Strana 3 od 3 PrvaPrva 123
Prikaz rezultata 41 do 46 od 46

Tema: Čime hraniti male tarantule? (Izdvojeno iz : Parenje Poecilotheria regalis)

  1. #41
    Ljubitelj egzotičnih životinja Dusan1992'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2009
    Lokacija
    Sabac
    Postova
    344

    Uobičajeno Odg: Čime hraniti male tarantule? (Izdvojeno iz : Parenje Poecilotheria regalis)

    Crvice za pecanje i muve nikako. Ne samo zato sto nisu hranjivi vec i zato sto mogu biti stetni po zdravlje tarantule. Tenebrije su dobre dok su T male, samo ih moras hraniti zdravije i hranljivije kako bi i T zdravo napredovale. A lateralisi su univerzalna hrana, bukvalno se svaka zivotinja iz odgoja hrani njima. Mozes i malim T da ubacis malog lateralisa ali nisam siguran koliko su hranljivi tek izlegli lateralisi u smislu da li ima sta da se pojede kod njih.
    Najsumnjicaviji covek na planeti sam ja...ako uopste postojim!

  2. #42
    Ljubitelj egzotičnih životinja yowandbm'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2010
    Lokacija
    Vrsac
    Postova
    178

    Uobičajeno Odg: Čime hraniti male tarantule? (Izdvojeno iz : Parenje Poecilotheria regalis)

    U kom smislu štetni po zdravlje? Misliš kao imaju parazite itd.? Čuo sam za to, ali ne znam, ja nisam za to da pauka treba držati pod staklenim zvonom...ipak ni u prirodi nema "sterilne" uslove ni ishranu, već jede šta god može da savlada..
    Poslednji izmenio yowandbm; 27.08.10. u 17:59.

  3. #43
    Ljubitelj egzotičnih životinja concepcion'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2009
    Lokacija
    beograd
    Postova
    114

    Uobičajeno Odg: Čime hraniti male tarantule? (Izdvojeno iz : Parenje Poecilotheria regalis)

    paraziti i otrovi razni,mozda je insekt napolju pojeo neki otrov ili slicno i to se prenese na tvog pauka...bolje ti je da ne rizikujes...i u prirodi nama otrove i razna sredstva moderne industrije...

  4. #44
    Ljubitelj egzotičnih životinja yowandbm'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2010
    Lokacija
    Vrsac
    Postova
    178

    Uobičajeno Odg: Čime hraniti male tarantule? (Izdvojeno iz : Parenje Poecilotheria regalis)

    I to što kažeš..do sad sam davao po koju muvu...al bolje ne..nije to za zezanje..

  5. #45
    Ljubitelj egzotičnih životinja Dusan1992'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2009
    Lokacija
    Sabac
    Postova
    344

    Uobičajeno Odg: Čime hraniti male tarantule? (Izdvojeno iz : Parenje Poecilotheria regalis)

    Citat Prvobitno napisao yowandbm Pogledaj post
    ja nisam za to da pauka treba držati pod staklenim zvonom...ipak ni u prirodi nema "sterilne" uslove ni ishranu, već jede šta god može da savlada..
    I ja sam imao isto misljenje kao ti, ali se promenilo. Bolje da gledam lepu tarantulu do kraja njenog zivota nego da gledam dobar "fajt" sa raznim insektima koji nisu iz odgoja i da rizikujem da T ugine jer mogu da prenesu parazite, otrovne supstance itd.

    To sto kazes da u prirodi nemaju "sterilnu" hranu si u pravu ali paukovi iz prirode su vec navikli na te parazite ili su razvili antitela na odredjene bolesti koje lako mogu da savladaju T iz odgoja.
    Najsumnjicaviji covek na planeti sam ja...ako uopste postojim!

  6. #46
    Ljubitelj egzotičnih životinja Stiv'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2009
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    133

    Uobičajeno Odg: Čime hraniti male tarantule? (Izdvojeno iz : Parenje Poecilotheria regalis)

    Ma uzmes lateralise i tenebrije dok je male pa kasnije kad poraste dubije, da se ne cimas, i resen problem.Sve je to provereno, nece nista da joj fali.

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •