kako se cini na prvi pogled. Samo "malo" da im se ispostuju potrebe i uzivaces u njima dugo, dugo... Pozz
    Poslednji izmenio Dawnn; 28.04.09. u 15:13.

  16. #16
    Član
    Datum registracije
    Apr 2009
    Lokacija
    Beograd, Vozdovac
    Postova
    72

    Uobičajeno Odg: Gekon Vaskrsao 2!!!

    neverovatno je kako se brzo vezes za takvu zivotinju, i ako je ne gnjavis po rukama. ja nisam mogao da verujem da sam se za 15 dana toliko vezao za zivotinju, ma hteo sam da puknem od muke kad sam poceo da tripujem da joj nije dobro. keva kaze da sam potamneo i da ja ne izgledam dobro a on joj deluje sasvim normalno. a da guleta iliti izabelu kako je krstila moja devojcica sam krisom doneo kad keva nije bila gajbi rer ne bih mogao ni da je unesem, a kad je keva dosla istraumirala se nije htela ni da je pogleda, a sad mi se cini da sve kriso pokusava da je vidi, a da ja to ne primetim jer i dalje stoji iza toga kao "ne zanima me i nepokazuj mi je". juce sam joj u stolici nasao 2 kamencica tako da od danas ide na ubrus dok ne smislim nesto bolje...

  17. #17

    Uobičajeno Odg: Gekon Vaskrsao 2!!!

    moj tokai je bio po 5meseci u brumaciji bez i trunke hrane

  18. #18
    Ljubitelj egzotičnih životinja Cold_Beer'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2009
    Lokacija
    Pancevo
    Postova
    475

    Uobičajeno Odg: Gekon Vaskrsao 2!!!

    Citat Prvobitno napisao kosta87 Pogledaj post
    neverovatno je kako se brzo vezes za takvu zivotinju, i ako je ne gnjavis po rukama. ja nisam mogao da verujem da sam se za 15 dana toliko vezao za zivotinju, ma hteo sam da puknem od muke kad sam poceo da tripujem da joj nije dobro. keva kaze da sam potamneo i da ja ne izgledam dobro a on joj deluje sasvim normalno. a da guleta iliti izabelu kako je krstila moja devojcica sam krisom doneo kad keva nije bila gajbi rer ne bih mogao ni da je unesem, a kad je keva dosla istraumirala se nije htela ni da je pogleda, a sad mi se cini da sve kriso pokusava da je vidi, a da ja to ne primetim jer i dalje stoji iza toga kao "ne zanima me i nepokazuj mi je". juce sam joj u stolici nasao 2 kamencica tako da od danas ide na ubrus dok ne smislim nesto bolje...
    Ja moju kevu ne mogu da odvojim od gekona mojih,svaki dan mi dolazi i mazi ih,u pocetku ih nije bas gotivila,ali sad.... takva zivotinjica brzo priraste coveku za srce. Pkusaj da drzis gekona na posipu za ptice,lepo izgleda a i pun je kalcijuma i ostalih materija koje su dobre za kosti i lako se vari

  19. #19
    Član
    Datum registracije
    Apr 2009
    Lokacija
    Beograd, Vozdovac
    Postova
    72

    Uobičajeno Odg: Gekon Vaskrsao 2!!!

    Citat Prvobitno napisao Cold_Beer Pogledaj post
    Ja moju kevu ne mogu da odvojim od gekona mojih,svaki dan mi dolazi i mazi ih,u pocetku ih nije bas gotivila,ali sad.... takva zivotinjica brzo priraste coveku za srce. Pkusaj da drzis gekona na posipu za ptice,lepo izgleda a i pun je kalcijuma i ostalih materija koje su dobre za kosti i lako se vari
    ako je tako onda super.
    gde to ima da se kupi? jel mu je to pravi naziv? ima li razlicitih vrsti posipa? kako izgleda?

  20. #20
    Ljubitelj egzotičnih životinja Cold_Beer'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2009
    Lokacija
    Pancevo
    Postova
    475

    Uobičajeno Odg: Gekon Vaskrsao 2!!!

    Pa izgleda kao sitno izlomljeni kamencici,samo sto nisu kamencici nego skoljkice i jos neki sastojci,koristi se za ptice,da im ojacaju kosti. Imas sigurno u bilo kom zoo-shop-u,trazi samo posip za ptice,znace oni sta je. Uzmi sitniji,najobicniji,nije skup,ja sam za 150 din posuo dobar sloj u terarijum od 80 litara

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •