Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 20 od 46

Tema: Čime hraniti male tarantule? (Izdvojeno iz : Parenje Poecilotheria regalis)

  1. #1
    Ljubitelj egzotičnih životinja acak'ov Avatar
    Datum registracije
    Nov 2008
    Lokacija
    Ugrinovci - Beograd
    Postova
    248

    Uobičajeno Čime hraniti male tarantule? (Izdvojeno iz : Parenje Poecilotheria regalis)

    Citat Prvobitno napisao homer Pogledaj post
    Evo jedne slike 12 dana posle odvajanja kokona

    samo jedno pitanje:
    cime ces da hranis ove "ping-pong" loptice?
    Poslednji izmenio marko; 24.04.09. u 00:28. Razlog: Ubačen citat

  2. #2
    Ljubitelj egzotičnih životinja homer'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2008
    Lokacija
    Subotica
    Postova
    276

    Uobičajeno Odg: Parenje Poecilotheria regalis

    Fali par komada do 100,a hranicu ih malim cvrccima i dubiama.

  3. #3
    Ljubitelj egzotičnih životinja acak'ov Avatar
    Datum registracije
    Nov 2008
    Lokacija
    Ugrinovci - Beograd
    Postova
    248

    Uobičajeno Odg: Parenje Poecilotheria regalis

    kako dubiama?
    preseces je....?
    pa je tako ostavis?

  4. #4
    VIP član kimo'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    3.281
    Oglasa
    7

    Uobičajeno Odg: Parenje Poecilotheria regalis

    Pa kada se presvuku biće oni poveći, recimo oko 1.5cm raspon nogu,samo što su im tela mala,ali svaki manji insekt tipa tenebrija,fobas,cvrčak,lateralis će da odradi posao...

    Problem je kod terestrijalnih vrsta sa velikim kokonima tipa A.geniculata, N.chromatus, L.parahybana, Brachypelme i tako neke vrste,jer su mladunci u rasponu nogu oko 6-7 mm.

  5. #5
    Ljubitelj egzotičnih životinja homer'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2008
    Lokacija
    Subotica
    Postova
    276

    Uobičajeno Odg: Parenje Poecilotheria regalis

    Meni ni one ne predstavljaju problem jer su cvrcci kada se izlegu velicine oko 3-4mm,sto slobodno mozes dati bilo kojoj od vrsta koje je Kimo naveo..

  6. #6
    Ljubitelj egzotičnih životinja acak'ov Avatar
    Datum registracije
    Nov 2008
    Lokacija
    Ugrinovci - Beograd
    Postova
    248

    Uobičajeno Odg: Parenje Poecilotheria regalis

    uh, a gde to da nadjem..... ?
    nisam vidjao nigde u ponudi....

  7. #7
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja spiderboy'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2007
    Lokacija
    bečej
    Postova
    833

    Uobičajeno Odg: Parenje Poecilotheria regalis

    svi koji gaje cvrčke,imaju i male(logično),a mislim da bi i mali lateralis odradio posao

  8. #8
    VIP član kimo'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    3.281
    Oglasa
    7

    Uobičajeno Odg: Parenje Poecilotheria regalis

    Ma svaki mali insekt bi poslužio. Ako ti treba baš malih insekata za neke male paukove najlakše je hvatati i održavati u životu male crve, bilo da su tenebrije ili fobasi. Ne zgodno ih je hraniti lateralisima i cvrčcima jer su mnogo mobilni i jako fragilni,naime ako ga hvataš siguran sam da ćeš ga dkroz razmazati po pinceti, mada to ni ne smeta pauku ako možeš da skineš i da ima šta da pojede sa tog razmazanog insekta

  9. #9
    Ljubitelj egzotičnih životinja acak'ov Avatar
    Datum registracije
    Nov 2008
    Lokacija
    Ugrinovci - Beograd
    Postova
    248

    Uobičajeno Odg: Parenje Poecilotheria regalis

    pa cek, ako bih onda uzeo nekog prosecnog lateralisa, i presekao ga na pola, stavio na neku recimo malu tacnu, da se ne izgubi ta tecnost, da li bi to mala T htela da jede?
    mislim meni licno je lakse tako, da ne jurim sad bebe bube, nema toga uvek...

  10. #10
    Moderator marko'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    1.844

    Uobičajeno Odg: Parenje Poecilotheria regalis

    Sad već ima materijala da se ovo izdvoji u novu temu.

    Nego, ti zapravo imaš problema sa ishranom malih tarantula pa tražiš neko rešenje za to?
    There's no place like 127.0.0.1

  11. #11
    Ljubitelj egzotičnih životinja acak'ov Avatar
    Datum registracije
    Nov 2008
    Lokacija
    Ugrinovci - Beograd
    Postova
    248

    Uobičajeno Odg: Parenje Poecilotheria regalis

    pa bas to, a ovo su male tarantule , pa me zanima, kako sta....
    hteo sam da uzmem jednu manju, ali me odgajivaci odgovaraju, kazu nemas ti to cime da hranis...
    pa pokusavam da pronadjem neko resenje za taj problem....

  12. #12
    Moderator marko'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    1.844

    Uobičajeno Odg: Parenje Poecilotheria regalis



    Pa ovako malu kao na slici ti niko neće prodati, tj. nemaš gde da je kupiš. A bilo koja beba tarantula (da je tako nazovem) može bez problema da jede male lateralise ili još lakše za nabavku male tenebrije ili fobase. Dakle ako je tenebrija ipak veća od tarantule, samo je ubiješ i ubaciš u posudu pa neka tarantula jede koliko hoće. Ista stvar je sa lateralisima ili bilo kojom hranom, ako misliš da je plen preveliki za savladati, onda ga ti savladaš umesto tarantule
    There's no place like 127.0.0.1

  13. #13
    Ljubitelj egzotičnih životinja acak'ov Avatar
    Datum registracije
    Nov 2008
    Lokacija
    Ugrinovci - Beograd
    Postova
    248

    Uobičajeno Odg: Parenje Poecilotheria regalis

    pa dobro, znaci ipak moze, nije problem ako je mrtav plen, i ako je veci od nje...
    ponasace se kao "lesinar" dok ne poraste dovoljno da ubija samostalno plen...
    ako sam dobro shvatio...

  14. #14
    Moderator marko'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    1.844

    Uobičajeno Odg: Parenje Poecilotheria regalis

    Ponašaće se kao lešinar i kao predator celog života
    There's no place like 127.0.0.1

  15. #15
    Ljubitelj egzotičnih životinja homer'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2008
    Lokacija
    Subotica
    Postova
    276

    Uobičajeno Odg: Parenje Poecilotheria regalis

    Citat Prvobitno napisao acak Pogledaj post
    pa bas to, a ovo su male tarantule , pa me zanima, kako sta....
    hteo sam da uzmem jednu manju, ali me odgajivaci odgovaraju, kazu nemas ti to cime da hranis...
    pa pokusavam da pronadjem neko resenje za taj problem....
    ovo su jos 1. stadijum larve,one pred sobom imaju dva presvlacenja do stadijuma 1. presvlacenja,sto ce potrajati min mesec dana, a za to vreme one ne jedu,ali se razvijaju i rastu. ti kada je kupis kao 1. presvlacenje ona ce samostalno da ubije lateralisa ili tenebriju(fobasa).
    Samo treba da postujes jedno pravilo:da telo plena ne bude vece od tela tarantule.

  16. #16
    Moderator marko'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    1.844

    Uobičajeno Odg: Parenje Poecilotheria regalis

    Citat Prvobitno napisao homer Pogledaj post
    ...a za to vreme one ne jedu,ali se razvijaju i rastu...
    Dešava se da i za to vreme jedu. Postoji tema na AB forumu (koju je naravno nemoguće naći) gde je uslikano kako zdravi malci jedu "loša" jaja.
    There's no place like 127.0.0.1

  17. #17
    VIP član kimo'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    3.281
    Oglasa
    7

    Uobičajeno Odg: Parenje Poecilotheria regalis

    Citat Prvobitno napisao acak Pogledaj post
    pa bas to, a ovo su male tarantule , pa me zanima, kako sta....
    hteo sam da uzmem jednu manju, ali me odgajivaci odgovaraju, kazu nemas ti to cime da hranis...
    pa pokusavam da pronadjem neko resenje za taj problem....
    Kakve si to odgajivače kontaktirao...ko god gaji neku vrstu insekata uvek ima više malih nego velikih insekata i ne bi trebao da bude problem da ti odvoji 20 insekata koji će tebi trajati više od mesec dana...

    Ako ti treba bilo šta od insekata bilo koje veličine samo se javi...nemoj da te hrana udalji od male tarantule, one su zapravo zanimljivije za čuvanje zbog rasta, razvoja i svega što kod velikih nećeš često viđati i nećeš doživeti promene koje i jesu najzanimljivije...

  18. #18
    Ljubitelj egzotičnih životinja acak'ov Avatar
    Datum registracije
    Nov 2008
    Lokacija
    Ugrinovci - Beograd
    Postova
    248

    Uobičajeno Odg: Čime hraniti male tarantule? (Izdvojeno iz : Parenje Poecilotheria regalis)

    pa pazi ovako sto se tice hrane, kontaktirao sam skoro Bluie-a, i covek mi je ovo rekao: "SAda mi je pauza u generacijama izgleda, pa imam samo ove vece latere." tako da dolazim do zakljucka da toga bas i nema uvek u ponudi.... druga stvar, ja ne gajim hranu, kupujem je i ne znam mnogo ljudi iz Beograda koji je uzgajaju.... e sad jedino negde van Beograda da je trazim, i da mi to neko salje postexpressom ili necim... ali prvo da hocu da se informisem kakve su sanse da se nadje tako nesto, pa bih onda poceo sa cuvanjem...
    stvarno mi je to zanimljivo, nisam do sad nikad imao male, bas iz toga razloga, hocu ja to moci da cuvam....

    a i ako bih uzimao malu, mislim da je najbolje sad, bice toplo vreme narednih 6-7meseci, taman dok se malo izvuce i stasa na svoje noge

  19. #19
    Ljubitelj egzotičnih životinja
    Datum registracije
    Jul 2008
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    361

    Uobičajeno Odg: Čime hraniti male tarantule? (Izdvojeno iz : Parenje Poecilotheria regalis)

    Skoro sam pokupovao nekoliko malih tarantula i mislio sam da ce biti problema sa hranjenjem. Ako uzmes malu arborealnu, najmanju koju mozes naci u prodaji, nahranices je citavih 3-4 puta dok se ne presvuce i bice dovoljno velika da klopa skoro polu odrasle lateralise i tenebrije. Nije nikakav problem, cak ni sa najmanjim vrstama, imam dva Cyriocosmusa (jednog sam uzeo kada je bio 1. pr. drugog kada je bio 2. pr.) i bez problema ih nahranim jednom malom tenebrijom (presecem na pola...). Moje kolonije se jos nisu oformile, tako da i ja nabavljam hranu, malo se potrudi vise i naci ces kod nekog nesto minijaturno. Imas Bluia, Nesu Petrovica (ne secam se da li i drugi Nenad prodaje), Stufy, Pedja... Neko od njih mora da ima .

  20. #20
    Ljubitelj egzotičnih životinja Hornet'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2007
    Lokacija
    Subotica
    Postova
    124

    Uobičajeno Odg: Čime hraniti male tarantule? (Izdvojeno iz : Parenje Poecilotheria regalis)

    Citat Prvobitno napisao Nemanja Pogledaj post
    Ako uzmes malu arborealnu, najmanju koju mozes naci u prodaji, nahranices je citavih 3-4 puta dok se ne presvuce i bice dovoljno velika da klopa skoro polu odrasle lateralise i tenebrije.
    Ili redje ja svoju maculatu nahranim jednom manjim brasnarom i to je to, nece vise da jede i posle nekih mesec ipo se presvuce. I tako vec 3presvlacenja. Sad je na cetvrtom presvlacenju i pojela je polu odraslog lateralisa i opet odbija hranu

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •